Strona główna Kultura Przedszkola zawieszają strajk

Przedszkola zawieszają strajk

11975
57

Pracownicy obu trzemeszeńskich przedszkoli postanowili zawiesić strajk. Jako pierwsi taką decyzję podjęli nauczyciele w Przedszkolu nr 1. Po kilku godzinach na zawieszenie strajku zdecydowano się w Przedszkolu nr 2.

Rodzice przedszkolaków zostali o tym poinformowani drogą SMSową.

Pracownicy obu placówek nadal będą prowadzić akcję protestacyjną – poinformował nas burmistrz Krzysztof Dereziński. Dodał też, że egzaminy gimnazjalne we wszystkich szkołach naszej gminy przebiegają bez zakłóceń.

57 KOMENTARZE

 1. Po co wogóle strajkowali,skoro po paru dniach zrezygnowali, dla mnie bezsens,powinni wszyscy razem sie trzymać a nie jedni tak drudzy tak ,

 2. Jak mozna dac sie zmanipulowac jednemu Broniarzowi drodzy nauczyciele szkoda slow nie miec swojego zdania gdzie wiedzac ze podwyzki beda i juz sa podpisane wstyd nauczyciele jaki wy dajecie przyklad uczniom mogliscie strajkowac 10 lat temu tylko kazdy sie obawial o prace .

 3. Aczy nauczyciele ktorzy maja dzieci ciekawe ze nie pobieraja 500 ale sie cieszymy ze pieniazki juz nie ida za granice tylko zostaja u nas i ze niemcy sie nie ciesza juz z naszej biedy jaka panowala tylko sie wsciekaja ze nie potrzebujemy darow od nich i tak ma byc i kropka.A ze nauczycielom sie nalezy godne wynagrodzenie to my rodzice wiemy ale Krakowa od razu nie zbudowali.

  • Splacamy zadłużenie i pieniądze odplywaja zagranicę bo rządy sprzedawały obligacje panstwowe innym krajom. A nauczyciele, mający dzieci nie musieliby odbierać 500+ gdyby mieli godne wynagrodzenie. Jednakże są również obywatelami, którzy odprowadzają podatki i myślę, że też mają prawo.

   • Ja jeszcze dodam, że 500+ na drugie i kolejne dzieci jest ok., nikt nikomu nie żałuje wręcz przeciwnie.
    Natomiast co do 500+ na pierwsze dziecko?
    Nie wiem, żeby dwojgu młodym ludziom trzeba było pomagać bo nie są w stanie utrzymać jednego dziecka to chyba coś jest nie tak, a bajdurzą o tym i pis i po.

     • A Pan/Pani dzietny?
      A jakie jest pańskie zdanie w temacie?
      A tak po cichutku – są tacy dzietni co to już dzieci takie większe….. .
      To co teraz dostanę pytanie ile mam lat?😂

    • Byłem dzietny i wiem ile kosztuje. Jestem za pomocą dla rodzin ale powinna być uzależniona od dochodu.To co uczyniła obecna wladza to dzielenie od kołyski(tak sądzą moje dorastające wnuki).Jeżeli chcemy mieć społeczeństwo zjednoczone to trzeba traktować możliwie w większości obszarów wszystkich równo.O wiek nie zamierzam pytać,mogę się tylko domyślać.

    • Owszem zgadzam sie chociaz mam juz dzieci dorosle ciesze sie ze nasze dzieci dostaja niz walic obcym czy wy wiecie ile jest obcych w naszym parlamencie nie macie pojecia i wyprowadzaja kapital za granice ale to juz im sie konczy i sie skonczy tylko trzeba isc na wybory i glosowac na Polske i Polakow.

 4. Żenada, co można powiedzień o takich osobach przystępują do strajku, a później wycofujących się, gdzie tu solidarność z resztą nauczycieli i jednostek chociażby z terenu Gminy Trzemeszno, nie mówiąc już o integracji i solidaryzowaniu się ze wszystkimi w całej Polsce. Taka dwulicowość, hipokryzja, judaszowskie podejście w stosunku do nauczycieli strajkujących. Bardzo to podstępne i obłudne, ludzie tego pokroju są niewiarygodni i podstępni, nasuwają się jeszcze mocniejsze słowa, ale każdy logicznie myślący sam sobie dopowie. Skomentuję to jednym słowem łamistrajki czyli zniszczona godność wszystkich pracowników.

 5. Co boczkiem, boczkiem i wycofać się, to potraficie nigdy przedszkolanki nie były zgrane i solidarne w stosunku do siebie i innych, to zawsze było zwykłe POZERSTWO. No to teraz wszyscy widzą Wasze oblicze, ale to Żałosne i takie płytkie i puste- No Niestety takie zawsze były.

  • Może podpisz się z imienia i nazwiska a nie nam na ulicy z uśmiechem może dzień dobry mówisz….. Żałosny to ty jesteś….. Może jeszcze twoje dziecko do nas do przedszkoli chodzi lub chodziło…. Najlepiej weszyc i robić syf i zamęt bo przecież rodzicom się krzywda stała….. Mieli się zająć swoimi dziećmi to tragedia co dla niektórych….. To się pytam po co wam te dzieci…..

 6. A gdzie tu solidarność nauczycielska, to jest słabe i o czymś świadczy, ale ten przypadek tak ma. No co teraz Wam pasuje i może wreszcie starczy, to półtor etatu.Cieniutko, cieniutko…….!!!!!!!!!!!!!

 7. I co wasza Pani Guru ZNP Baranowska, poparła Was zapewne, ZAWSZE żeście tak w swoją Guru wierzyły i się spowiadały i użalały. Ona was wysłuchała i poparła w tej dwulicowości, ale to było takie obopulne i zakłamane. Teraz wyszła ta Wasza- Małość i brak stanowczości i dezycyjności, ale to podłe. Pytam się a gdzie ci Polacy, którzy potrafili się zrzeszyć i stanąć razem i stawić czoła wszystkim przeciwnością. No to mamy przykład mierny, mierny. Nakim te Nsze dzieci i młodzież ma się wzorować. Mamy tu przykład -mierność, mierność, ułomność i słabość. Przykre, ale prawdziwe…..

 8. Jak się dowiedzieli ze za każdy dzień strajku nie dostaną pieniędzy to od razu się obudzili. Przedszkola zerowki są dochodowe więc po co mają strajkować ? Za wszystko trzeba tam płacić a jedzenie dostaja marne. Np. kawalek banana na podwieczorek tak jest w szkole podstawowej nr 2 !!! A to 10 zl A to 8zl A to 15 zl A to przynieść coś co trzeba kupic w sklepie i wyjdzie kolejne 100zl w miesiacu.

 9. Popieram przedszkolanki dobrze panie zrobiły a zbedne komentarze ludzie zostawcie dla siebie bo jesteście żenujący wypisywaniu bzdur!!!

 10. Ludzie ogarnijcie się one walczą i popierają strajkujących są z nimi jjjj ludzie w wypisywaniu bzdur są pierwsi opisują panie przedszkolanki a dzieci za pewno chodzą do tego przedszkola. Ludzie to bezmozgowce którym przydało by się dołączyć instrukcje obsługi bo to takie tempie sztuki.

 11. Do KT, ty nie pisz bzdur i ty potrzebujesz instrukcji obsługi, bo ani w pracy ani w pisaniu się nie ogarniasz.Jeśli piszesz cyt. …”one walczą i popierają strajkujących są z nimi …” Tłumaczę ci łopatologicznie, jeśli przerwały strajk, to proste znaczy NIE STRAJKUJĄ a tym samym nie popierają UCZCIWIE strajkujących i NIE solidaryzują się Z NIMI!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSTE, PROSTE dotarło,czy jeszcze NIE JUMASZ a to już twój problem

 12. A czy nauczyciele wspierali nas gdy przyszło do likwidacji gimnazjum?Nie, było załatwianie swoich interesów i przenoszenie się do podstawówki,a tym samym zostawienie dzieci i gimnazjalistów komuś innemu.Od wczoraj mam ten strajk gdzieś,bo nie ma nic śmiesznego w tym ,że straszy się dzieci brakiem promocji do następnej klasy.To nawet nie jest śmieszne…każdy człowiek jest z natury egoistą i ja też nim będę,mam gdzieś wasz strajk,jak się nie podoba zmienić pracę.Nie pozwolę krzywdzić dzieci.Dobry nauczyciel wie,że to wy jesteście dla dzieci ,a nie odwrotnie.

 13. Tak wystraszyły się JAK PANI Minister Zalewska poinformowała wczoraj , że niebędzie kasy za czas strajku i ZAWIESIŁY STRAJK. Tak to Panie przedszkolanki dbają o własny interes. No powidzmy słowami przewodniczącej ZNP Baranowskiej cyt. NAS to nie INTERESI, nic dodać, nic ująć . Pań z naszych przedszkoli to NIE INTERESI, ale inni nauczyciele w całej Polsce dalej strajkują i jeśli wywalczą podwyżkę, to uczciwie dostaną słusznie wywalczone pieniądze.

 14. Dla PiS ten strajk to jest kolejne błogosławieństwo, im dłużej będzie trwał, tym wyższy słupek poparcia. Ale dla mnie, ojca, to jest bandytyzm i zyski PiS mnie nie interesują. I rzecz najważniejsza, prawo do nauki jest DOBREM OSOBISTYM, chronionym przez konstytucję. Ewntualne odmówienie promocji uczniom z innych powodów niż brak wyników w nauce, to łamanie konstytucji i bezprawie podlegające art 23 w związku z art 24 kc. A ostatnia refleksja: strajk w końcu minie, wszystko się unromuje. Jaka po tym wszystkim będzie atmosfera w pokoju nauczycielskim? Czy może ZNP wydzieli osobne pokoje dla tzw. Łamistrajków?

 15. O czym my tu mówimy jeśli chodzi o ZNP, mam na myśli nasze w naszej Trzemeszeńskiej oświacie pod przywództwem Pani Baranowskiej, to tak np . likwidacja szkół wiejskich ZNP -POPARŁO nic nie walczyło, szkoły zlikwidowano, następnie Zasadnicza Szkoła Zawodowa -likwidacja ZNP-POPARŁO nic nie walczyło, Liceum Ogólnokształcące w rozsypce, nic w tej kwesti nie zrobiono ZNP- „0” zainteresowania. Ogólnie oświata w rozsypce a ZNP DOBRZE się ma półtorej pensji Gmina płaci i jeszcze etacik nauczyciela w czasie godzin pracy w ZNP i o czym tu mówić. Poprostu NIE INTERESI i tak samo panie przedszkolanki, też całe etaciki i nadgodzinki i co mają strajkować. Niech to robią inni a my później skorzystamy, no tak to wygląda, taka nasza trzemeszeńska rzeczywistość i mentalność na tym poziomie. No niestety przykre, ale prawdziwe.

  • Zgadzam się, natomiast nie na miejscu jest przytyk dotyczący przedszkoli. Wrócili do pracy w trosce o dzieci. Nauczanie (i opieka) maluchów wymaga dużo więcej pracy niż starszych dzieci. Przestańcie już ludzie dawać sobą manipulować (dziel i rządź) kto chce niech strajkuje, kto nie chce to nie. Przy każdym temacie skaczecie sobie wszyscy do gardeł i dzieki temu nikt nie patrzy na rządzących…

 16. Przedszkole nr 1i 2 mogło zawiesić strajk aby dzieci mogły przyjść do niego, a przedszkole przy szkole nr 2 nadal strajkuje i zero informacji do kiedy tak będzie. A dzieci pozostawione są na pastwe losu. Nie ładnie tak. A co mąją zrobić rodzice jak nie mają z kim zostawić ich. Zero zainteresowania.

 17. Panie Redaktorze a proszę spytać się tych Pań przedszkolanek, czy jeśli będą podwyżki pensji wywalczonych przez nauczycieli strajkujących, to czy Panie przedszkolanki niestrajkujące przyjmą nienależne im pieniążki. Zresztą to samo pytanie do Pań dyrektorek tych placówek skierować, bo jaki Pan taki kram….

 18. Słabo to wygląda! Inni strajkują a trzemeszeńskie przedszkola ciepłe kapcie i po strajku! Dwa dni i bańka pryska fiu, fiu. Gdzie trzemesznianie z charakterem spadkobiercy dumnych powstańców i lokalnych bohaterów. Czyżby wszyscy już wyjechali z miasta?

  • Charakter to raczej mają te osoby, które nie strajkują drogi anonimie. Trochę Ci się historia myli. Jak można porównywać działania komunistycznego związku z dokonaniami powstańców ? To jest Wasza walka o godność i szacunek?

   • Ciekawa dyskusja, jeden ośmiesza się cofając się i głosząc jakieś gornolotne coś, wcale nie wspiera to nauczycieli, to inteligentni ludzie , nie sądzę , żeby nagle znienawidzili tych co nie strajkują. Zawsze istnieje podejrzenie, że takie wpisy pojawiają się tylko po to, żeby skłócić wszystkich z wszystkimi.
    Drugi Polak i Patriota , decyduje kto charakter ma kto nie ma , sugerując jakoby ktoś kto ma inne zdanie był nie patriotą i nie polakiem.
    Internet ma dużo plusów, ale dla co poniektórych służy tylko do wylewania żółci i jadu , oczywiście w oczy by tego w życiu nie powiedział jeden z drugim. I nakręcamy ten poziom agresji i hejtu.

 19. Dyrektor nie może strajkować, Dyrektorzy nie tylko szkół ale i firm w których są związki zawodowe nie mogą do nich przynależeć. Tak samo jak prezydent Polski nie może być partyjny, po wyborach musi się z danej partii wypisać.

 20. Tak zawiesiły strajk, bo im się nie opłaca strajkować ich to nie INTERESI, rozumiesz. Przecież wszyscy wiedzą, że są w bardzo dobrych układach z Panią Przewodniczącą Baranowską a pozatym mają swoją bliską koleżankę związkową w przedszkolu. One sobie to już przekalkulowały, zrobią inni za NIE tę brudną robotę a one i tak na tym skorzystają, to poco mają strajkować. Przecież jest półtorej etatu i nadgodzinki i STRAJKOWAĆ, nie to NIE INTERESI!!!!!!!!!!!!!

 21. Jesli odmowia promocji uczniom beda pozwy i to nie male obowiazkiem dyrektora jest przeprowadzenie egzaminow tak jak jest zapisane w konstytucji niestety drodzy pedagodzy tak wiec przemyslec no i wakacje bedziecie mieli z glowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj