Strona główna Polityka Przewodniczący RM nie popełnił przestępstwa

Przewodniczący RM nie popełnił przestępstwa

1752
24
radny Sławomir Peno

W ubiegłym roku burmistrz Krzysztof Dereziński powiadomił prokuraturę o złożeniu przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Peno niezgodnego z prawdą oświadczenia majątkowego. Przewodniczący nie ujął w nim swoich zobowiązań pieniężnych, na poczet których komornik dokonał zajęcia diety radnego.

Przeprowadzone w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie postępowanie zakończyło się wydaniem postanowienia o umorzeniu śledztwa, „wobec stwierdzenia, że podejrzany nie popełnił zarzucanego mu przestępstwa”.

Jak napisano w uzasadnieniu, S. Peno nie dopełnił ciążącego na mim obowiązku w sposób nieumyślny, a ponadto z własnej inicjatywy sporządził w tej sprawie stosowną korektę. Ponadto stwierdzono, że wyjaśnienia jakie złożył były prawdziwe i spójne ze stanem faktycznym.

24 KOMENTARZE

 1. Jeżeli ktoś nie dopełnia obowiązków a jako Przewodniczący Rady to powinien przestrzegać to o czym tu mówić,gościu ty chcesz być burmistrzem,obaj Ci Panowie są sobie warci

  • Panie Tomku trochę kultury. Miejmy choć odrobinę empatii. Czy ktoś nazywa Pana gościem. Pańska frustracja to oznaka niestety słabości i braku argumentów. Wtedy używa się inwektyw mam nadzieję że wie pan co to znaczy. Pozdrawiam.

 2. Nie wiem czy to ważne ale Pan jest już w roku 2018 i to w listopadzie. Skończ Pan z tymi wyborami a jak Pan masz trochę odwagi to idź Pan i powiedz to Przewodniczącemu prosto w oczy a nie „hejtujesz”. I jeszcze jedno prokuratura stwierdza „wyjaśnienia jakie złożył były prawdziwe i spójne ze stanem faktycznym” i nie popełnił zarzucanego przestępstwa „gościu ” A doniesienie złożył p.Burmistrz który ponoć brzydzi się donosami.

 3. Pan Peno to nie mój gust, ale jak prokurator umorzył postępowanie to jako człowiekowi mu gratuluję i się cieszę. Jako władzy, to go nie znoszę, bo razem z innym ważnym są żałośni w udawaniu, ale wolę jednak z dwojga ZŁEGO Pena.

  • Panie Peno rób Pan swoje, wstawił się pan za nami w sprawie słynnej siłowni, walczycie z Remondisem dzięki temu nie ma podwyżek na wodę i ścieki od półtora roku,rozwiązać umowę z nimi i basta nie daliście się Parocowi, skończyliscie z odzyskiwaniem Vatu. Robicie dużo w Trzemesznie i tu trzeba uczciwie dodać, budżet przyjęty wspólnie z Burmistrzem świadczy że „zgoda buduje a niezgoda rujnuje” Mieszkańcy to widzą, że zależy panu na Trzemesznie. I to nie jest udawanie „siema”. Trzymam kciuki.

 4. Mój też absolutnie nie,to by była tragedia dopiero gdyby taki człowiek chciał być burmistrzem,dopiero by się działo,ten człowiek miał cholerne parcie aby wysadzić byłego Przewodniczącego Rady p.Macioła aby teraz przyjmować na dyżurach radnych i wszystko obiecywać,ma gość tupet,hi[pokryzja i szaleństwo na władzę,ani wiedzy ani umiejętności,trzeba sprawdzić czy nie miał w przeszłości kolizji z prawem ?

  • Człowieku, szkoda słów na ciebie p. Macioł z ekipą p.Burmistrza sprzedali Komunalke Niemcom. Podnosili rączki aż miło za czym tylko Burmistrz chciał. I takiej Rady chciałeś ?
   Hipokryzja to bije ale od ciebie. Jestem 100 razy tak za zmianami. Pozdrawiam. Panie Przewodniczący nie słuchaj pan anonimowych hejterów.

  • Panie Władku,

   To, że zmieniono Przewodniczącego RM z użyję eufemizmu – z mało aktywnego, na aktywnego – plus przewodniczącego komisji finansów z kompletnego dyletanta w temacie – na osobę która szuka nam złotówek do budżetu, bez „jęknięcia” osób odwołanych i zrobiono to większością w radzie to chyba raczej nie jest parcie na władzę jednej osoby, Pan Władek trochę nam uprościł formalne aspekty tego procesu, który w mojej opinii świadczy o skuteczności działania – opozycji w radzie, bo takiego politycznego bytu dorobiło się Trzemeszno w ostatnich wyborach … I ja bardzo cieszę, się z jakości tej opozycji, bo uważam, że mamy wreszcie osoby z własnym zdaniem, które bronią interesu gminy i robią to nad wyraz merytorycznie …

   Teraz od nas zależy, jak będą wsłuchiwać się w nasz głos …

 5. Mieszkańcu z Kopernika i Anakondzie -puknijcie się w w swoje łby,zapomnieliście że to Pan Peno był jednym z orędowników sprzedaży terenu na Pl.Św.Wojciecha wypowiadał się wyrażnie za sprzedażą,czy blokowanie ulg dla jakiejkolwiek firmy działającej na terenie danej gminy,która zamierza się rozwijać i tworzyć miejsca pracy nie jest działaniem szkodliwym,bo co przyszli związkowcy i ponarzekali na wynagrodzenia a głos populisty Peno przychylił się jak też uczynili inni i zablokowali ważną uchwałę to świadczy o koniunkturaliżmie i tylko populiżmie aby zdobyć grupę wyborców nie zaś jest myśleniem w przyszłość rozwoju.Jedż więc człowieku do innych gmin(Września ,Pobiedziska łubowo i przypatrz się tym sprawom a nie siedż w biurze i nie zgrywaj urzędnika i człowieka który bez podstawnie wszystkim obiecuje.Taka jest rzeczywistość.A sprawa remondisu to inni radni z ogromną determinacją mówią Nie.Wystarczy prześledzić wypowiedzi w prasie.Ukłony należą się Panu Bisikiewiczowi który zawsze rozsądnie uzasadnia swoje stanowisko.

  • Kur..a skąd ty żeś się urwał człowieku bo choinka to za nisko. Nawet ciebie nie skomentuje bo nie warto. Ukłoń się nisko p.Bisikiewiczowi to może medal dostaniesz.Paranoja.I nie obrażaj związkowców ani p. Peno bo do kostek im nie dorastasz.
   Mieszka na Kopernika to zamiast zaczepiać ludzi może by się pofatygował na siłownię. Pan Bisikiewicz też głosował przeciw uldze dla Paroca. Nie kompromituj siebie i przy okazji Bisikiewicza. Chociaż skompromitowanych już się nie da bardziej skompromitować.

  • Oj, tak trzeba przeczytać i prosić autora o obiecaną drugą część. Krzysztof Spadło realizuje swoje plany z wyprzedzeniem – więc może Wiktor też pozwoli cieszyć się nam obrzędami naszej małej ojczyzny.

 6. Zauważmy,że każdy kto chce coś dla Trzemeszna zrobić,jest hejtowany.Tutaj najlepiej być przeciętniakiem,nie wychylać się.Jednak jedni są doskonałe opłacani inni robią to społecznie.Ci „opłacani”,nie raczyli pochylić się nad problemami ul Kopernika.Pan Peno zadziałał.Mamy nadzieję na spokój,chociaż dzisiejszej nocy nietrzeźwi budzili nas o 01 i 02 godzinie.Kamera przy siłowni,to doskonały pomyśł.Proszę tego dopilnować.O inicjatywach radnego p.B,nie będę się wypowiadał bo ich nie zauważyłem.Radny który jest mieszkańcem ul.Kopernika, absolutnie nie reprezentuje nas współmieszkańców!Naprawdę nic nie słyszy i nie widzi???Czy nocna sprzedaż alkoholu jest w naszym interesie???Ceną jest spokój!Panie Peno,jesteśmy z Panem,dopuki Pan jest z nami…

 7. Sprzedaz alkoholu w nocy musi byc a kto potem bedzie mial prace zeby ich leczyc AA dziala w nocy chla w dzien sie leczy a po co to jest w e wtorki i piatki zlikwidowac to dziadostwo .

 8. Siłownia to jak się ma decyzjastrategiczna Pana Peno który zagłosował za sprzedaża,takich terenów sie po prostu nie wyzbywa ,to są pokolenia naszych przodków i Pan Peno nie pokazał tej wartości,zwykły koniunkturalizm,strzeż Panie Boże od takiego kandydata na burmistrza,jeżeli tak będzie to pokażemy kim on był w rzyczywistości przed laty.Wgłębimy się to co robił i co prezentował Taki to ma być burmistrz,pokażemy to :: Silownia na kopernika,przestańcie hajterzy to żałosne!!!!!!

  • Mariusz, 100% zgody.
   Sławek czy Krzysztod będą silnymi kandydatami jeśli będą mieli słabych przeciwników, co mam ogromną nadzieję nie nastąpi.
   Wszystko zależy od punktu odniesienia.
   Mam ogromną nadzieję, że ewentualny „punkt odniesienia” postawi tym panom baaardzo wysoko poprzeczkę, do której nawet na nie obciętych paznokciach swych stóp nie dosięgną, choćby stali jak baletnice w „Jeziorze łabędzi”, co będzie tylko na korzyść naszej wspaniałej małej ojczyzny.
   Czuwaj.

 9. Znów jak zjawa się pojawia
  by w otchłani zabić diabła .
  Maciusiowi czas już minął
  nie nadrobi czasu miną .
  Ni pisaniem ni gadaniem
  ni głupawym podżeganiem .
  On głos oddał na Burmistrza
  teraz jego duszność ściska ?
  Gdzie ta mądrość wówczas była
  gdy do żłoba szła ,,kobyła,, .
  Przepultałeś czas niebogo
  on podąży swoją drogą .
  Na nic Twoje narzekanie
  w koło pieśni powtarzanie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj