Strona główna Polityka Rada Miejska – Peno przewodniczącym, Bisikiewicz zastępcą

Rada Miejska – Peno przewodniczącym, Bisikiewicz zastępcą

3078
98

Na środowej sesji Rady Miejskiej doszło do zmian na stanowiskach przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego rady. Jak już wcześniej informowaliśmy, wnioski o odwołanie dotychczas urzędujących złożyło pięciu radnych klubu Ponad Podziałami.

W dyskusji przed głosowaniem jako pierwszy głos zabrał Ludwik Macioł. Przypomniał między innymi jakie obowiązki wykonywał pełniąc dotychczasową funkcją, a także co w tym czasie udało się zrealizować. Wymienił przy tym najważniejsze inwestycje od początku obecnej kadencji. Jak oświadczył, zawsze kierował się kryterium bezstronności dążąc do bezkonfliktowego załatwienia sprawy.

Burmistrz Krzysztof Dereziński odniósł się między innymi do zarzutu zawartego we wniosku o odwołanie, to jest nie wywiązywania się należycie z obowiązków w zakresie organizacji współpracy z organem wykonawczym. Według burmistrza współpraca zarówno z przewodniczącym, jak i zastępcą była wzorowa.

Obydwaj panowie spotykali się ze mną, uzgadniali w gabinecie różne kwestie, tak jak należy” – skomentował K. Dereziński. Dodał, że L. Macioł jest osobą o wysokiej kulturze, wiele razy tonował nastroje, a uzasadnienie wniosku jest bardzo lakoniczne. „Myślę jednak, że to wszystko ma również jakiś pośredni związek z moją osobą” – dodał burmistrz.

W imieniu wnioskodawców głos zabrał Sławomir Peno, który jak stwierdził, chce uzupełnić uzasadnienie do złożonego wniosku. Według niego, od początku kadencji rada ograniczała się do opiniowania uchwał, nie wykazywała własnej inicjatywy. Główne zarzuty dotyczyły jednak współpracy z burmistrzem, a w szczególności braku komunikacji pomiędzy radą i organem wykonawczym. Za taką sytuację radny obwiniał głównie burmistrza, który według niego unika rozmów z radnymi,  wiele spraw pozostawiając do załatwienia na ostatni moment.

To właśnie przewodniczący i zastępca powinni wpływać na burmistrza, aby rozmawiał, a nie uchylał się od tych rozmów” – tłumaczył S. Peno. K. Dereziński w nawiązaniu do jego słów zauważył, że główne zarzuty tak naprawdę odnoszą się do niego. Przyznał, że niektóre z nich, szczególnie dotyczące braku rozmów z radą są słuszne, jednak dziwi go , że taki wniosek wpływa w tym momencie, w który właśnie takie rozmowy z radnymi podjął.

Przypomniał, że w ostatnim czasie zorganizował spotkanie, na które zaprosił przewodniczących i zastępców przewodniczących rady i komisji rady: „Widzę, że dzisiaj chcecie ukarać przewodniczącego i wiceprzewodniczącego jakby za mnie” – skomentował.

Zarówno głosowania o odwołanie przewodniczących, jak i powołanie nowych odbyły się w trybie tajnym. Dotychczasowy przewodniczący L. Macioł jak i jego zastępca Grzegorz Koperski zostali odwołani większością głosów w stosunku 8:7. Oznacza to, że oprócz pięciu radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem, poparło go jeszcze trzech innych radnych. Na przewodniczącego rady zgłoszono kandydatury Michała Behnke i Sławomira Peno, który uzyskał większość również w stosunku 8:7 i tym samym został wybrany nowym przewodniczącym.

Na zastępcę zgłoszono tylko jedną kandydaturę – Daniela Bisikiewicza. Uzyskał on poparcie 9 radnych. Burmistrz opuścił salę obrad już po ogłoszeniu wyników głosowania nad odwołaniem przewodniczącego, w żaden sposób nie usprawiedliwiając swojego wyjścia. Tym samym nie był obecny przy ogłoszeniu wyniku wyborów nowych władz, nie pogratulował, ani też w żaden sposób nie skomentował wyniku wyborów.

98 KOMENTARZE

  • Żenująca zmiana, żenujący styl i widać tu jak na dłoni skok na władzę. Jednak jak historia pokazuje żaden Przewodniczący Rady (Dereziński wyjątek potwierdzający regułę) nie cieszył się długo władzą. Pewnie i w tym przypadku Pan Peno to jedynie efemeryda jednego sezonu.

  • Mordor to powolutku się chyli ku upadkowi-czas najwyższy. A opłacani (w taki czy inny sposób :-)) zwolennicy Dyzia i przede wszystkim urzędasy bojący się o swoje przyklejone do d..y stołki niech się lepiej do pracy wezmą a nie za pisanie na forum

 1. Towarzysze! Miałem sen,ze dwaj nowi przywodcy rady zrobia z gminy druga Grecje i pozostanie tylko łysy kamien na kamieniu a nawet nie…wiec kto moze niech pali papcie jak najdalej stad. Z partyjnym pozdrowieniem Wasz Bolek

 2. Burmistrz jak zwykle wziął zabawki i uciekł, ale zenada . Wyobraźcie sobie ludzie jak nas oceniają oscienne gminy i powiat, przecież to jest wstyd takie zachowanie .przed odwołaniem mowil, ze bedzie pracował z każdym przewodniczacym, nawet jak dojdzie do zmiany.i co? Taki właśnie jest nasz burmistrz, tyle znaczą jego słowa.powtarzam – żenada!!!

 3. ,,Dobra zmiana” po trzemeszeńsku. Ja tym panom daje max pół roku i będą sobie do gardeł skakać, bo żaden z nich nie jest zdolny do kompromisów co już wielokrotnie pokazali.

 4. Nierobów trzeba tępić mataczy tak dalej nie mogło być aby Jankowski był znawcą od -ginekolok-specjalista od prywatyzacji. Komuńalki -itede nie mówiąc o absolwencie który bierze kasę anie umie nawet zrobić przetargu na dowóz dzieci do szkoły

 5. Widzę, jak wczorajsi przegrani nie mogąc pogodzić się z porażką uderzają w w prześmiewczy ton. Szanowni Państwo. Nikt nie jest w stanie bardziej ośmieszyć tej gminy jak wasz pupil, którego tak chronicie. Dlatego pytam. Co zrobiliście do tej pory aby nasza gmina nie była pośmiewiskiem powiatu? Co zrobiliście aby Wasz pupil w końcu był? Tak. Chociaż był w pracy!

  • Cyrk to tu był od wielu lat. A teraz ci którzy z tego cyrku czerpali całymi garściami (legalnie lub też nie) teraz portkami trzęsą. Kończy się źródełko to i mam nadzieję że nastąpi rozliczenie tychże co tak ujadają na forum :-).

 6. No proszę trzemeszeński uzdrowiciel- S.P. się znalazł.
  Już sobie i wszystkim mieszkańcom współczuje!
  Brak wiedzy, brak kompetencji, brak UCZCIWOŚCI, brak wizerunku, brak czegokolwiek będzie teraz przedstawicielem gminy, żenada.

   • Są w radzie krzykacze, są też burmistrzopoklepywacze. Ci drudzy, wbrew pozorom są większymi szkodnikami dla gminy.

  • No tak, dla niektórych lepsze łapówkarstwo i trwonienie publicznych pieniędzy bo w mętnej wodzie lepiej się pływa i łatwiej własne „interesy” prowadzić . Dlatego pewnie „zasmucony”. A tak na prawdę to trzeba poczekać z oceną i zobaczyć co nowi ludzie zrobią dla naszej społeczności. Zobaczymy za rok, dwa. I wtedy należy rozliczać a nie krytykować zaraz po wyborze.

  • Za wcześnie?? Moim zdaniem każdy mądry człowiek już zdążył się przekonać na czym polega praca Pana S.P.
   Dużo krzyku, dużo hałasu, a mało konkretów.
   Dziwię się, że reszta wybrańców Pana S.P. tak ślepo podąża za nim. Myślałem, że mamy do czynienia z dorosłymi, inteligentnymi i samo myślącymi osobami.

 7. Pierwszy raz od lat wybór przewodniczącego i zastępcy nie został skwitowany brawami na sesji. Dalszy komentarz zbędny.

 8. Wygląda to na ogromne parcie na władzę, czy będzie lepiej to się okaże , osobiście uważam że problem stanowi niekompetentny Organ wykonawczy Burmistrz i Skarbnik to porażka Zastępca i Sekretarz też do niczego !!! Plus kancelaria prawna !!! Tu powinny nastąpić zmiany ! Pan Macioł to był głos rozsądku Peno będzie słowem wojował , to pewne !!! Referendum za odwołaniem Burmistrza potrzebne jest tej gminie

  • Tylko za referendum które miało by śie odbyc powinno zapłacic PP i tacy jak ty bo musisz zrozumieci że na referendum musi byc frekwencia a to jest nie realne.

 9. Marianie chyba nie byłaeś wczoraj na sali. Burmistrz ucieka jak tchórz na popijawe, a tu jeszcze go bronią, naprawdę połowa Polaków to się nadaje tylko do zapieprzania na 3 zmiany, chlania browara, żarcia i spania, nic więcej, zero myślenia, to boli, ale taka jest prawda. Gratuluje wyboru nowego przewodniczącego, jeszcze tylko burmistrz do zmiany i będzie porządek w gminie. No i w poniedziałki będzie można się udać do burmistrza, bo obecny leczy kaca w te dni.

 10. Lucek ale Cie porobili 🙂 Krzychu widzial wspolprace WZOROWA bo mu klepałes co chcial ???

  Panie Sławek zobaczymy jak bedziesz Pan z inicjatywami wychodzil tak jak w artykule napisano ze Lucek tylko opiniowal.

  Jesli Slawek spelni swoje zalozenia to wroze mu zydel Burmistrza !
  Jesli bedzie robil to co Lucek to slabo na tym wyjdzie bo ludzie sie przejadą i mogą nie chciec glosowac nawet na radnego.
  Co do Pana Szewca to chcialbym aby nie stal tylko w Cieniu p. Sławka ale wychodzil z propozycjami nie tylko typu picie piwka i zmian w chodnikach ale powazniejszych zmian dla Trzemeszna

 11. Czekałem aż ktoś wyjskoczy z PiSem, no i znalazł się kretyn pod nickiem „123”, wracaj przed telewizorek nie zapominająć włączyć TVNu

 12. Gratulujemy nowej władzy i życzymy sukcesów i UCZCIWEJ odwagi. Panu Koperskiemu i Panu Maciołowi dzięki już za wszystko.

  • Trole wyszły na żer ale coś Was mało dzisiaj. Brawo Nowi, Sławek do roboty nie słuchaj tych baranów co beczą bez sensu.Ha,Ha,Ha.

 13. Zamiast straszyć ludzi powinniście pogratulować wyboru i życzyć owocnej pracy dla dobra nas wszystkich mieszkańców bo przecież to jest najważniejsze. Dla mnie nie liczy się kto sprawuje władze ale jak ją sprawuje i czy ta praca przynosi wymierne korzyści dla dobra ogółu.

 14. Ale tu trollów od burmistrza się pojawiło, widać ludzie przyzwyczajają się do władzy, która szkodzi gminie i u której nic nie można załatwić, ale przynajmniej można się z nich pośmiac 😀

 15. Jeszcze jedno, mam wrażenie jakby to radni z „obozu” ich świętego burmistrza, z którym się trzymają na dobre i złe pisali niektóre komentarza i najgorze ejst to, że raczej się nie myle co wiem z różnych źródeł

 16. Dlaczego nie zaufać nowym i młodym. Peno szanuję. Bisikiewicza też, ale mniej. Do Peno mam zastrzeżenie takie jak ma całe miasto. Sprzedaż działek na Wojciechu jest nie do zrozumienia. Niech takich rzeczy nie robi, to będzie dobrze.

  • jestem w posiadaniu informacji, ze to nie koniec wyprzedaży cennych gruntow ! słynny Pan „black – murzyn” zwal jak zwal zobaczycie co bedzie 🙂

 17. Gratulacje dla Sławka Peno a pan Derezinski nie potrafi po gratulować tylko ucieka jak szczur watts ze many takiego Burmiatrza

 18. Tylko mądrego nastepcy na nowego burmistrza brak i to jest najwieksza porazka !!! Tylko bezmozgowcy beda glosowac na obecnego przewodniczacego , to nie mity to fakty.

 19. Gratulacje dla zmian i oczekujemy jeszcze zmian w sposobie działania na rzecz miasta i gminy. Tak jak było , to chyba nie będzie. Najlepsze życzenia dla nowości w Trzemesznie.

 20. To teras Peno będzie większą dietę przekazywał charytatywnie tak jak obiecał a potem go z tego rozliczymy ile faktycznie przekazał

 21. No i co tak zwana koalicjo burmistrza? Dobrze Wam tak było. Siedzieliście jak myszy pod miotłą, każdy coś tam z burmistrzem załatwił dla swojej wioseczki czy ulicy i mieliście błogi spokój. Mogliście udawać, że wszystko jest w tej gminie w porządku, burmistrz pracuje w pocie czoła na rzecz mieszkańców. Burmistrz wiódł sobie spokojny żywot, mając większość mógł właściwie nie przychodzić do pracy bo w razie czego miał większość w radzie. Ale mam nadzieje , że te udawanki się skończyły.

 22. „teras” to ty sobie rozlicz swoją ortografię, a dopiero później się udzielaj bo się takich błędów nie da czytać

 23. witam wszystkich
  na poczatek gratulacje dla nowego szefostwa rady
  P.Peno jak znam pana i to osobiście zobacze ile sa warte p.słowa ze zrobi pan porzadek ,a moze to tylko pod publiczke nie wziołes pan jednego pod uwage narazie dostałes pan tylko 8 głosów a jak bedziesz pan niewygodny dla układzików kolesiostwa dostaniesz pan 10 i polecisz pan z wielkim BUM
  a jesli juz cos panowie radni chcecie zrobic cos dobrego dla miasta to przedewszystkim zacznijcie rozliczac burmistrza z jego nietypowej nieobecnosci w pracy typu chorobowe
  nastepnie przyjżyjcie sie P Jankowskiemu —–jaki ma on interes aby w naszym miasteczku wszystko rozwalac
  chyba juz dosc tej obłudy zakłamania idziesz do burmistrza niema go ,idziesz do zastepcy —-niekompetentny
  powiem szczeże nie głosowałem na pana ale trzymam kciuki moze bedziesz pan facetem z j….i i pokazesz tym naszym pseudo burmistrzom z kim powinni sie liczyc P.Peno i P.Bisikiewicz POWODZENIA ZRÓBCIE PORZĄDEK W MIESCIE I MAGISTRACIE

 24. Panie Dereziski,skończy się Twoje granie na naiwności mieszkańców i jawnym kłamstwie,takiego burmistrza i włodarza gminy nie było w historii,umiałeś tylko oszukiwać że wszyscy to żli a ty taki dobry.Koniec tej obłudy wspólnie z p.Kociembą i p.Leśnym.

 25. Ponad Podziałami zobaczcie co jest z przetargami w gminie-dowóz dzieci do szkół,dramat ,jak Pan Paweł P.stanął w obronie wykonawcy od zamiatarki to burmistrz próbował go opluć,dobrze że wyjaśnił szeroko w oświadczeniu które na[pisał na tym portalu.A przetarg na odbiór odpadów napisany pod remondis- to musicie zbadać albo zawiadomić organy ścigania

  • Po prostu V-ce przewodniczący Bisikiewicz poznał obłudę i przejrzał na oczy które wy macie w d… Daniel i inni Radni szykujcie się do referendum. Dosyć kompromitacji czekam na konkrety.

 26. Skoro już poużywaliście sobie personalnie, proponuję zastanowić się nad taką kwestią: argumentem za odwołaniem przewodniczącego oraz jego zastępcy była nieskuteczność w komunikacji pomiędzy Radą a burmistrzem. Co będzie, jeśli panowie Peno i Bisikiewicz, kierując się kulturą osobistą na równie wysokim poziomie jak u poprzedników, i dodając nieco stanowczości, nie doprowadzą jednak do żadnej zmiany, tj. nie nakłonią burmistrza do zacieśnienia współpracy?

 27. Gratulacje nowowybranym !!! Tylko pytanie się nasuwa Czy jesteście w stanie w tym układzie ciśnień zdziałać ? Burmistrz do niczego się nie poczuwa błąd za błędem od ponad roku popełnia i szwindle kręci …

 28. NIE NALEŻY CHWALIĆ ANI GANIĆ DNIA PRZED ZACHODEM SŁOŃCA .
  Obecnie należą się podziękowania za wkład pracy Panu Przewodniczącemu a nowemu życzyć owocnych działań .
  Pozdrawiam .

 29. Gratuluję i czekam aż zaczniecie działać i wywiązywać się z obietnic , a co do pana Burmistrza to szkoda słów brak kompetencji i umiejętności w działaniu jako burmistrz , a o kulturze szkoda gadać

 30. Brak kultury to mało powiedziane ten człowiek nie powinien być Burmistrzem porostu nas oszukał przykład remondis -szkoły wogule on ma problem sam ze sobą powinien zmienić lekarza jak się leczy panie Slawku zbrac mu dodatek motywacyjny bo nie wkonuje swoich obowiązków tak samo jak wice dlaczego nie mogę się doczekać informacji o pianinie to on złodziej ztrudnia wszkole może się ktoś mi powie czy jest ktoś odpowiedzialny za ważenie węgla bo w 2 stałe jest go zamalo a tona WTA a WTA to można domek ogrzać i 800 jest w kieszeni dlatego panie Slawku. Danielu macie czs tych braci rozgzeszyc co do prokuratury to wysyłać a resztę na bruk niech poczują jak smakuje ciężka praca żadnej litości chamstwo trzeba tępić w zarodku takich panów jak Derezinskiego -Jankowski ciesieczyk kocieba dziekanska i jeszcze kilka trzeba -dać wilczy bilet aby nie szkodzi ludziom tak wskrucie napisałam jako były pracownik biurowy coś wiem prawda dziewczyny można było zobaczyć kto rządzi I dlaczego wkopano tych co nie podali się Zapomniałem o bogu LLLLL POZDRAWIAM I DO ZOBACZENIA AWY DO SPRZĄTANIA CZAS ICH WYPIERDZIELIC

 31. Burmistrz wyszedł z sesji w godzinach swojej pracy!
  Nowy przewodniczący powinien to nam wyjaśnić, czy nasz burmistrz porzucił pracę?
  Nie wykluczam, że miał ważny powód i musiał przerwać pracę. Powinien więc Radzie złożyć wyjaśnienie.
  Peno po wyjściu burmistrza powinien przerwać obrady i poczekać na czas, w którym burmistrz by był gotowy podjąć pracę na tej sesji.
  Jak chory to do lekarza. Jak wagary to już nie wiem co.

 32. Drodzy hejterzy macie dużo racji , proponuję jednak zachować trochę spokoju . Musimy zaczekać o unormowanie spraw nie tylko w obrębie samorządu terytorialnego ale również na arenie polityki państwa . Państwo Nasze musi zadziałać normalnie . Ja osobiście jako mieszkaniec Trzemeszna dostrzegam bardzo duży potencjał naszych możliwości oddziaływania i kształtowania władzy lokalnej . Dajmy więc szansę . Do kolejnych wyborów pozostało jeszcze trochę czasu .
  Niech ten czas zostanie spożytkowany dla dobra NAS WSZYSTKICH .

 33. …ostatni komentarz najlepiej świadczy o poziomie urzędników naszego urzędu,pani nie potrafi ”sklęcić ” poprawnie zdania nie mówiąc o licznych błędach np. wogule, wskucie – po 2 błędy w każdym słowie;jak tacy niedouczeni ludzie mają czelność pouczać innych…

 34. Moja propozycja jest taka:pozbyć się natychmiast tego nieudolnego człowieka,kóremu się wydaje,że jest burmistrzem.No chyba,że ma rozdwojenie jaźni…to wiadomo gdzie tacy przebywają.Od 1marca dzieci mają płacić za szkolne bilety ponieważ człowiek nazywający siebie burmistrzem zapomniał,że ma takowy obowiązek i należy zapewnić dzieciom dojeżdżającym możliwość bezpiecznego dojazdu do szkoły.Zamknąć szkoły było bardzo łatwo bo przecież będą taaaakie oszczędności.Proszę więc wykorzystać te oszczędności(każdy wie,że ich nie ma) i zapewnić dzieciom dojazdy do szkoły.Panie burmistrzu(celowo z małej litery) nie wstyd panu? Dorośli ludzie i podobno myślący a nie potrafią zadbać o tak ważne sprawy.Wstyd!!!

 35. Ludzie daliscie sie wy…ć bez mydla !
  Swoja droga myslalem ze piekarz bedzie przewodniczacym, ale no coz po Wilku z Wall Street sie nie spodziewalem ze go gdzies wezma.

  zaczna zblizac sie wybory to sie placyk zrewitalizuje i znowu wygra 🙂 pozniej kilka lat choroby i zleci a WY ludziska w Par..uu czy Izo..lu jak pojdziecie na L4 to sie kierownik was czepia czy musieliscie isc czy nie bylo takiej potrzeby 🙂

  WYMAGAJCIE TEGO SAMEGO od swoich przedstawicieli u wladzy, ale jesli wam to nie przeszkadza to pozostaje mi poklepać po ramieniu brać pracowniczą i rolników powiedzieć „do roboty” 🙂 aa i nie zapomnijcie dzieci podwozić do szkoły bo coz nooo nie stac gminy na to hahahah 🙂

  • No niestety nie każdy może podwozić swoje dziecko codziennie 10 km do szkoły.Wyobraź sobie,że ludzie pracują i nie zawsze jest możliwość zawiezienia dziecka. A to jest obowiązek gminy zapewnić dziecku dojazd,ponieważ istnieje coś takiego jak obowiązek szkolny.Wierz mi, że gdybyśmy mieszkali w mieście dzieci chodziłyby pieszo.Także tu nie ma nic do smiechu.

 36. Nie mogę patrzeć co się dzieje w moim rodzinnym mieście
  debile w radzie do czego to doszło małolaty typu (Lipiński Bisikiewicz) ????? chcą rządzić, no Ludzie co wy robicie.

 37. ciekawe co zrobią panią Edytę K. jej mąż już nie pracuje..???bardzo dobrze że nie pracuje nic nie robił a na wsi nie mają autobsy jak dojechać do miasta i do lekarza?????

  • Ta wypowiedź nie ma rzadnego sensu ponieważ Pan Grzegorz nie został zwolniony bo nigdy nie pracował w gminie – śmiać się chce jakie tu osoby się wypowiadają, nie mają zielonego pojęcia o niczym, ale do krytykowania oczywiście są pierwsze.

  • Śmiać się chce jakie osoby się tu wypowiadają, nie mają pojęcia o niczym, ale do krytykowania pierwsze. Grzgorz K. nie stracił pracy ponieważ nigdy nie pracował w gminie, radnym też nadal jest, a być radnym a mieć etat w gminie to dwie różne sprawy😜 Naprawdę zastanów sie trzy razy zanim zaczniesz pisać takie bzdury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj