Strona główna Kultura Przedszkole w Wymysłowie godne naśladowania

Przedszkole w Wymysłowie godne naśladowania

6828
16

Lokalna Grupa Działania „Światowid” gościła u siebie swoją odpowiedniczkę – LGD „Krzemienny Krąg”, działającą na pograniczu województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. W trakcie trzydniowej wizyty studyjnej goście zapoznali się z działalnością „Światowida”. Szczególnie jednak interesowała ich działalność spółdzielni socjalnych.

Wczoraj mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują przedszkole i żłobek w Wymysłowie, prowadzone przez spółdzielnię socjalną „Razem Być”, założoną przez „Światowid” i samorządy pięciu gmin.

Goście nie ukrywali, że chcieliby dobre praktyki – z którymi mieli okazję się zapoznać – wcielić w życie na swoim terenie. Zadawali wiele pytań, między innymi na temat współpracy z samorządem Trzemeszna. Na te pytania odpowiadali sekretarz gminy Edyta Kubiak i Mirosław Świerkot z Urzędu Miejskiego.

Przedszkole i żłobek w Wymysłowie – dzięki współpracy z gminą Trzemeszno – nadal rozwijają swoją działalność. Jak się dowiedzieliśmy, placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami zarówno dla przedszkolaków jak i najmłodszych.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

 1. Mirku Świerkocie, wstydziłbyś się tam pojawiać, to m.in. Ty winien jesteś zdemolowania sieci szkol w naszej gminie i likwidacji szkoły w Wymysłowie, czyż nie?!

  • „Nie mieszaj pojęciowo dwóch systemów wolutowych”. A te dzieci z tego przedszkola za chwile będą musiały zmierzyć się z całym stresem dowozu do dużej szkoły. Mogły mieć szkołę u siebie. O to chodzi. Teraz kumasz, czy nadal świerkotać będziesz?

 2. Do wstyd i hańba zgadzam się z tobą w 100%, ponadto dodam co tam robiły te osoby tj. M. Świrtkot i E. Kubiak, czyżby reprezentowały zasługi Urzędu Gminy w powstaniu tego przepięknego przedszkola i żłobka.

 3. Moze nie na temat pod tym nickiem .RUDKI przeczytajcie dzisiaj gazete PALUKI tosie […] co nasz RADNY PAN DALEWSKI wnioskowal zeby zrobic szose z Kozlowa do Strzyzewa a my ani chodnika a szosa w Rudkach wola pomste do nieba lata na lacie przez swoja kadencje dla Rudek nic nie zawnioskowal zebysmy mieli lepiej i ladnie na kogo wy glosowaliscie myslimy ze to jego pierwsza i ostatnia kadencja a lampy to nawet w polu sa zakladane gdzie 3 czy 4 rodziny mieszkaja a w Rudkach g…. zalozyli i co i ciemno jak w d…e dobrze rzadzi tak jak SOLTYS.

  • A kto wam pozbijał te nowe, nowoczesne, eleganckie lampy przy drodze? Krasnale? Dziwicie się, że ludzie to widzą i uznają, ze na Rudkach nie warto inwestycji przeprowadzać, bo zniszczą?! Zróbcie ściepę, naprawcie, a wtedy może ktoś o Rudkach w mieście poważniej pomyśli.

 4. Wtym przedszkolu w Wymysłowie to jeszcze coś się dzieje i to jest przedszkole na wsi, ale o naszych przedszkolach trzemeszeńskich to nic nie słychać, czy tam wogóle są dzieci.

 5. Do mieszkaniec, nie przejmuj się dzieci w przedszkolach są, ponieważ moje dziecko uczęszcza do Przedszkola nr1 i widzę są dzieci panie nauczycielki i inni pracownicy, jak przychodzę po syna akurat w porze obiadowej, to widzę jak obiadkami się zajadają wszyscy i ciekawe, czy wszyscy za te obiadki i inne posiłki płacą. Ponoć nowa dyrekcja chojna,przecież rodzice zapłacą.Ciekawe, że tego nikt jeszcze nie skontrolował,czy tak można. Ja płacę za syna za wyżywienie na konto Przedszkola, ciekawe, czy pracownicy których widzę jak zajadają jedzonko też płacą.Przecież to jest do sprawdzenia, można sprawdzić przelewy,kto płaci.

  • Lepiej wylać wiadro zupy,wyrzucić mięso,rybę czy co tam było a nie dać nauczycielowi.Nie wierzę że nauczyciel w przedszkolu będzie jadł bez zapłacenia za posiłek.A nawet gdyby czasem zjadł a nie zostało wyrzucone do kosza to co? dziecko dostaje swoją porcję i tylko niektóre dzieci proszą o dokładkę, reszta idzie do kubełka.Takie marnotrawstwo żywności a w Polsce nie brakuje biedy.Ja bym po pół porcji wyznaczała dla dzieci. Tylko przepisy są nienormalne.Ma być tyle kalorii i gram i jedz dziecko na siłę bo zapłacone ale nie dziel się z nikim bo to twoje. ????

 6. Do Lilianna, ty piękna blondynko, nie dodam już więcej ciekawych walorów twych np. odnośnie rozumu. Pomyśl jeśli to nie sprawi ci trudności,podam przykład – Ekspedientka w sklepie, według twojego myślenia, też może sobie zjeść np. czekoladkę, batonika, jogurcik, ciasteczko itp., itd., bo może się zmarnować. Przyznam z myśleniem i prawem to u ciebie cieniutkooooooooooooooooo.

  • Może mam więcej rozumu jak ty a nikomu tego nie wytykam.Ekspedientka w sklepie ma cenę na batoniku, wyjdzie jej manko w kasie jesli zje codziennie 1 batonika. Ale nie o to przecież chodziło; proszę czytac ze zrozumieniem. Na pewno dzieci dostają swoje porcje na talerz,potem może reszta podzielona na nauczycieli.Czy nie miło zjeść razem z dziećmi a nie patrzeć jak się wylewa jedzenie.? Czasem jestem w przedszkolu ale nie zdarzyło mi się zobaczyć kogokolwiek jedzącego.Trzemeszeńskie przedszkola są bardzo dobre.Zawsze można przenieśc dziecko do innej miejscowości i po temacie.

 7. Pani Lilianna poruszyła bardzo ważną kwestię marnotrastwa jedzenia, i jeśli na prawdę ktoś ma problem z tym, że jedzenie trafia do żołądka zamiast do śmietnika to nie najlepiej o nim świadczy … Dokładnie wszystko regulują przepisy, a nie zdrowy rozsądek, ale wedle tych przepisów muszą działać przedszkola …

  Po za tym analogia batona ze sklepowej półki do porcji przedszkolaka jest żadna, baton ma termin przydatności, a porcja śniadania, obiadu praktyczenie kończy swój żywot w dzień przygotowania …

  Ja także mam jak najlepsze zdanie o przedszkolach w Trzemesznie i Paniach Przedszkolankach, robią świetną robotę, a cierpliwości nie jeden rodzic mógłby się od Pań uczyć !

  Robie „afery” z takich rzeczy na forum internetowym świadczy o Waszej małości, jeśli czujecie, że Wasze pieniądze są źle pożytkowane to warto wyjaśnić takie sprawy na miejscu u dyrekcji, a nie rzucać oszczerstwa w internecie – ja wiem, że tak jest najłatwiej – i dla wielu to jedyna droga uzewnętrznienia swoich podejrzeń – ale osobiście nie dam pluć na osoby, które poświęcają wiele serca na opiekę także na moim dzieckiem, więc się zastanówcie choć trochę, albo miejcie odwagę wyjaśnić te kwestie na miejscu !

 8. A KTO MÓWI O ZŁYM JAKTO MÓWISZ MACIEJ W. POŻYTKOWANIEM PIENIĘDZY. PRZECIEŻ BIEDNI PRACOWNICY JAK NIE OTRZYMUJĄ PENSJI ZA PRACĘ TO NIECH SOBIE ZJEDZĄ TEN OBIADEK CZ ŚNIADANKO-NALEŻY IM SIĘ CO BY TAM NIE PADLI Z GŁODU -PRZYTYCH KOCHANYCH DZIECIACZKACH-PRZEDSZKOLACZKACH. PRZYNAJMNIEJ SIĘ NIE ZMARNUJE JEDZONKO!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj