Strona główna Różne Ruszają remonty placówek oświatowych

Ruszają remonty placówek oświatowych

1562
17

Urząd Miejski przygotował dla Rady Miejskiej informację o planowanych na tegoroczne wakacje remontach szkół i przedszkoli. Ruszyły już prace w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie przewiduje się największy zakres robót. Obiekt ten czeka ocieplenie ścian i stropów, wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych oraz modernizacja systemu grzewczego.

Zamontowany ma być też nowy kocioł centralnego ogrzewania na paliwo ekologiczne.

Jako osobne przedsięwzięcie traktowany jest remont pawilonu tej szkoły. Ma on być przygotowany do przyjęcia od września dzieci sześcioletnich, dlatego też ujęty jest w planach remontowych Przedszkola nr 2. Zamontowane tam zostaną dodatkowe muszle i umywalki, przebudowana zostanie instalacja wodno – kanalizacyjna. Utworzone zostaną pomieszczenia WC dla personelu.

Przedszkole nr 2 czeka też remont dwóch sal dla dzieci oraz łazienek.

W Przedszkolu nr 1 zostanie odnowiony sprzęt placu zabaw oraz położone nowe tynki w czterech pomieszczeniach.

Szkołę Podstawową nr 1 czeka kapitalny remont sal lekcyjnych na parterze oraz pomieszczenia po Muzeum Regionalnym, gdzie ma zostać utworzona świetlica.

W szkole w Kruchowie będą odnowione schody oraz wymienione ogrodzenie.

W Gimnazjum zostanie zamontowane dygestorium w klasopracowni chemicznej. W tym celu zostanie wyremontowane pomieszczenie przeznaczone na ten cel.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych wyremontowane zostaną trzy pomieszczenia lekcyjne. Przewiduje się w nich między innymi montaż pytek podłogowych i sufitów, malowanie ścian oraz wymianę lamp.

Na tegoroczne wakacje nie planuje się remontów w szkole w Trzemżalu. Placówkę tę czeka jednak w najbliższym czasie największa inwestycja – budowa sali gimnastycznej.

17 KOMENTARZE

 1. W dawnym liceum przydałoby się zmienić te straszne ściany wewnątrz,czy musi być tam tak ponuro i odpychająco…może młodzież z tej szkoły wymyśli coś kolorowego 🎨

 2. Wydaje mi się, że wszelkiego rodzaju remonty w placówkach oświatowych powinny rozpoczynać się zaraz po rozdaniu świadectw, albowiem jest dużo czasu na remont i sprzątanie. Działanie po połowie lipca jest dla mnie wręcz karygodne – uciekają 2 tygodnie z którymi właściwie nie wiadomo co zrobić!
  Czy ktoś wziął pod uwagę wykonawców remontów, którzy muszą zdążyć?! Czy ktoś wziął pod uwagę PANIE/PANÓW którzy muszą sprzątnąć po remontach?!
  Niejednokrotnie TYCH w/w „gonią” terminy – 01.09.!!!
  A ICH urlopy – to,że jakiś krótki okres urlopu w miesiącach letnich wykorzystali – zamienił się pod koniec wakacji w koszmar!
  Pamiętamy o pracy DYREKTORÓW i NAUCZYCIELI, ale czy pamiętamy o POZOSTAŁYCH PRACOWNIKACH KAŻDEJ PLACÓWKI OŚWIATOWEJ, którzy pod koniec wakacji doprowadzają placówki oświatowe do funkcjonalności???!!!
  Kwestia ocieplenia ścian od środka jest bardzo dyskusyjna. Czy we własnym mieszkaniu/domu zrobiliśmy tak samo? Ja w 100% – NIE!
  Chyba, że mieszkałbym w jakimś zabytku i musiałbym mieć zgodę konserwatora, ale nasi przodkowie stawiali solidne mury i wiedzieli jak zabezpieczyć się przed zimnem.
  A tak w ogóle to nie bardzo jestem w stanie pojąć remont „SP Nr 2”! Nie tak dawno koszt remontu TEJ SZKOŁY był bardzo duży! Wydaje mi się, że przy poprzednim remoncie należało zacząć od właściwej strony!
  Przykład: w mieszkaniu/domu nie malujemy/tapetujemy ścian, a później robimy remont instalacji np. elektrycznej czy wod. -kan.
  Dla mnie jest to podwójny wydatek!!!!
  Proszę mnie źle nie zrozumieć – SZANUJĘ KAŻDĄ SZKOŁĘ, ale to jest dla mnie pogmatwane! Czy ktoś mi to wyjaśni?!
  Pozdrawiam wszystkich!!!!

 3. A z sześciu szkół zlikwidowanych przez m.in.aktualnie urzędującego burmistrza trzy budynki popadają w ruinę…

 4. P.Dereziński ściemnia już od kilku lat że bedą przeznaczone na i inny cel i podjety remont aby zapobiec niszczeniu mienia,to już trwa dobre 8 lat,tylko mówi od spotkania do spotkania tymczasem budynek nie ogrzewany ,nieużytkowany to niszczenie mienia ale takiego mamy gospodarza,to jest niegospodarność i marnpowanie majątku gminy.A co na to też vice burmistrz,ten sam nurt niemocy i gadaniny

 5. Jak mawia pan Profesor-ekspert od termomodernizacji budynków, specjalista światowej klasy-ocieplanie budynku od środka ma tyle samo sensu ,co zjedzenie sweterka, kiedy nam zimno…
  Gratuluję !

   • Kazdy glupek wie ze ocieplanie od srodka nie zdaje rezultatu czy naprawde ta nasza gmina spi na pieniadzach bo tak to widac rozrzutnosc czy nabijanie kasy.

 6. Bogata gmina ze tak rozrzuca kasa przeciez remonty dwojki byly robione nie tak dawno to juz jest tak zniszczona lepiej by sie zajeli ogrodzeniem od strony 1 Maja wola pomste do nieba .ACH BOGATA TA GMINA KOCHANA.

 7. Czy ten wykonawca co robi w dwojce zwariowal od srodka styropian zmniejszac powierzchnie a po drugie radze zobaczyc jak po pol roku beda sciany wygladac dziura na dzurze to jest dopiero marnotrawienie pieniedzy wykonawco na kurs docieplen.

 8. Malują sale lekcyjne na ostatnią chwilę przed 1 września a potem dzieci( i młodzież) muszą wdychać ten smród !!!

 9. Informacja dla tych mniej ogarniętych w temacie ….Materiał użyty do ocieplania budynku jest jednym z najlepszych systemów ociepleniowych w Polsce. Nie jest to styropian ani tez wełna mineralna,szklana jest to płyta termoizolacyjna THERMANO z rdzeniem ze modyfikowanego poliuretanu (poliizocyjanurat – PIR) zapewniającego najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród materiałów powszechnie stosowanych w budownictwie do termoizolacji.
  Współczynnik przewodzenia ciepła o wartości λ = 0,023 (W/mK) gwarantuje superdocieplenie każdego budynku, przy zastosowaniu prawie dwukrotnie mniejszej grubości izolacji, w porównaniu z większością stosowanych materiałów. Niezbyt tani system,ale warto.

  Thermano
  PARAMETRY TECHNICZNE
  Izolacyjność cieplna
  współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,023 W/mK (lambda starzeniowa)
  gęstość objętościowa: ~30 kg/m3
  opór na przenikanie pary wodnej: μ = 50-100

 10. Co to za remonty na ostatnia chwile po lebkach i szybko bo czas goni a gdzie dokladnosc a gdzie fachowcy zbierane z ulicy co niektorzy zero pojecia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj