Strona główna Sport i rekreacja Rajd ku zdrowiu – Bolek

Rajd ku zdrowiu – Bolek

2519
2

Zdrowie w dzisiejszych czasach nabiera zupełnie innego wymiaru. Wychodząc naprzeciw aktywności fizycznej i zdrowemu spędzeniu czasu, 11 czerwca 90 zuchów, harcerzy i instruktorów wzięło udział w harcerskim ,,Rajdzie ku zdrowiu – Bolek”.

Spotkanie było owocną okazją do zebrania przedmiotów, które zostaną wystawione lub przekazane na licytację na chorującą harcerkę z Gniezna – Justynę Bielecką – oraz wymagającą terapii genowej Olgę Miśkiewicz z Kiszkowa.

Trasa wiodła od Placu Kosmowskiego przez Park Baba, ,,Bieśliniankę” aż po teren dawnej szkoły w Zieleniu.

Na uczestników czekało wiele aktywnych zadań – detektyw Jabłko poprosił ich o pomoc w odnalezieniu zaginionych owoców. Szukali więc Mandarynki, Kiwi, Winogron, Cytryny, zwracając uwagę na zostawione po drodze wskazówki. Grali w Ninję, by ćwiczyć zwinność i sprawność fizyczną. Nie zabrakło także udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz odszyfrowywania wiadomości, czy też rozwiązania rebusu, którego hasłem był ,,Zdrowy styl życia”.

Na terenie dawnej szkoły w Zieleniu na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, a także zupa pomidorowa oraz owoce. Rajd został współfinansowany z gminnego konkursu ,,Ochrona i promocja zdrowia”.

Organizatorami byli harcerze z 8 DH ,,Odkrywcy” im. Vasco da Gamy w Trzemesznie przy wsparciu Komendy Hufca.

ZHP Trzemeszno

2 KOMENTARZE

  1. Przecież tę samą odległość mogli przejś krążąc wokół boiska. Tak jak pan Dulski szedł na Kopiec Kościuszki krążąc wokół stołu. Ha Ha. To po to wywalno pieniądze, żeby teraz boiska stały puste?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj