Strona główna Różne Sieć gazowa w gminie będzie rozbudowana

Sieć gazowa w gminie będzie rozbudowana

4038
9

Około 400 nowych przyłączy gazowych ma powstać w najbliższych kilku latach na terenie gminy Trzemeszno.

Koncepcja zasilania nowych odbiorców została opracowana w poznańskim oddziale Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Taką informację otrzymaliśmy z departamentu komunikacji spółki.

Już w tej chwili do sieci gazowej mogą podłączać się właściciele działek w Wymysłowie, ale tylko tych położonych w pobliżu Jeziora Wierzbiczańskiego. Było to możliwe dzięki inwestycji prowadzonej na terenie gminy Gniezno, m.in. w rejonie Lubochni.

W planach jest również gazyfikacja Niewolna, Kierzkowa, Cytrynowa i Lubinia. To jednak bardziej odległa perspektywa. Tam rozbudowa sieci ma być prowadzona w latach 2024 – 2026. Na lata 2025 – 2026 zaplanowano podłączenie do sieci Kruchowa. O jej rozbudowę na terenie wiejskim wnioskowali mieszkańcy.

Według informacji spółki, do października 2022 roku planuje się podłączenie „wiodącego odbiorcy na terenie miasta Trzemeszna”. Chodzi o zakład, którego nazwy nie podano.

9 KOMENTARZE

  1. Gmina ma więcej miejscowości co podatnicy też płacą podatki i tak samo oczekują rozprowadzenie instalacji gazowej co nie tylko w płynie na poprawę życia mieszkańców

    • W Rudkach to do gazerów wystarczy się podłączyć i gazu tam nie trzeba. Zresztą Rudki są innowacyjne i prąd z wiatru wytwarzają – wiatraki na tych lampach kręcą się jak szalone 😉

  2. Dojdzie do tego, że na wsiach i obrzeżach Trzemeszna będzie zasilanie w gaz, a w samym mieście będzie się paliło węglem. Śmiech na sali….

  3. Z tego co wiem, to, gdy Sołectwo Niewolno, Lubiń i Kruchowo załatwiali przyłącze gazowe, zbierali ankiety i robili zebrania to inne Sołectwa nie były zainteresowane ingerowaniem w te poczynania, więc nie rozumiem pretensji i do kogo są one kierowane?

  4. Gminnym.obowiazkiem jest rozprowadzis i uzbroić w sieci wodociągową , elektryczna, kanalizacyjną,gazowa w tereny zabudowane na które wydają pozwolenia i zbierają podatki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here