Strona główna Kultura Sławomir Kupś dyrektorem SP nr 2

Sławomir Kupś dyrektorem SP nr 2

2988
30

Dziś rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie. Kandydatem, który uzyskał najwięcej punktów okazał się Sławomir Kupś – dotychczasowy dyrektor trzemeszeńskiego gimnazjum.

Kandydatów oceniała komisja powołana zarządzeniem burmistrza w składzie – Nina Strzelecka, Mirosław Świerkot i Adrian Nowak reprezentujący burmistrza, Hanna Rajcic – Mergler i Kazimierz Baczyński z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Maria Borys i Lidia Krerowicz – reprezentujące Radę Pedagogiczną, Irena Bednarek i Sylwia Wesołowska z Rady Rodziców i Rafał Wilczek ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Pozostałymi kandydatami byli Anna Kulczycka, Justyna Stankowska i dotychczasowy dyrektor tej szkoły Marcin Jakubiak.

Przypomnijmy, że od września SP nr 2 będzie funkcjonowała w dotychczasowej siedzibie przy ulicy 1 Maja oraz w pomieszczeniach po gimnazjum przy pl. Kosmowskiego. Przez rok będą w niej funkcjonowały także ostatnie klasy gimnazjalne.

Zapytaliśmy S. Kupsia, czy przewiduje etat wicedyrektora i czy już ma kandydata na to stanowisko:

Utworzenie takiego stanowiska zgodnie z przepisami jest obligatoryjne z uwagi na liczbę oddziałów większą niż 12, Kto będzie moim wicedyrektorem jeszcze nie wiem, będę teraz prowadził w tej sprawie rozmowy” – odpowiedział nowy dyrektor.

30 KOMENTARZE

 1. Panie Marcinie, tylko spokój. W Trzemesznie jeszcze nie nadeszła pora na młodych, uśmiechniętych, niekonfliktowych, otwartych na świat ludzi. Ale to się zmieni… Już za chwileczkę, już za momencik… A póki co, „…. zrobił swoje”.

 2. Myślę, ze Pan Kupś i Pan Jakubiak stworzą zgrany duet, Młódość, polot i doświadczenie. Nie zapomnijmy, że dzięki Panu Jakubiakowi w szkole zapanowala dobra atmosfera przyjazna rodzicom i dzieciom.

  • Pani Zofiu, nie przesadzajmy z siłą p.Jakubiaka. W prawdzie gość w porządku ale to rodzice przestali panikować jak się okazało,że na Kosmowskiego jest w porządku a nauczyciele gimnazjum nie gryzą. Jak się ludzie wyciszyli to i atmosfera się poprawiła! A co do konkursu to wiem, że kandydatów było kilku, więc dziekuję im za dobre chęci, bo mysle,że każdemu z nich zależy na dobru tej szkoły. Wierzę,że dokonałam dobrego wyboru i trzymam kciuki za moje kochane dziecko i nauczycieli!

 3. Panie Sławku gratulacje choć nie uniknie Pan pewnie komentarzy typu „sytuacja była do przewidzenia”. Sprawa wice wydaje się tylko kokietowaniem mojej ocenie. W tzw „mieście” już galopują różnorakie opinie na temat tego konkursu. Czy mogę prosić o informację ile startowało osób i kto oraz jak rozłożyły się głosy? Może ktoś z kandydatów wypowie się jakie wizje rozwoju szkoły a także prowadzenia placówki przedstawili kandydaci? Myślę, że w obecnej sytuacji naszej oświaty są to pytania fundamentalne!

 4. Czy to prawda, że były jakieś formalne niedociągnięcia w procedurach? Czy to opowieści nieprawdziwe? Różne słyszy się głosy! Czy ktoś w końcu opowie co tam się dziś działo na tym konkursie.

 5. Pan Sławek to porządny i uczciwy człowiek. Tylko taki trochę bez własnego zdania, dający sobą manipulować. Dziwie mu się, że wchodzi w pewien układ wiedząc, że inny, szerzej rozumiany układ się kończy. Może mu być potem ciężko żyć z taką łatką człowieka poprzedniego układu, gdy już będzie rządził inny układ. Tak, układ, bo ktokolwiek nie przyjdzie również stworzy swój dwór wokół siebie. Tak to niestety działa. Mimo wszytko, sukcesów życzę Panie Dyrektorze.

 6. MAMY odnowe nowe stanowisko stery układ BURMISTRZ nie decydował Ale desygnowal tych co decydowali skład większość z jego strony a czy glosowanie było tajne .praca dla wice pewna to sa porażające błędy tego Pana który ciągnie gmine w slepy zaułek. Szkoły własne imperium pan D K D D wstyd ale to się zemścić musi. Nic nie trwa wiecznie nie jesteście niesmiertelni .

 7. Obaj panowie w wyborach samorządowych kandydowali z listy obecnego burmistrza. Więc obojętnie, który wygrał. Polityka to zawsze nieczysty obszar więc średnio to wygląda! Jestem zdania ,że nauczyciel,który naprawdę jest zaangażowany w swoją pracę nie ma czasu na politykowanie (np. sesje w trakcie obowiązków w szkole). Życzę tej szkole wszystkiego dobrego!

  • Zgadzam sie z anonimem, ze polityka to zawsze jakieś zależności wiec tym bardziej gratuluje paniom odwagi. Dyrektorowi Kupsiowi życzę trafnych wyborów a pani Justynie ciągłej aktywności, bo robi Pani kawał dobrej roboty. Ludzie, róbmy swoje i się po prostu szanujmy!

 8. Pan Jakubiak może chodzić z podniesioną głową. Jest porządnym Człowiekiem i był dobrym szefem. Nie wygrał,bo nie wygrał i tyle.
  We wszystkich konkursach ktoś MUSI wygrać, a ktoś inny MUSI przegrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj