Strona główna Różne Skwer Premiera Jędrzeja Moraczewskiego

Skwer Premiera Jędrzeja Moraczewskiego

2344
21

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę o nadaniu imienia Jędrzeja Moraczewskiego skwerowi przy przychodni lekarskiej. Urodzony w Trzemesznie J.Moraczewski był pierwszym premierem Polski po odzyskaniu niepodległości.

Obecnie miejsce to nie jest z pewnością dobrą wizytówką naszego miasta. Ma się to niebawem zmienić. W budżecie gminy zapisano 100.000 złotych na rewitalizację tego placu.

Planuje się wymianę nawierzchni chodników oraz nowe nasadzenia zieleni. Przybędzie miejsc parkingowych. Powstaną one wzdłuż wjazdu na zaplecze przychodni. Dla upamiętnienia postaci patrona skweru znajdzie tam miejsce obelisk z tablicą pamiątkową.

Niewątpliwie Jędrzej Moraczewski poprzez nazwanie skweru Jego imieniem oraz trwałe upamiętnienie, dołączy do grona wybitnych i zasłużonych Trzemesznian obecnych w przestrzeni publicznej, a Jego sylwetka i dokonania zostaną szerzej przedstawione i spopularyzowane. Kolejny plac zyska więc godnego patrona wzbogacając przestrzeń publiczną i wyjątkowy układ urbanistyczny miasta Trzemeszna” – można przeczytać w uzasadnieniu do uchwały Rady Miejskiej.

Jak będzie wyglądało to miejsce po przebudowie, prezentuje załączona wizualizacja.

21 KOMENTARZE

  • przez park baba tyle osob na glosowanie nie pojdzie ludzie z z miasta bea szli glosowac to moze westchna przy karcie wyborczej pomysłodawców naszych kochanych.

 1. Niech się wezmą za Kościelne lepiej. Trzemesznianom potrzeba miejsca do rekreacji… tych placyków narazie wystarczy.

 2. Najlepiej krytykować. Park Baba? Nie ma sensu robić coś na uboczu. Tam nawet monitoring nie pomoże ale nie każdy to rozumie.

 3. To będzie bar na świeżym powietrzu! Sklep z alkoholem blisko.A może następna po siłowni pod chmurką dyskoteka?

 4. Lepiej zalozcie monitoring na pl św Wojciecha żeby właściciele psów nauczyli się po nich sprzątać. Co z tego że będzie nowy plac. Jak nawyki właścicieli psów zostaną.

  • Co da monitoring jeśli nie sprzątający po psach nie będą odpowiednio karani?

   Ja naprawdę staram się zrozumieć mentalność takich ludzi.
   Czy zgarnięcie nieczystości po swoim psie urąga waszej godności? Biorąc pod swój dach czworonoga spada na nas masa obowiązków, a sprzątanie jest jednym z nich.
   Na placu stoi nawet kosz przeznaczony na psie odchody, więc nie trzeba z woreczkiem chodzić nie wiadomo gdzie.

   Za moment na placu będą się bawić małe dzieci. Weźcie to pod uwagę następnym razem kiedy postanowicie zostawić 'niespodziankę’ po swoim zwierzaku, zamiast ją posprzątać.

 5. Czy firma Ogrody ma wyłączność na koncepcje,projekty czyli wykonawstwo ?Czy nikt nie może się tym zająć.Klepanie na okrągło wszystkich placy pod jeden styl.To paranoja.

 6. Więcej miejsc parkingowych , więcej wyziewów , spalin , hałasu – to świetne miejsce do relaksu . Kto ma tak idiotyczne pomysły z tymi zdrowotnymi placykami . Nawet jak w Trzemesznie powstanie 1000 placyków nie zmieni to ani prestiżu ani wizytówki miasta . Wystarczy przejechać się po ślicznych nawierzchniach żeby mieć obraz tego kto tu rządzi . Nikt do tego miasta nie przyjedzie żeby podziwiać skwerki . Mało tego jak ktoś przypadkiem tu wjedzie to drugi raz nie zrobi tego . Powód prozaiczny . Obawa przed uszkodzeniem zawieszenia , możliwości urwania kół albo wybicia sobie zębów o kierownicę .

  ,,Uwaga na znaki drogowe przy skrzyżowaniu ul. Langiewicza z Kopernika ( 2.07.2018). Panie Bisikiewicz to Pana rejon wyborczy !,,

 7. Czy fakt narodzin w Trzemesznie to wystarczający powód aby nadawać nazwy ulic , skwerów ich imionami ? Jakie posiada zasługi Pan Moraczewski w swym dorobku na rzecz Trzemeszna i okolic . Czym takim wyjątkowym zasłużył się ? Jak mi wiadomo wyemigrował on bardzo wcześnie nie pobierając na miejscu nawet nauki , nigdy tu nie powrócił . Przeszedł jak wielu obywateli tego państwa do historii .
  To że tu się urodził , zostając po latach premierem i działaczem politycznym o niczym nadzwyczajnym nie świadczy .
  Dla mnie pozostaje jako osoba raczej kontrowersyjna politycznie nie ujmując jego profesji i obywatelskiej postawie .

 8. O jaaaa co by nie zrobili w Tnie to i tak wiecznie ludzią źle. Marudzić i krytykować to jest to.hahaha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj