Strona główna Polityka Rada Miejska wyproszona z Magnolii

Rada Miejska wyproszona z Magnolii

2748
54

Co najmniej kilkunastoletnią tradycją w naszej gminie jest organizowanie raz w roku sesji Rady Miejskiej poświęconej sprawom rolnictwa i leśnictwa. Sesje te odbywają się w sołectwach, w których w poprzednich latach organizowane były dożynki. Przyjęte jest, że w przerwie takiej sesji organizowany jest poczęstunek, zazwyczaj przygotowywany przez miejscowe gospodynie.

W ubiegłym roku dożynki odbyły się na terenie Magnolii w Bystrzycy, dlatego też w nawiązaniu do wspomnianej tradycji dzisiejsza sesja odbyła się właśnie tam. Sesję rozpoczął obiad przygotowany przez restaurację, po czym nastąpiły wystąpienia zaproszonych gości – przedstawicieli instytucji związanych z rolnictwem. Wystąpili reprezentanci Starostwa Powiatowego w Gnieźnie – Wydziału Ochrony Środowiska i Biura ds. Rolnictwa, przedstawiciele Państwowego Inspektora Ochrony Roślin, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Nadleśnictwa Gołąbki, Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Trzemesznie, Związku Hodowców i Producentów Rolnych w Trzemesznie.

Rolników obecnych na sali można było policzyć na palcach i były to głównie osoby funkcyjne – przede wszystkim sołtysi, radny Michał Behnke, Prezes ZHiPR Jerzy Semrau oraz Marek Walczak. M. Behnke – jedyny rolnik wśród radnych – zapytany jaki jest sens organizowania takich sesji odpowiedział, że jest zawiedziony tak niską frekwencją. Według niego plusem jest jednak to, że radni z miasta mogą posłuchać o problemach wsi. Na pytanie, czego nowego mógł dowiedzieć się rolnik z dzisiejszych wystąpień odparł – „nie za wiele”.

Również przewodniczący RM Sławomir Peno stwierdził, że przy planowaniu pracy rady na następny rok trzeba się głęboko zastanowić nad sensem zwoływania takiej sesji.

Po części „rolniczej” ogłoszono przerwę. Gdy radni ponownie zasiedli do stołu obrad S. Peno niespodziewanie ogłosił, że musi przerwać obrady, chociaż w planie było jeszcze wiele innych punktów, między innymi do rozpatrzenia zostało 15 projektów uchwał. Jak poinformował, przedstawicielka restauracji Magnolia oświadczyła, że do godziny 18:00 (która właśnie dochodziła) należy opuścić salę, ponieważ personel musi zacząć przygotowanie stołów na sobotnią imprezę. W tej sytuacji burmistrz zaapelował do radnych, aby rozpatrzyli chociaż dwa pilne projekty związane z budżetem. Wtedy to Daniel Bisikiewicz zaproponował, aby burmistrz spróbował wynegocjować z przedstawicielem Magnolii przedłużenie możliwości korzystania z obiektu. K. Dereziński oświadczył, że nie on jest odpowiedzialny za obrady rady i niech negocjuje ten kto uzgadniał wynajęcie sali.

Przewodniczący przychylił się do prośby burmistrza i RM rozpatrzyła punkty, o które wnioskował. Sesja została przerwana, a jej dalsza część odbędzie się prawdopodobnie 8 czerwca. Jak dowiedzieliśmy się od Ewy Bisikiewicz z biura Rady Miejskiej wynajęcie sali było uzgodnione  już w grudniu 2015 roku. Ustalono wtedy korzystanie z sali do godziny 20:00. Okazuje się, że osoba z którą to załatwiano już nie pracuje, a ta która dzisiaj była odpowiedzialna za pracę lokalu stwierdziła, że nic o tym nie wie.

Wynajęcie sali na dzisiejszą sesję było bezpłatne, obiad dla obecnych na obradach ma kosztować gminę około 1200 złotych. Uzgodnienia były poczynione ustnie, nie podpisano żadnej umowy na piśmie.

54 KOMENTARZE

 1. Macie swoją Magnolię. Ładnie Was potraktowano. Sami sobie na to zasłużyliście. Ale Wy zamiast wyciągać z tego wnioski wchodzicie nadal Magnolii w d… Zróbcie tam jeszcze więcej dożynek, Dni Majowych i najlepiej Sylwestra dla wszystkich mieszkańców 😉

  • Popieram. Radnych nie stać na zakupienie sobie obiadu i Urząd musiał za nich płacić? Z jakiej racji? Radny to niby funkcja społeczna więc powinni pracować społecznie i bez diety no ale wtedy może by się uzbierało pięciu społeczników a jak płacą to jest 15 w radzie a kandydatów 50 na jedno miejsce.

  • Nie tylko rolnika ale nas wszystkich,wywalić go a za nim poleci cała jego ekipa. Peno i spółka chyba już czas na tych nieudaczników ruszcie d…. Bo kto inny to zrobi „wilk z Wall Street „?

 2. Brawo Magnolia!!! Jak nikt inny zarobiła dużą kasę na imprezach i „pokazała tyłek” swym dobrodziejom.
  Rada Miejska jeśli ma godność, to powinna spłonąć ze wstydu za organizowanie imprez masowych w tej cwanej Magnolii, która pokazała jaki ma poziom. […]Naszym ważnym osobom widać to odpowiada, skoro nas tam gnają na rozrywkę .Ostatnio chyba pognał nas tam Dom Kultury.
  A ludziska tu pisali, że chcą się bawić na swoim gruncie. Nie posłuchano, to obecni musieli się pewnie poczuć tak, jakby ich poszczuto psami.

 3. Nasze miasto jest wyjątkowe – ma wspaniałą historię i piękną okolicę, ale władzę to mamy na miarę Monty Paythona … Najpierw kreuje sobie problemy, często swoim dyletanctwem, brakiem odpowiedzialności i jakimś mentalnym bunkrem by finalnie zostać potraktowanym jak dziecko, któremu plac zabaw zamknięto, a on nie wiele może zrobić, właściwie to nic. Było trzeba zachować się jak mężczyźni, rozpalić ognisko na tyłach i dogadać ważne sprawy z protokolantką gminną … Psa bym wam nie dał wyprowadzić … Co to za różnica gdzie obradujecie ?? Szok … Wy nic nie potraficie załatwić w swoim środowisku – lokalnej władzy – a co dopiero mówić o czymś na korzyść gminy, mieszkańców na w negocjacjach z innymi podmiotami …

 4. Panie Peno i cała Rada to żenada łącznie burmistrzem,sesje w każdej gminie odbywają się w budynkach użyteczności publicznej.To hańba i wstyd aby z naszych podatków płacić obiadki ,rozpoczynać sesję od obiadku.Panie Peno co ty człowieku prezentujesz,przyczyniłeś się do sprzedaży gruntu na Pl. ŚW wOJCIECHA I ty CHCESZ BYĆ BURMISTRZEM,ty KARIEROWICZU,pasujesz razem z Derezińskim.To jest całe PP

  • Weź koło i j… się w czoło mówię twoim językiem i powiedz im to w oczy do kostek im nie dorastasz anonimie. Zwolenniku wiadomo kogo. Wiem kim jesteś.

 5. Jak widać podpisanie umowy na wynajęcie sali przekracza możliwości naszych władz. A Wy sie czepiacie umowy z Remondisem.

 6. My mieszkańcy Trzemeszna,powinniśmy brać przykład z Magnolii i pogonić nieporadne towarzystwo!Brawo!Zasłużyli sobie!

  • A od kogo oczekujesz tak „genialnych” rozwiązań? Radni jak i burmistrz myśleli już o długim łikedzie. Ten drugi pewnie sobie go przedłuży co najmniej o poniedziałek.

  • Na przeszkodzie stał brak umiejętności rozwiązywania problemów, apetyt na jedzenie i lenistwo. A ,że PP też tak dało się pogonić i obrazić to dziwię się mocno. Bo ktoś inny to od dawna wiadomo że poczucie normalnego wstydu jest mu obce.

 7. Hahaha ,brawo!!!! Moze w koncu wyciagna z teg jakies wnioski!!! Dozynki w Magnolii,Dn Trzemeszna w Magnolii a Gmina gdxie ma swoje obiekty takich imprez? Najlepiej par doprowadzic do ostatecznej ruiny,dozynki przeniesc do miasta. Nooo baaaa na gotowe najlepiej isc i sie rozsiasc i nc nie robic… pokazala wam Magnolia gdzie Wasze miejsce. Braaawooo!!

 8. Magnolia nie jest cwana a po prostu mądra. Szybko rozszyfrowała z kim ma do czynienia. Ale dostali po nosie, nikt im tego nie zliże.

 9. Panie Burmistrz i NAJJASNIEJSZA RADA – zrobili was jak dzieci z podwórka – zastanawiam sie czy macie swoją godnosc i honor ?
  Następnym razem postawcie sobie namiot na polu i tam sobie zrobcie grilla mozecie sobie wtedy2 dni debatowac 🙂 juz nawet mi sie smiac z Was nie chce mowie o Burmistrzu i Jaśnie przewodniczacym a szewc na posyłki powiedz mu to tamto 😛
  No nie wiem jestem moze ze „starej szkoły”, gdzie dbano o nazwisko jakie sie nosi i nie pozwalano sie wysmiewac czy upokarzać
  po prostu żal 🙂

  ja bym była wlascicielka/kierownikiem to bym im jeszcze powiedziala Panowie dopijcie drinka/piwko i juz was nie ma 🙂

  kolejna kwestia to Pan Szanowny Dyrektor Szk. podstawowej nr 2 zapomnial dzwonek wylaczyc w Boze Cialo chyba ze nadgodziny sobie trzepie – PAnie Dyrektor nawet nad tym Pan nie potrafisz zapanowac ? kolejny zamontowany na stanowisku kolo 🙂

 10. Chciałbym poddać władzy pod przemyślenie propozycję .
  Na terenie Naszego miasta przy ul. A.Mickiewicza znajduje się lokal pod wdzięczną nazwą WYSOKIE STOŁKI . Lokal spokojny raczej mało uczęszczany , wyposażony w bilard i inne gry manualne . Nie opodal można skorzystać z zakupu pizzy lub zamówić na miejsce . Prawdopodobnie z racji znikomej frekwencji właściciel raczej nie przerwie obrad i z chęcią użyczy sali . Warto zatem skorzystać z mojej propozycji i kolejne obrady Sesji R.M tam właśnie zorganizować .
  Byłbym zapomniał serwują tam świetne piwo mimo , że jeszcze nie rodzime .
  Propozycja raczej nie do odrzucenia i mam wrażenie , że na miarę potrzeb .
  PS.
  Milutkiej zabawy .

 11. Przemawia w tych wypowiedziach szydercze działania ludzi z kręgu burmistrza który dał się poznać jako zwolennik tego obiektu i dlatego organizacja sesji odbyła się tam gdyż rok temu były tam dożynki a jest tradycja że sesja w roku następnym odbędzie się gdzie były dożynki a że właśnie tak? ???? To nie jest wina rady tylko burmistrza bo to on tam zorganizował DOŻYNKI które tak chwalili ci co teraz się śmieją wasza ocena tego zdarzenia jest taka wasz burmistrz który jest w stanie tylko zrobić wstyd dla mnie ciebie i gminy i miasta ma odwagę śmiać się na całą gębę to jest cały burmistrz zmalej litery

 12. To wyrzucenie rady swiatczy że ten lokal jest niewiarygodny i należy ma brak szacunku dla władzy lokalnej i organizacja imprez może być zagrożona -jest pogrzeb kopa w d….bo przyjechał MARKO POLO ALBO KSIĄŻĘ GARGANEL TO SMERFA TRZEBA WYZUCIC @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@WSTYD

 13. Być może,że mamy dość tych „elit”,i to niezależnie czy ze strony burmistrza czy radnych.Konflikty na szczytach władzy,przekładają się na grunt lokalny.Mamy serdecznie dość skrajności!Nie mam zamiaru kibicować kto kogo wykończy!Macie pracować dla dobra Trzemeszna!Inaczej „czerwona kartka”!Sytuacją z Magnolii,powinniście wstydzić się wszyscy!

 14. Jak Magnolia ich wypędziła ,to z podkulonymi ogonami potulnie uciekli. Jak Remondis gra im na nosie, też potulniutko chowają swe maleńkie główki w piasek. Byle dietka szła…

 15. Byłam i jadłam drodzy jaja jak berety sale dali zadarmo. Gdy Przewodniczacy trochę pomruczl. BO tam nic nie można było zrozumieć dano żarcie kotlet bardzo dla dzieci. Ziemniaki zimne. Surówki jak dla umierających nawet nie posprzatano po żarciu sztućców soku jak w zimą .Gdy goście skończyli opowieść o swych działaniach dla dobra rolnictwa to usłyszałam że mam wzasc nogi za pas i wpis…..du co zrobiłam i poszłam do nocnego kupiłam B…są i zgwintu za sklep zgasilam pragnienie poschabowym .Pani Ewo to jest podejrzane ktoś maczal palce aby był wstyd i temat zastępczy .Dlaczego niewciagacie wniosku a oni was osi mieszają panie Slawku słuchaj głosu swego i Boga a lud cię zrozumie popatrz na to ze oni nie siedzą już razem tylko podsluchuja co robi opozycja każdy w innym rogu. ALELUJA I DO PRZODU MASZ JEDNEGO PRZJACIELA KTÓRY PRACUJE DLA CIEBIE TYLKO GO STRAC

  A

 16. Co za palanty darły ryje dzisiejszej nocy ok.24?!Ulicę Kopernika terroryzuje pijana młodzież!!!Panowie policjanci,zatrzymajcie radiowóz i wystarczy posłuchać pijackich śpiewów!!!Kiedyś nie wytrzymamy….!!!

 17. Zebranie powinno sie odbyc w Parku BAba..hehe..nawp….. sie za podatnika pieniadze wsiedli w samochody i pojechali…

 18. 99,9% komentarzy pod tym tematem wpisali idioci – ofiary trzemeszeńskiej oferty edukacyjnej… Ludzie – czy Wy zastanawiacie się czasem nad tym, co chcecie powiedzieć??? Przecież to jeden wielki bełkot! A jeśli jednemu z drugim nie podoba się gminna władza to nic prostszego – startować w wyborach na burmistrza i pokazać, jak powinno wyglądać zarządzanie gminą!Wstyd mi za was, trzemeszeńskie kmiotki…

 19. Różnie o nas piszą:)Jesteśmy „drugi sort”,kmiotki itp. Kwiat z nas idiotów,wybraliśmy na radnych!Burmistrz to elita tego wyboru:):)

 20. Podając tą informacje ośmieszyli sami siebie. Tym wlasnie pokazali, ze nawet obrady nie umieją zorganizować porządne, wiec o masowych imprezach nawet nie warto wspominać. A pozniej sie dziwić, ze wszystko jest w MAGNOLII jak im palcem nie chce sie ruszyć, wiec lepiej isc na gotowe.

 21. Odpalilem komorke bo zona na zakupach a ja czekam wiec czytam i nie wierze Krzychu co oni z Toba wyrabiaja przeciez to juz nawet smieszne przesyalo byc tylko zalosne.Slawek i teszta rady naprawde tacy jestescie czy soboe jaja robicie??
  Zyczylbym sobie aby rada i burmistrz wspolpracowali i robili cos dla tego miasta a nie tylko zadlili sie wzajemnie za pieniadze mieszkancow. Ludxie mieszkancy trzemeszna moze spiszcie se nazwiska i nastepnym tazem madrze glosujcie sami sobie winni jestscie.cale szczescie ze juz tam nie mieszkam bo klaunow tyle ze cyrk powoli maly.

 22. Może zacznę trochę z innej beczki . Czy ktoś zauważył pewną zmianę po powołaniu nowego przewodniczącego R.M. .
  Zapewne jest to trochę krótki czas do pełnej oceny ale mnie coś zaintrygowało . Proszę zauważyć jak bezboleśnie przeszła uchwała dotycząca podwyżki za wodę i ścieki . Teraz dostajemy informację o kolejnej podwyżce za wywóz śmieci i cisza .
  Czyżby doszło do porozumienia się dotychczas zwaśnionych stron ?
  Nie chce przesadzać faktów . Będę jednak dalej obserwował , oczekując na dalszy rozwój reakcji .
  ( Piszę jedynie o dwóch przypadkach choć widzę ich więcej )

 23. To prawda, ale my głupki-wyborcy nie możemy nic na ludzi z naszej władzy. Pan Peno ma stanowisko, więc już nie musi w naszych sprawach wojować. Nadal jest jak było.

 24. Kto ci nagadal że jest porozumienie właśnie jest wojna i Peno nie ma zamiaru się podawać zdumiony przyjść proszę jutro sesja o godz 15 będą jaja jak berety

 25. Jaja jak berety jutro na sesji? No to się pójdzie i się posłucha i popatrzy. Dzięki obywatelowi za wiadomość. O czym to będzie debata ?

 26. Nikt mi nic nie nagadał . Poddaje jedynie pod wątpliwość pewne fakty . Nie interesują mnie zagrywki bez konkretnych działań . Do konkretów zaliczam m.inn. nie udzielenie absolutorium no i oczywiście odwołanie Burmistrza ze wszystkimi tego konsekwencjami .
  Tak jak wcześniej napisałem ,,rządzenie to nie zabawa w ciuciubabkę ,, .
  Od wielu lat we władzach zasiadają osoby , które mają wiele do gadania i na tym się kończy . Takie zachowanie to jedynie łapanie punktów u wyborców . Niestety na frazesy i mydlenie nie łapię się .

 27. Debata będzie:Jak może pp dopier…ć burmistrzowi i jak burmistrz może obciążyć pp…Fascynujące i ciekawe! Tak jak „Ranczo”. A… i jeszcze:co da się sprzedać i jak utrudnić życie mieszkańcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj