Strona główna Kultura Spotkanie po 50 latach

Spotkanie po 50 latach

1733
6

Pół wieku temu zdawali maturę absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Trzemesznie, którzy w ubiegły piątek spotkali się w murach swojej dawnej szkoły. Na jubileuszowy zjazd przyjechało 18 osób spośród 40 uczęszczających do tej klasy.

Przez 4 lata nauki klasa miała aż trzech wychowawców. Byli to kolejno – Stanisław Bubień, Teresa Ławicka – Walter i Stanisława Szymańska, która zaszczyciła swoją obecnością byłych wychowanków. Oprócz niej obecni byli również byli nauczyciele – Anna Mackiewicz, Władysław Dereziński i Bolesław Święciechowski.

Uczestnicy spotkania zwiedzili szkołę (w tym izbę tradycji), a następnie uczestniczyli we mszy świętej w trzemeszeńskiej bazylice. Odprawił ją ich kolega ze szkolnej ławy – ks. Zenon Lewandowski, proboszcz mogileńskiej fary.

Po mszy przed kościołem nastąpiło symboliczne wypuszczenie gołębi pokoju, po czym absolwenci udali się na cmentarz. Złożyli tam kwiaty na grobach swoich nauczycieli. Ci, którzy w czasach szkolnych przebywali w internacie mieli możliwość obejrzenia swojego dawnego miejsca zamieszania. Dziś mieści się tam Zespół Placówek Wsparcia Rodziny ”Droga do Domu”.

Ostatnim punktem było spotkanie towarzyskie w ”Magnolii” .

6 KOMENTARZE

  1. SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ZJAZDU!!!!!!!!!!!!!!!!
    Pozwólcie DRODZY ZJAZDOWICZE, że odbiegnę od tematu i zapytam włodarzy Trzemeszna gdzie znowu „uciekło” oświetlenie na ulicach!!!!!!!!!!! Całe miasto tonie w ciemnościach!!!!!! Burze przechodziły bokiem!!!!!!!!!! TO JEST ŚREDNIOWIECZE!!!!!!!! Czy ktoś z władz miasta zainteresuje się tymi dziwnymi zjawiskami ciemności, która często zdarza się u nas??????????!!!!!!!!!!!!!!

  2. Dobre pytanie. Podróż z drugiej zmiany alejkami z P…cu bezcenna. Tylko czekać aż ktoś komuś przy…..li dla paru złotych lub wjedzie rowerem w plecy.

  3. Pozdrawiam starszych kolegów z mojej szkoły. Też po tylu latach bym chciała spotkać się z moją klasą. Podziwiam za zorganizowanie się .

  4. Pozdrawiam absolwentów półwiekowych. Widać zadowolonych wcale nie starych ludzi. Nie wierzę, że są 50 lat po maturze! Po zdjęciu to myślę, że niejednego młodego by jeszcze przeskoczyli. Robią pozytywne wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj