Strona główna Różne Rocznica śmierci Jana Kilińskiego

Rocznica śmierci Jana Kilińskiego

1736
13

205 lat temu w Warszawie zmarł pułkownik Jan Kiliński – urodzony w Trzemesznie szewc, radny stolicy, bohater insurekcji kościuszkowskiej.

O swoim patronie nie zapomnieli uczniowie i harcerze Szkoły Podstawowej nr 1. W samo południe, wraz z dyrekcją i nauczycielami, złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem bohatera.

Nie mogło oczywiście zabraknąć Wojciecha Bisikiewicza – szewca, który od lat zbiera pamiątki dotyczące swojego starszego kolegi po fachu. Wystąpił on, jak to czyni od lat, w stroju pułkownika.

Uroczystości z udziałem władz samorządowych mają odbyć się jutro o godzinie 12, również na pl. Kilińskiego.

fot. SP nr 1 w Trzemesznie

13 KOMENTARZE

      • Reklama dla tych co każdy kawałek czemszna betonują.pracuja tak naprawdę ci puszkami cały dzień na nogach.Ta impreza to strzyżenie baranów.Dzis przejrzałem na oczy mimo wieloletniego wspierania orkiestry.Chyba w amoku byłem jakimś.Dzis umiem wiele dostrzec.Przykre ale to był ostatni rok kiedy wsparłem wosp.

    • Komuniści i postkomuniści rozkradli więc później znalazł się pajac, który wmówił ludziom, że muszą zrzucić się na respiratory bo inaczej Polacy wymrą. Państwo było rozkradane przez cwaniaków pokroju pajaca. Normalne państwo nie musi promować żebraniny. Ile zarobiłeś przy okazji tego cyrku?

      • Ministerki u Owsiaka. To.sie robi polityczna rozgrywka. Dlatego nie wspieram WOSP od czasu bilbordów. Ta akcja powinna łączyć nie dzielić i udawać ze kostki ok. Polityka precz. Owsiak to polityczna marionetka. Straciłem szacunek do niego i fej fundacji. Ministerka edukacji myśli zrujnuje edukację bardziej niż pis i zgodni na PiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj