Strona główna Polityka Remondis Aqua nie odpuszcza

Remondis Aqua nie odpuszcza

1809
19

Od roku trwa „przepychanka” pomiędzy spółką Remondis Aqua Trzemeszno i władzami gminy, dotycząca cen za dostarczanie wody i odprowadzenie ścieków. Propozycje podwyżek spółka składała w marcu, lipcu i listopadzie ubiegłego roku. Niedawno ponownie zaproponowała zmianę taryf.

Proponowane podwyżki są za każdym razem wyższe. Przypomnijmy, że rok temu cena wody miała wzrosnąć o 10 groszy, a podwyżka ścieków miała dotyczyć tylko firm. Tym razem proponuje się podobną podwyżkę taryf za wodę z 2,70 zł do 2,80 zł, natomiast ścieki maja zdrożeć z 5,90 zł do 8,69 zł. Ponadto spółka proponuje podnieść cenę abonamentu za wodę z 5,40 zł do 6,99 zł, natomiast abonamentu za ścieki z 5,40 zł do 11,96 zł.

Powyższe ceny są cenami netto. Należy doliczyć do nich 8% podatek VAT.

Rada Miejska dwukrotnie (w marcu i listopadzie) odmówiła zatwierdzenia proponowanych taryf, które do rady wnosił burmistrz. Z kolei w lipcu to burmistrz nie zgodził się na proponowane podwyżki i wniósł o ich odrzucenie, co radni przyjęli jednogłośnie.

Tym razem ma być podobnie. Krzysztof Dereziński wniósł do Rady Miejskiej projekt uchwały o odrzuceniu proponowanych podwyżek. Jego akceptacja przez radnych wydaje się być przesądzona.

Zapowiada się jednak, że temat ten będzie wracał co jakiś czas.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

19 KOMENTARZE

 1. Ojjj Krzysztof Krzysztof widzisz co narobiles ?? niemiec teraz chce interes robic a myslales ze co ze za Darmo przyjdzie pomoc ?

  Tak to jest jak sie bierze do wladz NAUCZYCIELI nie maja zupelnego pojęcia co to ekonomia

  przyklad kolejny Wilk z Wall Street i mozna tak wymieniac i wymieniac… słynnej pani od Geografii nie wspomnę co byla przewodniczącą RM ….

  tak szczerze mowiac to ludzie/mieszkancy sami sa sobie winni wola wziac kogos z Trzemeszna na Burmistrza niz kogos merytorycznie przygotowanego spoza miasta ciekawostka jest ze Vice maja z Mogilna juz tyle lat i co on robi dla tego miasta poza przemowami wybitnymi ???

  jestem zdania ze Remondis powinien was na kase „przepłukać” na tych sciekach i wodzie (ja juz tam nie mieszkam) moze wowczas pijdziecie po rozum do glowy i wybierzecie ludzi bez układ..

  tak naprawde to tutaj musi przyjsc ktos obcy i rozp..ć te cala BANDE

  • Proszę sobie przysłowiowego pyska nauczycielami nie wycierać i nie trkatować nauczycieli jak chłopców do bicia. Często okazuje się, że cokolwiek wydarzy się złego to winni są nauczy ciele.

   • Ci wlaśnie nauczyciele nawet pisac nie umieja „nauczy ciele” rzeczywiescie „ciele”
    Jedyna grupa w tym kraju ktora ma najwieksze przywileje i najwiecej wakacji tuz po górnikach znam takich co to na pieszo lecą kilka km z jednym podaniem do zakladu pracy/szkoly by dostac wczasy pod gruszą ludzie ? spod siebie by ….zjedli

 2. Game Over rozwiązać umowę nie widzę innego wyjścia. Panie Przewodniczący konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja.

 3. Dla przypomnienia,komu to zawdzięczamy:”W głosowaniu różnicą tylko jednego głosu radni poparli przekształcenia w TPK poprzez utworzenie spółki i przekazanie w niej 40% udziałów firmie Remondis. Głosowało za tym 8 radnych: Mikołaj Ostrowski, Grzegorz Koperski, Tomasz Bauza, Eleonora Mądra, Maria Dziel, Tadeusz Kostka, Ludwik Macioł i Przemysław Woźny. Przeciw tym zmianom było 6 radnych: Maria Kiełpińska, Leszek Figaj, Zbigniew Matelski, Maciej Adamski, Krzysztof Szapował i Wiesław Pokorski”

 4. Jeszcze troche to bedzie nam sie opacalo kupic wode w sklepie w bankach gdyz jest czysciejsza a co Remondis za taka zybure chce jeszcze podwyzki rozwiazac umowe poki jeszcze czas bo robia co chca i to szybko panie przewodniczacy liczymy na pana my i tak juz placimy kolosalna cene nie stac nas chyba zwariwali u nas niema ero tylko zlotowki ludzie przestana placic bo skad brac wyplaty sa jakie sa trzeba liczyc .

 5. nadzieja w RADZIE !!! PANIE PENO nie odpuszczaj !!! rozlicz radnych którzy głosowali za !!! oni niech pokrywają koszty podwyżek wody !! niech oddadzą swoje diety albo niech odejdą z honorem jeżeli go mają !! w co bardzo wątpię !!!

 6. Dzień dobry,
  Skoro tak i Remondis( w osobie Pana Prezesa) nie odpuszcza i zamierza działać na szkodę mieszkańców ,poprzez drastyczną podwyżkę ,to należy zacząć od wniosku o odwołanie tegoż Pana Prezesa. Gmina (jako większościowy udziałowiec) może i powinna to zrobić i to jak najszybciej.
  Następca wycofa wniosek i po temacie…
  pozdrawiam

 7. Pan prezes komunalki czy dyrektor zwal go jak zwal… taki sam jak Izopolu bedzie 🙂 przyjdzie ktos kupi polowe lub calosc i bedzie interes robil na plakach 🙂 bo polak to nie umie zarabiac musi miec nad soba PANA

 8. POJE…POLITYKA NIEMCOM ODDALI WODOCIĄGI A TERAZ DADZA LUDZIA POPALIC CIOLKI PODPIER…WODE W CENIE JAK U SIEBIE W PRZELICZENIU NA NASZE A NIE LICZA SIE MENDY Z TYM ZE ONI ZARABIAJA NAJNIZSZA ok 1640EURO a my tyle w pl ale zlotych ciolki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj