Strona główna Sport i rekreacja Sezon żeglarski 2017 zakończony

Sezon żeglarski 2017 zakończony

4013
12

Stowarzyszenie „Pod Żaglami” uroczyście zakończyło sezon żeglarski 2017. Zbiórkę nad brzegiem jeziora rozpoczęło tradycyjne podniesienie bandery i wybijanie „szklanek”. Prezes Robert Nawrocki przedstawił działalność stowarzyszenia w 2017 roku.

Jak wynika ze sprawozdania, mijający rok żeglarze mogą zaliczyć do udanych. Zorganizowali między innymi cykl spływów kajakowych po jeziorach Kamienieckim, Szydłowieckim i Ostrowickim. We współpracy z trzemeszeńskim hufcem ZHP przeprowadzono akcję „Bezpieczna Woda” wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W czerwcu członkowie i sympatycy stowarzyszenia brali udział w spływie kajakowym po Kanale Bydgoskim i Brdzie oraz w paradzie sprzętu pływającego na Bydgoskim Festiwalu Wodnym „Ster na Bydgoszcz”.

2 lipca, 6 sierpnia oraz 3 września realizowano projekt „ABC pod Żaglami” nad Jeziorem Popielewskim . Projekt był skierowany do mieszkańców naszej gminy, a jego głównym celem było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami żeglowania jak i podniesienie świadomości na temat bezpiecznych zachowań nad wodą, w wodzie i na wodzie.

Działalność stowarzyszenia nie ograniczała się do rekreacji wodnej. Organizowano też rajdy rowerowe, między innymi „Śladami epoki napoleońskiej” oraz „Rowerowo na szlaku Piastowskim”.

Żeglarze włączali się też w akcje prowadzone przez jednostki gminne i inne organizacje. Uczestniczyli w piknikach w Kamieńcu i Lubiniu. Pływali z podopiecznymi Placówki Wsparcia Dziennego, Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny „Droga do Domu” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

Stowarzyszenie skutecznie brało udział w konkursach organizowanych przez gminę na dofinansowanie działalności pożytku publicznego. Dzięki temu udało się zorganizować znaczną część realizowanych projektów.

Uczestnicy spotkania podziękowali Marianowi Marciniakowi za życzliwość i współpracę, bez której nie byłaby możliwa tak szeroka działalność stowarzyszenia.

Uroczystość zakończyło ognisko i wspólna biesiada przy szantach.

12 KOMENTARZE

  • To dobrze. Choć zgodnie z prawem dostęp do niej być powinien od strony linii brzegowej. Ale zobacz co dzieje się latem na powszechnie dostępnym pomoście, kawałek dalej. I jak ten pomost z roku na rok wygląda.

 1. z tego co wiem jest to teren prywatny – rybactwa Łysinin. a przerwa między płotem a woda jest można przejść płot nie jest w wodzie – chodzę tam na rybki i widziałem

 2. DO POMOSTU I CIUT DALEJ JEST OK. natomiast DALEJ W STROĘ ZIELENIA JEST SKANDALICZNY HORROR. WĄSKA ŚCIEŻYNA WZDŁUŻ BRZEGU JEZIORA TO CHASZCZE NIE DO PRZEBRNIĘCIA!zAMKNIĘTO DLA ZWYKŁYCH LUDZI MOŻLIWOŚĆ SPACERU NAD WODĄ.

  • Bieri maczetu i idi w chaszczu!
   Z Ciebie ekolog jak z koziej…trąba! A co z flora i fauna tego mikro-ekosystemu?
   Te chaszcze, to środowisko i dom kilku gatunków ptaków, pewnie iluś gatunków owadów, a pewnie jeszcze coś tam mieszka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj