Strona główna Sport i rekreacja Rejs kajakarsko – żeglarski

Rejs kajakarsko – żeglarski

1635
7

W dniu 24 sierpnia br. Stowarzyszenie pod Żaglami wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, zorganizowało rejs kajakarsko – żeglarski po Jeziorze Popielewskim. Celem rejsu było  zachęcenie mieszkańców miasta i gminy Trzemeszno do aktywnego spędzenia czasu wolnego nad wodą, uprawiania turystyki aktywnej, promocja walorów przyrodniczych i krajobrazowych i integracja środowiska żeglarskiego.

Uczestnicy rejsu spotkali się przy Rybakówce w Trzemesznie o godz. 09:45. W rejsie wzięły udział 34 osoby, najmłodszy uczestnik miał 2,5 roku.  Przed wypłynięciem na jezioro odbyła się odprawa, na której omówione zostały zasady bezpieczeństwa na wodzie i plan rejsu. Następnie po podziale na załogi uczestnicy wypłynęli na jezioro jachtami żaglowymi i kajakami w stronę Lubinia. Na naszym szlaku wodnym zatrzymaliśmy się na chwilkę w Gospodarstwie Agroturystycznym Dom Stara Chata, aby osoby które płynęły kajakiem lub jachtem żaglowym mogły przesiąść się na inna jednostkę pływającą i  sprawdzić swoich sił w dalszej części rejsu.

Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę gdzie, zacumowaliśmy u Państwa Czarneckich w Lubiniu, przez których zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni i poczęstowani lodami i kawą.  Po krótkiej wizycie wróciliśmy w drogę powrotną. Po zacumowaniu łodzi żaglowych i kajaków przy rybakówce uczestnicy skosztowali kiełbaski z grilla, które po całym dniu przebywania na wodzie bardzo wszystkim smakowały. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyła żeglarska muzyka szanty. Udział w rejsie był bezpłatny. Wśród uczestników gościliśmy również członków zaprzyjaźnionego Gnieźnieńskiego Klubu Wodnego „Horyzont” z Gniezna.

Podsumowując nasz rejs można stwierdzić, że zainteresowanie było ogromne, o czym świadczą dalsze plany wspólnego pływania. Na 7 września br.  zaplanowano rejs kajakarski z Jeziora Szydłowskiego przez rzekę Pannę na Jezioro Popielewskie.

Robert Nawrocki
Stowarzyszenie pod Żaglami

DSC_0011_M DSC_0015_M DSC_0020_M DSC_0025_M DSC_0050_M DSC_0053_M DSC_0054_M DSC_0071_M DSC_0091_M DSC_0092_M

7 KOMENTARZE

  1. Świetna przygoda 🙂
    Oby inni też to dostrzegli i korzystali z możliwości jakie mamy ! Jak widać impreza i dla małych i dla dużych.

  2. Przepłynięcie Panny bardzo kłopotliwe ! Pewien odcinek (około 150 metrów ) bardzo zarośnięty trzcinami ! Trzeba wręcz się przedzierać … Taka mała wskazówka dla organizatorów ! 🙂

  3. „uczestnicy skosztowali kiełbaski z grilla, które po całym dniu przebywania na wodzie bardzo wszystkim smakowały” – kiełbasa z biedronki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj