Strona główna Polityka Sławomir Peno przewodniczącym Gminnej Rady Sportu

Sławomir Peno przewodniczącym Gminnej Rady Sportu

876
6

Dzisiaj w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Trzemesznie odbyło się pierwsze posiedzenie, zwołanej przez burmistrza – Gminnej Rady Sportu. Na spotkaniu obecnych było 10 z 12 członków, nie dotarł Jarosław Jatczak oraz Grzegorz Grabowski. Najważniejszym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady, jego zastępcy oraz sekretarza.

Jawne głosowanie rozpoczęło się od zgłaszania kandydatur na przewodniczącego. Jako pierwszy głos zabrał Mariusz Kowalczyk, który zaproponował do pełnienia tej funkcji prezesa Zjednoczonych Trzemeszna  – Sławomira Peno. Powiedział, że prezes najstarszego trzemeszeńskiego klubu z pewnością posiada najwięcej cennego doświadczenia.

Działalność rady to sprawy związane bezpośrednio ze sportem, dlatego dobrze by było, aby przewodniczącym był przedstawiciel jakiegoś klubu” – dodał M. Kowalczyk.

Inną kandydaturę zgłosiła natomiast Eleonora Mądra. W jej ocenie przewodniczącym powinien zostać dyrektor OSiR Mariusz Kowalczyk, który to jednak nie zgodził się kandydować.

W wyniku głosowania Sławomir Peno uzyskał 10 głosów i pełnić będzie funkcję przewodniczącego. Jego zastępcą, w skutek równie jednogłośnego wyboru, został Tomasz Gorczycki, a sekretarzem – Joanna Stejakowska.

Mamy ponad rok czasu. Chciałbym przez ten czas wypracować strategię rozwoju działalności sportowej w naszej gminie. Zależy mi na tym, aby wszyscy członkowie rady zapomnieli jakie funkcje poza nią pełnią i działali z korzyścią dla wszystkich. Będę próbował zebrać prezesów okolicznych firm i utworzyć radę przedsiębiorców, która pomogłaby w finansowaniu” – powiedział przewodniczący Rady Sportu.

Sławomir Peno dodał również, że zależy mu na stworzeniu za halą OSiR porządnego boiska trawiastego. Stwierdził, że drugie takie boisko w Trzemesznie jest niezbędne.

Podczas obrad zwrócono również uwagę na problem finansowania działalności sportowych na terenie gminy Trzemeszno. Członkowie chcą, aby środki na rozwój mogły pozyskiwać nie tylko kluby sportowe, ale także inne podmioty.

IMG_8501 IMG_8502 IMG_8503

6 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że Pana Peno wybrano, może boisko za halą rzeczywiście się zmieni bo teraz to obraz nędzy i rozpaczy. Hałdy jakiejś ziemi leżą obok od wielu miesięcy, połamane gałęzie i zielsko, że owce można wypasać 🙂

  2. Bardzo dobra kandydatura.Konkretny i rzeczowy człowiek,który jeśli się niezniechęci dzięki naszym urzędasom specjalnej troski,naprawdę może coś zdziałać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here