Strona główna Sport i rekreacja Spotkanie trzemesznian na jeziorze Bajkał

Spotkanie trzemesznian na jeziorze Bajkał

2364
24

Trzemesznianin Łukasz Urbaniak wystartował w 14. edycji biegu po jeziorze Bajkał w Rosji (Baikal Ice Marathon). Zupełnym przypadkiem było to, iż w tym samym czasie, w pełnym składzie redakcji, przebywaliśmy na syberyjskim urlopie. Do niewielkiej Listwianki, gdzie znajdowała się meta, dotarliśmy z Irkucka.

Trasa przebiegała po zamarzniętym jeziorze, pokrytym śniegiem, Start znajdował się na drugim brzegu Bajkału.

W momencie, kiedy Łukasz przekroczył dystans 23 km, warunki pogodowe gwałtownie się pogorszyły – rozpętała się burza śnieżna.

Organizatorzy ocenili tę sytuację jako bardzo groźną dla biegaczy i postanowili przerwać bieg. Poduszkowce zaczęły ewakuować zawodników z trasy. Była to pierwsza taka sytuacja w historii imprezy.

Pomimo takiego finału, Łukasz swój start w imprezie traktuje jako wielką przygodę. Pozytywnie też ocenia organizację.

Warto wspomnieć, iż w biegu brali udział inni Polacy. Wśród nich znaleźli się uczestnicy tegorocznej edycji Zimowego Biegu Trzech Jezior – Sylwia Sikora (pierwsza w kategorii K-30) oraz Dariusz Kiełbasa.

W najbliższym czasie zamieścimy obszerną relację z przygotowań, podróży oraz przebiegu biegu po Bajkale – widzianą z perspektywy Łukasza.

24 KOMENTARZE

  1. Moje marzenie syberyjskie. Wiem, że nigdy tam nie będę. Spotkanie trzemesznian nad Bajkałem to bajka prześliczna.

  2. Gdzie Bajkał od morza tu sięga…tam stanęli trzemesznianie. Pozdrawiam redaktorów i dzielnego biegacza Pana Urbaniaka.

  3. zawsze na wakacjach kogoś znajomego spotykam – no ale Wam nie dorównam 🙂 Panom N. lekko zazdroszczę, a p. Łukasza ogromnie podziwiam.

  4. Rozumiem że Panowie okulary przeciwsłoneczne zdjęli na potrzeby zdjęcia?? Ślepota w Waszym zawodzie to raczej nie atut. Zazdroszczę, podziwiam i szczęśliwego powrotu. Wszyscy Trzemesznianie na Was czekają 🙂

  5. mówicie że walczak zachowywać się nie potrafi ale ja takich tekstów i słów nie używam a tu takie państwo z taką gwara hamstwa ludzie kultury i jeszcze raz kultury anonimowy to nie znaczy wielki ?

    • Panie Marku, a teraz jeszcze raz, ale po mału, po kolei, i trzy razy zastanawiając się nad każdym słowem – co chce Pan powiedzieć, do czego się Pan odnosi, o co Panu chodzi?!

  6. Panie Walczak, apeluję do Pana: przestań Pan zaśmiecać sieć tym swoim bełkotem, którego nikt poza Panem nie rozumie…!

  7. Dzięki za komentarz mam pytanie czy potraficie czytać używając rozwiązań przenośnych jeden też tak mówił i nawet rowerem trzeba go wozić bo mu nie pozwala prawo wybaczam takim 🦌

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj