Strona główna Sport i rekreacja Street workout w Trzemesznie

Street workout w Trzemesznie

10464
37

Plac z urządzeniami do ćwiczeń street workout powstaje przy ulicy Piastowskiej, niedaleko placu zabaw dla dzieci. Zamontowanych na nim zostanie 21 stanowisk do ćwiczeń. Będą to między innymi drążki, ławki do brzuszków, brama z kółkami gimnastycznymi, poręcze wysokie i niskie (do pompek), drabinki poziome i pionowe.

Prace o wartości 58.732 zł wykonuje firma Body Works Outdoor Fitnes z Warszawy.

Jest to odpowiedź na wnioski radnych poprzedniej kadencji – Przemysława Woźnego i Kacpra Lipińskiego. Jak nam powiedział Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego, projekt był konsultowany z młodymi ludźmi, którzy uprawiają ten rodzaj sportu, szczególnie z ich przedstawicielem Wojciechem Tonakiem.

Dla bezpieczeństwa trenujących w miejscu zamontowania sprzętu zerwano asfalt. Nawieziony tam zostanie piasek.

37 KOMENTARZE

  • Jeśli ktoś chce naprawdę ćwiczyć to nie potrzebuje żadnego placu nawet w domu może robić pompki i pajacyki. zapytacjcie członków BOLT-u czy zawsze biegają na stadionie i bieżni czy raczej wybierają polne drogi? Wielu polskich sportowców nawet olimpijczyków nie miało takich placów i ćwiczyli np w lesie lub biegali w zaspach śniegu co nie przeszkodziło im w zdobywaniu medali.
   Ile wydarzeń sportowych rozgrywanych jest na trzemeszeńskim stadione? Napewno więcej niż 50% czasu stoi pusty i nie wykorzystany i nic się na nim nie dzieje. A teraz wydaję się pieniądze na budowę boisk w każdej wsi. I po co? Co się będzie na nich działo?

 1. Może na reszcie kortu możnaby było zrobić parking albo pomyśleć gdzieś o dodatkowym parkingu? Przecież znalezienie miejsca parkingowego często graniczy z cudem

 2. No tak jest zawsze, ze kierowców omija się i ma się głęboko w D….
  przykre jest to niestety, nie ma gdzie zaparkować samochodu w tamtym rejonie to co zrobimy gmino no tak rozwalmy drogę na 3 miesiące zrobimy kostkę niech się później auktobusy wkurzają i zabierzmy im polowe parkingu BRAWO !! Te ćwiczenia po co?! Rozumiem może ktoś będzie ćwiczyć ale serio o tej porze roku i w tym miejscu gdzie przydałoby by się naprawdę dużo więcej miejsc parkingowych. Masakra totalna, cieszę się ze moje dni są policzone w Trzemesznie. Porażka totalna.

 3. Dzień dobry,
  prawie 600 tyś zł wydane z kasy miejskiej lekką ręką ?
  Może by się tak Włodarze opamiętali?
  To nie ma już w mieście potrzeb pilniejszych?
  Oczywiście nie wiem( i jeśli będzie inaczej odszczekam), ale wydaje mi się, że chętnych (nie w pierwszym tygodniu- wtedy pewnie będą tłumy:-) do korzystania z tej atrakcji nie będzie więcej niż kilkunastu-no dobrze -powiedźmy 50.
  Prosty rachunek: zrobienie tej 50 przyjemności kosztuje nas po prawie 12 tyś zł/osobę. Ma gest nasza Władza !
  Za te 600 tyś można by załatać ładnych kilkaset metrów dziurawych jak sito trzemeszeńskich ulic i chodników.
  Nie jestem przeciwnikiem tego typu siłowni na powietrzu, ale nie wydaje mi się aby to był artykuł pierwszej potrzeby dla tysięcy Trzemesznian, a biorąc pod uwagę, co się wyprawia na podobnym obiekcie przy Kopernika, szykują się kolejne skargi okolicznych mieszkańców. A potem znowu wydatki na monitoring, w który i tak nikt nie patrzy…
  Kolejna trafiona inwestycja.
  Nasza Kochana Władza szasta pieniędzmi( naszymi) i tworzy zbędne projekty( siłownia, targowisko itd) , generujące potem wiele problemów i mieszkańcom, i samej sobie.
  A potem je bohatersko rozwiązuje…
  Pozdrawiam
  TDi

  PS może coś przegapiłem, albo nie przypominam sobie w programie Pana Burmistrza( również innych kandydatów) żadnej takiej pozycji…

 4. Oby nowa siłownia nie podzieliła losu tej z Kopernika, bo pieniądze będą wyrzucone w błoto, nawet jeśli to 60 tys.,to zwyczajnie szkoda naszej kasy

 5. Dobrze, niech młodzi sobie ćwiczą, lepsze to niż siedzenie z pifkiem pod chmurką. Siła, masa, moc, kiełbasa! Do zobaczenia na drążkach!

 6. Parkingi jak najbardziej potrzebne, ale w rozsądnej lokalizacji!!!! Chyba nie ludziom pod oknami, a dzieciom pod nosem placu zabaw i ścieżki rowerowej!!!No i nie ćwiczącym na nowych rurkach!! Plac zawsze służył kulturze fizycznej i rekreacji.Niech tak też zostanie!!!

 7. Problem jest inny a mianowicie ludzie mają garaże i z nich nie korzystająi parkują przed domami, blokami, bo jadą kilkanaście,kilkaset metrów po jakąś pierdołę do sklepu na bloki a mogliby się przejść i to samo tyczy się mieszkańców bloków, czy to do sklepu czy to do kościoła, czy to na kawę do znajomych wszędzie jadą samochodem bo ciężko ruszyć dupę i przejść się od 0,5 do 1,5 km. Takie czasy ze w koło pełno nygusów którzy nauczyli się wszędzie jechać, bo ciężko ruszyć du..e.

 8. Nie rozumiem ludzi którzy mają ból pupki o to że coś takiego jest budowane. Może czas zmienić bojler na kaloryfer a nie narzekać że ktoś coś robi dla poprawy zdrowia i kondycji a co do tego że zbliża się zima… Pamiętam jak mój nauczyciel wfu powiedział „nie ma złej pogody dla sportowca a źle ubrany sportowiec 🙂

 9. Kiedy gmina Trzemeszno będę miała instalacje kanalizacyjna i nieczystości popłyna do oczyszczalni , czy na ten cel nie ma funduszy ?

 10. Świetny projekt!

  Trening funkcjonalny zdecydowanie lepszy jak „pompowanie” się na siłowni. Większość „wyrośniętych” 😉 gości z siłowni nie jest w stanie poprawnie podciągnąć się na drążku.
  Wojtku dobra robota – StrongFirst!

  Dla miłośników motoryzacji przypominam, że ruch to zdrowie. Mieszkałem w Trzemesznie 20 lat i nie potrzeba za każdym razem auta w mieście, gdzie drogę Hala – Stadion Miejski można spokojnie przejść w 30 min. 🙂

 11. Pomysl do niczego. Maluchy maja plac pelen piachu , gdzie w oczy sypie niemilosiernie. A ten drugi , o ktory tak walczylismy czesto zamkniety , mowie o czasie letnim.A zeby wejsc na ogrodzone boiska przy hali to normalnie paranoja. Dzieciaki wchodza przez dziury w plocie bo zamkniete jest. Prosze nie pisac ze trzeba podejsc po klucz , bo tereny dla mieszkancow POWINNY byc otwarte , od czego sa pracownicy hal?

 12. Tak źle i tak nie dobrze, aż się przykro robi jak się niektóre komentarze czyta … O ten plac walczyli ponad 2 lata i zamiast się cieszyć że jest coś robione dla społeczności to nie bo nie dobrze.

 13. Dobrze, że jest robione coś dla miłośników takiego sportu- niech się dzieje! Ale równocześnie potrzebne jest robienie dużo wazniejszych rzeczy, typu nawierzchnie, bo z tym w niektorych miejscach jest porażka.. dla przykładu ulica szkolna, nowa nawierzchnia aż do ul. Śniadeckich, i zatoczka do autobusu- i koniec, jak popada dobrze autobus zanim dotrze do zatoczki utopi się w błocie, a i rownież dzieci tam chodzą, i łączy się to miejsce z inna ulicą, do ktorej niekiedy nie idzie dojechac, bo rodzice odbierajac dzieci ze szkoły tam parkuja.. O tym było głośno bo gmina zrobiła- tylko nie do końca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj