Strona główna Kultura Spóźnione, ale szczere życzenia dla nauczycieli

Spóźnione, ale szczere życzenia dla nauczycieli

2891
43

Tradycją w naszej gminie jest coroczne spotkanie władz samorządowych z nauczycielami, organizowane zwykle w terminie zbliżonym do Dnia Edukacji Narodowej. Jest to okazja do wręczenia nagród i wyróżnień najlepszym pedagogom.

W tym roku, z uwagi na absencję chorobową Krzysztofa Derezińskiego, spotkanie odbyło się  z prawie dwumiesięcznym opóźnieniem.

Burmistrz zwracając się dziś do zebranych zauważył, że ostatni rok nie był łatwy dla oświaty. Wprowadzane odgórnie reformy spowodowały niepotrzebne napięcia na linii samorząd – szkoły – rodzice. Udało się jednak pokonać trudności.

Jak stwierdził burmistrz, przyjęta u nas sieć szkół i przedszkoli jest optymalna, a zmian na lepsze, dziejących się w gminnej oświacie, może nie zauważyć jedynie ślepiec. K. Dereziński podziękował wyróżnionym za dotychczasową pracę. Dodał, iż nauczycieli, którzy pracują wzorowo jest z pewnością w naszej gminie dużo więcej.

Nagrody burmistrza otrzymali: Mirosława Wegner – Przedszkole nr 1, Sławomir Kupś, Danuta Derezińska i Magda Paczkowska – Gimnazjum w Trzemesznie, Aleksandra Winkel i Jarosław Majewski – SP Kruchowo, Aldona Trzcińska – SP nr 2, Ewa Balcerzak – SP nr 1, Grażyna Kuś, Krzysztof Nowak – SP Trzemżal, Ilona Adamska – ZSOiZ w Trzemesznie oraz Lucyna Korzycka – Przedszkole nr 2.

Troje nauczycieli – Angelika Mroczkowska (Przedszkole nr 2), Joanna Kańczukowska (SP Kruchowo) i Stanisław Płaneta (Gimnazjum w Trzemesznie) – otrzymało stopień nauczyciela mianowanego.

Oprócz burmistrza w uroczystym spotkaniu uczestniczyli sekretarz gminy Edyta Kubiak, skarbnik Adrian Nowak i inspektor do spraw oświaty Mirosław Świerkot.

Drugi rok z rzędu na spotkanie nie zaproszono przewodniczącego Rady Miasta.

Na zakończenie części oficjalnej wykonano wspólną fotografię.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

43 KOMENTARZE

 1. Z okazji dnia nauczyciela wszystkim wyróżnionym szczere gratulacje.
  Przy okazji życzę, bogatego jutro Mikołaja nagrodzonym i nie nagrodzonym nauczycielom. I nam wszystkim też bogatego Mikołaja.

 2. Mikołajkowe święto nauczycieli szkoda że nie przed Wigilią.
  A gdzie na zdjęciu główny św. Mikołaja. …..j ?

 3. Nie ma to jak dać nagrodę swojej żonie :))))) Nie twierdze że Pani Derezińska nie zasłużyła na tę nagrodę ale to już jest nepotyzm.

 4. Nie wierzę jak to czytam.Cytuję „napięcia na linii samorząd-szkoły-rodzice”. Przecież to Pan swoim zarządzeniem spowodował napięcia zarówno w sprawie 3 latków jak i 6 latków. Powinno być burmistrz-szkoły-rodzice. A uchwałę o dostosowaniu do nowego ustroju szkolnego przyjęła Rada Miejska jak i budżet na oświatę. Ślepiec to widzi oraz widzi również brak taktu. Może Pan nie akceptować Przewodniczącego Rady ale jest nim i zasady kultury zobowiązują do stanięcia ponad wszystkim.
  Niech Pan zastanowi się nad tym bo strzela Pan sobie kolejny raz gola do własnej bramki. P.Peno nie jest z pańskiej bajki
  i całe szczęście. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy. Nauczycielom
  zaś życzę samych sukcesów w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym.

  • Puste miejsce po Burmistrzu, więc zdjęcie nie takie samo. Takie same tło i to samo pomieszczenie. I inny czas. Grudzień! hi,hi,hi

 5. I znów się nie dowiedziałem, za co!? Ileż braku odwagi, żeby nie stanąć obok żony do zdjęcia. Ręce opadają! Żal tylko tych, którzy zasługują na taką nagrodę. Niektórych widzę na zdjęciu i ich pozdrawiam, a także tych, których na nim nie ma.

 6. Szkoda Panie Burmistrzu, że brak naprawdę zasłużonych, tych którzy zrezygnowali z różnych przuczyn.A z racji solidnej pracy nagroda się należała w 100%. ZROBILI DUŻO SOLIDNEJ I UCZCIWEJ ROBOTY!!!!!!!!

 7. Wesołego Alleluja życzmy sobie . U nas tak można. Pedagodzy świętują w grudniu, to na gwiazdkę podzielmy się jajkiem, byle nie zbukiem śmierdzącym!
  A nagrodzonym gratuluję i życzę poważnego traktowania. Bez jaj.

 8. Ludzie! Ludzie !

  Dawac nagrodę własnej żonie ! To jest to samo jak Szewczyk Dratewka chciał nagrodzić swojego Ojca…
  w Trzemesznie wszystko jest do załatwienia za tych rządów 🙈 wstyd !!! Prosze radnych o nagrodzenie swoich rodzin i bedzie ok.
  Nasza gmina słynie z:
  – przyjmowania nie swoich g…n
  – ma 60% udziałów ale nie może nic powiedziec bo nie ma głosu
  – wynajmuje firme do odzyskiwania VAT a ma do tego pracowników etatowych
  – burmistrz nagradza własna rodzine
  – najdłuższe L4 w Polsce jako burmistrz
  Już starczy bo mnie trzęsie.

 9. Jeśli pani Derezińska pracuje wzorowo to może, a nawet powinna otrzymać nagrodę tak jak każdy inny nauczyciel.
  Druga sprawa . Nie jestem ślepcem i widzę zmiany w oświacie. Przynajmniej 2.
  1. Okazywanie lekceważenia przewodniczącemu rady.
  2. Zerwanie ze starą tradycją wspólnej fotografii gospodarza uroczystości z zaproszonymi przez siebie gośćmi.

  • Powiem tobie tak Karol. Trzeba miec odrobinie pokory w sobie. Nagradzanie i promowanie rodziny jal sie jest na stanowisku rządzącym nie wypada. Jakby mieli w sobie troche poczucia sytuacji toby sam lub sama zrezygnowała z takiego wyróżnienia bo nie wypada.
   Czekam za medalem dla szewca jak burmistrz moze po rodzinie dawac to jestem za tym zeby zastepca przewodniczącego RM nagrodził Ojca.
   Rozumiem wszytko ale takich zachowań już nie potrafie zrozumiec . Ciekawe czy zona bedzie tak promowana jak nastanie inna „ dynastia” burmistrzowskiego 😉

 10. Nie rozumię i pytam, co burmistrz miał na myśli mówiąc cyt….” że ostatni rok nie był łatwy dla oświaty. Wprowadzane odgórnie reformy spowodowały niepotrzebne napięcia na linii samorząd – szkoły – rodzice”.
  To ja teraz pytam, co taliego szczególnego w tym kierunku zrobił samorząd?
  Co taliego szczególnego w tym kierunku zrobiły osoby nagrodzone?
  Moje zdanie jest takie, że NAGRODA PRZY TAKICH ŻĄDACH NALEŻY SIĘ TYLKO DZIECIOM I ICH RODZICOM. Ponieważ, to oni zostali zostawieni sami sobie z problemem, bo dziecko to nie przedmiot, czyli krzesło, stolik, który morzna przestawić lub wyrzucić to istota żywa i należy jej się szacunek.!!!!!!!!!!!

 11. Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować radnym, którzy głosowali przeciw odwołaniu Burmistrza Miasta Trzemeszna w drodze referendum, biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za całą politykę, organizację pracy oraz standardy w sprawowaniu urzędu jakimi kieruje się Pan Burmistrz …

  To jest faktycznie fatalny fenomem na skale kraju, takiego chaosu nawet nie da się zaplanować …

  • Myślę, że problem jest o wiele szerszy niż samo referendum. Od dłuższego czasu radni przyjęli postawę, że wszystko co kuleje w gminie to burmistrz a oni nic nie mogą. Tak najłatwiej. A ja uważam, że ponoszą odpowiedzialność za to co robi a jeszcze bardziej za to czego nie robi burmistrz. I to nie prawda, że nic nie mogą. To, że mają ku temu instrumenty pokazał kiedyś radny Pawlak tylko jak szybko zgłosił propozycję tak szybko ją wycofał.

   • To też racja. Radni lubią rozkładać ręce i mówić, ze sa bezradni. Dlatego uważajmy na kogo głosujemy. Niczym Cejrowski pozwolę sobie na apel – wszystkich radnych bezradnych won!

 12. To nagroda dla Nauczycieli a nie DYREKTORÓW oni mają dosyć śmiechu warte. Największa szkoła w gminie SP nr 1 i żaden nauczyciel nienagrodzony brak słów. Kasa poszła na gimnazjum 3 nagrodzonych.

 13. Pozwolę sobie wrzucić odrobinę dziegciu do tej beczki miodu i wyrazić swoje zdanie – otóż uważam, szanowni nauczyciele, że jesteście jedną z najbardziej zdemoralizowanych grup społecznych w naszym kraju, a spora część z Was, jeśli nie większość, w ogóle do zawodu tego się nie nadaje. Przykre, ale prawdziwe.

  • Popieram !!! Ile dzieci cierpiały zostawiając ich w gimnazjach po kilkanaście razy i co to in dało … szkoda lat tych dzieciaków większość nauczyło zycie nie szkoła… i oczywiście parkatyka życiowa, niektórzy maja naprawdę ciężko ale niektórzy tego nie rozumieją, wiec najlepiej uwziac sie na ucznia i sie znecac… taka prawda !

  • Niewyedukowani, słabo rozgarnięci, za to mający wysokie mniemanie o sobie – taki jest de facto obraz polskiego nauczycielstwa in genere.

   • Wczoraj w Poznaniu rozdano nagrody – Nauczyciel na medal 2017. Nie, nie kojarzyć z pseudo nagrodami typu „inwestor na medal”, które można sobie kupić i to nie za swoje nawet pieniądze. Do konkursu zgłoszono 1500 kandydatów, wyłoniono zaś dziewięćdziesięciu kilku laureatów. Zgłoszenia i wyróżnienia przyznawano na podstawie opinii uczniów, tym bardziej cenne dla prawdziwych pedagogów! Ja się pytam, ilu było zgłoszonych z naszej gminy, ilu wyróżnionych?! To pytania retoryczne! Ha,ha,ha!

 14. Inwestor na medal przyznał medal swojej żonie. Przypadek ? Nie sądzę. Moim zdaniem tego typu nagrody (tym bArdziej, że mają charakter nagrody pieniężnej) powinny być szczegółowo uargumentowane, a motywy nagrodzenia konkretnego nauczyciela powinny być podawane do wiadomości publicznej. Teraz np.nie wiem czym konkretnie zasłużyły się dla oświaty. Nie słyszałam o ich sukcesach.

  • Masz rację! No, ale jeśli można wydać z publicznej kasy 3k na medal dla siebie, to i hojnie do tej kasy sięga się po nagrody dla wybrańców. Wybory za pasem…I rzeczywiście, wrażenie pozostaje takie, ze jedynym kryterium przyznania nagród jest własne widzimisię decydenta. Tylko płać burmistrzu za medale i funduj nagrody z własnej kieszeni. Jako obywatel protestuję przeciw nagradzaniu kolejnej polskiej „kasty nadzwyczajnych ludzi” publicznymi pieniędzmi. Dlaczego nie honorować robotników Paroca, Cembritu, dlaczego nie inne zawody?! Dość tego rozdawnictwa w dodatku opartego na nie przejrzystych kryteriach!

   • Robotnik Paroca jak zachoruje albo ulegnie wypadkowi ląduje na bruku. Burmistrzedale dostaje.. no kupuje dla siebie.. teraz powinien dać sobie nagrodę skoro ktoś go docenił i dał medal, nie szkodzi że samodzielnie ale z publicznej kasy kupiony

 15. Zwyczajnie burmistrz dał nogę a nauczyciele zostali sami jak te kołki.
  No to co że grudzień i to musztarda po obiedzie. Oj tam, oj tam…

 16. I znowu złapałem się na grzeszeniu: zazdroszczę !
  Ale jakże tu nie zazdrościć dobrego samopoczucia Panu Burmistrzowi…
  Może to przez te okulary ? On nosi-ja nie.
  Ale to nie mogą być zwykłe okulary-ba nie wystarczą nawet różowe.

  „… przyjęta u nas sieć szkół i przedszkoli jest optymalna, a zmian na lepsze, dziejących się w gminnej oświacie, może nie zauważyć jedynie ślepiec”

  No to rozbierzmy na czynniki pierwsze ten” sukces”:

  -likwidacja i zamknięcie szkoły zawodowej, skutkujące ucieczką młodzieży poza gminę

  -likwidacja szkół wiejskich i skazanie dzieci na często
  wielogodzinne podróże do i ze szkoły(problemy z przewoźnikami i taborem-zostawiam na boku), co przy okazji zubożyło wiejskie społeczności, pozbawiając je, często, jedynej placówki pełniącej rolę animatora kultury i integracji społeczności lokalnej w miejscowości

  -kompletny upadek prestiżu i znaczenia kluczowej przez STULECIA dla Trzemeszna (i nie tylko) szkoły -Liceum
  Tu pozwolę sobie na szerszą uwagę: fundamentem pozycji, prestiżu i zaufania do szkoły , i tym co je buduje, są pracujący w niej NAUCZYCIELE.Nie zwalajmy winy na kiepskie roczniki i obniżenie jakości (brzydko mówiąc) materiału ludzkiego. Trzemeszeńska młodzież świetnie sobie radzi -choćby w gnieźnieńskich, czy mogileńskich szkołach.
  NAUCZYCIELE -to klucz do sukcesu każdej szkoły.
  Każdy z nas, z całej masy pedagogów zapamiętał na całe życie tylko tych, z 2, przeciwstawnych kategorii:
  a) wspaniałych pasjonatów swojego przedmiotu , kochających młodzież i swój zawód, mających wiedzę i POTRAFIĄCYCH ją przekazać młodemu pokoleniu. Były ich w historii Liceum dziesiątki :Pani Mańkowska,Państwo Derezińscy(rodzice Pana Burmistrza)i wielu innych. Są i dziś: Pan Adamski, Pani Baranowską..
  b) ludzi, którzy NIGDY nie powinni stanąć przy szkolnej tablicy (z bardzo różnych powodów: nie mieli wiedzy, mieli, ale nie potrafili jej przekazać, dawali zły przykład swoim zachowaniem, to ,co próbowali wpajać swoim uczniom rozmijało się w oczywisty sposób z ich postępowaniem,nie lubili młodzieży, byli niesprawiedliwi itp) Takich też mieliśmy:Pani F.-nomen omen od fizyki. Pan W.od angielskiego … Często paradoksalnie byli to mili i sympatyczni ludzie-mieli tylko jeden mankament: nie potrafili uczyć.
  I tu dochodzimy do sedna problemu: przez dziesięciolecia w Trzemeszeńskim Liceum PRZEWAŻALI(czarne owce były zawsze-chodzi o proporcje) ci pierwsi: wspaniali pedagodzy kochający młodzież i stworzeni do uczenia.
  Niestety przez ostatnie 20 lat proporcje się odwróciły: dziś inne niż umiłowanie młodzieży i talent do nauczania, kryteria decydują kto uczy: formalne wykształcenie (dyplom) i nieformalne układy…
  A płaci za to młodzież i głosuje nogami.
  Nikt już -nawet pracujący w Liceum nauczyciele( czego dowodem wysyłanie przez Nich własnych dzieci do innych liceów) nie wierzy w przyszłość tej szkoły…
  (A może, po prostu- bez Liceum -sieć szkół w gminie będzie jeszcze optymalniejsza:-)

  -piramidalny bałagan i brak decyzji dotyczących przedszkolaków jeszcze w III dekadzie sierpnia. Bałagan wywołany obietnicami Pana Burmistrza : innymi dla nauczycieli, innymi dla dyrektorów szkół i przedszkoli i jeszcze innymi, dla będących na granicy wytrzymałości nerwowej, rodziców…

  Jeśli ktoś z czytelników tego forum wie,z usług jakiego okulisty korzysta Pan Burmistrz, proszę pomóżcie -podajcie kontakt…

  • Bardzo trafna analiza. Pozdrawiam.
   P.S.
   Nie zmieniaj okulisty! O kontakt do okulisty powinni zwrócić się do Ciebie wyborcy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj