Strona główna Na sygnale Skutki wichury i burzy w gminie Trzemeszno

Skutki wichury i burzy w gminie Trzemeszno

2353
23

Liczne wyładowania atmosferyczne oraz towarzyszące im silne porywy wiatru, które wczorajszej nocy przeszły przez teren powiatu gnieźnieńskiego, nie oszczędziły gminy Trzemeszno. Odnotowano m.in. przewrócone drzewa, zerwane linie energetyczne oraz uszkodzone i zerwane dachy.

Na tę chwilę prądu nie mają mieszkańcy Smolar, Gołąbek, Ochodzy i Kruchowa.

Szkody usuwali strażacy z terenu naszej gminy, ale także m.in. z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie, zadysponowani w okolice Smolar.

Najgroźniejsza sytuacja wczorajszej nocy była jednak na terenie miasta i gminy Gniezno. To właśnie tam działali strażacy z OSP w Trzemesznie, biorąc udział w licznych interwencjach. Do tego tematu powrócimy w osobnym artykule.

Działania w powiecie wciąż trwają.

23 KOMENTARZE

  • Pacze i pacze i Vice na zdjęciach nie widać. Pewnie tromba go jednak ruszyła, a może pojechał do kościoła pomodlić się za ynteligencję w Trzemesznie i poziom nauczania.

 1. NIE NADĄŻA PAN ZA ISTOTNYMI FAKTAMI , KTÓRE ZDARZYŁY SIĘ NA TERENIE GMINY . KOMPLETNY BRAK ROZEZNANIA W TERENIE . PARANOI INTERWENCJI STRAŻY , GDZIE W GRĘ WCHODZIŁO ZAGROŻENIE ŻYCIA I ZDROWIA DZIECKA ORAZ JEGO RODZICÓW . KOMU I CZEMU MA SŁUŻYĆ JEDNOSTKA RATOWNICTWA I DZIELNI STRAŻACY . DLA KOGO REDAGUJE SIĘ SZCZĄTKI INFORMACJI OMIJAJĄC TE ISTOTNE .

 2. SKORO W RADIU I TELEWIZJI POJAWIAŁY SIĘ OSTRZEŻENIA O MOŻLIWOŚCI WYSTĄPIENIA NAWAŁNIC ŁĄCZNIE Z TRĄBAMI POWIETRZNYMI NALEŻAŁO URUCHOMIĆ SZTAB KRYZYSOWY KOORDYNUJĄCY DZIAŁANIA W TERENIE . NALEŻAŁO RÓWNIEŻ NA TYM PORTALU NADAĆ KOMUNIKAT INFORMUJĄCY O MOŻLIWOŚCIACH WYSTĄPIENIA ZAGROŻEŃ I ZGŁASZANIA NAGŁYCH PRZYPADKÓW ,GDZIE W GRĘ WCHODZIŁO ŻYCIE I ZDROWIE NIE TYLKO DZIECI ALE TAKŻE DOROSŁYCH . TU POJAWIA SIĘ DZIWNE ZJAWISKO OCZEKIWANIA BO MOŻE NIC SIĘ NIE STANIE . JEŻELI KTOŚ CZEGOŚ TU NIE ROZUMIE TO ZAZDROSZCZĘ BEZMYŚLNOŚCI I IGNORANCJI . OPISYWANIE SKUTKÓW PO FAKTACH NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU ZWŁASZCZA DLA TYCH , KTÓRZY PRZEŻYLI PIEKŁO .
  W IMIENIU 2 LETNIEGO DZIECKA I RODZICÓW SERDECZNIE WAM DZIĘKUJĘ .

  • Ty wiesz ile w miesiącu jest tego typu ostrzeżeń? Od czerwca na naszym terenie wydawane były ostrzeżenia II stopnia jakieś 8 razy… a tylko raz była silna burza, i łapała się ona na III stopień a nie II

  • Ostrzeżenia były ale co niektórzy woleli sobie na rolkach po Gołąbkach jeździć i robić sobie zdjęcia podpisywane „przed nawałnicą” a później oczerniają strażaków brak słów na takich ludzi! starzy a g…..

 3. O burzach i nawalnicach w tym dniu informowaly i ostrzegaly wszyskie media jesli ktos tego typu informacje ignoruje to mamy to co mamy rozum w d…e i tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj