Strona główna Różne Sprawca znęcania skazany

Sprawca znęcania skazany

3306
16

W lutym ub.r. informowaliśmy o losie 12-letniego owczarka niemieckiego – Bruna – zabezpieczonego w Trzemesznie przez gnieźnieński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, wspierany przez mogileńską grupę interwencyjną TOZ.

Zwierzę było polepione własnymi odchodami, śmierdzące i obolałe. Jedna łapa Bruna była opuchnięta, miał on powiększony i napuchnięty brzuch. Ledwo oddychał. Na ostatnim spacerze był jako szczeniak.

Owczarek został zawieziony przez członków TOZu do weterynarza. Okazało się, że w jego jamie brzusznej znajduje się płyn. Miał też dużą przepuklinę okołoodbytową.

Niestety, pomimo wysiłków, zwierzęcia nie udało się uratować.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie wydał wyrok w sprawie znęcania nad owczarkiem. Jego właściciel został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5-letni zakaz posiadania zwierząt oraz 1000 zł nawiązki. Dobrowolnie poddał się karze. O wyroku poinformowali członkowie mogileńskiej grupy interwencyjnej TOZ.

fot. TOZ

16 KOMENTARZE

    • W sumie to wieksza karę i gwarantowaną otrzymałaby osoba która zamieniła tutaj jego dane bo to przecież takie przestępstwo a osoba to robiącą to prawdziwy przestępca! Większą karę dostań ktoś za śmieszne ilości marihuany dla własnego użytku czy czlowiek który ukradła bułkę w sklepie niż takie coś co doprowadziło do cierpienia zwierzęcia. Niewiarygodne…… I to zwie sie człowiekiem. Wstyd, Wstyd i wielkie niedowierzanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj