Strona główna Polityka Sławomir Peno z poparciem PiS

Sławomir Peno z poparciem PiS

15729
286

W poniedziałek odbyła się wspólna konferencja prasowa kandydatów „Ponad Podziałami” i Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Oba te komitety idą do wyborów oddzielnie, ale zamierzają współpracować – zarówno w kampanii wyborczej, jak i po wyborach.

PiS wystawia w naszej gminie listę do Rady Powiatu, nie ma natomiast kandydata na burmistrza ani do Rady Gminy. Lokalne władze partii postanowiły poprzeć Sławomira Peno jako kandydata na burmistrza oraz kandydatów „Ponad Podziałami” do RM. Z kolei komitet PP będzie popierał listę PiS do Rady Powiatu.

Skąd takie porozumienie? Mówił o tym między innymi poseł Zbigniew Dolata. Ocenił negatywnie urzędowanie burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Według posła, gmina Trzemeszno, która ma duży potencjał może rozwijać się o wiele lepiej. Przypomniał, iż PiS dotrzymało słowa danego przed wyborami, a dotyczącego przekazania szkół gminie.

Jak podkreślił, za rządów obecnej koalicji w powiecie zmodernizowano około 20 km dróg powiatowych na terenie naszej gminy, czyli cztery razy więcej niż za poprzedników. Zapowiedział dalsze działania w tej dziedzinie w przypadku wygranych wyborów. Dobrą współpracę powiatu i gminy gwarantuje osoba Sławomira Peno – ocenił Z. Dolata.

Ze strony komitetu „Ponad Podziałami” zawarcie porozumienia uzasadniał Jarosław Jatczak. Nawiązał także do sprawy szkół przypominając, że to koalicja SLD i PO dokonała likwidacji szkoły zawodowej. Dzięki współpracy z obecnymi władzami powiatu udało się uratować szkoły przejmując budynki od powiatu.

Kandydat na burmistrza – Sławomir Peno – zaakcentował, iż przejęcie szkół było bardzo trafnym rozwiązaniem, o czym świadczy ich dzisiejszy stan. Według kandydata, gdyby gmina nie przejęła szkół ponadpodstawowych, liceum prawdopodobnie by już nie było.

Zapowiedział zwiększenie nakładów na kulturę, w tym stworzenie lepszych warunków dla działania biblioteki i Domu Kultury, a także modernizację nawierzchni ulic oraz wymianę sprzętu straży pożarnej. Szczegółowy program kandydata i jego ugrupowania zostanie niebawem przedstawiony mieszkańcom.

286 KOMENTARZE

 1. „Jak podkreślił, za rządów obecnej koalicji w powiecie zmodernizowano około 20 km dróg powiatowych na terenie naszej gminy, czyli cztery razy więcej niż za poprzedników. Zapowiedział dalsze działania w tej dziedzinie w przypadku wygranych wyborów.” Zapowiedział poseł Dolata. Czyli można to zrozumieć tak że jeśli będziecie głosować na mojego kandydata to będziemy remontować a jeśli będziecie głosować na kogoś innego to mamy was w d… i powiat nic nie zrobi. Tym poparciem Ponad Podziałam się tylko pogrążyło a ja dzięki temu wiem na kogo głosować.

  • A z kim ma współpracować w Starostwie z Pilakiem z PO ?
   Z tymi co o mały włos nie zaorali szkół. Po za tym w Starostwie jest PIS i pogonił Platformę i bardzo dobrze.

   • Panie Sołtysie. Samorząd to nie ogólnokrajowa polityka. Jeśli chce się działać na niwie samorządu lokalnego i chce się coś robić dla społeczności lokalnej to nie ważne z jakiej opcji jest druga strona. A pan Dolata ewidentnie pokazał że jeśli będzie burmistrz namaszczony przez PiS to powiat wesprze gminę a jeśli nie to będą mieli nas gdzieś. Czy tak powinna wyglądać współpraca w samorządach lokalnych? Moim zdaniem nie. To tak samo jakby sołtys danej wsi był z pis a burmistrz np. z PO i burmistrz mówi nie będę współpracował i wspierał sołtysa w działaniach na rzecz sołectwa bo sołtys jest z PiS. Nie tędy droga drogi Sołtysie.

     • Mój głos oddam na pana Peno!!! Gratuluję odwagi w przyznaniu się do wielu starych błędów (przedawnionych) – bardzo wielki szacunek!!!!
      Każdy z nas popełnia błędy, ale nie wszyscy potrafią się do takowych przyznać! Ja to bardzo wysoko cenię!!!!! Jest PAN PENO moim FAWORYTEM!!!!

  • Tak zribolj 20 km dróg powiatowych przy wspólnym finansowaniu przez gminę i to na być sukces .
   Droga w szydlowie zrobiona nie do końca zabrakło kkaset metrów aby stanowiła całość ,takie wykonanie to zmniejsza jej trwałość . Robina po łebkach przed wyborami -zwykła kiełbasa !!!

  • A dla kogo tak? Złodziei spod szyldu Taśm Prawdy? Niemieckiego kapitału? Obcych mediów typu TVN, Onet reprezentujących nie polskie interesy?

 2. A gdzie inni parlamentarzyści, którzy z ramienia PIS zasiadają w parlamencie oni również popierają PP? To bardzo intryguje! Chyba znamy odpowiedź.

 3. Proszę Państwa od 4 lat w powiecie rządzi PIS. Remontują drogi powiatowe oddali po tylu latach walki z PO i SLD oświatę czyli szkoły zawodową i liceum. Wartość tylko infrastruktury to około 6 mln złotych. I teraz pytanie mieli to odrzucić i powiedzieć „nie chcemy szkół”, „nie chcemy dróg ” Współpracować trzeba z każdym aby dla Gminy było to korzystne.

  • Dwadzieścia kilometrów dróg.!!! ????? A droga do Grabowa w połowie zrobiona to znaczy teraz tak to rozumiem ze jak będziemy głosować na PiS (Dolata Peno ) i im podobni to zrobią druga część jak nie to będziemy jeździć po dziurach. Kto zdrowo myślący w ten sposób gospodarzy. No chyba tylko jełopy. Pozdrawiam ale choć będę jeździć po dziurach głosu na tych panów nie oddam.

  • Dwadzieścia kilometrów dróg.!!! ????? A droga do Grabowa w połowie zrobiona to znaczy teraz tak to rozumiem ze jak będziemy głosować na PiS (Dolata Peno ) i im podobni to zrobią druga część jak nie to będziemy jeździć po dziurach. Kto zdrowo myślący w ten sposób gospodarzy. No chyba tylko jełopy. Pozdrawiam ale choć będę jeździć po dziurach głosu na tych panów nie oddam.

  • Przepraszam nie jestem nierobem i samo tak nazywanie ludzi jest bardzo przykre. Mam 3 dzieci wychowuje je i to jest też praca i to bardzo wyczerpująca. Czuję że chodzi o 500+ bez tego było by trudno.

   • Popieram panią. Nie wiem dlaczego ludzi tak boli to 500+ w innych krajach UE jest dobry socjal nasi rodacy wyjeżdżali tam z rodzinami właśnie za praca i to że socjal był o NIEBO lepszy niż tu. Tego nikt nie poddawal dyskusji. A jak w końcu u nas coś zrobili to odrazu wszyscy biorący 500+ to PATOLOGIA. LUDZIE PUKNIJCIE SIE W GLOWY CZASEM

    • Bo kciano wyludnienia Polski – PO.NOWOCZESNA ZDRAJCY CHŁOPÓW PSL I CZERWONE KMERY a niemcy czekali już mieli premiera Donalda i dużo brakowało do rozbiórki kolejnej kolaborantów za srebniki nie brakuje judaszy np umowa z Remadisem i co mamy -nie kcą nawet rozmawiać a wielki orędownik powstania społki remadis co zrobił tłumaczenie ze to był błąd a kto przygotował umowę ludzie głowa boli czas otwrzyc oczy i mowic prawdę a powielać : bo moja Curuś chodzi do dwójki i uczy ja pani Derzinska żona kandydata albo pan Piechowiak przychodzi do mego brata to są przykłady:takie myślenie jest zabójcze zabija demokrację.

   • Ja tez wychowuje i PRACUJE!!!A jak wrócę zmęczona z pracy to mam jeszcze cały dom na głowie. Wiec litości niepracujące mamy!!!Może kiedyś jakiś rząd pomyśli wreszcie jak pomoc matkom czynnym zawodowo!

  • Po co powtarzasz te bzdury? Wróć do szkoły po lekcje ortografii, ucz się myśleć, a nie bądź ofiarą TVNu, czy Onetu i innych – obcego kapitału i interesu -mediów.

 4. Jestem zdruzgotana! Panie Jatczak, dlaczego Pan nie zatrzymał Pana Peno? To zwykłe wpuszczenie w maliny !Chyba, że to polityka jakaś i o to PP chodziło.

  • Gdyby ne PiS, Dyziu nigdy by burmistrzem nie został! Z poparciem tego ugrupowania startował po raz pierwszy i na fali poparcia tej partii się dostał, by niebawem zorientowali się kogo poparli, a sam Dyziu uciekł pod skrzydła podobnym sobie, czyli PO.
   Precz z Dyziem jako burmistrzem i precz z PO!

  • Bo jesteś niedojrzały i naiwny! Nie można się obrażać na demokrację (sam mogłeś kandydować nawet), bo jest niedoskonałą. I zapamiętaj, że w demokracji niezwykle rzadko mamy wybór między „dobrem” a „złem”, białym a czarnym, najczęściej są to wybory między „odcieniami szarości”. Wyborów należy dokonywać, lub samemu przedstawić alternatywę i poddać wyborom. Jeszcze jedno – „jeśli ty nie zajmiesz się polityką, polityka zajmie się tobą”.

  • Dziwię się TWOJEJ decyzji, ale masz takie prawo. Proszę zastanów się- głosowanie jest bardzo odpowiedzialną decyzją. Ja nie sugeruję się wpisami tylko WŁASNYM przekonaniem i świadomością!!!

 5. Poparcie PIS a kandydat na radnego ugrupowania pana Peno oficjalnie na tym forum żarty sobie robi z Prezydenta RP. Świadczy to tylko o intencjach. Czyżby akcja ruszamy do władzy bez skrupułów? Nie kupujemy tego. Głosów naszych Panowie nie macie.

 6. To oznacza, że nasz samorząd, w przypadku wygranej PP, już od następnego miesiąca chodził będzie na pasku PiS… A J. Jatczak za rok znajdzie się na listach PiS-u do Sejmu, a może Senatu. Sprytne – nie spodziewałem się tego. A miało być ponad podziałami….

  • Panie Pawle (zakładam, że rzeczywiście tak ma Pan na imię), po zakończeniu dnia pracy, jako wywołany z nazwiska (bo zakładam, że chodzi o mnie, a nie o mojego syna Jakuba) pozwolę sobie przedstawić swój punkt widzenia na kwestie poruszone w powyższych komentarzach, w tym i w Pańskim.

 7. No to w końcu jest szansa, aby coś się w Trzemesznie zmieniło. Z programów rządowych miliony do pozyskania. Przecież p. Krzysztof obecny burmistrz wywodzi się z przybudówki PO. Warto postawić na Pana Sławka. Lepiej mieć poparcie PiS niż PO.

 8. Szkoły i straż… od 100 lat te same tematy i zero logicznych ruchów.
  A czy nie można:
  – Domu Kultury i biblioteki przenieść do Dworca PKP, który gmina ma otrzymać?
  – dwóch urzędów przenieść do jednego budynku po byłej szkole zawodowej?
  – budynków po urzędach i domu kultury zaadoptować na mieszkania i sprzedać w centrum miasta i choć w części sfinansować powyższe?

 9. Ale ich atakujecie byle dołożyć. To do k…..wy nędzy z kim mają współpracować jak Powiatem zarządza PIS i PSL jedyna taka koalicja w kraju ? Z nikim ? Do roboty a nie od rana komentarze pisać pewnie belfry i urzędasy. Wam nie dogodzi. Spacerować w Warszawie to umiecie. Podpisz się jeden z drugim ja się podpisuję.

  • Jak Dereziński startował z poparciem PIS to ok.Jak Gotowała z Ziemi Gnieźnieńskiej PIS 2 to ok a jak Peno ma poparcie to źle. Sławek rób swoje na pasku nikogo nie chodziłeś i nie będziesz chodził za długo cię znam a hejterów nie słuchaj rób swoje pozyskuj kasę i budujcie drogi bo ulice w mieście jak w Bangladeszu.

    • Tak Tusk był prezesem. Peno ma pozyskiwać kasę i robić. I co z Platformą ? Rozbawiłeś mnie. Współpracuje się z kimś kto tej współpracy chce a nie z kimś kto Trzemeszno miał w du……e.

     • Powiat raczej nie interesował się gminą Trzemeszno. Emerytów i rencistów w ogóle nie zcyfryzował – a projekt też zmierza ku końcowi. KW tylko do Gniezna – tkwij trzemesznianinie na dworcu by do domu dojechać jeszcze ze 3-4 godzny. Na SOR zajedziesz popołudniu – to jutro w południe wrucisz. Trzeba było pozostać w pomorsko-kujawskiem.

  • Zdecyduj się kim jesteś „miałem”a później „zawiodłam” chyba że jesteś „gender”.Głosuję na Pena choćby diabeł go popierał bo to dobry człowiek.

 10. najlepszą rzeczą jest utworzenie swojego komitetu wyborczego i kierowanie się swoim umysłem, doświadczeniem ,oczekiwaniami mieszkańców a nie tańczenie w rytm tego co zagra pan poseł,mowienie tego co on pozwoli i na co pozwoli,kandydaci tracą swoją godność ,wręcz zostają ubezwłasnowolnieni,szczególnie jeśli mają poparcie takiej partii…..nie czarujmy się tak jest….

 11. Pozwolimy sobie wskazać na subtelną różnicę między teoriami, które namiętnie są promowane w komentarzach wyżej – a prostymi zależnościami – praktyką zarządzania, które tą politykę kreują w naszym lokalnym wydaniu …

  Jak sami mieszkańcy powinni zauważyć władze powiatowe są od jakiegoś czasu przychylne naszej jednostce samorządowej – trochę wynika to ze zmiany polityki rządowej, oraz zwiększeniu konkretnych środków w dane obszary ( np :infrastruktura nie tylko drogowa ale i sportowa ), oraz podejściem partnerskim Starostwa do naszej gminy co objawiło się oddaniem nam historycznego majątku we władanie na preferencyjnych warunkach – ktoś napisze, że ten obiekt niszczeje – a PP ma program jak ten obiekt przywrócić do życia. Natomiast jedynym co objawiło się wcześniej, to próba jawnej likwidacji szkolnictwa średniego w Trzemesznie – na korzyść szkół w Gnieźnie i dodawania środków na tamtejsze szkoły.

  Czy tak oczywiste zależności na prawdę trzeba jeszcze raz przedstawiać ? Przecież ta historia jest nie tak zaszłą ? Czy na prawdę nikt tego już nie pamięta ?

  Proszę również zauważyć, że pozyskiwanie środków zewnętrznych dla jednostki samorządowej może odbywać się przy wsparciu wyższych jednostek strukturalnych – i często stanowi spore wsparcie. I to jest wręcz niezbędne dla mówienia o przyszłości i rozwoju gminy – naszej gminy.

  Obecna władza te procesy przegrywała, skutecznie marnowała – stąd słowa posła Dolaty – a marnowanym potencjale.

  W innym wątku padło pytanie co do predyspozycji Pana Peno do sprawowania funkcji, lub osiągnięć. Przedstawimy po krótce co odróżnia Pana Peno od innych kandydatów – prowadził własną firmę i uczestniczył w wielu międzynarodowych negocjacjach. Myśli o zarządzaniu w sposób fachowy i ma w tym doświadczenie i to jest ponad możliwości i doświadczenie pozostałych kandydatów.

  Co do osiagnieć to chyba piastowanie i próba zmian zarządzania gminą i budowanie partnerskich relacji ( nie podmiotowych – gdzie gmina( budżet ) ) lub mieszkańcy zawsze cierpieli. I robił to w ramach wąskich tak na prawdę kompetencji jakie posiada Przewodniczący Rady – szczególnie w zderzeniu z funkcją Burmistrza – wieczne nie przygotowanego albo nie obecnego, lub  na zwolnieniu lekarskim.

  Oczywiście tym wszystkim działaniom towarzyszy konsekwencja, moim zdaniem wynika to z jednej rzeczy – świadomości jak wiele szans na wielu frontach gmina straciła przez tą dekadę …

  I wszyscy jako Mieszkańcy musimy zadać sobie jedno podstawowe pytaniem czy nas stać na kolejne 5 lat regresu przy dobrej koniunkturze ?

  Cieszę się, że padają pytania o program wyborczy i założenia programowe, ponieważ niebawem dotrzemy do państwa z tymi materiałami za pośrednictwem mediów społecznościowych, spotkań z wyborcami oraz dyskusji – której nikt z nas się nie boi, ponieważ nie mamy nic do ukrycia, tylko do zaproponowania w ramach zmian jakie muszą nadejść dla tej gminy, mamy plan i jesteśmy przygotowani by go zrealizować, wybór oferty programowej zawsze pozostanie do indywidualnej decyzji wyborcy i jego sumienia.

  Jednak kryteria muszą być świadome i odpowiedzialne, bo tak powinna również wyglądać polityka !

  Maciej Woźniak, w imieniu KWW Ponad Podziałami.

  • Panie Macieju to tak na szybko jaka to firma była prowadzona z takim rozmachem i jakie kontrakty międzynarodowe były negocjowane no i najważniejsze w jakim języku kandydat się porozumiewa, że negocjuje takie duże międzynarodowe kontrakty. Moze pan oczywiscie wspomniec jakie kierunkowe wyksztalcenie posiada kandydat bedzie to mile widziane. Do kolejnych sloganów z pewnością niebawem odniosą się inni.

  • „ma w tym doświadczenie i to jest ponad możliwości i doświadczenie pozostałych kandydatów” – znając pobieżnie kandydata można tutaj wpisać prawie wszystko ale czy to predystynuje akurat do funkcji najważniejszej dla nas mieszkańców nie jestem przekonany.

  • Bajeczki przed wyborami a po wyborach już nie musimy niczego realizować. Tak mówią politycy PIS a w tym szeryf Dolata. Więc apeluje do wszystkich wyborców abyście zastanowili się kogo wybierzecie. Pan Peno wykazał się już jako przewodniczący Rady Miejskiej opracowując projekt nieudolnej uchwały dotyczącej udzielenia Absolutorium dla Burmistrza Derezińskiego, Jak tak dalej jego praca będzie wyglądać to będzie tylko ośmieszanie nas wszystkich mieszkańców gminy Trzemeszno.

  • Szanowny Panie Macieju Woźniak . Pan Peno zrobił już swoje .
   Czas na zmiany . Otrzymaliście poparcie o PiS-u włączając się tym samym w politykę prowadzoną przez takie osoby jak Pan Morawiecki , Maciarewicz , Piotrowicz , Ziobro , Szyszko , Panie Pawłowicz czy Szydło . Prezydent RP łącznie z partią PiS
   łamie prawa unijne a szczególnie Naszą Konstytucję .
   Podzielona naród na dobrych i złych (tak jak Pan bo są wśród Nas ,,MENDY,,-prawda ?). Słowa raz napisane pozostają na ,,wieki,, . Na Pana miejscu dałbym sobie spokój.
   To co się stało już się nie odstanie . Straciliście dużo albo więcej .

   • Żarty Z Prezydenta RP, dziwne naigrywanie się z oponentów ocierające o szyderę to ma być droga po władzę? Ciekawe czy wszystkie tego typu wpisy podobnie jak poparcie PISu będzie zagadane i wybraniane? Przytyki do wszystkich kontrandydatów poza swoim (co niestety się zdarza) ma bardzo krótkie nogi. Prawdziwa „cnota” (jak się przedstawia kandydatów pp) chyba nie musi się uciekać to takich działań? Nieładnie była działalność związkowa teraz parcie na radę życzę oczywiście sukcesów ale takie działania niestety trochę kompromitują nie tylko kandydata ale i samo PP.

   • Zeby nie obecna wladza to juz Polski by nie bylo Niemcy dawno by lykli juz czekali mysleli ze poprzednia wladza bedzie wiecznie rzadzic i sie przeliczyli i profitow nima i nie bydzie koniec kropka a co do 500 plus dobrze ze dzieciaki dostaly anie jak za poprzednia wladze po smietnikach ryli i na nic nie bylo stac choc nie mam juz dzieci bo wszystko dorosle ale ciesze sie ze inne maja i sie ciesza ale teraz musza isc na wybory bo jak wygraja poprzednicy moze byc po prostu kicha zbiora i nie bedzie.

 12. Trole platformerskie widzę się uaktywniły. Wrzosowa i inne. To może mi odpowiecie co zrobiła Platforma za rządów w Starostwie p.Pilaka dla Trzemeszna ? Czekam.

 13. Czytam i nie wierzę. Jeszcze Wam mało chłop wziął się za robotę i robi co może a Wy co ? Chcecie żeby nic nie robić ?Starostwo wyciąga rękę do współpracy a on ma na nią pluć. Lepiej powiedzcie że się o stołki boicie. Poparli i dobrze niech współpracują. To co mają dróg nie robić obojętnie jakich powiatowych czy lokalnych ? Przecież nasze ulice to porażka. Przed wojną bruk był röwniejszy.Peno masz mój głos ale będę cię bacznie obserwował i rodzina też.

 14. Miało być bez polityki po obywatelsku ponad podziałami u nas na dole bez pis bez po itp . szkoda. Tyle dobrze że przed wyborami a nie po . u nas więc hamulec dla pp i jego kandydata na burmistrza.

 15. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Po pierwsze, o poparcie Prawa i Sprawiedliwości zabiegał gorączkowo kandydat na burmistrza Daniel Bisikiewicz. Bezskutecznie. Na nic bycie na uroczystościach wśród polityków tej partii, na nic wyjazdy do Warszawy, na nic zdjęcie z Parą Prezydencką. PiS nie dal sie przekonać do tej kandydatury bez kwalifikacji, bez kompetencji i bez doświadczenia. I co? Kandydat Bisikiewicz wykonał nagłą woltę i najwyraźniej bez problemu uzyskał poparcie PSLu. O czym to świadczy jeśli ktoś zamienia szybko i bez mrugnięcia okiem PiS na PSL? O tej „ludowej” partii Witold Gadowski pisze m.in.tak: „PSL – pomimo przemalowanego szyldu – nigdy nie przestał być zakłamanym, peerelowskim grajdołem, w którym kariery wili sobie bezideowi poszukiwacze państwowych pieniędzy i zaszczytów”, oraz tak: „PSL ogniskuje w sobie wszystkie choroby Trzeciej RP i dla dobra naszego kraju powinno być całkowicie objęte polityczną kwarantanną i odcięte od publicznych pieniędzy”, a Wojciech Cejrowski dodaje bez ogródek: „To są synekury i przetrwalniki. Ten Elewarr pozwala kadrom PSL-u, których nie chcemy w Polsce, niech oni sobie idą do Rosji. Te kadry PSL-u jak nie wchodzą do parlamentu, to muszą gdzieś siedzieć na synekurach, zarabiać forsę, by PSL w następnej kampanii mógł dzięki tej forsie wygrać wybory. Płacą ludziom w swoich regionach, rozdają – etatyzm to się nazywa – etaty, rozdają dotacje, budują drogi i mosty z forsy, którą nielegalnie doją”. Komu nie wystarczają, lub nie odpowiadają przytoczone opinie, niech zajrzy choćby za miedzę, do Mogilna i poczyta z jakimi problemami boryka się sąsiedni powiat i co z tym wspólnego mają lokalni politycy peeselowscy.
  Podobną woltę wykonał przed laty Krzysztof Dereziński. Ten jednak zdobył poparcie PiSu, mimo braku kwalifikacji, kompetencji, ale z pewnym doświadczeniem w samorządzie i niejakim poparciem lokalnym, dzięki czemu zdobył też fotel burmistrza. Jednak wkrótce potem, gdy „wyszło szydło z wora” i okazało się, że Derezinskiemu nie po drodze z ideałami i programem partii, której zawdzięczał wówczas wszystko, bez skrupułów rzucił się w objęcia środowiska związanego z PO, choć wtedy pod lokalnym szyldem (dla niepoznaki?).
  Obie partie, PO – reprezentująca de facto interesy polityki niemieckiej, tj.potężnej gospodarki światowej, oraz PSL – reprezentujące interesy własne, tudzież obce (kto wynegocjował nam najdroższy w Europie gaz i z kim negocjował?), są skrajnie niebezpieczne dla Polski. Już tu, na lokalnym gruncie. A skoro kandydatom, Derezińskuemu i Bisikiewiczowi w zasadzie wszystko jedno z kim pod rękę do wyborów idą i kto zaraz po wyborach upomni się o swoje, kto pociągać będzie za sznurki, do których się przywiązali z własnej woli – obu należy wyrugować z lokalnej polityki wraz z kryjącymi się w ich cieniu pryncypałami, interesami i zagrożeniami!

  • Czy w takim razie jak dziś byłem w Warszawie to można to uznać że zdobyłem już poparcie chociaż wasze? Ale bzdury waść nam prawisz. Nie odwracaj uwagi kto zabiegal to zabiegal i to widac jak na dloni! Ludzie w Trzemesznie nie gapy nabrać się nie dadzą! A transfery z SLD do ugrupowania PP popieranego przez PIS to nie skomentujesz?

  • Ad vocem, kolejny raz głos rozsądku w tym zalewie głupoty i zwrócenie uwagi na ważne fakty. Masz rację, obaj i Derezinski i Bisikiewicz są zdyskwalifikowani jako kandydaci na burmistrza.

 16. inkasen przyczajony z tyłu czeka by wyrwac sie z okopow i wskoczyc przed Dola ten to jest buzia licznik byl spisywac to mi opowiadal o konkurentach i konkurentKACH do powiatu co maja za uszami zlego

 17. Tylko nie PIS.Jak nie zaglosujemy na Peno, to nie bedzie dróg ? Polacy to mądry naród, nie damy z siebie zrobić bezmyślnego motłochu. O nie!!!! KONSTYTUCJA!!!!!

  • Ale Ci w główkę nakładli. Umiesz cokolwiek od siebie napisać Elvis, Grubas, czy jaki tam inny Janie, Olimpio N, czy jeszcze inny anonimie?!

  • Brawo PiS! Właśnie na nich zagłosujemy, bo jako jedyni ujęli się wreszcie za zwykłymi ludźmi i zabrali za złodziei i innych przestępców! Zaś PO, PSL i Dyziowi mówimy zdecydowane NIE! Czas zrobić porządek w mieście i gminie, a przestępcy niech odpowiedzą karmie za swoje przestępstwa!

   • Zaczekaj jak zaczniesz płacić za energię elektryczną ,wodę , gaz , węgiel , ropę , żywność . Może wtedy zrozumiesz co znaczysz i po co jesteś potrzebny PIS-owi .

    • Więcej tvnu, a juz niczego sam nie bedziesz wstanie pomyśleć! Dzięki wam, wyborcom PO i PSL płacimy najwięcej za gaz w Europie, mamy najdroższe autostrady itd, itp. A komunalkę kto Niemcom sprzedał? Dyziowi podziękuj, gdy rachunki wzrosną.

 18. Poseł Dolata to ten sam o ktorym FAKT w 2017 roku pisał? Np
  „twarz ustawy nazywanej zgryźliwie Paliwo+”
  i
  „Granda w wykonaniu posła PiS. Ludzi poucza, a co sam robi?
  Tylko w ubiegłym roku poseł Dolata wypłacił sobie z pieniędzy Kancelarii Sejmu 36 190 zł z tytułu tzw. kilometrówki. To oznacza, że przejechał na koszt podatnika 43 tysiące kilometrów w rok. Do kilometrówek Dolata zdążył się już przyzwyczaić. Posłem jest już czwartą kadencję, czyli od 2005 roku. Nie musi szczegółowo dokumentować przejechanych kilometrów, jak pracownik zwykłej firmy, by Kancelaria Sejmu wypłaciła mu pieniądze. Wystarczy, że w zestawieniu wydatków na swoje biuro poselskie wpisze dowolną kwotę, jaką wydał na przejazdy prywatnym samochodem, wykonując obowiązki parlamentarzysty.”

 19. Panowie z PP. Tu już nie chodzi o to że PiS. Podobne reakcje byłyby w przypadku PO, PSL itd. Tylko po co w ogóle włączaliście element partyjny w ta kampanię? Na …. wam to było??

 20. Panie i Panowie z PP, ja zawsze w swej naiwności sądziłem że chodzi o dobro gminy i całej lokalnej społeczności. Opowiedzieliście się po jednej ze stron, wasz wybór. Tylko jedno pytanie, jak będzie się układała współpraca z powiatem, jeżeli ewentualnie okaże się że PIS, tam jednak rządził nie będzie.

 21. Tak p.Peno prowadził swoje firmy,że teraz komornik się nim interesuje.Gdyby nie daj Boże został burmistrzem za parę lat komornik zainteresuje się gminą

  • Komornik niebawem zajmie się miastem i gminą przez „radosną twórczość” niekompetentnego burmistrza , który w uznaniu swych zasług kupił sobie za publiczne pieniądze medal!

 22. CZYŻBY PAN REDAKTOR MIAŁ OBIECANĄ PISadkę ZASTĘPCY BURMISTRZA, A PAN MACIEJ W. ASYSTENTA??????????

  p.s. Do Macieja W.- słowniczek ortograficzny póki co polecam

 23. Do kandydatów ma burmistrza. Panowie w naszej gminie nie ma polityki, w powiecie i sejmiku wojewódzkim już tak. Wiem, że ważne jest w tym dla was ważnym czasie o poparcie nawet marsjan. Po wyborach ktokolwiek wygra bądzcie elastyczni czy to pis czy po psl trzeba wchodzić w d..pe tym w powiecie czy województwie. Tam dzielą kase z ue i nie tylko. W naszm grajdole to możemy co najwyżej podnieść podatki. Panowie jest sporo przykładów w necie, sprawdzcie jak to się robi, zanim wyborcy zrobią to za was. Kto wygra wybory w województwie czy powiecie nasz nowy burmistrz musi kupić waze..ne.

 24. No to prócz problemów z taśmami „Morawieckiego” PiS wziął sobie na głowę w propocji Piękne Podziały+. Gruuuubooooo takiej POLITYKI jeszcze w Trzemesznie nie było! Dziękujemy.

  • Z taśmami prawdy ma problem PO i PSL. Morawiecki jest czysty, a Tobie najwyraźniej zaszkodziło przedawkowanie niemieckich mediów, które odpaliły petardę tuż po wizycie Schetyny na dywaniku u Merkel, z błagalną prośbą o ratunek przed wyborami samorządowymi.
   PO, PSL i Dyzio idą na polityczne dno! I bardzo dobrze! Precz z krętactwem, pozoranctwem, niekompetencją i niszczeniem Polski!

 25. Panie Burmistrzu i szanowni hejterzy wiem że byście chcieli aby było tak jak jest.Bynajmniej w części. I jeszcze Gigant na zastępcę. Ale tak nie będzie. Głosuję na Pena. I współpracować z każdym co chce dobrze dla Gminy. A nie jak to było za panowania PO w powiecie i szanownego Burmistrza. Niech się Pan pochwali jak to wyglądało z pewnością odpowiedzi nie otrzymam,ponieważ dziś współpracuje z innymi elementami.

  • Ile razy to beznadziejnie bezmyślne hasło powtórzysz? Nie głosuj, zostań w domu. Komputerek odpal, gierki, onecik prawdę Ci powie, resztę prawdy znajdziesz w TVN. Zamknij się na cztery spusty i nie wychodź w dniu wyborów z domu. Tyle dobrego dla Pilski możesz zrobić?!

 26. Hej kolego, a skoro tak blisko Tobie do kabaretu i „Ucha prezesa”, to pewnie rola Mariusza się marzy….co nie???

  Panowie z PP – nie róbcie sobie kabaretu z mojego miasta i gminy!!!!

  • „Fantomas – przerywam działalność Kabaretu” hehehe jaki to kabaret można popytać chłopaków ze związków zawodowych… skecze mają tam ostre i niezwykle prawdziwe może napiszą tutaj kilka z nich

 27. co REALNIE daje takie poparcie? Głosy bardzo zdyscyplinowanego elektoratu, starszych ludzi nie korzystających z internetu, głosujących wyłącznie z pozycji: jak ojciec T. kazał. No i w statystykach, po ewentualnej wygranej, że tu rządzi ta partia. Ale czy coś jeszcze? Po co Panu to było, panie Peno? (i czy wszyscy kandydaci z listy PP powinni być utożsamiani ze stylem bycia PiS?)

  • Jak Wam ludzie tłumaczyć Starostwem rządzi PIS od 4 lat dlatego każdy musi współpracować czy to mu się podoba czy nie. PIS z PSL zrobił więcej przez 4 lata niż PO przez 8. I to jest prawda nikt temu nie zaprzeczy. Poparcie może wyrazić każdy i dla każdego. Nie obchodzi mnie Warszawa a na naszym grajdole robią dobrą robotę i tak trzymać. Peno rób swoje. U nas w Niewolnie to już taki kit wciskają że dzięki Sołtysowi i Burmistrzowi Niewolno ma drogę. Ludzie opanujcie się. Ilu to nam budowniczych przybyło. Bisikiewicz Trzemżal-Szydłowo kto jeszcze coś wybuduje ?

 28. Ponad podziałami ma poparcie partii, która jak żadna podzieliła naród. To kolejny strzał w stopę po sprzedaży działek na pl. Wojciecha.Szkoda,chciałem głosować…:(

  • Polskę podzieliły zewnętrzne interesy Rosji i Niemiec używając do tego swoich ludzi na miejscu. Ubecja, WSI, ludzie wywiadu, milicji, szyszki z PZPR, to macki GRU, KGB i Kremla, wreszcie PO utworzona z KLD, który z kolei od początku finansowany był i prowadzony przez Niemców z Tuskiem w kieszeni.
   PiS to chce zmienić i oddać Polskę Polakom. Stad ta kampania nienawiści i lanie szamba propagandy w słabych intelektualnie, niesamodzielnych ćwierćinteligentów łykających wszystko jak pelikan. Skutecznie, jak widać. Zostań w domu i nie głosuj, choć tyle dobrego zrób dla Polski.

   • Próbujesz coś udowadniać, a argumenty, które przedstawiasz działają przeciw temu co piszesz. Jesteś typowym przykładem myślenia pisowskiego, kto nie z nami ten ćwierćinteligent, UB, Niemcy itd itp. I to nie jest dzielenie Polaków? Chyba, że Polska to trzydzieści pare procent obywateli tego kraju, a reszta może juz się szykować do wyjazdu. A pojęcie „gorszy sort” wymyślili oczywiście Tusk z Wałęsą?.

 29. No to Pan Sławciu poPiSał się ! Teraz wiadomo dlaczego przewodniczący RM interpretował przepisy samorządowe na własną łapę . Widać czym jest WOLNOŚĆ , PRAWO i KONSTYTUCJA . To już KONIEC !

  • KONIEC z Wami, POwcy, PSLowcy, Dyzie! I o to chodzi! Pozbyć się Was z życia publicznego na zawsze.
   A Ty Dyziu bezpartyjny? Dzięki PiSowi dostałeś się na fotel burmistrza, a dzięki PO przetrwałeś az dotąd wisząc na sznureczkach za które pociągał Pilak i klika PO.

 30. Głosujemy na osobę.
  – Nie może być leń i pijak.
  – Nie może to być ktoś słodko-pierdzący (a pod płaszczykiem cnót wszelkich nosić garb nie powiem czego, ale KTO WIE TO WIE)
  -Stawiam na człowieka pracowitego,
  czego nie wie, to się douczy, bo chce pracować. TO PENO.
  – A pana Bisikiewicza pozdrawiam , niech poczeka na funkcję i nabiera doświadczenia jako radny. Teraz jeszcze za wcześnie. Jego czas przyjdzie!

 31. Panie Jatczak,

  bardzo się o pana martwię, pracuje pan już 30 godzinę bez przerwy… no chyba, że, jeden z liderów PP nie dotrzymuje słowa..

  Pozdrawiam

 32. Muszę przeżyć PiS. Nie mam innej opcji.
  Dla mnie totalny szok, ale postawię znak przy Peno. Prędzej bym się Marsjan w parku baba spodziewał niż to że zagłosuję na kogoś kogo popiera PiS,bo nas podzielił na sorty i nie mam zdradzieckiej mordy. Pozostali kandydaci jeszcze gorsze zło. To niech będzie też zło, ale najlepsze zło.

  • Odetnij kabel od tv, przestań karmić się onetem i innymi niemieckimi kłamstwami, zacznij czytać mądre książki, nie ustawaj, a zrozumiesz, że w tym bagnie jakim uczyniła komuna do spółki z kacapem ruskim Polskę, PiS, to perla, na pewno nie bez skaz, ale i tak perla w zalewie rusko-niemieckiej gnojowicy.

 33. Dyziu jaki jest taki jest….Reszta kandydatów…..Nie wiem jakby rządzili…..Mądrze jest rozprawiać co i jak z pozycji zwykłego człowieka. Tak się zastanawiam….Co można ludziom obiecać skoro nawet do końca nie wiemy jaki jest faktyczny stan budżetu gminy.. Pewnie każdy miałby jakieś pomysły itd.. Wiem tylko jedno… Oby nas nie dosięgnęła tzw. „dobra zmiana”, bo zamiast w tv oglądać że nasz burmistrz zarabia mało to się dowiemy, że sam sobie nagrodę przyznał….A prawo już w ogóle u nas nie obowiązuje..To tyle na razie chciałem powiedzieć

 34. Naprawa dróg powiatowych w naszej gminie się należała z prostej przyczyny bo były złe i dziurawe, więc powiat je naprawia ze względu na fatalny stan a nie szczyci się tym jak wynalezieniem koła to była konieczność a nie przywilej.

 35. niechze ten ze zdjecia co sie chowa pokaze twarz a nie po kryjomu po domach cichaczem obrzuca błotem konkurencje – nieładnie ojj brzydko wstyd – a przyjdz mi raz jeszcze i gadaj na innych to psami poszczuje !

 36. Szanowni Kandydaci – pisowscy, antypisowscy, dyziowaci i inni. jeśli myślicie, że wygracie wybory trolowaniem to sie bardzo mylicie. Głupkowate wpisy co pare minut nikogo nie przekonaja a wręcz pokazują, że nie macie poważnych argumentów.

 37. Trzemeszno przeżyło z mieszkańcami najazdy ,rozbiory , pierwszą wojnę światową , drugą , okupację , komunizm przeżyje też bez PiS-u Pana Dolaty i PP . Nikt nie będzie wskazywał Nam drogi ! Wiemy czym jest tak upragniona wolność i demokracja .
  Za wolność Trzemeszno zapłaciła wystarczająco dużą cenę aby teraz ktoś dyktował Nam co robić i na kogo głosować !

 38. Żaden kandydat nie jest wg mnie przygotowany do roli. Pan Dereziński na pewno by wygrał w konkursie na kumpla do tańca i do różańca.
  A my potrzebujemy fachowca, niekoniecznie fajnego i towarzyskiego,ale Dbającego o gminę pracownika.
  Jako nr. 1 odpada u mnie i rodziny.
  Były urzędnik już był i(…)był.

 39. Panie Jatczak szczerze myślałem , ze jest Pan bardziej rozgarnięty ale…

  Nie będę więc kandydował ani do Sejmu, ani do Senatu z listy PiS ani też z listy jakiejkolwiek innej partii. Nie jestem też członkiem żadnej partii politycznej, choć w przeszłości byłem członkiem PO

  to zdanie mówi o pana myśleniu o.. politycznym myśleniu
  kwestia zaangażowania się w obronę szkół hmm pytam co zrobiliście nic tylko gadanie i gadanie a szkoła zawodowa niszczeje LO połączone warsztaty puste niech pan sobie wstydu zaoszczędzi

  aaa jeszcze jedno proszę PANA gdyby pan miał cywilna odwagę to pozwolił by Pan na komentowanie pod tym sprostowaniem
  nie obawiał by się Pan słów bo tak naprawdę to sprostowanie daje ogromne możliwości do komentowania bo to są dziwne zdania

  Jeśli Pana uraziłem to przepraszam, ale nie tylko ja tak uważam ale to zdjęcie bardzo dużo mówi no i ta wiadomość

  WIELKIE PONAD PODZIAŁAMI- HAŃBA

  • Szkoły przekazała rada powiatu w skład której chyba Pan Poseł nie wchodzi? Natomiast wchodzą prócz PISu inne ugrupowania więc przypisywanie jednej osobie zasług wydaje się być trochę nie fair.

 40. Mampytanie kto do cholery zajmuje sie tymi nowymi placami przechadzajac sie po nich dzisiaj kolo osrodka oczom nie wierzylam ladne sadzonki krzewinkow do tego nawadnianie ladnie ugrabione posiana trawka i rosnie supe a teraz zapraszam na plac Wojciecha kosze powyrywane pelno zielska nasadzone na latwizne na jedno kopyto sadzonki usychaja a gdzie nawadnianie pomimo jest na placu woda wstyd najgorsze dziadostwo w miescie .

  • Koło którego ośrodka, nowego czy starego?Bo przedwczoraj na planowanym Skwerku im.J.Moraczewskiego widziałem jeszcze hałdy ziemi.Przed nową przychodnią,owszem, wszystko na tip-top.

  • Drogi Areczku mafia to byla i nie wroci wiecej nie dopuscimy przekretow i zlodzieji z biedniejszymi trzeba sie dzielic a nie krasc tylko do siebie skonczylo sie pozdr.

   • Mafia to mało powiedziane . Kolejne taśmy z udziałem premiera , załatwianie stanowisk dla synalków .Przywłaszczanie sobie wszystkiego co się da od góry do dołu . Kpią na drogach powodując realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu narażając nawet dzieci na utratę życia lub zdrowia . Teraz w trakcie akcji przedwyborczych chcą zmanipulować nasze umysły ,,wyimaginowanymi,, słówkami aby później mogli robić co dusza zapragnie . Oczywiście naszym kosztem i narodu .

    • Anonimie najlepiej ku dac Niemcom i po sprawie aPolska jak bide klepala przez ostatnie lata tak by klepala chociaz dzieci odrzyly i wiedza co to Polska ze ktos o nich zadbal i to tyle i tylko tyle wszyscy na wybory 21 pazdziernika.

  • Wszyscy, którzy tak krzyczycie przeciwko PIS oddajcie 500+, i inne przykłady pomocy dla rodzin a dawajcie się okradać w aferach.

   • Tu nikt nie krzyczy lecz mówi prawdę o PiS-ie . 500+ to haczyk na naiwnych . Kto nie zajął się dziećmi niepełnosprawnymi ich rodzicami , którzy opiekę nad nimi sprawują niekiedy przez 24 godziny na dobę . Kto nie zajął się umowami śmieciowymi . Co stało się z uwolnieniem kwoty wolnej od podatków . Kto w dalszym ciągu doprowadza do migracji . Kto raz na zawsze nie zakończył procedur wykonywania pracy na czarno oraz wręczaniem drugich wynagrodzeń w kopertach . Ta lista jest niestety dłuższa . PiS zajmuje się załatwianiem swoich interesów traktując społeczeństwo jak idiotów .
    Jednym słowem szkoda słów . Skoro jednak piszę to tak dla proformy zasugeruję . Przy okazji spotkania kandydatów do Rady Powiatu proszę zapytać się kandydata PiS ( po profesji)o ile procent wzrośnie opłata za energię elektryczną ? Dodam jedno to nie koniec wyciągania forsy z naszych portfeli ! Ktoś za 500+ musi zapłacić i na pewno nie będą to Panie i Panowie z PiS-u .

 41. PiS chcę mieć na każdym szczeblu swojego człowieka
  Nawet gminy i dlatego w każdej ma swojego przedstawiciela lub wspiera kogoś kto jest nizzeszony
  Żadne oświadczenie tego nie zmieni

 42. Panie Peno zaśmieca Pan mojego fejsa . Jest Pan przegrany tak samo jak PiS . Zrobił Pan swoje – czyli NIC . Po ki czort to prężenie mułów ! Nie ma Pan szans Panie POLITYKU !

  • Czas zdrajców się kończy Po i Nowoczesna to ludzie którzy zajmowali się sprzedażą majątku narodowego a unas to byly OSOBY PAN B……TRZ KIEROWNIK DZIAŁU INWESTYCJI PAN P….

   ..AK DO SPRZEDAŻY DZIAŁK PRZYCZYNIŁ SIĘ NAJLEPSZY RADNY pan M..
   ..ki który oddał przysluge za przysluge.DZIALANIA tych WYBORÓW powinny polegać na rozpi erdoleniu ukladzikow które doprowadziły do tego co MAMY imprezy wódka udawanie ze organizujemy imprezy sportowe a co było 8 marzec pokazuje oblicze działania tego organu. Panowie D.
   .
   ki P….

   ak nie powinni mieć w ogóle poparcia powinno pokazac ze Panowie wasz czas minął.

 43. Na fb pana kandydata Peno pojawiły się słowa o realizacji obietnic wyborczych mam pytanie czy te inwestycje były wnioskowanie przez PP jeśli tak proszę podać kiedy państwo wnioskowali o realizację podanych na FB inwestycji. Biorąc pierwszy lepszy postulat „modernizacja boiska za halą osir” z tego co czytaliśmy w prasie o pieniądze starał się Pan Poseł Ostrowski! Więc jaka tutaj zasługa pp? Proszę o odpowiedź!

 44. Postaram się w skrócie odpowiedzieć. Pan poseł Ostrowski za co jeszcze raz dziękuję wspierał budowę boiska za halą. Dofinansowanie nastąpiło z Ministerstwa Sportu wyniosło około 1 400 000 pln drugie tyle czyli rownież 1 400 000 pln dofinansowała Rada Miejska na wniosek Burmistrza czyli również członkowie PP a po trzecie już w 2012 roku Gminna Rada Sportu której mam zaszczyt przewodniczyć złożyła wniosek o budowę boiska i uchwałą ówczesnej Rady Miejskiej przyjęta.Pozdrawiam.

  • Dziekiję za odpowiedz. No właśnie to nie można tak od razu. Czyli to zasługa p posła Ostrowskiego i całej rady a nie jak może wynikać z postu wyborczego pp. Czy z resztą sukcesów jest podobnie? Proszę napisać, które są AUTORSKIE które były wnioskowane prowadzone i zrealizowane przez kogokolwiek z pp. Prosze nie iść na skróty i wymieniać sukcesy całego samorządu. Pozdrawiam

 45. Widać teraz kto maczał palce również w placykach , kto dopuścił do rozwalania szkolnictwa zawodowego , kto nie zajął skutecznych działań w kwestii Remodisu . Kto nie zainteresował się mimo przesiadywania w biurze RM sprawą podwyżki za wodę i ścieki . Kto skutecznie nie podjął działań w likwidacji składowiska w Kamieńcu . Kto dopuścił do stopniowej degradacji środowiska naturalnego . Kto doprowadził do wykonywania partactwa prowadzonych inwestycji .
  Kto podjął nieskuteczne próby przeprowadzenia referendum .
  Panie Peno trzymajmy się faktów . Jak do tej pory dokonane przez Pana AUTORSKIE DZIEŁO to zmiana na stanowisku przewodniczącego RM i sprzedaż kramów na placu Wojciecha
  I wie Pan co ? Niech Pan nie bawi się w premiera . Jak tak dalej pójdzie to przepisze Pan sobie karmienia konia Janowi Kilińskiemu !

  • Nie wiem w jaki sposób dopuściłem do rozwalania szkolnictwa zawodowego, ale Anonim wie dokładnie kto to zrobił. To taka czasem skuteczna metoda – odwrócenie uwagi. Remondis – proszę mi powiedzieć kto oprócz nas podjął jakiekolwiek działania w tej sprawie? Zrobiliśmy wszystko co było w mocy radnych i całej rady. Pokazaliśmy palcem, gdzie tkwią błędy w zapisach umowy, w jaki sposób „zabezpieczono” tam interes gminy. Anonim dokładnie wie, tylko udaje,że nie wie , iż najważniejsze decyzje w spółce podejmują wspólnicy. Przedstawicielem większościowego udziałowcy jest burmistrz. Proszę zapytać jak wyglądały rozmowy wspólników. Reagowaliśmy zawsze na próby wprowadzania podwyżek za wodę i ścieki na ile to było możliwe. Obecnie odebrano tę kompetencje radzie, więc ostatnie podwyżki to działanie spółki, burmistrza i rządowej instytucji „Wody Polskie”, która obecnie zatwierdza taryfy. Anonim o tym nie wie? Wie dokładnie, ale nie wszyscy co czytają komentarze o tym wiedzą. Więc można pomanipulować faktami. Śmieci w Kamieńcu zalegają od 2013 roku. Jakoś dziwnie nie pyta Anonim o nie innych odpowiedzialnych, a również kandydujących osób. Za inwestycje odpowiada urząd i jego pracownicy. No o tym to już Anonim szczególnie dobrze wie. Zdaje sobie sprawę, że czegokolwiek nie napiszę to Anonim to skrytykuje. Dlatego zapraszam do publicznej debaty. Można na FB,gdzie Anonim jak widac bywa. To przypominam, że jet tam opcja „komentarze”. Można tam.
   Przepraszam za ten długi wpis, ale to dlatego, że nie mam zamiaru dłużej polemizować z Anonimem. Ja podpisuję sie z imienia i nazwiska. Zachęcam do tego zarówno Anonima jak i moich kontrkandydatów. ( byc może to na jedno wychodzi). Miejcie w końcu odwagę. Porozmawiajmy z otwartą przyłbicą. Niech Wyborcy posłuchają i poczytają co mamy im do zaoferowania. Strzelanie zza węgła jest nieeleganckie. Zachęcam i zapraszam do prawdziwej dyskusji.Nie anonimowej.

   • I słusznie. Niech w końcu pozostali wyjdą z nor i powiedzą co proponują na następna kadencję. Bo do tej pory tylko jeden kandydat występuje jawnie i otwarcie, przez co mu się najbardziej obrywa.
    No jeden jeszcze cos tam próbuje na FB ale za diabła nie wiem o co mu chodzi, a przede wszystkim wstydzi się podpisywać swoim imieniem i nazwiskiem.

  • czy ty człowieku na głowę upadłes ?szkoły ? co ty zrobiłes w tej kwestii ? czy byłeś chociaż raz w powiecie na sesji ? jak byś był to byś wiedział kto rozwalił szkoły !! twoja niewiedza w każdym temacie rozwala !!! nie ośmieszaj się albo nie pisz nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 46. Kto urządzał przepychanki i umywał rączki w chwili , gdy warzyły się dalsze losy szkół . Cztery lata bezsilności .
  Przejęto spuściznę i nic ! Rozumiesz , czy tylko udajesz , że białe to czarne a czarne to białe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Moje pytanie dotyczyło ,, kto dopuścił do rozwalania ,, , nie kto rozwalił . To zasadnicza różnica . Upadając na głowę miałem założony kask . To właśnie Twoja głowa po jakimś upadku uległa deformacji i pomieszania się zmysłów . Dowodem jest Twoja głupkowata aluzja . Nigdy nie baw się klawiaturą . Najpierw pomyśl a później pisz . Rady dawaj sobie podobnym uważając aby nie udławić się swoim ,,TY,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 47. Kurka blaszka poziom na tym salunie jak na iprezie gdzie glownym akordem bit „Cześć tu Sławomir”! a w powietrzu aerozol perfumu „czuć piniądz”. Niestety najważniejsze pytania nadal bez odpowiedzi. Panie kandydacie Peno dość ostro pisze Pan odpowiedzi i protestuje przeciw opowiadaniu anonimom czy nigdy nie pisał waść tutaj pod innymi podpisami jak imię i nazwisko? Prosze wyznać. Większość z nas piszących kulturalnie to osoby niepubliczne i może warto to uszanować? Prymitywne zaczepki zgoda do kosza. Lecz merytoryczne typu jakie były lub są AUTORSKIE inicjatywy zostały również wrzucone do kosza. Nieładnie. Pozdrawiam

  • Jak dieta na szkoły? zdaje się, że sam kandydat pisał i mówił dziennikarzom, że komornik zabiera. To są jakieś nieścisłe te opowieści raz zabiera raz daje? Sam przecież pisał, że: „po zajęciu diety przez komornika, kwotę tą przekazuję jako przedstawiciel firmy” rozumiem przelewem i są na to dowody i w szkole i u kandydata? Prawda?
   Może to się raz na zawsze wyjaśni.
   Ja to bym chciała zobaczyć wykaz tych darowizn na szkołę bo coś mi się tutaj nie do końca zgadza na moje oko.
   Zosiu nie obrażaj ludzi od idiotów. Chyba że to metoda żeby na trudne pytania nie odpowiadać.

   • Zapytaj swego Pana o mecz w Kostrzynie sprzed ładnych paru lat tam dopiero się ciekawe rzeczy działy ? Zainteresowali by się ludzie a może i kto inny? Niech opowie w szczegółach a może pomóc?

 48. Niestety nie dowiemy się niczego . Problem tkwi bowiem z brakiem merytorycznego rozwiązania narastających i ważnych problemów miasta i wsi . Wszystko do tej pory było robione na tak zwanego wariata . Brak wizji , koncepcji , planów długoterminowych i co najważniejsze racjonalnego poruszania się w obrębie budżetu . Tocząca się walka personalna , wyłapywanie błędów poprzedników , utarczki słowne , do niczego konkretnego nie doprowadziły . Stoimy w miejscu kojąc oko placykami , zabawiając się na imprezkach .
  Trzemeszno otrzymało kolejny raz ofertę pójścia w ciemno .
  Bazując na tym co nam zaoferowano wcześniej niczego innego nie należy się spodziewać obecnie i na przyszłość .
  Na koniec dla przyzwoitości . Warto zadbać o swój wizerunek szanowni kandydaci . Jeśli macie trochę własnej godności nie licytujcie się na tym portalu . Powaga Urzędu
  Burmistrza wymaga pewnej kultury zachowań . Jeśli któryś z kandydatów podjął jednak polemikę niech odpowie na pytania .

  • Niestety trzeba się zgodzić. Szumne zapowiedzi a odpowiedzi padają tylko na wygodne pytania. Dużo szumu i pr w wykonaniu pp z którego niewiele wynika. Jednak dobrze, ze w koncu pokazują oblicze. Łatwo się obiecuje rzuca slogany a jak ktoś dopytuje to albo milczenie albo wymijające bla bla.

   • Szumne nie szumne ale jednak są. Pokazują oblicze, bo tak należy przed wyborami. Dla mnie gorsza sprawa, że pozostali kandydaci wolą ukrywać swoje oblicze, a jeśli pokazują to na płocie lub balkonie. To trochę mało.

    • Where are you ? Jak wołał scoby do p.Bisikiewicz, p. Dereziński,p.Piechowiak.Będziecie tak milczeć i czekać a nuż nikt o nic nie zapyta. Bez programu i pomysłu też tak można.

   • Taka kampania, że jeden poddaje się ocenie na portalu, inny wisi na płocie, następny bacznie obserwuje kto mu pierwszy „dzień dobry” powie, a ten ostatni… chyba zaginął 😉

    • Nie ma pomysłu kandydat to siedzi całymi dniami na forum i ciągle się z czegoś tłumaczy. Gdyby przeszłość była względną i teraźniejszość szczera byłoby o czy rozmawiać a tak tylko ciągłe pytania bez odpowiedzi a szkoda.

 49. Mnie osobiście interesują programy Państwa z okręgu nr7 .M.in.Pani Renaty Agnieszki Wiśniewskiej .Co konkretnego Pani nam zaoferuje ,żebyśmy oddali na Panią głos w tych nadchodzących wyborach?(a nie na Pani konkurencję!!)Czekamy również na wypowiedzi innych kandydatów z tego okręgu o Waszych dokonaniach i pomysłach.

  • Zadaliście wyborcy bardzo rzeczowe pytanie . Mimo , że nie jest mi do śmiechu pojawił się na mej twarzy grymas uśmiechu (NIE Z WAS).
   Pani Renata W. nawet jeśli potknie się o własne nogi i upadnie powie grawitacji słowa ,,ojjj przepraszam,,. Jeżeli radna w ciągu kadencji nie zauważa niedbalstwa , topienia publicznych pieniędzy i pozostałych podstawowych nieprawidłowości o których pisano , czego można się spodziewać . Nie chcę jednak przesądzać faktów . Może coś od tej Pani usłyszymy . Nadzieja umiera ostatnia .

 50. Człowiek władzy powinien być Trzeźwy w pracy, obowiązkowy,pracować, chodzić do pracy, umieć korzystać z nowoczesnych źródeł informacji(sic!) Tylko tyle. Programy to obiecanki wyborcze. Wcale ich nie czytam. Patrzę na w/w cechy kandydatów.

   • Nie będziesz radnym, bo przyznajesz że nie masz parcia na władzę.Parcie=siła woli+ pracowitość = trzeźwość daje nadzieję mizerną.
    A u nas tej nadziei nie za dużo.
    PS.
    Pisząc mój pierwszy komentarz miałem na myśli władze wysokie a nie myślałałem o radnych w tym wpisie.

   • Wybierając odpowiedniego Burmistrza ,Radnego
    patrzę przede wszystkim na jego kompetencje,cechy osobowości,pewność siebie i poglądy.Dlatego nie mam żadnych wątpliwości :żaden z kandydatów w Trzemesznie nie nadaje się na fotel Burmistrza😉

    • Z najgorszych trzeba wybrać mniej najgorszego.
     Ma nie pić wódki,przychodzić do pracy, nie jeździć po wódce.No to jeden z głowy.
     Ma być szczery , nie fałszywy i nie udający tego kim nie jest, nie afiszować się tak pobożnością. No to drugi z głowy.
     Ma nie cudować. No to trzeci z głowy.
     Pozostał jeden… na bezrybiu i rak ryba…Dajmy mu szansę.

 51. Biorąc pod uwagę wszystkie czynności , które podejmował przewodniczący RM i PP miały doprowadzić do odsunięcia Burmistrza od władzy i zajęcie jego miejsca . Zaczęło się od zmiany przywództwa RM . Na dobra sprawę oprócz burzliwych dyskusji niczego nie zmieniono . Zachowanie to można nazwać bezpieczną grą pozorów . Bezpieczną z tego względu , że udało się przetrwać do końca kadencji bez zmienionego składu ,bez bólu zarówno radzie jak i Burmistrzowi .
  Wyeliminowanie z przywództwa Pana Ludwika M było kuriozalnym posunięciem . Nowy przewodniczący Pan Sławomir P nie miał żadnego pomysłu jak rozwiązać problem firmy Remondis oprócz podgrzewania emocji radnych i wyborców . Żeby było mało dobrał sobie osoby , które na tym portalu dolewały oliwy do ognia .
  Obracano się jedynie w obrębie decyzji podejmowanych przez poprzedników z wyjątkowym upodobaniem sobie Burmistrza i zastępcy . Nie podjęto żadnego ruchu i nie przedstawiono żadnego autorskiego programu skutkującego na pozytywną zmianę zawartych porozumień i umów z firma Remondis .
  Posiłkuję się jedynie tym tematem wiadomo jednak , że było ich więcej bez rzeczowego rozwiązania . Tak jak napisał ,,Marian,, ! Tu nie chodzi o dobro Gminy i mieszkańców ! Udało się z Panem Ludwikiem i na tym powinno się zakończyć ! Nie każdy może zasiąść za biurkiem burmistrza . Nie z takimi aspiracjami i metodami działania .

  • Mam wrażenie, że nagły skok aktywności tutaj kandydata i pp miała swój określony, sprecyzowany cel.
   Nie trudno sie domyślić, że obserwowane działania były skierowane tylko na medialny efekt, którym miały być wybory i kolejna zaszczytna funkcja. Natomiast nie doceniono i nadal się nie docenia wyborcy szczególnie tego świadomego. Papka, którą się nas karmi jest mówiąc najdelikatniej średniej jakości a szczerość nadal pozostaje dla wielu wątpliwa. Ratalne rozliczanie się z kulą u nogi w postaci przeszłości pozostawia wiele pytań a to co czytamy generuje u wielu kolejne wątpliwości. W każdym tekście pojawiają się nowe średnio korelujące ze sobą wątki – jakoś nie skladające sie ze sobą! Brak pomysłu,programu, nerwy, słomiany zapał i łokcie, które od rozpychania mogą zacząć boleć to chyba jedyny scenariusz.

  • Szanowny Anonimie,

   Pozwolę się odnieść, ponieważ temat prywatyzacji TPK jest mi dość bliski, bo nie bardzo wiem czy Twój punkt widzenia jest celową dezinformacja czy tylko brakiem świadomości wynikającym jednak z troski o losy gminy …

   Po pierwsze nie wiem czy wiesz, ale Panowie Burmistrzowie dzięki formalnym knyfom, które to skutecznie dostarczała im kancelaria Leśny & Prawnicy broniła się przed ujawnieniem treści umowy co było dla mnie jako mieszkańca jasnym skandalem i rzeczą nie do pomyślenia – ten proces trwał również dzięki Przewodniczącemu Rady jakim był Pan Ludwik Macioł, zresztą to samo dotyczyło Wiceprzewodniczącego Grzegorza Koperskiego – czy mieli w tym interes nie wiem, ale jedyną poszlaką wskazująca na to jest fakt jak głosowali w temacie prywatyzacji TPK.

   Musi być wiadomym, że z daną funkcją idą pewne prerogatywy – moc sprawcza oraz kompetencje decyzyjności – i tutaj kłania się funkcja Przewodniczącego Rady – są one szerokie, ale ograniczone to pewnego miejsca – i to jest kluczowe również do zbudowania normalizacji co do funkcjonowania Gminy jako podmiotu w spółce – oraz planu akcji na przyszłość.

   Proszę również pamiętać, że firma Remondis czeka na przejęcie całościowe spółki i tutaj również Przewodniczący Rady bronił interesów gminy …

   Zresztą te kwestię będą szerzej omawiane na spotkaniach z mieszkańcami, czyli sama sytuacja gminy jako podmiotu w spółce oraz jakie mamy możliwości prawne – „co do nic nie robienia”- jak to sugeruje Anonim …

   Odsyłam do treść raportu i analizy prawnej samej umowy – wnioski są motorem do działania.

   Treść raportu można znaleźć na BiP, jak i uchwałę dotyczącą możliwości rozwiązania umowy – która została zamrożona na biurku u Pana Burmistrza, od marca tego roku …

   Czy ja mam te formalne rzeczy podlinkować, żeby Anonim zwiększył swoją wiedzę w temacie ?

   • I można kolejny raz klasykiem i co z tego wynika dla nas mieszkańców jak przełożyło się to na realne postrzeganie całej władzy i zmiany w zarządzaniu spółką.
    Co poza wydaniem kasy na kancelarię i podnoszeniem mniej czy bardziej kwiecistych wypowiedzi nastąpiło co realnie wpłynęło na jakieś zmiany?
    Po drugie albo i trzecir jakie realne działania czy konsekwencje zostały wyciągnięte poza odwołaniem panów Koperskiego, Macioła i innych za ich głosowania nad tym balaganem z komunalką? Bez urazy to co się zasziało z tpk wiedzieliśmy i bez Was panowie. To fakty. To teraz poproszę o fakty z waszej strony poza oczywiście retoryką wyborczą skierowaną na wynik. Pozdrawiam

    • Szanowny Anonimie,

     Odpowiedzi na Twoje pytania zawarte są w Raporcie oraz analizie prawnej – a moje poparcie dla Pana Peno uzasadniam między innymi faktem, że jest on gwarantem pilnowania interesu gminy – mieszkańców w spółce oraz jedynym, który może podjąć się renegocjacji tej umowy …

     Zastanawia mnie ta część Twojego wpisu:

     „Bez urazy to co się zadziało z tpk wiedzieliśmy i bez Was panowie”

     Wy czyli kto ? Skoro wiedzieliście to co zrobiliście żeby przeciwdziałać tej sytuacji ? Jaki macie formalny plan naprawczy ? Pytam, ponieważ PP plan zaradczy ma już za sobą – jakkolwiek Anonim stara się go rozmyć i sprowadzić do jakiś przepychanek personalnych – o naprawie będziemy mówić na spotkaniach na które „Was” zapraszam, wierzę, że „Wasza” świadomość wzrośnie 😉

     • My świadomi zwykli mieszkańcy których zaczynacie panowie traktować instrumentalnie. Stroniący od polityków i politykierstwa, my którym zależy żeby miasteczko było przytulne a ludzie uczciwi i uśmiechnięci. Moja rodzina jeszcze nie zdecydowała kogo poprzemy więc proszę się UCZCIWIE starać a nie manipulować i puszczać zasłony dymne.

 52. Dzisiaj sylwetki kandydatów pojawiły się w lokalnych Pałukach. Wszyscy kandydaci wyższe a kandydat Peno tylko menadżer sportu i z obwieszczenia wynika wykształcenie średnie. Słabiutko jak na ambicje bycia burmistrzem. Może nam kandydat tutaj napisać jaka to szkoła wystawiła te uprawnienia menadżera i jak długo trwał ten kurs?

  • Jeśli jest to ta szkoła którą kandydat reklamował kiedyś na fb to kurs menadżera sportu trwa tam 3x po 2 dni = 6 dni kosztuje 1.500 zł a wymagania stawiane wstępnie są
   TRZY : pełnoletniość, niekaralność i wykształcenie średnie. Trochę mało jak na burmistrza odpowiedzialnego za budżet (na rok 2018 wg BIPu) w wysokości 70.721.875,07 zł!

 53. Drodzy mieszkancy idac na wybory stawiajcie na mlodych przeciez gdzies musza zdobyc doswiadczenie a nie starzyzne co sie pchaja tylko po dietki posiedziec kawke wypic to w domu drodzy seniorzy cieplutki piec i odpoczywac dac szanse mlodym a nie blokujecie tylko miejsca emeryturka i na wczasy pozdr .

  • Młodzi tak! Ale mądrzy, a nie fantaści z buzią pełną pustych lub kłamliwych słów! Czcze gadanie nie jest gwarancją dobrego gospodarza. Ja stawiam na człowieka, który umiał poradzić sobie ze swoimi problemami.
   Od tych, co tak sobie stale po głębszym, uchowaj nas Boże

 54. Ja tez jak bym mial kase to juz dawno bym sobie poradzil z problemami normalne wybierac mlodych i jeszcze raz mlodych a nie klany dotychczasowe idzcie ludzie na wybory bo pincet plus nam zabiora glosujcie madrze a nie na gebe .

 55. Anonimie z 18:57,

  Kiedy ja piszę o komitetach formalnych odsyłam do analiz, Ty uciekasz w coraz większe ogólniki, śmiało pisząc, że reprezentujesz „świadomych zwykłych mieszkańców” …

  Rozumiem, że to z nimi wiedziałeś o jakości umowy jaką Gmina podpisała z Remondisem ? I jakoś nie miałeś czasu realnie z nimi nic zdziałać ?

  Co do uśmiechów Twojej rodziny to życzę ich jak najwięcej jak i realizmu w rozumowaniu polityki – zarządzania, nie mylić tego z politykierstwem jak to próbujesz namiętnie mieszać …

  Życzę odwagi w działalności publicznej Tobie i rodzinie oraz czasu by przyjść na spotkanie wyborcze PP.

  Dobrej nocy i miłego weekendu „Anonimie”. 🙂

  • Ależ potrafi pan człowieka rozbawić jak nikt no może poza szefem. Tyle wodolejstwa które poleciało na tym forum i na fb to Chyba nawet remondis nie da rady wraz z oczyszczalnią wyprodukować więc podejrzewanie o to samo innych to trochę cyniczne. I o ile nam szarakom wolno o tyle panu jako kndydatowi nie przystoi. To że z remondisem będzie buba wiedziało wielu a te wasze zadymy medialne potwierdziły tylko to co się mowiło dawno wystarczy wyostrzyc słuch. Więc ten mesjanizm proszę sobie zapakować do tornistra związkowego. Konkretów nadal brak i ciągle na okąglo. Zarządzanie wspomniane w poprzednim poście to obserwujemy od kilku lat i coraz bardziej się przekonuję że jest to jednak politykierstwo ale może się pan nie zgadzać z tą opinią oczywiście. Nie mam ambicji tak wielkich jak pan więc zostanę gdzie jestem i popatrzę jak wykazuje się pan i wasze ugrupowanie z szumnych haseł i lekkich obietnic. Jak to mawiał klasyk fakty nie mity bo te drugie prowadzą do niestrawność.

  • Panie Macieju. Szanuję pańską odwagę występowania z otwartą przyłbicą. To akurat atut Waszego ugrupowania. Pozostali wolą udawać „świadomych zwykłych mieszkańców” i pisać anonimowo. A wiadomo, anonimowo wszystko ujdzie. ( no może prawie wszystko) Mam jednak pewną obawę. Lubię ludzi o wyrazistych poglądach, ale nie skrajnych. Dziś w necie wpadła mi w oczy fotka, na której widać hajlujących ONRowców. Pytanie do Pana. Jaki jest pański stosunek do tego ugrupowania. Ale błagam – krótko i na temat. Pozytywny, negatywny?

   • Salut rzymski w Polsce ? Historyczno – polityczni troglodyci, ale takie indywidualne – intelektualne ograniczenia nie dotyczą tylko ONR. Co do ugrupowania pojęcia nie mam jakie mają cele, program czy też statut – więc ciężko mi się odnieść.

    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-10-11/nastolatki-hajlowaly-przy-bramie-auschwitz-szokujace-i-bulwersujace-zachowanie/

    Niech się Pan nie niepokoi … W polityce liczy się realizm w działaniu i skuteczność, i tego mam zamiar się trzymać – jeśli będzie mi dane !

    • Co do ONR odpowiedź „na okrągło-nie wiem jaki …..” . Znając przedwojenną „działalność” organizacji można mieć opinię. Ale zostawmy historię ,osobiście nie mam problemu , żeby się odciąć i nie zasłaniać się nastolatkami – wyjątkowo głupimi i nieodpowiedzialnymi to fakt.
     Pytania na tu i teraz:
     1. Jakie jest Panskie stanowisko w sprawie obligacji?
     2. Jakie jest Pańskie stanowisko w sprawie „kurzej” inwestycji – Miaty?
     No i coś co Pan lubi.
     3. Piłsudski czy Dmowski i dlaczego? Obydwaj mieli bardzo konkretne poglądy na Polskę po odzyskaniu niepodległości.

     Liczę na konkretną odpowiedź.

     • Od czego to ja mam się Anonimie Szanowny odciąć ? Skoro nie czuję się w najmniejszym stopniu związany z ONR ? Chyba, że Anonim wie coś czego ja nie wiem ?

      1. Pisałem o obligacjach wcześniej, miały na celu stworzyć kapitał który da podstawę do spłaty starych długów zaciąganych na bardzo niekorzystnych warunkach i destabilizującyh budżet. To dobre rozwiązanie – szkoda tylko, że o takim musimy dyskutować jeśli chodzi o gminny budżet.

      2. Nie wiem jaki jest status formalny tej inwestycji, ale mieszkańcy ( przynajmniej Ci z którymi o tym rozmawiałem ) nie mieli złudzeń, że będzie to inwestycja uciążliwa dla nich. Więc sprawa chyba jest oczywista.

      3. Przeceniasz moje możliwości sądząc, że na takie pytanie będę w stanie odpowiedzieć w komentarzu … Chętnie wdam się w taką dyskusję – ale może niech to będzie formuła spotkań jakie organizowaliśmy w Domu Kultury ? Termin ustalimy wspólnie i doprecyzujemy temat ? Jedno mogę napisać z pewnością na co zwracałem uwagę podczas spotkań w Domu Kultury, na którym to akurat staraliśmy się promować Powstanie Wielkopolskie ( aspekt międzynarodowy i lokalny ) – które miałem przyjemność współprowadzić z Panem dok. Andrzejem Leśniewskim – Dmowski jest konsekwentnie mazany i rugowany z polskiej historii, jednocześnie skazywana jest jego myśl narodową na ostracyzm co jest dla mnie przerażające w obliczu jego wielkiego wkładu i kunsztu politycznego na rzecz odzyskania niepodległości, a także budowania idei narodowej …

      Myślę, że koncepcja „polityczno – historycznych” debat – dyskusji powinna wejść w jakiś czasowy cykl w Domu Kultury, bo to są obszary naszej rzeczywistości, które przekładają się nie tylko na naszą teraźniejszość, ale mają silny związek z przyszłością – a często zrozumienie tych schematów jest tylko możliwe dzięki znajomości historii – to również konsekwentnie staram się podkreślać od lat kilku …

      Wchodzi w to „Anonim”, ja będę z pewnością ?

 56. Piszcie co chcecie a my tak bedziemy glosowac jak bedziemy chcieli nikt nam nie bedzie podpowiadac widzimy kto ile zrobil i kto nam obiecuje gruszki na wierzbie tez widzimy a wybory dadza wynik pozyjemy zobaczymy i to juz 21pazdziernika moze sie obudzimy po konkretnych zmianach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj