Strona główna Różne Przedszkole nr 2 nie będzie rozbudowane

Przedszkole nr 2 nie będzie rozbudowane

5067
20

Trzy razy ogłaszano przetarg na rozbudowę Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka. Za pierwszym razem nie zgłosił się żaden wykonawca. W drugim przetargu pojawiła się oferta z kwotą 7.396.389,75 zł , a w trzecim 5.799.703 zł. Problem w tym, że w budżecie gminy zarezerwowano na ten cel tylko 1.190.104 zł.

Jak nas poinformował burmistrz Krzysztof Dereziński, oferty zbyt mocno odbiegają od kwoty zaplanowanej w budżecie i dlatego postanowiono odstąpić od tej inwestycji. Burmistrz przyznaje, że wycena urzędu była zaniżona, ale według niego nie jest to jedyna przyczyna.

Zwraca uwagę, iż w ostatnim czasie znacznie wzrosły ceny uzyskiwane w przetargach. Widoczna jest też mniejsza liczba firma zainteresowanych realizacją inwestycji. Jako przykład podaje modernizację ulicy Sportowej. Do przetargu zgłosiła się jedna firma z kwotą 645.591.000 zł, a w budżecie zaplanowano na ten cel 190.000 zł. W tym przypadku przetarg będzie ogłoszony ponownie.

Czy kiedykolwiek wróci temat rozbudowy przedszkola, nie wiadomo. Do tej pory z budżetu gminy wydano 51.660 zł na wstępną dokumentację. Inwestycja ta miała być dofinansowana ze środków unijnych w kwocie 994.043,14 zł.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

20 KOMENTARZE

 1. A ja myślę, że to trochę celowo i za moment przedszkole przejmie budynki po sp 2. Chociaż chciałabym się mylić

 2. Jakie różnice. Po inwestycjach. Za taką kwotę remontu ulicy sportowej to oczywiście zerwanie starego asfaltu, porządne ubicie, polepszenie podłoża i ułożenie nowej warstwy? Czy jak wszędzie zrobienie byle jak (np. droga z Witkowa do Trzemeszna) wylanie nowego asfaltu na stary gdzie to po roku już pęka, a nawet przy oddaniu już poprawiają, łatają.

 3. … a piękna, dorodna, zdrowa kilkudziesięcioletnia wierzba rosnąca w miejscu planowanej rozbudowy przedszkola w dłuuuugi weekend majowy już straciła życie (czyt. została wycięta).

 4. Tak, tak to się zgadza z tymi inwestycjami w naszej oświacie naprzykład 3 lata temu trawa na boisko w Szkole Podstawowej nr 2, była droższa niż na Stadionie 10 Lecia w Warszawie. Następna inwestycja wykonana w 2017 roku w Przedszkolu nr 1 dotyczyła oddymiania i wykonana na kwotę 25 tysięcy. Co ciekawe ta sama inwestycja w tym roku będzie kosztowała budżet Gminy 75 tysięcy złotych. Natomiast nasi radni pytają się skąd brać pieniądze.Wydaje się, że ktoś tu sobie za dużo pozwala, ale ktoś z drugiej strony, to przyzwolenie daje.

 5. Kto do cholery ponosi odpowiedzialność w tej gminie za taką decyzję.
  Zaniżać realne koszty rozbudowy przedszkola – pięciokrotnie.Jezeli jest 85% dofinansowania z Unii to byłaby kwota też wieksza- przy 5 mln zł kosztów całkowitych- dofinansowanie byłoby 4.250.000 zl niż jak założono ok. 1 mln zł przy złożeniu wniosku.Chodziło tylko o rozglos i ogłoszony sukces., o którym pisano na tym portalu ( zobacz u żródła)Tak wygląda gospodarka w naszej gminie.Modernizacja parku już też była ogłoszona w roku ubiegłym też ze środków unijnych.Był juz chyba przetarg na wykonawcę.Co się dzieje z tymi inwestycjami!!!!!!!

 6. Mam pytanie co to za dukumentacja wstępna i oszacowanie kosztów.To kolejny bubel niegospodarności.Poniesiono ponad 50.000 zł ,i co to wszystko do kosza.Kto za to poniesie konsekwencje?

  • Gdyby nasi urzędnicy i radni musieli własnym majątkiem odpowiadać za niegospodarność, to już by wielu w pierdlu odsiadywało wyroki, a dopóki nie wejdzie takie prawo, musimy znosić takich przebranych w garnitury niekompetentnych, nieodpowiedzialnych i nie mających za grosz wstydu decydentów.

 7. Tak zgadza się z tą inwestycją w Przedszkolu nr1 wystarczy sprawdzić budżet gminy na rok 2017 i 2018. Liczby nigdy nie kłamią, ale widocznie na dzieciach i inwestycjach można zarabiać i koszty windować, jak jest okazja i nikt tego nie kontroluje. Przecież jak wiemy, to są tylko pieniądze publiczne, jak niektórzy uważają.

 8. No tak widać, że inwestycje w oświacie to dobry interes, ale jeszcze jest coś takiego jak kontrola finansów placówki jednej czy drugiej, czy wydatkowano zgodnie z zamówieniami publicznymi.

 9. Panie Dereziński,co ty wygadujesz za głupoty,owszem są ceny oferowane przez wykonawców nawet o 100% wyzsze od tych co ustalił inwestor ale nie 500%.To świadczy o rażących i naruszających prawo sporządzanie wycen przez gminę.Jak można pozbawiać się dotacji unijnych,to niewybaczalne zwłaszcza jak jest ona przyznana i udzielona.

  • Panie Dereziński. Kto robił tą wycenę? Chcemy wiedzieć i to jest nasze prawo. Rezygnacja ze środków unijnych. Tylko w Trzemesznie. Odejdź człowieku nie rób więcej szkód niż jest.

 10. Czy ktos moze sie zajac tymi krzakami przy przejsciu dla pieszych kolo przystanku PKS nawet bezpiecznie nie mozna przejsc samochody pruja ile wlezie na zakrecie nic nie widac czy przejsc czy sie nadsluchiwac czy cos nie jedzie te chaszcze wyciac w cholere az nie dojdzie do wypadku.

 11. To wszystko to Jedno wielkie marnotrawienie pieniędzy publicznych naszych społecznych, czas wziąść się za tych pseudo dyrektorków w oświacie od siedmiu boleści. Kontrolować I JESZCZE RAZ kontrolawać finanse w oświacie a wtedy pieniądze się znajdą NA 100%.

 12. To Gmina nasza bogata jak rezygnuje z ok. 1 mln zł dofinansowania zewnętrznego-unii europejskiej.Nawet Wiem dlaczego, bo z tych pieniędzy trzeba się wyliczyć dokładnie gdzie są koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne i to, co do grosza. Natomiast pieniądze publiczne można wydawać bezkarnie, niema takiej kontroli a pozatym kto w urzędzie potrafiłby rozliczyć taki projekt. Jak nie potrafili wyliczyć kosztów własnych jakie muszą ponieść na budowę przedszkola-HAŃBA i Jeszcze raz HAŃBA a do tego jeszcze zostały na ten cel już poniesione koszty dokumentacji. To co, pracownik, który napisał projekt otrzymał 51.660 zł.PYTAM SIĘ ZA CO?????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj