Strona główna Kultura Rozbudowa przedszkola z dofinansowaniem UE

Rozbudowa przedszkola z dofinansowaniem UE

1204
17

Kolejnym sukcesem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych może poszczycić się gmina Trzemeszno. Burmistrz Krzysztof Dereziński podpisał niedawno umowę z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, na dofinansowanie rozbudowy i modernizacji bazy Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka.

Pieniądze w kwocie 999.043,14 złotych pochodzić będą z funduszy Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeznaczone zostaną na dobudowanie jednopiętrowego skrzydła do istniejącego budynku.

Urządzone w nim będą pomieszczenia dla sześciu dodatkowych grup przedszkolaków z zapleczem higieniczno – sanitarnym, gastronomicznym oraz szatnie.

Nie jest to jedyny sukces w pozyskiwaniu środków. Gmina złożyła także – z pozytywnym skutkiem – odrębny projekt na wyposażenie oraz dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków. Pieniądze w kwocie 1.345.462,62 zł będzie można przeznaczyć między innymi na zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej oraz pomoc logopedy.

Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się 25 października. Oprócz burmistrza Trzemeszna podobne umowy podpisali włodarze Łubowa, Kórnika i Czerniejewa.

(fot. UM Trzemeszno)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

17 KOMENTARZE

 1. Dokonać masakry – rzezi organizacyjnej z powodu ustawy o przyjmowaniu trzy latków do przedszkola narażając na stres rodziców brakiem konsekwentnych rozwiązań, czasem dzieci, po to by straszyć teraz na zdjęciach sukcesem rozbudowy przedszkola ?

  PR – poziom ekspert, chyba Pan nowego doradcę zatrudnił, albo Pana obecny asystent się rozwija, chyba, że zgodnie z publiczną obietnicą go Pan zwolnił …

  Panie Burmistrzu przepraszał Pan już rodziców za ten chaos, czy zostawia, Pan sobie bicie w piersi na czas kampanii przyszłorocznej ?

  Jako człowiek wybitnie schorowany powinien Pan mieć czas kontaktować się ze społeczeństwem ? Może warto tutaj rozpocząć polemikę, skoro w „robocie” Pana nie ma ?

 2. To teraz wystarczy jedno przedszkole, czyli Przedszkole nr 2, ono pomieści wszystkie dzieci, czyli będzie oszczędność w finansach budżetowych. Będzie lepiej dla dzieci.

 3. Najpierw trzeba projekt zrealizować,rozliczyć i otrzymać wpływ środków na konto gminy a póżniej ogłaszać sukces p.Redaktorku Nowaczyk.Może trochę bliższych informacji co to będzie w ramach doposażenia i jak będą wyglądać te dodatkowe zajęcia.Kwota duża,robi wrażenie tylko jak będzie spożytkowana i kto będzie mógł korzystać z tych zajęć,czy każde dziecko ,czy wybrańcy?.Jak Pani Dyrektor Popielarz z Przedszkola Nr 1 otrzymała i rozliczyła projekt z bardzo dużym dofinasowaniem to,nie przypominam sobie aby było to tak akcentowane.Co dzieje się z parkiem Baba, tak to już pięknie przedstawiano i jakie są efekty,już chyba pół roku temu został przeprowadzony przetarg i co się dzieje?Dobrze aby na tym portalu pisać co dzieje się z danymi projektami i ile pieniędzy już wpłynęło na konto gminy.

 4. Nie jestem zwolennikiem burmistrza Derezińskiego ale tym razem należy Go pochwalić. Brawo Panie Burmistrzu. Aż się prosi zawołać: I co, można? Jak się chce to można. Szkoda tylko że tak późno.

 5. No tak malkontentom i wiecznie niezadowolonym ludziom zawsze cos nie pasuje. Super panie burmistrzu, a pan panie Macieju wez się pan za zwiazki w zwiazku ktorym jest pan zastepca.. A jestes taki madry to startuj w następnych wyborach śmiało. Jak sie uda to przynajmniej Paroc odpocznie…
  Pozdrawiam

  • Literko T,

   w sprawach Związków zapraszam Pana do kontaktowania się w sposób, który umożliwi przestawienie Pana zastrzeżeń, wątpliwości bądź krytyki na spotkaniu Zarządu, mamy do tego sposobne kanały, oczywiście przy podstawowym założeniu, że jest Pan członkiem Związku – wtedy może Pan doprecyzuje tajemne – weź się Pan za związki … Jednocześnie przypominam, że ZZ też Pan Burmistrz sobie frustrację podleczył, zamiast z nimi współpracować … Biorę pełną odpowiedzialność za moje funkcjonowanie, którego się podjąłem i zachęcam jeszcze raz do kontaktu w celu wyjaśnienia Pana wątpliwości we wskazanych przez Pana obszarach.

   Teraz sobie uświadamiam, że w natłoku spraw codziennych i zmęczenia wieczornego, nawet nie pamiętam czy napisałem ten komentarz z wczoraj, a miałem w domu nie zamknięte drzwi, w tych godzinach brałem prysznic – dopuszczam możliwość, że ktoś mi wlazł do domu i napisał to za mnie ! Faktycznie laptop był bardzo blisko drzwi … Muszę uważać następnym razem, sporo ludzi grasuje i tylko czyha na otwarte drzwi by móc komuś wejść do domu i strzelić jakiś komentarz na Tno – info – takie parszywe czasy …

   @ Da Macieja i Do reszty,

   Słuszne uwagi, tylko trzeba piętnować hipokryzję i patologię w zarządzaniu miastem, piszę Pani/ Pan o odpowiedzialności – podam Pani przykład – wychodzi urzędnik publiczny – wiceburmistrz w tym wypadku i na pytanie radnych o finanse publiczne stwierdza:

   http://trzemeszno24.info/podatkowe-tajemnice-gminy/

   Albo przykład Pani Agnieszki B. – dla mnie gdybym był przełożonym, doszło by w pierwszym przypadku do nagany – a Pan wiceburmistrz zamiast okazania arogancji wobec zainteresowanych musiałby w „zębach” przynieść dane o które prosili reprezentanci mieszkańców , a w drugim do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym ! I oficjalnym publicznym wyjaśnieniu tej sprawy – bo wstyd by mi było, że w podległej placówce doszło do takiej – PATOLOGII !

   Nauczmy się szanować złotówki publiczne ! To nie są prywatne pieniądze, to przyszłość naszej gminy i jej rozwoju.

 6. Bałagan z organizacją przedszkoli to jedno a sukces w pozyskiwaniu środków to drugie. Jaki był w nim bezpośredni udział burmistrza nie wiem, mogę się domyślać, że ograniczył się do wspólnego zdjęcia. Taka jednak rola szefa, że odcina kupony od efektów pracy swoich ludzi. Tak jest w każdej firmie, pewnie też w Parocu. W każdej „normalnej” firmie szef odpowiada jednak też za to co pracownicy spieprzyli. Wtedy nie tylko „bierze na klatę” ale także odpowiada głową. ( czyt. – stanowiskiem).

 7. Papier wszystko przyjmie mówić też można dużo ciwkawi mnie jak będzie z realizacją tego przedszkola im.Kubusia Puchatka i tak jest bardziej przyjazne dzieci są tam super traktowane panie są bardzo oddane swojej pracy w przedszkolu im.Misia Uaszatka jwst gorzej.Mimo częstych zachorowań pana Derezinskiego to sukces pozyskanie tych środków .Ja osobiście uważam że pan Jankowski jest osobą kompetentną na odpowiednim stanowisku i zapewne to właśnie on ogarnia większość spraw naszej gminy.

 8. Dzień dobry,
  cieszę się ,że dzięki staraniom i dobrze przygotowanym wnioskom, udało się pozyskać zewnętrzne środki finansowe, które pomogą w rozwoju gminy.
  Nie wiem, jaki był w tym osobisty udział Pana Burmistrza, ale tak jak jest dla mnie oczywiste,że ponosi On odpowiedzialność za wszelki porażki podwładnych ,tak samo firmuje swoim nazwiskiem i twarzą ich sukcesy .
  A to jest niewątpliwie sukces-zatem gratuluję.
  Oby więcej takich wiadomości w ostatnim roku kadencji…
  Pozdrawiam

  • 🙂 nie wiem jak daleko sięga frustracja . To już jakaś mania prześladowcza . Ci zagorzali podżegacze najlepiej utopiliby Burmistrza w swoich rzygowinach .

 9. Tak zgadza się założeniem projektu było stworzenie jednego przedszkola na blokach,to sprawa ekonomi się kłania. Uważam, że trafna decyzja i dobry projekt.

  • po jaką chol..ę rewitalizować park;najpierw niech radni zajmą się brukowaną drogą w centrum naszego miasta-wstyd i hańba-żeby w tym wieku po takiej jeździć!!!kiedy doczekamy się normalnej nawierzchni ???

 10. Teraz czas zabrac sie za hale i porzadnego szefa wybrac , zeby wiecej ludzi korzystało za swoje pieniadze i bez problemow z wynajeciem hali.Moze Edyta samodzielnie pokieruje jest dobra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj