Strona główna Kultura Spotkanie z historią i legendą w tle

Spotkanie z historią i legendą w tle

3923
3

Coroczne wrześniowe spotkania, których organizatorami jest Krąg Seniorów Harcerskich Ziemi Trzemeszeńskiej, powracają.

 Z powodu pandemii tegoroczne ,,Spotkanie z historią i legendą w tle” odbyło się 31 sierpnia w Trzemesznie i w Niewolnie.

Przed uroczystościami delegacja „kręgu” udała się na cmentarz w Trzemesznie i mogiłę w Niewolnie, by uczcić pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

O godzinie 15 wszyscy obecni zwiedzili trzemeszeńską bazylikę. Przewodnikiem został dh kapelan Przemysław Grzybowski.

Następnie uczestnicy udali się do świetlicy w Niewolnie, gdzie czekał słodki poczęstunek. Gości przywitał dh Komendant Kręgu phm. Ireneusz Kasprzyk. Głos zabrała także jego następczyni hm. Helena Małolepsza oraz zaproszeni goście.

Nie zabrakło ogniska, śpiewów i wspólnych rozmów.

 W sierpniowym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Kręgów Seniorów Harcerskich z Gniezna – ,,Bezimienni”, z Mogilna – im. Henryka Mazurkiewicza oraz im. hm. Leona Niewiadomskiego wraz z ich komendantami.

Obecny był także komendant Hufca ZHP Trzemeszno hm. Włodzimierz Losik oraz Honorowa Komendantka Hufca hm. Stanisława Szymańska.

Gminę Trzemeszno reprezentował wiceburmistrz Dariusz Jankowski oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Bartz. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością również sołtys Niewolna Leszek Meller.

ZHP Trzemeszno

3 KOMENTARZE

  1. I jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności dym z harcerskiego ogniska nie zanieczyszcz powietrza i nikt nie podnosi larum. W przeciwieństwie do dymu z pieca węglowego.

  2. Pozdrawiam Krąg p. NIEWIADOMSKIEGO, p.Jurka, p. Irka mojego druha, do dziś są miłe wspomnienia. Podchody, warty pod pomnikiem w Szczeglinie, pamięć o tych miejscach zdobywanie różnych umiejętności. To się milo wspomina,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj