Strona główna Na sygnale Spadł z drzewa, zabrał go śmigłowiec

Spadł z drzewa, zabrał go śmigłowiec

4600
14

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj, około południa, na terenie jednej z posesji w Kalinie. Podczas prac w ogrodzie 68-letni mężczyzna spadł z drzewa.

Pierwszej pomocy rannemu udzieliła załoga karetki z podstacji w Trzemesznie. Z uwagi na stan zdrowia, ratownicy podjęli decyzję o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Podniebna karetka” wylądowała przy lesie w Wymysłowie. Miejsce lądowania zabezpieczali strażacy ze Strzyżewa Smykowego oraz policjanci.

Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w Poznaniu.

14 KOMENTARZE

  1. Na czym dokładnie polega „zabezpieczanie miejsca lądowania”? Czy nie jest to tylko przykrywka dla „udawania pracy”? Czy bez tego zabezpieczania śmigłowiec ne wylądowałby?
    Czekam na kompetentną odpowiedź strażaka lub urażonego policjanta.

    • Zabezpieczenie miejsca polega na wyznaczeniu terenu na który nie będą miały wstępu osoby takie jak ty podczas lądowania helikoptera żeby ci łba nie ucięło ignorancie.

  2. Czy strażacy to jacyś herosi czy nadludzie ze wzmocnioną szyją i dla nich ryzyko ucięcia łba jest mniejsze niż dla nie-strażaków? Czyli wszystkich nie-strażaków uważasz za ignorantów, którzy będą się pchać, utrudniać i świadomie podskakiwać przy smigłach, żeby im ucięly łep. I po to jesteś potrzebny ty strażak-nie-ignorant bo ty wiesz lepiej co jest dobre dla ignorantów.

    • Ty to tak tępy jesteś, że chyba faktyczmie byś się pod to śmigło pchał. I byś ten swój „łep” 🤦‍♂️ stracił.

  3. Ciekawe jakie środki burmiztrzuniu za twierdził na ten rok dla strażaków na ten rok. Chyba nie te sprzed trzech lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj