Strona główna Sport i rekreacja Ruszy budowa boiska za halą OSiR

Ruszy budowa boiska za halą OSiR

2415
58

Już niebawem, za halą Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, ruszy budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Umowę z wykonawcą – konsorcjum „Hemet” z Zielonej Góry – podpisał w imieniu gminy wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

Oprócz samego boiska o wymiarach 68 x 105 m zostaną wykonane trybuny, oświetlenie, nagłośnienie i ogrodzenie. Wykonany będzie drenaż boiska oraz utwardzony wjazd.

Całość inwestycji ma kosztować 2.789.189,62 złotych, z czego połowa pochodzić będzie ze środków zewnętrznych.

Zakończenie inwestycji planowane jest w listopadzie bieżącego roku.

(fot. UM Trzemeszna)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

58 KOMENTARZE

 1. sa juz 2 boiska do piłki kolo hali !po co 3 ? lepszy bylby maly amfiteatr czy cos w tym stylu do organizowania koncertow ,spotkan itp. Do pilki jest stadion ktory nie jest wykorzystywany… pomyslcie troche … pozdroo

    • Kolejny popis duetu burmistrz-wiceratownikburmistrza. Po to boisko kolejne i bez sensu wyrzucone w błoto (jak na targowisku) miliony, by przypodobać się trzemeszeńskiemu, niewyrobionemu elektoratowi, który od 12 lat głosuje na beznadzieję, żądając jedynie chleba (piwa) i igrzysk! Jak ci burmistrzowie działają, jak oni działają (przed wyborami)!

 2. Aktywny tryb życia. Jak popieram. Była mowa, że duzo osób trenuje. Lepiej się wybiegać niż pić i niszczyć. Od razu tam zrobić monitoring.

  • Tak, tylko piłkę nożną. A nie można było za te pieniądze zrobić coś fajnego nad jeziorem albo w parku? No świetnie.
   A na rodzinne spacery albo do dżungli albo trasą rowerową do Rudek i
   z powrotem. Tylko niech nikt nie wypisuje, że z Osiedla Piastowskiego daleko bo w Trzemesznie wszędzie blisko. Dla mniejszych dzieci jakiegoś fajnego miejsca do zabawy też nie ma. Tacy sportowcy a nad jezioro lub do parku dojść nie mogą lub wsiąść na rower i zajechać? Trzemeszno boiskami stoi. Aktywny tryb życia to nie tylko piłka nożna.

   • Trzemeszno stoi boiskami i placykami i to wszystko a kiedy PARK BABA rusza pytam pana VICE juz nawet byl wyloniony wykonawca i co sie stalo kasiorki juz nie starczylo prosimy niech pan nam sie wypowie a juz byl nawet projekt za ktory trzeba bylo zaplacic i co i gowno nic nie robia wstyd a taki mamy LADNY PARK .

 3. Nie ma w ogóle o czym gadać.

  Kolejne pompowanie siana w sport i to w kolejne boisko do piłki nożnej. Gdzie tu sens i logika?

  Wydawać 1,3mln złotych na nowe boisko, skoro jest stadion miejski, boisko piaskowe, hala i orlik…

  Ciekawi mnie jedno-zawodówka niszczeje, gnije, bo gminie nie udało się uzyskać dotacji…proszę, czy ktoś może przypomnieć jaki był koszt tamtej inwestycji?

  Druga sprawa-jakość powietrza w Trzemesznie, cieszę się, że są w końcu czujki, ale co proponuje gmina by tę tragiczną jakość polepszyć? Bo mentalności ludzi się nie zmieni z dnia na dzień, owszem trzeba karać, bo ludzie nie rozumieją powagi sytuacji, natomiast czy Trzemeszno nie może iść śladem innych gmin i zacząć dofinansowywać wymianę pieców?

  Boisko wszystkim na pewno wyjdzie na dobre.

 4. tChyba wszystkich dopadla choroba dotyczace boiska zamknac stadion przeciez utrzymanie tez kosztuje jesli sie buduje nowe smieszne na remont zawodowki nie ma pieniedzy a gdzie rewitalizacja PARKU mydlenie wszystkim oczu ja p… co w tym Trzemesznie sie dzieje wszystko zaczynaja od d… strony na ulicach dziura na dzurze proponuje przejechac sie przez NIEWOLNO a oni zajmuja sie boiskiem no senorzy napewno skorzystaja z tego boiska szkoda slow,WYBORY I JESZCZE RAZ WYBORY CZAS NA GRUNTOWE ZMIANY I TO SZYBKO.

  • Dlatego trzeba w zbliżających się wyborach zagłosować na nowych ,młodych radnych=świeża krew się przyda!!Rozbić tę trzemeszeńską klikę😈 raz na zawsze!!

   • To byłby strzał w stopę, kierować się tym kryterium. Z deszczu pod rynnę! Głosować trzeba na doświadczenie, kwalifikacje i autorytet moralny.

 5. Wszystkie inwestycje na blokach orliki place zabaw no i jeszcze boiska a w innej czesci miasta mlodziezy czy dzieci nie ma mial byc plac zabaw na WOJCIECHA obiecanki cacanki a glupiemu radosc dobre rzady pic na wode zaorac ta Gmine i dac rzadzenie miasu Witkowo pokarza jak sie wydaje publiczne pieniadze i jak sie robi inwestycje chociazby ronda piekna sprawa gdzie u nas tez sa mile widziane dla bezpieczenstwa.

 6. Stadion, boisko wielofunkcyjne przy hali, orlik, boisko do piłki plażowej. Boisko w każdym sołectwie utrzymywane przez OSiR, o hali nie wspomnę. Setki tysięcy przeznaczane na działalność klubów sportowych. A teraz spójrzmy na kulturę. Tylko na co tu spojrzeć? Dom Kultury w budynku razem z lokalami mieszkalnymi. Brak sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się, że nawet z założenia kameralne koncerty nie mieszczą widzów. Do tego dochodzi siła przebicia dyrektora OSiR we władzach miejskich w odróżnieniu od ubogiego krewnego z DK, od którego co roku wymaga się sprowadzenia gwiazdy a pieniążków nie daje sie nawet na gwiazdeczkę. Może kluczem do poprawy tej sytuacji byłby jakiś medal, np menager kultury? Taki nie za drogi, coby finanse DK to wytrzymały.

  • A co z tymi planami dotyczącymi świetlicy srodowiskowej. Działa? Czy też tylko były fajne plany, ale …. nie wyszło i nie ma? Bedziem robić boisko!!!!!!!

  • W samo sedno!

   Tylko kto to pojmie w tej chwili, że środki na kulturę w naszej miejscowości to jakiś śmiech?

   Przewodniczący RM to działacz sportowy, zagorzały fanatyk piłki nożnej. Nie dziwię się, że będzie przyklaskiwał rozwojowi sportu.
   Mimo to życzyłbym sobie i nam wszystkim by osoby decyzyjne pochyliły się nad kwestią rozwoju kultury, szeroko pojętej.

   Pisałem wcześniej-dk do zawodówki, stworzenie kina w tymże budynku, a także sali koncertowej na miarę i potrzeby naszego miasta.

   To byłaby jedna z pięknych wizytówek naszego Trzemeszna.

   Oczywiście za chwilę przeczytam, że DK to komuna, relikt, do likwidacji. Trudno polemizować z takimi poglądami, jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy, że takie placówki mają cały czas prawo bytu z racji swoich funkcji edukacyjnych i socjalnych(nauka gry na instrumentach, zajęcia foto, plastyczne, kluby seniora, kluby taneczne).

   • Jak najbardziej mają, ale nie na tych, demoralizujących zasadach z komuny rodem. „Działa się”, w zasadzie wszystko gra. DK powinien być otwarty od rana do wieczora i tętnic życiem kulturalnym oferując dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom swoje podwoje. Do tego trzeba menedżera z głową na karku, ale pełną pomysłów! Poza tym, skończyć z etatami, bo wtedy pokutuje mentalność „czy się stoi, czy się leży”, zaś instruktorów zatrudniać wyłącznie projektowo i płacić im za konkretnie wykonane zadania. Zwolnienie instytucji z etatów zabezpieczy środki na ściągnięcie do tego kulturalnego grajdołu ludzi z pomysłami spoza tej naszej mizerii, na konkretne, wcześniej zaplanowane działania.

  • Od dekad niszczeje sala po byłym kinie. Od lat budynek sądu, zawodówki. Ale wice i burmistrz kalkulują po swojemu, jak za publiczne pieniądze „kupić” elektorat.

 7. Radni gdzie wy jestescie spicie wiosna obudzcie sie jak wy rzadzicie bez rozumu przyklepywac wszystko co chca wlodarze to napewno w nastepnych wyborach nie wygracie .

 8. Jak kultura ludzie swierszcze bez jaj najlepsze godziny na hali po szkole a mlodzi pilkarze do Kruchowa moze zamianka swierszcze nie potrzebuja tak duzej hali .Wiekszosc tancerzy trenuje na salach gimnastycznych i aulach.Pilkarze z Trzemeszna sa zawsze w czołówce w tym rok na pierwszym miejscu.Pytacie po co boisko zobaczcie ile jest druzyn boisko boczne piaskowe na glowny nie da rady grac meczy i trenowac murawa nie bedzie w takim stanie jak teraz .Tylko goscia od Osiru bym zmienil. Aha drenaz juz za boiskiem byl ro iony wiec tylko mala poprawka potrzebna.I z psami nikt juz nie bedzie wychodzil za hale.

  • A to akurat jest do uzgodnienia pomiędzy Kierownikiem OSIR , trenerką Swierszczy i trenerem młodych piłkarzy.
   Czy od razu trzeba coś rozwalać lub budować kolejne? Nie można czegoś poprawić po prostu. Trzeba wybudować nową halę , żeby Świercze miały swoją a piłkarze swoją – idąc tym tropem myślenia.

 9. Pilkarze cos prezentuja a swierzcze ludzie obudzcie sie niech so ie cwicza ale czy na duzej Hali musza w tak dogodnych godzinach zmienic szefa osiru

 10. Pilka nozna wielu kibicow na meczach izotrans i paroc mistrzowie firm transportowych i budowlanych zjednoczeni na pierwszym miejscu i pytacie po co boisko

 11. Za wejscie na mecz Zjednoczonych placimy za sztuke placimy , jakos za wystepy Srzechy i Swierszczy nigdy biletow nie bylo -pomyslmy nie boli.

 12. Prawda czwarte i piatek przed obchodami 25 lecia swierszczy hala byla nie czynna dlaczego zjednoczeni nie maja obchodów graja dluzej sa rowni i rowniejsi

 13. Ciekawe kto za kilka lat będzie płacił odszkodowanie za utratę zdrowia?Rozumiem,że pan wice jest pierwszy na liście.W Holandii w ostatnim czasie zamknięto albo zawieszono 30 amatorskich boisk ze sztuczną murawą. Wszystko z obawy o zdrowie.Toksykolog z uniwersytetu w Utrechcie – profesor Martin van den Berg twierdzi, że gumowe granulaty mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia zawodników.

  – Jako toksykolog, nie zdecydowałbym się na grę na takim boisku, ponieważ nie można właściwie ocenić stopnia ryzyka dla naszego zdrowia – stwierdził w duńskim programie „Zembla” van den Berg.

  Czytaj więcej na https://eurosport.interia.pl/pilka-nozna/news-w-holandii-masowo-zamykaja-boiska-ze-sztuczna-nawierzchnia-s,nId,2296255#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Czytaj więcej na https://eurosport.interia.pl/pilka-nozna/news-boiska-ze-sztuczna-nawierzchnia-moga-powaznie-szkodzic-zdrow,nId,2307147#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chromehttps://eurosport.interia.pl/pilka-nozna/news-boiska-ze-sztuczna-nawierzchnia-moga-powaznie-szkodzic-zdrow,nId,2307147
  https://eurosport.interia.pl/pilka-nozna/news-w-holandii-masowo-zamykaja-boiska-ze-sztuczna-nawierzchnia-s,nId,2296255

 14. Panie wicku,chcemy zobaczyć atest na materiały użyte do realizacji projektu.Zapewniam,że sprawdzimy i zasięgnięciu opinii niezależnego eksperta.Oby to nie było następne „targowisko”

  • A rewitalizacja pl.Wojciecha kiedy jeden plac tylko zostal brod smrod i ubustwo w samym centrum Trzemeszna a to ciekawe ze ten plac nie zostal jescze ruszony i sralnia na srodku.

  • No ile??? Czy takiej gminy jak Trzemeszno na prawdę na to nie stać?
   Baseny powstają dzisiaj nawet przy szkołach podstawowych, a mieszkaniec Trzemeszna, miasta otoczonego jeziorami, nie ma gdzie popływać! A pływanie to niezastąpiony rodzaj aktywności ruchowej dla każdego, oprócz przyjemności zapewniający prawidłowy rozwój dzieciom i np. rehabilitację i utrzymanie właściwej kondycji dorosłym. Czyli przeciwieństwo piłki nożnej, którą u nas na siłę się promuje. Dzisiaj baseny powstają wszędzie, a u nas od lat mówi się „ile to kosztuje…” Oczywiście, że basen trzeba utrzymać i nie są to małe koszty, ale jeszcze raz pytam: czy naprawdę jesteśmy tak zapyziali, by nie móc sobie na to pozwolić??? A może tylko basen otwarty, który – odpowiednio zlokalizowany – od czerwca do września byłby rekreacyjnym centrum miasta? Warto temat poważnie potraktować i kandydat na burmistrza, który go podejmie – ma mój głos!

   • Panie Pawle Pan dobrze kombinuje,

    Oczywiście inwestycja w basen jest dość ryzykowna, szczególnie w obliczu faktu, że 80 % inwestycji publicznych w Trzemesznie kuleje z różnych powodów, a raczej faktu, że Pan Burmistrz nie jest takimi banałami zajęty, a faktem że kombinuje jak nie dać się upolować po pijaku za kółkiem …

    Mnie również przeraża fakt, że mając 3 – 4 jeziora w okolicy nie mamy miejsca by popływać ! To smutne – jednak ekonomicznie sondując temat – basen na chwile obecną dla Trzemeszna byłby ekonomiczną traumą ( proszę pamiętać – że my się leczymy od 3 lat – a jeszcze nie wyzdrowieliśmy z ekonomicznego prostytuowania budżetu ) ale może w zdrowej 5 latce należy zadać pytanie, czy stać nas i należy nam się basen – czy świetne kąpielisko latem – bo to powinno być minimum ?

    Jednak przestrzegam Pana przed oddawaniem głosu na ślepo – bo ktoś temat podejmie ( równie dobrze ja temat podejmę –
    zagłosuje Pan na mnie ? ) Basen odkryty – boisko betonowe na blokach – inwestycja – rzędu – 2,5 – 3 miliony złotych – środki zewnętrzne – 2 miliony ( ministerstwo sportu – marszałek województwa – sponsorzy prywatni –
    lokalni – budżet gminy do miliona złotych … I ten plan nie jest abstrakcją – tylko trzeba chcieć …

    • To ja w takim razie poprosiłbym o informacje o co gmina prosi, jeżeli chodzi o dofinansowania, a czego nie udało się uzyskać, które prośby o dofinansowania zostały odrzucone?

     Ponieważ na forum widać dużą ilość „ekspertów” w stylu „nie znam się a wypowiem”.

     Baseny, niby nie drogie, każdy by chciał i pozwoliłem sobie sprawdzić ile faktycznie tych basenów jest w wielkopolsce i wynik jest ciekawy, jest ich aż 44 (http://infobasen.pl/baseny/wielkopolskie.html), nie wydaje mi się, że jest to duża liczba jak na całą wielkopolskę. W wielkopolsce jest trochę ponad 3,4 mln ludności czyli licząc średnio przypada 1 basen na 77 tysięcy ludzi, a tutaj mowa o basenie na ok 10, trzeba byłoby sprawdzić, ale jest nawet możliwość, że w niektórych powiatach nie mają ani jednego basenu, a tutejszym jest.

     Kolejna sprawa wybudowanie boiska – oczywiście sprawa ma swoje plus i minus, są plany długo i krótkoterminowe, zakładam, że łatwiej jest uzyskać dofinansowanie na takie boisko i utrzymać je aniżeli np. basenu, tym bardziej gdzie Trzemeszno może pokazać drużynę, która odnosi mniejsze lub większe sukcesy.

     Tutaj pojawia się pytanie co z browarem o którym było głośno, sprzedaży i wybudowaniem nowego, z nowymi miejscami pracy?

     Jeszcze jedna sprawa, ponieważ od dłuższego czasu obserwuję jakie informacje pojawiają się na portalu, także co takiego ciekawego dzieje się w gminie, prócz wypadków, sporów w tematach politycznych, kto na kogo donosi i pojedynczych występach lub akcjach, które się odbyły bez uprzedniej informacji? Patrząc na portal, Trzemeszno żyje pierdołami, na stronie nie ma nic na temat ile kosztuje np wynajęcie hali, kiedy można korzystać z danego obiektu, co się dzieje w domu kultury, jak zajęcia się odbywają, kiedy można pochodzić z kijkami czy są jakieś aktywności do których można by się przyłączyć, bądź wydarzenia w których można uczestniczyć. Powiedzmy, że jako potencjalny inwestor patrząc na to co się tutaj dzieje miałbym spore obawy i raczej brak chęci, żeby pomagać w inwestowanie w takim miejscu. Szczerze mówiąc, gdyby nie darowizna jako koszt dla firmy i obniżenia podatków, sam z siebie nie pomagałbym. Była inicjatywa, aby wybudować plac zabawa Nivea, wydarzyło się i teraz bardzo często stoi pusty (chyba, że tak trafiam i widzę tylko momenty gdzie nie ma nikogo)? To po co w takim razie basen czy renowacja parku, skoro tutaj nie wiele się dzieje? Na pokaz, czy żeby ludzie przestali jęczeć czy może jak będzie to zacznie się coś dziać? Bo tak nie bardzo rozumiem.

     • w wielkopolskim 67 sztuk, liczba rośnie… http://iplywamy.pl/baseny/wielkopolskie/
      moim zdaniem miasta powinny też myśleć o basenach o wymiarach olimpijskich czyli 50m na których można odbywać poważne zawody pływackie – zresztą tak duże niecki można dzielić zazwyczaj na mniejsze dwie. Szkoda również iż w Polsce kuleje liczba basenów na tyle głębokich żeby prowadzić kursy nurkowe z prawdziwego zdarzenia i jak również baseny z wieżami do nauki skoków do wody… ja bym nie ograniczał się tylko do budowy boisk do kopania piłki, ale też propagował miejsca do różnych dyscyplin sportowych rozwijających młodzież. Piłkarze zazwyczaj dostają baty i wracają po kilku meczach z mistrzostw… pozostali, przywożą złote medale i dostają marne grosze… widziałem jak na stadionie skry na zwykłym trawniku ćwiczył młodzieniec rzut młotem… pływacy trenują codziennie dwa razy – rano i po szkole…

   • Widziałaś drogi w Trzemesznie? Basen? Rusz du..e i możesz jeździć do Mogilna, Gniezna. Tłumów tam nie ma. Budowanie czegoś na pokaz nie ma sensu. Basen to droga inwestycja, a bilety mogłybyć dużo droższe niż w Mogilnie. W końcu rzarządzaliby nim niemcy. Są to niestety pilniejsze inwestycje. Co do przeciwników boiska. Wymiana boiska jak kluby w eksteaklasie to pewnie z poł miliona. Lepiej wybudować więc boisko treningowe niż zjechać główne i tracić kasę na odnowę. Trzemeszno stoi sportem, są biegi, rajdy, fitness, siłownia, spływy wodne… Wystarczy chcieć. Zgrać się z ludźmi. Ale oczywiście w tym Trzemesznie nic się nie dzieje, krytyka.

   • Trzeba oszczędzać kasę na budynek po Zawodówce, na budynek dworca kolejowego, za chwilę może się okazać, ze miliony na Alumnat zabezpieczyć będzie trzeba, a jeszcze w każdej chwili gruchnąć może z hukiem Liceum i cały zespól ciągnący na dno. Toć przecież czasem władza czymś na pokaz swojej omnipotencji w błoto rzucić musi, jakimiś drobnymi milionami – a to na targowisko, a to na kolejne boisko. Tak, tak, a Tobie basen się marzy! Skąd na to brać? Nie mamy przecież żadnych zakładów na terenie miasta i gminy, żadnych zachodnich inwestorów, ani choćby rodzimych, no i żadnych dochodów. Nic. Komunalkę sprzedaliśmy, a nawet nie wiadomo kto faktycznie zarobił, a kto i ile stracił. Biedna gmina, a Ty chcesz basen stawiać? Przecież jeszcze tyle wiosek bez boisk futbolowych! A i miasto całkiem spore i kilka orlikopodobnych przed wyborami kolejnymi da się upchnąć. Manhattan na futbol czeka! Osiedle – nomen omen koło stadionu, tez potrzebuje nowe boiska! A te wszystkie wybudowania jak się bez futbolu mają obejść? Basen? Wolne żarty!

 15. Rozumiem, że Maciej W. w trzecim akapicie swojego wpisu, miedzy wierszami umieścił deklarację startu w wyborach burmistrza Trzemeszna!? Panie Macieju, nie znam Pana i nic o Panu nie wiem poza tym, co udało mi się wywnioskować z pańskiej aktywności na tym portalu. Oczywiście, oddanie głosu w wyborach w zamian za poważne potraktowanie koncepcji basenu w Trzemesznie to tylko pewien symbol, wynikający pewnie z mojej desperacji, spowodowanej obecną sytuacją. Ten rok już na jego początku należy uznać za stracony, a chory pomysł budowy kolejnego boiska do „nogi” to tylko próba przypudrowania pryszczatej facjaty obecnych władz tak, by lepiej się prezentowała podczas „święta demokracji” jakim mają być listopadowe wybory. Dla Trzemeszna będzie to święto tylko wtedy, gdy obecną nieudolność i populizm zastąpi entuzjazm i ciężka praca. Jeśli tak się stanie, to wszystko jest możliwe, bo – jak sam Pan napisał – „wystarczy tylko chcieć”. Wtedy nawet basen w naszym mieście przestanie być tylko mrzonką, nie mówiąc już o tysiącu innych spraw.
  Są u nas ludzie, na których na pewno nie zagłosuję, ale Maciej W. do nich nie należy – więc niech Pan „podejmuje tematy” – zobaczymy…:)

 16. Spokojnie Panie Pawle, ale nic takiego nie będzie miało miejsca jak mój start o fotel Burmistrza – ku uciesze wielu moich „fanów” …

  Jednak czas wyborów będzie ciekawym, i tak jak pisałem ciekaw jestem kto i z jakimi propozycjami do nas wyjdzie … To również będzie czas dla nas mieszkańców żeby odróżnić ziarna od plew …

  Co do basenu, moim zdaniem kryta pływalnia to abstrakcja ekonomiczna, natomiast otwarta niesie ze sobą dozę realizmu co do realizacji, tym bardziej, że tak jak Pana przeraża mnie fakt, że mając jeziora do okoła – nie mamy kąpieliska na wyciagnięcie ręki.

  Anonim,

  Co do dziur to są one normą – ja jako kierowca uczę się ich zawsze na pamięć na wiosnę i tak wygląda od kilku lat – i wynikają one zawsze z braku normalnego zarządzania w tym obszarze, odpowiedniej reakcji w odpowiednin czasie po prostu …

 17. Za hala mieszkanie plus to by byla lepsza inwestycja a nie boisko za boiskiem no seniorzy zyja coraz dluzej to skorzystaja.

 18. A ja się cieszę! Otóż beczkowozy ze smrodami nie jeżdżą po Trzemesznie! Wreszcie coś na plus. Nie wiem komu dziękować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj