Strona główna Różne Skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze

Skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze

3275
11

Jest szansa na znaczną poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 15 z ulicą Foluską. Wprawdzie w ubiegłym roku zainstalowano lampę nad samym przejściem dla pieszych oraz aktywny znak D-6 na wysięgniku, to jednak nadal widoczność w tym miejscu po zmroku nie jest najlepsza.

Jak nas poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trzemeszeńskie skrzyżowanie znalazło się na liście programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa na lata 2021-2024. W ramach modernizacji zostaną zainstalowane latarnie przy samym przejściu, ale także na wlotach od strony Gniezna, Mogilna i ulicy Foluskiej.

Poprawi to z pewnością znacznie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w tym miejscu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami inwestycje w całości sfinansuje GDDKiA, a koszty energii elektrycznej poniesie gmina.

11 KOMENTARZE

 1. No i super. Już dawno powinno być to zrobione. Z pewnością wpłyneło by to na uniknięcie ostatniej tragedi na tym skrzyżowaniu.

 2. Poprawa bezpieczeństwa już to widzę. Latarnie nie będą działać jak większość w mieście po zmroku jeśli gmina ma je opłacać. W okresie jesiennym to nagminne u nas, niby awarie. Dodatkowo niedawno były robione przejścia w ramach innego projektu. Efekt jest taki, że miano podnieść kostkę, aby pasy były trwałe, a tylko niedawo od nowa je pomalowano i wytrzyma to gora miesiąc. Gmina niczego nie pilnuje.

  • Podniesione przejścia dla pieszych to jedno z najlepszych rozwiązań. Całe przejście działa jako duży próg zwalniający, a jednoczesnie nie ma tak negatywnego wpływu na zawieszenie jak typowy (zazwyczaj źle zrobiony) próg zwalniający. Oczywiście należy je stosować w miejscach szcególnie niebezpiecznych, a nie wszędzie bo wtedy jazda to koszmar…

 3. Bezpieczenstwo to jest na placu Wojciecha ochlejusy rano w poludnie i wieczorem nawet dzieci nie moga sie bezpiecznie pobawic przygladaja sie jak chleja co to jest czy ktos ma kontrole

 4. Co z budynkiem po zawodówce? Czytam Pałuki i na pierwszej stronie jest mowa o tym jak Mogilno stara się wyremontować drogę do nowego budynku Tzw magazynu czyli miejsca kultury. Burmistrz Trzemeszna twierdzi że na kulturę trudniej uzyskać środki zewnętrzne niż na urząd?! Czy ten człowiek wie o czym mówi? Pracował w Pałukach to niech sobie poczyta i się przekona że można zdobywać z sukcesem środki na kulturę.
  Jedna konceocja za około 70 tys. Druga za 50 tys. Czy tam rządzi gospodarz czy człowiek, który nie wie czego chce? Co za niegospodarność. Zrobić dokumentację na cele kultury i wyrzucić pieniadze w błoto?

 5. Co z rozebraną kostka brukową chodnika od biedronki w kierunku Bystrzycy? Nie można było ją przeznaczyć na chodnik do Bystrzycy? Problemem były drzewa. A ja sądzę że problemem są radni na czele z burmistrzem. Miejsca na chodnik jest tam sporo i nie trzeba drzew wycinać.

  • Problemem jest w tym przypadku nieudacznik, który w gminie przyjął i zapłacił za taki projekt. Ciekawe ile ma jeszcze na swoim koncie takich kwiatków? Jak można było Nie zaprojektować tam chodnika? Nie wiecie, kto jest tym nieudacznikiem? Zapytajcie burmistrza, kto jest merytorycznie odpowiedzialny za inwestycje. To się dowiedzcie a nie obwiniajcie radnych.

   • No to błysnąłeś wiedzą. Albo nie orientujesz sie kompletnie, albo robisz to celowo. To skrzyżowanie z drogą krajową i wszelki inwestycje na nim należą do GDDKiA. Nawet na drodze gminnej, w obrębie samego skrzyżowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj