Strona główna Polityka Radni za przejęciem szkół

Radni za przejęciem szkół

3194
90

Radni Rady Miejskiej przegłosowali na dzisiejszej sesji uchwałę intencyjną, mówiącą o przejęciu od Powiatu Gnieźnieńskiego budynku dawnej szkoły przy ul. Mickiewicza oraz budynków przy pl. Kosmowskiego. Uchwała przewiduje też prowadzenie szkolnictwa ponadgimnazjalnego przez gminę. Za takim rozwiązaniem ręce podniosło 9 radnych. Przeciwnych było 5. Jedna osoba wstrzymała się od głosowania.

Pozytywnie za uchwałą opowiedzieli się: Maciej Dalewski, Mieczysław Chojecki, Daniel Bisikiewicz, Ludwik Macioł, Sławomir Peno, Kacper Lipiński, Zbigniew Matelski, Maria Sobieszak oraz Magdalena Krzyżaniak – Świątek. Przeciwni byli: Michał Behnke, Tadeusz Pawlak, Maria Dziel, Przemysław Woźny oraz Grzegorz Koperski. Od głosowania wstrzymała się radna Renata Wiśniewska.

Zanim jednak przystąpiono do głosowania radni oraz przedstawiciele urzędu uczestniczyli w dyskusji. Burmistrz Krzysztof Dereziński zwracał uwagę, że przejęcie budynków od Powiatu wiązać się będzie z dużymi wydatkami, i aby je pokryć, Gmina Trzemeszno zmuszona zostanie zrezygnować z niektórych inwestycji. Jako przykłady burmistrz podał rozbudowę remizy OSP w Kruchowie, budowę sali gimnastycznej w Kruchowie, rozbudowę monitoringu miejskiego oraz budowę nowego boiska za halą OSiR. K. Dereziński stwierdził, iż los trzemeszeńskiej oświaty jest najtrudniejszą sprawą z jaką musi się zmierzyć.

Głos w dyskusji zabrała skarbnik Alina Kociemba. Powiedziała, że zakup budynków (za 10% ich wartości) spowoduje konieczność zaciągnięcia kredytu przez Gminę. Urzędniczka nie wykluczyła też konieczności podniesienia podatków.

Reprezentujący Radę Rodziców Eugeniusz Wojciechowski apelował natomiast o przyjęcie propozycji Powiatu. Przypominał, że 3 lata temu radni byli świadomi, iż przejęcie budynków jest warunkiem dalszego funkcjonowania trzemeszeńskiego szkolnictwa. „Teraz mamy to co chcieliśmy, o co walczyliśmy przez kilka lat. Uważam, że warunki przedstawione przez nowe władze Powiatu są bardzo dobre” – komentował E. Wojciechowski.

Pozytywnie o projekcie uchwały wypowiadał się też przewodniczący Rady Miejskiej Trzemeszna Ludwik Macioł. Jak mówił, w trzemeszeńskim samorządzie były już realizowane inwestycje, które zdaniem wielu osób nie miały racji bytu. Jako przykłady radny podał zakup budynku dawnego szpitala św. Łazarza na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy oraz budowę nowego komisariatu policji.

Na obradach sesji obecni byli wicestarosta Jerzy Berlik, doradca starosty Marcin Makohoński oraz dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Paweł Lubbe. Po przeprowadzonym głosowaniu wicestarosta pogratulował podjętej decyzji. Stwierdził, że jest ona „zadośćuczynieniem” za działania poprzedniej władzy Powiatu Gnieźnieńskiego, sprawowanej przez Platformę Obywatelską.

Przypomnijmy, iż wartość budynków szkół wynosi około 8 milionów złotych. Oznacza to, że Powiat sprzeda je za kwotę 800 tysięcy złotych (biorąc pod uwagę 90% bonifikatę). Sporządzona umowa ma dać Gminie Trzemeszno obowiązek prowadzenia szkół ponadgimnazjalnych przez okres 10 lat. Budynki przeznaczyć będzie można nie tylko na cele oświatowe, ale także administracyjne, kulturalne i sportowe. Podjęta dzisiaj uchwała jest jednak tzw. uchwałą intencyjną. Wyraża ona wolę podjęcia kolejnych kroków, zmierzających do sporządzenia wiążącej już umowy z Powiatem Gnieźnieńskim.

Kwesta trzemeszeńskiej oświaty będzie też omawiana na najbliższej sesji rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

90 KOMENTARZE

    • Do Jacek podniesc podatki i nie umarzac a beda pieniadze wszyscy stali sie wygodne a zyje sie kazdemu ok widac to golym okiem od tego sa dotacje i nie narzekac

      • Nie ale inwestycje w Kruchowie są odwlekane od kilkunastu lat, na sale w Kruchowie jest dofinansowanie w Ministerstwa Sportu i chcielibyśmy aby nasze dzieci miały godne warunki na zajęciach sportowych, z tego co wiem Remiza też się należy i strażacy starają się o nią tym bardziej teraz jak jest duży wóz, szkoda tylko że nikt tego nie chce prowadzić tego jak się powinno z jajami.

        • GRAŻYNA wiem i rozumie ,ale każdy ma swoje racje oświata i edukacja to sprawy bardzo ważne !!!!kto będzie pracował w straży jak nikt nie wyuczy tego strażaka ? wiele można by pisać ale postawa PANI radnej DZIEL która pokazała że jest tylko radną KRUCHOWA jest żenująca ona czasami nie wie ci mówi !!zadaje tak płaskie pytania że to ona powinna podnieś swoją edukacje / i to jej powinno zależeć na edukacji żeby nie przynosić wstydu .

  1. I tym sposobem drodzy mieszkańcy Kruchowa , gratuluje wyboru burmistrza który obiecał braci strażackiej remizę, mieszkańcom sale gimnastyczna… Czar prysł szybciej niż sie spodziewałem

  2. no kruchowiacy na czele z Dzielową ale wam burmistrz i skarbniczka zrobili koLo d..y trzeba było głosować mądrze ta baba skłuci całą gmine wynocha z Trzemeszna

  3. Skoro powiat nie chce dopłacać do naszych szkół ponadgimnazjalnych czy również nie będzie dopłacać do szkół z gminy Gniezno i gminy Witkowo?? Gmina nie powinna się mieszać nie do swoich obowiązków bo nas na to nie stać. Jedynym logicznym rozwiązaniem jest przejęcie przez gminę dwóch budynków przy Kosmowskiego pod siedzibę gimnazjum.

    • A Pani ta nie jest tam wyłącznie w swoim imieniu. reprezentuje swój okręg, mogła skonsultować się z mieszkańcami tego okręgu i zapytać, jak ma głosować w ich imieniu. Wyrażam rozczarowanie postawą Pani Radnej.

        • Ciekawe z kim bo u mnie i moich sasiadow w okregu nikt jej dawno nie widzial ,po podpis przed wyborami owszem wiedziala gdzie podejsc

          • Żadna to wymówka. Kandydując do Rady trzeba było mieć na uwadze zwiększenie swojej dostępności. Jak widać, osiedle przy stadionie bardzo zmobilizowało się bardziej niż pozostałe ulice z okręgu, żeby mieć swojego przedstawiciela – teraz muszą zadać sobie pytanie, czy najważniejsze w reprezentowaniu ich w Radzie jest to, jak blisko członek Rady mieszka…

  4. Po tym ciężkim boju umiarkowanych środowisk na rzecz przejęcia budynków zespołu szkół teraz pora na konkretne działania w sprawach cyt. „związanych z naborem, profilami, współpracą z zakładami pracy, pozyskiwaniem środków zewnętrznych na inwestycje i remonty itp. Krótko mówiąc, to w Trzemesznie decydowalibyśmy o tym, jak mają wyglądać nasze szkoły ponadgimnazjalne i dbali o ich rozwój” – cytat z zaproszenia emitowanego na trzemeszno24.info przewodniczącego Rady Rodziców do udziału w sesji rady miejskiej.

  5. teraz to do roboty !!!!a nie tylko gadać !!! brawo radni !!!!nigdy nie oddawajcie tego co nasze !!za żadne pieniądze ,a pani skarbnik niech dobrze liczy to i pieniądze się znajdą .

  6. Brawo dla radnych, którzy byli za.TYCH ,KTÓRZY BYLI PRZECIW POZOSTAWIAM Z ICH MYŚLAMI.Czy naprawdę reprezentujecie interesy trzemeszniaków.?

    • Radny to potrzebuje wyborców jak zbliżają się wybory i do oddania głosów. Potem to uważa, że nie jest związany instrukcjami wyborców. To czego oczekujemy jako wyborcy nie ma dla niego znaczenia. A tak naprawdę czy gmina jest tak bogata, źeby przejmować co nie należy do niej ustawowo? Czy oświata to jest wszystko w Trzemesznie? Dlaczego nauczyciele jak tak bardzo zależy im na dzieciach nie pracują w społecznych szkołach? Nauczyciele to się martwią o własne tyłki a nie o dzieci.

  7. I z czego sie tak cieszycie jak głupi bateryjką? Co się zmieniło? Ano zmieniło sie. Milion, który do tej pory dokładał powiat teraz będzie dokładać gmina. Z naszych pieniędzy. Do tej pory gmina dokladala do podstawówek i gimnazjów bo subwencji nie starczało. Teraz wzięła na swoje barki kolejny problem. I to o wiele gorszy bo w podstawówkach i gimnazjach nie ma problemu z naborem, te szkoły trzeba ukończyć. Co do ponadgimnazjalnych jest już inaczej. Jest duża konkurencja dookoła. Cieszyć sie może tylko powiat bo już ma problem z głowy, pozbył sie kłopotu i jeszcze bezczelnie twierdzi jaką to przysługę oddał Trzemesznu.

    • Trochę racji w tym jest ale skąd w takim razie gmina by wzięła pieniądze na budowę nowej szkoły?? rozumiem że wtedy finansowanie szkolnictwa należałoby tak jak do tej pory do powiatu??

  8. Brawo Maxim ! Teraz powiat wspaniałomyślnie przekaże naszej gminnie szpital do prowadzenia. Dyrektorem będzie pan Wojciechowski. Damy radę.

  9. Maxim dobrze prawi! Wielu ludzi z T-na nie rozumie faktu, że sporo szkół ponadgimnazjalnych jest w okolicy. I to lepszych, wbrew temu co usiłuje się ludziom wmówić!

  10. Maxim, nie mogę się z Tobą zgodzić. Subwencja oświatowa wystarcza na pokrycie kosztów utrzymania szkoły. A dobry gospodarz potrafi jeszcze pozyskać dodatkowe pieniądze, np z wynajmu sal, organizowania imprez, warsztatów. Pytanie czy Nasz Burmistrz jest dobrym gospodarzem? Moim zdaniem NIE. Nie radzi sobie z prostymi sprawami, w sumie to mało z czym sobie radzi. Obawiam się o szkoły choć wiem że jest wielka wola nauczycieli i rad rodziców by wszystko funkcjonowało jak kiedyś, gdy nie było powiatów, gdy Liceum miało świetne wyniki, gdy Szkoła Zawodowa uczyła zawodu, prowadziła warsztaty, gdy było prawo wyboru w naszym małym mieście, gdy ludzie z Mogilna i Gniezna i Żnina to u Nas się uczyli i mieszkali w internacie, gdy szkoła to był prestiż a nie tylko puste słowo. Mam nadzieję że Pan Burmistrz weźmie się do pracy albo po prostu weźmie i sobie pójdzie a wtedy sprawy na pewno nabiorą rozpędu i gdy zajmie się gminą ktoś kto się wszystkiego nie boi i potrafi podejmować czasami trudne decyzje będziemy zadowoleni. I Ty Maximie i jak Migotka 🙂
    P.S. Powiat nie miał żadnego obowiązku proponować tak wysokiej bonifikaty! Żeby to było jasne. I jedna szkoła w tą czy w tą przy tylu ponadgimnazjalnych raczej nie robi im problemu. Po prostu nowy Zarząd dotrzymuje danego słowa i robi to czego poprzedni nie miał zamiaru – pomaga!!!

  11. Jak Woźny będzie mógł dalej patrzeć uczniom w oczy.
    Przy okazji dodam, żeby nie chwalić się wynikami z historii na maturze, ponad 90%. To jest prawda, ale w kontekście to inaczej można ocenić.
    Trzeba przy tym podawać Ilość uczniów zdających ten przedmiot. Jeśli zdaje np., jeden uczeń – miłośnik historii wręcz pasjonat ,to on sam bez pomocy szkoły osiągnie lekko wynik między 90 a 100%. Gdzie tu taki powód do chwały?
    A kto wie ilu ostatnio zdawało, to niech napisze. Młodzi odezwijcie się , czy mam rację, czy nie!

      • Dodam że chodzą ze mną na uczelnie osoby z gnieźnieńskich szkół i jakoś nie widać ich wyższości nade mną, ani pod względem wyników matur, ani ocen po pierwszej sesji. Niestety wasze argumenty o wyższości Dąbrówki czy pomnika legły w gruzach. Gdybyśmy mieli was słuchać, to po liceum powinniśmy czuć się jak debile i oddawać cześć tym z Dąbrówki, a gwarantuję wam że wcale nie uczyli sie czegoś więcej niż ja

        • Bo większość przedmiotów uczeń uczy się samodzielnie – ile przeczyta i zapamięta tyle będzie umiał. Przedmioty gdzie raczej niezbędny jest nauczyciel to języki obce, zadania z chemi i fizyki oraz matematyka. Reszta jest do ogarnięcia bez pomocy nauczyciela.

          • Z tych przedmiotów tez jesteśmy na równym poziomie 😉 z takim myśleniem wgl nie powinno być szkół powinniśmy uczyć się sami

          • I tak większość rzeczy uczysz się sam, gdyż szkoła np. średnia w większości nie uczy Ciebie nic pożytecznego. Większość tej wiedzy to jest przerost treści nad formą i polega to na jednorazowym nauczeniu się i zapomnieniu.
            Materiał z wielu przedmiotów w formie podstawowej powinien być zminimalizowany do najistotniejszej wiedzy.

          • Oj błąd prawda jest taka że nie uczę się nic 😉 a co to ma wspólnego z naszą szkołą? Bo zastanawiam się czy w tym momencie jedziesz naszą szkołę ? Czy całą oświatę. Dla twej wiadomości mnie najwięcej nauczyli tu w szkole średniej w Trzemesznie niewiele sam robiłem 😉

  12. Jedyną szansę widzę tylko w tym, że dyrekcja, nauczyciele będą mieli tyle pomysłów, aby przyciągnąć jak najwięcej uczniów, żeby szkoły mogły funkcjonować i zarabiać na siebie.
    Nie oszukujmy się, dzieci i młodzieży jest coraz mniej!! Większość nauczycieli jakoś nie garnie się to tego, aby dać więcej od siebie. Tylko wymagać i narzekać, że zarobki małe.
    Jestem absolwentką „naszego” liceum i bardzo bym chciała, aby te szkoły funkcjonowały jak najdłużej, aby moje dzieci mogły również tam uczęszczać.
    Jednak obawiam się, że ta decyzja będzie nas DROGO kosztowała.
    Teraz musimy z czegoś zrezygnować, jak powiedział Burmistrz: monitoring, czyli bezpieczeństwo nasz wszystkich, boisko za halą- znowu kosztem mieszkańców, sala w Kruchowie- kosztem dzieci, oraz wyższe podatki, co da po kieszeni każdemu z nas!!!
    Pytanie, CZY NAS NA TO STAĆ??!!
    Skoro starostwo twierdzi, że robią nam przysługę, to dlaczego nie zrobią tego za darmo, tylko życzą sobie kolosalne pieniądze???
    Spłacać zaciągnięty kredyt, modernizacja, ogrzewanie, remonty, pensje dla pracowników i nauczycieli, a jak wiadomo z doświadczenia- nauczyciele nie zadowolą się byle czym…
    Pytanie, CZY NAS NA TO STAĆ??!!

  13. Przemysław Wozny był przeciwko hmmm ŻENADA nauczyciel pracujący był przeciwny . Proszę zastanowić się co to za osoba ….
    PRZEMKU ŻENADA

  14. Wszystkim, którzy tak zachwalaja powiat za jego dobroduszność chce powiedzieć – puknijcie sie w czoło. Widzieliście, żeby ktoś sprzedawał upadającą firme za duze pieniądze? A taka upadającą firmą jest całe nasze szkolnictwo. A w tej sytuacji, powiat dostanie 800 000 zł a ponadto co roku zaoszczedzi drugie tyle nie dokladajac do subwencji. A gmina? Odwrotnie. Zapłaci 800 tys i co roku bedzie dokładac prawie milion.
    Biznes zycia

  15. szkoły prywatne, karta nauczyciela do kosza,
    dopóki jest karta to większość nauczycieli niezadowolonych ma dobrze i bezpiecznie,
    a są też pracusie nauczyciele zadowoleni i oni też maja dobrze , bo lubią dzieci i lubią swoją pracę i rodzice też ich lubiom, a leniów nie lubiom

  16. Zgadzam się z ali i dodam że Starostwo w przededniu rozpoczęcia wielkiej promocji i zwiększenia nakładów na szkolnictwo ponadgimnazjalne a w szczególności zawodowe w Gnieźnie pozbywa się balastu jakim był dla nich zespół szkół w Trzemesznie.

  17. Nie oszukujmy się o losie tych szkół zadecyduje nabór czyli uczniowie gimnazjum i ich rodzice, to ich trzeba przekonać, że warto edukować się w Trzemesznie i tu rola dyrektora szkoły i kadry pedagogicznej, dla przeciętnego ucznia jest obojętne kto tę szkołę prowadzi ale ważne jest to co ma do zaoferowania

  18. Szkoły mamy,ale nie wiadomo czy rodzice będą posyłać swoje pociechy do tych szkół.Trzeba zadbać o lepszy poziom w nauczaniu,zmiana personelu i będzie ok.Pozdrawiam

  19. Jako uczennica nie polecam nikomu szkół w Trzemesznie. Gdybym miała prawo jeszcze raz wybierać na pewno poszłabym do innej szkoły. Nauczyciele wcale ni liczą się z naszym zdaniem, wszystko jest narzucane jak byśmy chodzili za karę. Głupotą jest to co robi w tym momencie nasza gmina, nas nie stać a uczniów coraz mniej. Brawa dla wspaniałego burmistrza, który wcześniej nie potrafił myśleć, niezła strategia!!!

    • Widać słaba z ciebie uczennica bo ja akurat po 6 latach w tej szkole wspominam ją świetnie, zapewniła mi wymarzone dobre studia 😉

    • Droga uczennico, warto zauważyć, że szkoła (podobnie jak np. kościół) jest instytucją o określonej hierarchii. Piszesz: „Nauczyciele wcale ni liczą się z naszym zdaniem, wszystko jest narzucane” – co chciałabyś ustalać? Że zadania, które będą na sprawdzianie chcesz z tygodniowym wyprzedzeniem zabrać do domu? Albo, że nie chcesz się uczyć jakiegoś działu biologii czy fizyki, bo zbyt skomplikowany? Jeśli wybrałaś liceum, to pewnie z myślą o maturze i studiach. To może Centralnej Komisji Egzaminacyjnej też zaproponuj jaki przedmiot, w jakim zakresie i w jakim terminie będziesz uprzejma zdawać. Powodzenia 😉

      ps. szkołę możesz zmienić w każdej chwili, po co masz się tak strasznie męczyć.

      • brawo !!!masz racje !!złej baletnicy to i rąbek od spódnicy zaszkodzi !za tyle budynków 800 tysięcy to jest mało ,TRZEMESZNO musi się rozwijać a nie cofać !!!dosyć już
        polska się wyprzedała !! brońmy to co nasze !!!

  20. Nie, dziękuje. Dwa miesiące przed maturą nie opłaca mi się jej zmieniać 🙂 Mówiąc, że nie liczą się z naszym zdaniem miałam co innego na myśli 🙂

    • Ciekawe co, bo z tego co pamiętam akurat szkoła w Trzemesznie jest najbardziej liberalna w powiecie 😉 tak więc twoje argumenty są niesłuszne przychylam się do zdań wyżej, widać sobie nie radzisz i wszyscy winny tylko nie ty 😉

  21. Absolwent ma klapki na oczach. To zatwardziały obrońca spraw nie do obrony. Jeszcze trochę to z tego wysiłku nam tu zrobi jakiś nieporządek, ponieważ trwanie w zacietrzewieniu przeszkodzi mu panować nad fizjologią. Tak się może stać, jeśli nie wróci z obłoków na Ziemię.

    • Kto jest zaślepiony ten jest, ja w przeciwieństwie do ciebie mam porównanie na uczelniach osób z naszej szkoły i ze szkół gnieźnieńskich, przykro mi, ale nie widać wyższości 😉 jak to wyjaśnisz?

      • Twoim zacietrzewieniem, brakiem obiektywizmu i ryzykownym napinaniem pośladków .
        Uczniowie masowo są uczeni na korepetycjach. Przed wysokimi wymaganiami (tak trzeba cisnąć uczniów), konieczne jest codzienne solidne nauczanie. Wyjaśniłem Ci dogłęmbnie. Tyczy się to szkół.

        • Akurat chodząc do tej szkoły wystarczyło mi to co z lekcji przy minimalnej pracy samodzielnej, i co? Wynikow matur nie mam gorszych od gnieźnian poziomem też nie odstaję, nie tyczy to się tylko mnie ale również innych osób z Trzemeszna które studiują i jakoś nie są głupkami, których z nich próbujecie zrobić. Moja rada dla młodszych roczników, zamknijcie poraz kolejny usta krytykom najwyższymi wynikami matur w województwie, jak udało się to z historii i Wosu rok temu. Chemii i Biologii 2 lata temu, czy Angielskiego 3 lata temu. I nie bójcie się niczego, tu na uczelniach będziecie na równym i wysokim poziomie, wcale nie gorszym niż Gniezno czy nawet Poznań ;). A tak jest co roku, akurat absolwenci Trzemeszna dostają się na wymarzone kierunki i osiągają sukcesy. Czyim wychowankiem jest głowa miasta Mogilna? Otóż nie szkół mogileńskich. I to są fakty, a z faktami się nie dyskutuje, Absolwent kim kolwiek jesteś popieram twoje zdanie 😉

  22. Kiedy w takim razie będą podjęte ostateczne decyzje na temat inwestycji w gminie trzemeszno tych wycofanych i tych które będą dokończone?? na następnej radzie miasta można wiedzieć kiedy ona będzie??

  23. Jednak nic nie piszesz jak matematyka poszła na maturze,a tą każdy zdawał.Czy klasy o profilu politechnicznym matematykę rozszerzoną zdały świetnie ? Podobno było kiepsko…

    • Akurat w przypadku liceum większość osób matematykę zdało, mimo że w tym roku była najtrudniejsza od lat, i najniższa zdawalność.

  24. Nie chodzi o samo zdanie matematyki na 30% – byle zdać.
    Zdać matmę podstawową i rozszerzoną na 80 czy 95% To jest dobry wynik.

    • A i owszem osoby które planowały studia politechniczne osiągnęły ten wynik bez problemu. 😉 specjalnie dla ciebie popytałem znajomych 😉

  25. Niestety cała gmina to odczuje bo inwestycje będą wstrzymane – po to by ratować coś czego już nie ma !!! Moim zdaniem starostwo pozbyło się problemu bo są realistami i wiedzą że to nie przetrwa. Nie wierzę w żadne zmiany w tej szkole już jest na to za późno.

    • piszesz bzdury , nie jesteś w temacie oświata to jest temat najważniejszy !!nie możemy wyzbywać się majątku !!!bo będziesz mieszkał w wiosce !!!my POLACY nie pozwólmy na to !!1

  26. Słyszałem od ubiegłorocznego maturzysty,że klasy politechniczne w naszym LO matematykę rozszerzoną zdały najwyżej 40%.To bardzo nisko.

  27. Mówisz totalne bzury…
    Na politechnikę najlepszy uczeń osiągając wynik z matury -matematyki rozszerzonej tylko 40 % nie dostał się Prawda!!!
    W ogóle niektóre osoby z klasy politechnicznej w ub.roku osiagały wynik z matmy rozszerzonej 0%,Takie mamy nauczanie w naszym LO i tylko dobry wykładowca może to zmienić,a szkołę nie stać na zatrudnienie super matematyka dlatego młodzież ucieka do Gniezna.Najlepsi uczniowie z tego profilu choziły przez lata na korepetycje i nic…

    • Z tego co wiem w Gnieźnie nie było lepiej na co wskazują oficjalne wyniki ze strony OKE,co do matematyki również nie odnoszę wrażenia aby uczniowie z Gniezna byli od nas lepsi a mam porównanie bo studiują ze mną osoby z Dąbrówki, pomnika czy Sobieskiego, jak to wytłumaczysz? Ano nie ma wytłumaczenia, porównaj też dzisiejszych absolwentów z Gniezna i Trzemeszna, z tego co wiem nasi absolwenci osiągają sukcesy, zajmują stanowiska od głów miast Np Mogilna, idąc dalej na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych firmach, kończąc na wykładowcach na Uniwersytetach, mogę ci bez problemu wymienić lekarzy prawników po naszej szkole ;). Bez kłopotu wskażę też ozdoby które zasłużyły się w historii Polski, znajomi z Gniezna z niedowierzaniem słuchali o naszych sławnych absolwentach, o których ich szkoły mogły marzyć kiedyś i mogą marzyć dziś

      • Nauczyciele też tylko w kółko powtarzają to samo, co nam tu Student wciska. Po tym łatwo poznać Studenta. Nie liczą się” ozdoby z historii” (sic! ) ,ani „głowy miast” (sic!). Liczy się tu i teraz.
        Nie wysilaj się niby „Studencie”, na nic Twoje żenujące „studenckie” wpisy. Żenujące, bo Twoja argumentacja jest Twoją wizytówką.
        Piszesz tak źle, że aż wstyd. I dostarczasz powodów rodzicom, dla których nie przyślą swoich dzieci do Twojej szkoły.
        Nie wychodzi Ci ta maskarada.
        Mój młodszy syn Przez takich jak ( Pan/Pani) będzie dojeżdżał i tak do tej słabej Dąbrówki. Dziękuję za nauczanie córki-wystarczy. Szkoda mi 3 wybitnych nauczycieli z Trzemeszna.
        Oni tu powinni pisać.

        • Żal panu, bo nie ma pan argumentów aby go pokonać. Zobaczymy czy pana syn dalej zajdzie niż ci co poszli tu do szkoły, na 90 % myślę że nie brawo dla byłych uczniów za obronę słusznej sprawy, pozdrawiam

  28. Pan to dopiero jest żałosny, kto pisze źle ten pisze ja chodziłem do tej szkoły i źle nie skończyłem i nie życzę sobie aby tacy ludzie jak pan ją znieważali, ciekawe kim pan takim jest aby wypominać innym ludziom że są żenujący, założę się że zarabia pan średnią krajową i daleko panu do wielu absolwentów

  29. Przestańcie i bierzcie się do dobrej roboty. Koniec roku blisko. Mieszkaniec i Ktoś z Trzemeszna niech robią to co powinni!

  30. A mnie się wydaje,że to kto jak daleko zajdzie zależy od niego samego. Jeśli będzie miał chęć się uczyć i pracować do dojdzie do czegoś. A jeśli chęci nie ma to żadna szkoła i nawet najlepsi nauczyciele nic nie pomogą. A nasza szkoła musi coś zrobić żeby uczniów przyciągnąć. Nie jestem na tyle kompetentny żeby mówić co ma zrobić, ale faktem jest że uczniowie uciekają i trzeba temu przeciwdziałać albo szkoła sama z siebie się nie utrzyma. Ja jako dawny uczeń trzemeszeńskiego liceum nie żałuję, że je wybrałem.

  31. Moje dziecko pisało dzisiaj sprawdzian szóstoklasisty. Wczoraj mówiło-nie przejmujcie się ja tylko idę do gimnazjum w Trzemesznie,mogę napisać nawet na 0%. Takie jest podejście ucznów z podstawówki nie mówiąc o gimnazjum czy liceum. Nie ma progu, wszystkich przyjmą .Liczy się uczeń i subwencja na niego.

    • I jaki wniosek? Twoje dziecko jest pozbawione ambicji,bo to nie jest wina gimnazjum.W większych miastach mogą sobie pozwolić na przebieranie w uczniach,u nas Nie!

    • no to chyba tylko właśnie świadczy o twoim dziecku i tobie niezbyt dobrze, ambicje, dążenie do sukcesu i zdobywania wiedzy powinni zaszczepić w dzieciach przede wszystkim rodzice. Poza tym czego się nasłucha taki dzieciak w domu potem powtarza bezmyślnie i to z pewnością też wpłynie na jego motywację do nauki…
      poza tym…do gimnazjów wszędzie przyjmują wszystkich, to przecież edukacja obowiązkowa i zrejonizowana…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj