Strona główna Kultura Rekordowa WOŚP w Trzemesznie

Rekordowa WOŚP w Trzemesznie

19419
57

Mamy rekord w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano 52174 zł. Jest to kwota nieoficjalna, może ona jeszcze ulec zmianie.

Od rana na ulicach naszego miasta pojawili się wolontariusze z puszkami oznaczonymi charakterystycznym serduszkiem. Sztab zbiórki – prowadzony przez Komendę Hufca ZHP – mieścił się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Po południu trzemeszeńska „Orkiestra” grała w hali OSiR. Na uczestników czekał szereg atrakcji. Można było obejrzeć stare „Maluchy” i motocykle, zagrać w szachy, zabawić się w samochodowego lakiernika, zobaczyć swoją karykaturę, nauczyć się wiosłować i udzielać pierwszej pomocy.

Na scenie pojawili się najrozmaitsi wykonawcy – od przedszkolaków do tańczących seniorek.

Pomiędzy występami odbywały się licytacje różnych przedmiotów. Jednym z nich był tort wylicytowany przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego za kwotę 300 złotych. Burmistrz postanowił podzielić się nim z publicznością.

Całą akcję zakończyło tradycyjne „światełko do nieba”.

57 KOMENTARZE

 1. Proponuję robić zbiórki codziennie przez 365 lub 366 dni w roku. Jeśli codziennie uzbiera się po 126 milionów złotych to starczy na wszystkie cele w kraju (podwyżki wypłat dla każdej grupy zawodowej, na edukację. motoryzację kinematografię, medycynę itd. itp.)

 2. Jeżeli wg słów pana Owsiaka zaangażowanie wolontariuszy uczy ich bezinteresownego pomagania to dlaczego nie nauczyło tak masowego zaangażowania w pomoc innym fundacjom lub instytucjom charytatywnym?

   • Hitler był jeszcze bardziej charyzmatyczny. Angażujesz się w tą fundację bo ma charyzmatycznego przywódce? Z tego powodu? A nie jest ważniejszy cel? Inne fundacje niemają charyzmatycznego przywódcy i dlatwgo im nie pomagasz?

    • Tak,pomagam i w czasie akcji dzieciom chorym na raka i caritasowi w zbiórce żywności też pomogłam.
     CZasem nie wierzę,co Wy ludzie tu piszecie

     • A dlaczego twoi wspólpracownicy z orkiestry tak licznie nie angażują się w inne działania chociażby te które wymieniłaś?

 3. Porozmawiajmy o faktach:
  1) cała akcja prowadzona jest zgodnie z prawem
  2)wystarczy wejść np.na szpitalny oddział dziecięcy i zobaczyć sprzęty posiadające serduszka
  3)są stosowne rozliczenia corocznej zbiórki
  4)niezrozumiała niechęć niektórych struktur kościelnych wobec akcji
  Żeby było jasne: są też księża/zakonnice popierające Owsiaka.Proszę poczytać sobie,jakie wspaniałe zdanie o Owsiaku mają siostry Dominikanki.Są też księża,którzy nie boją się przełożonych i są z WOŚP-chwała im za to! Warto też wrócić do tego,co mówii siostra Małgoarzta Chmielewska albo nieżyjący już ksiądz Kaczkowski o Owsiaku i WOŚP.
  5)od 2-3 lat cichy zakaz wobec strażaków czy policjantów wspierających akcje(pokazy pierwszej pomocy,prezentacje jednostek taktycznych itp.)Reasumując:pokazy edukacyjne NIE ,ale funkcjonariusze policji konnej, którzy zabezpieczali Orszak Trzech Króli w strojach aniołów to już TAK??!
  6)zobaczcie tych wszystkich wolontariuszy-czy oni nie są bardziej miłosierni i pełni empatii niż niejeden ksiądz?
  Czyż nie kształtujemy w naszych dzieciach postaw prospołecznych(mam na myśli młodych wolontariuszy i te dzieci,które do puszek pieniążki wrzucają?)
  7)Nie miałabym nic przeciwko,gdyby nasz ksiądz proboszcz zaproponował przed składką ,iż dzisiejsze datki przekazane zostaną na chore dzieci(przykład elbląskiej parafii -ksiądz Kazimierz Klaban,nawet był poczęstunek dla uczestników WOŚP).Albo proboszcz z Żółkiewki na Lubelszczyźnie? Czyż nie byłby to wspaniały gest?Czy nie na tym polega postawa miłosierdzia-żeby się dzielić z innymi tym ,co mamy?
  PS .W tym roku jakaś nowa tradycja,że wolontariusze nie mogą kwestować na dziedzińcu Kościoła tylko przed bramą?
  DUŻO ZDROWIA I POGODY DUCHA DLA WSZYSTKICH

  • Tak,nawet dziś w ogłoszeniach ksiądz przypominał o dwóch kopertach.A o WOŚP ani słowa.Pazerność,buta,zakłamanie.Jurek zbiera raz do roku a Kościół cały czas(na wieczny remont itp.itd.)I ciągle mało,mało,mało…

  • Z tymi kopertami to kpina…A jeżeli chodzi o Owsiaka to jestem za . mój syn miał badania słuchu bardzo szczegółowe i jak siedziałam z nim aby usnął to tez korzystałam ze sprzętu ufundowanego przez Owsiaka..

 4. Słuchajcie, fajnie ze zbieramy pieniądze na takie cele ale WOŚP robi się troche słaby ponieważ w budżecie naszego kraju uwzględnia się coroczny dochód tak wielkich pieniędzy. Niestety przyczynia się to do wzmożonej bierności. A podatki które są już na służbę zdrowia powinny starczyć.

 5. Dzień dobry,
  wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznej akcji WOŚP, serdecznie dziękuję i gratuluję zebrania rekordowej kwoty.
  Wszystkim Darczyńcom- Bóg zapłać!
  pozdrawiam
  TDi

  • Czy to tylko wypowiedzi tych z pod szyldu Marszu Niepodległości ? Politycy władzy rządzącej i ich zwolennicy nie dopatrują się przyczyn i skutków prowadzonej polityki .
   Wręcz odżegnują się od odpowiedzialności za rozłam ideologiczny, która niestety małymi krokami prowadzi do upadku państwa .
   Ten MORD w Gdańsku (tak go określam) to skutek MOWY NIENAWIŚCI POLITYCZNEJ , która bez skrupułów drąży społeczeństwo nie od wczoraj .

 6. A ja mam pytanie z czego mam dac 2 koperty na kolędzie jak mam 1200 zl emerytury ,z tego muszę zaplacić mieszkanie media ,wykupić lekii jeszcze jedzenie i musze zyć czy ja wolam na księdza żeby mi dal…..Paranoja ……

 7. Gatulacje do ojca dyrektora KOSiRu jak można organizować licytacje i pozniej ja wygrac…
  wyglądało to na mega ustawione.
  Weekend w Sopocie powinien zostac zlicytowany dla ludzi ktorzy tam przyszli a został kupiony przez organizatora.
  Moze KOSiR wystartuj w Biegu Kilińskiego i też go wygrasz 😉

  Ps. Radni zastanowicie może nad zmiana nazyw hali bo KOSiR sie czuje jakby to bylo prywatne.
  Szok że taki ktośik jeszcze tam pracuje.

  • Czy w licytacji mógł brać udział tylko jej zwycięzca, czy też wszyscy uczestnicy imprezy? Czy komuś uniemożliwiono zgłoszenie wyższej kwoty? Lepiej zamilcz, oszołomie….

   • Zaczne w taki sposob w jaki zakończyłeś.
    Pawle pół a może ćwierć mózgu widać po twojej wypowiedzieć że najdalej gdzie byłeś w swoim życiu to na Punkcie Widokowym w Wydartowie i to PKSem.
    Słuchaj patolu 🙂 jak sie organizuje impreze to sie w niej nie uczestniczy bo to niewypada a jak chciał dac pieniądze na WOŚP to mogl dac od siebie ale KOSiR to zachłanny homosapiens i nic nie zrobi bez pożytku dla siebie.

    […]
    Całuje serdecznie kochasiu KOSiRu.

    • Po tym, co wyżej napisałeś dochodzę do wniosku, że muszę przeprosić za słowo „oszołom”, którego użyłem w poprzednim poście. Było ono zdecydowanie zbyt słabe. Mocniejszych raczej nie używam, więc nie potrafię napisać, kim naprawdę jesteś. Sam zrobiłeś to w wystarczająco wyrazisty sposób…

     • Byś napisał normalnie bez obrażania mnie ta ja też bym odpisał normalnie. Morał z tej wymiany zdan jest taki nie chcesz byc obrażany nie obrażaj.
      Sam sprawdziłeś rozmowe na taki poziom wiec dlaczego ja nie moge. I tak sie rodzi „hejt” że sami ludzie zaczynaj a pozniej jest ojej że ktos komus odpisał mocniej.
      Pozdrawiam mimo roznicy poglądów. 👋

 8. Ludzie przestańcie innych wk… i narzekać. Wy byście niczego nie zrobili. Owsiak pomaga szpitalom a wy tylko umiecie narzekać. Trzemeszno tylko się przylaczyło do zbiorki ja jestem dumny z tego że co roku jest wośp

 9. W odniesieniu do wydarzeń w Gdańsku:czyż u nas też nie ma czasem mowy nienawiści?
  Ludzie,bądzmy dla siebie dobrzy…Nie musimy się zawsze zgadzać,ale szanujmy swoje zdanie i poglądy.

 10. Wszystkim gratuluję: dzielnym dzieciom, które przyciągnęły tłumy do hali, wszystkim Paniom występującym: aerobik mega- prowadząca świetna energia. Wszystkim zaangażowanym za chęci i uśmiech. Gratuluję wyniku!!! Razem możemy więcej, pomaganie jest dziecinnie proste 🙂

 11. Abstrahując od samej Fundacji WOŚP … Klasa polityczna blisko po 24 h od zamordowania Prezydenta Gdańska wykazuje empatyczną retorykę, która mogłaby być okazją dla retorycznego resetu na linii – obozy polityczne – media – „tępe” społeczeństwo …

  Podobnie działo się kiedy wszyscy w wielkim szoku przyjmowali wiadomość za pomocą mediów o wydarzeniu w Smoleńsku … Pierwsze 24 h godziny od tego wydarzenia przyniosły retorykę podobną do tej na którą obecnie wspina się elita … Jednak po 72 h po wydarzeniach smoleńskich udało się podzielić Polaków na prawię dekadę wokół tematu …

  Pod refleksję poddaje społeczeństwu ten prosty mechanizm działający w naszym kraju … I obawiam się, że tutaj barykady sporo urosną w ciągu dni kilku – na dalszą egzaltację sytuacji …

  Damy się temu wciągnąć ?

  • Panie Macieju. Chciałoby się odpowiedzieć Panu – nie damy sie wciągnąć. Niestety, nas już w to wciągnięto. Ktoś mnie kiedyś zaliczył do gorszego sortu i to jest fakt. Tego nie powiedział jakiś podrzędny polityk czy proboszcz w Pcimiu. Te słowa padły z ust człowieka mającego realną – prawnie w żaden sposób nieumocowaną – władzę w Polsce. Ale mimo wszystko poprę Pana, chociaz mi do Pana poglądów tak blisko jak stąd do planety Pluton. Nie dajmy sie wciągnąć, a jeśli nas wciągnięto, próbujmy nie pogłębiać tego. Ducha nie gaśmy…

  • Panie Macieju, z wieloma Pańskimi wypowiedziami na tym portalu się nie zgadzam, jednak doceniam Pana odwagę występowania tu pod własnym imieniem i nazwiskiem. Musi Pan jednak popracować trochę nad formą swoich wpisów – są mocno przekombinowane i stanowczo zbyt długie, a przy tym mocno „mentorskie”, na co – biorąc pod uwagę pana wiek – chyba jeszcze za wcześnie. I proszę na siłę nie stosować wyrażeń, które mają zrobić wrażenie na czytelniku, wtedy uniknie Pan takich wpadek, ja z tą „egzaltacją”, a przy okazji zabrzmi Pan bardziej naturalnie.

   • Panie Pawle,

    Dziękuję za uwagi, jednak słowo egzaltuję uważam za w pełni zasadne … W mojej ocenie ten festiwal medialnych łez jest wybitnie przesady … Oczywiście emocje świetnie rządzą masami w tym przypadku, również się to sprawdza szczególnie na tle politycznej ferajny spod szyldów PIS = PO + ich medialne obozy …

    Szczególnie zasadnym staje się jeśli zderzymy śmierć Pawła Adamowicza od ugodzeń nożem, ze śmiercią dziecka w łonie matki w jednym ze szpitali w Niemczech również od ugodzeń nożem, które miało miejsce również kilka dni temu ? Pawłowi Adamowiczowi było dane przeżyć 53 lata, nie mnie oceniać jego życie czy pracę w samorządzie, zginął tragicznie z rąk osoby która jak podają media jest chora psychicznie oraz uroiła sobie, że wszystko co najgorsze ją spotkało stało się przez prezydenta Gdańska.

    Sam będąc ojcem, który ma relatywnie nie dawno obrazy spacerując mam w wciąży po szpitalnych korytarzach oraz jestem pełen szacunku dla życia poczętego – uważam śmierć dziecka w łonie matki za totalne zezwierzęcenie naszego gatunku, ostatnią drogę do moralnego upadku i powód do głębokiej refleksji – tutaj moje odczucia – emocje stają się bardzo chwiejne i trudno mi ogarnąć to w ramach jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia, czy wyjaśnienia sobie tego w ramach pytania, dllaczego do tego doszło ?

 12. Wszystko ładnie pięknie.
  Tylko mam zastrzeżenie…
  Paroc , izotrans i inni prywaciarze dali na WOŚP wartościowe rzeczy które poszły za śmieszne pieniądze . Drzwi, umywalka od 50zl hahaha śmiech na sali . Za rok ci prywaciarze nie dadzą nic bo zbiorą o nic się nie odzbogacila ..
  Moim zdaniem od kwoty fantu np drzwi, wełny powinno bym przynajmniej 30% a nie 50zł …. Strata czasu

 13. Chciałbym podziękować wszystkim,którzy właczyli się do pięknej akcji WOŚP w gminie Trzemeszno.Różne mną targają uczucia po niedzielnym finale.Jestem dumny z mieszkańców naszej gminy,że nie dali się podzielić,mimo różnych szeptów…Jest mi smutno,z powodu śmierci prezydenta Adamowicza,a zwłaszcza wylewającej się nienawiści,nawet po Jego śmierci.Nic mi niewiadomo,aby w Trzemesznie miał odbyć się jakiś wiec solidarności z rodziną ofiary.Jeśli ktoś odczuwa potrzebe zamanifestowania swojej milczącej niezgody na nienawiść i okazanie współczucia bliskim zamordowanego,może to uczynić dziś o 20-tej w Mogilnie,przy budynku urzędu miasta.Wiec w hołdzie zmarłemu prezydentowi Gdańska organizuje burmistrz Duszyński .

 14. Muszę odpowiedzieć na dzisiejszy wpis Anonima z godz. 13.16, który w dwóch zdaniach (we wcześniejszym komentarzu) zdołał nazwać mnie pół, a nawet ćwierć mózgiem, patolem, klientem PKS-u, a nawet, o zgrozo…… kochasiem!!! 🙂
  Chcę Ci, Anonimie powiedzieć, że hejt rodzi się właśnie w takich wypowiedziach, jak Twoja na temat udziału w licytacji osoby, którą nazywasz KOSIR-em. Nie chcę rozwijać tego wątku ale myślę, że sam to wiesz, tylko głupio Ci przyznać się do tego. Różnicy poglądów być może wcale między nami nie ma, a jeśli nawet, to wcale mi to nie przeszkadza. Jestem przekonany, że jeszcze będą z Ciebie ludzie…
  Też Cię pozdrawiam, jednak bez pocałunków (jestem hetero) 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj