Strona główna Różne Przebudowa peronów na trzemeszeńskim dworcu

Przebudowa peronów na trzemeszeńskim dworcu

1137
17

Od kilku tygodni na trzemeszeńskim dworcu kolejowym trwają prace remontowe. Zlikwidowany został znajdujący się pomiędzy torami 1 i 2 peron drugi, tak zwany „peron wyspowy”. Po modernizacji zostanie on przeniesiony w miejsce dotychczasowego toru bocznicowego od strony Niewolna.

Pomiędzy peronami będzie tylko jedno przejście dla pieszych, planuje się natomiast dojście do nowego peronu drugiego od strony Niewolna. Prace wykonuje firma Torpol. W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o rozpoczętych pracach polegających na zmianie kategorii przejazdów kolejowych z niestrzeżonych na strzeżone. Dotyczy to przejazdów na ul. Foluskiej, a także w Cytrynowie i na drodze gruntowej w Wydartowie.

Jak nas poinformował Zbigniew Wolny z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., rogatki na tych przejazdach będą uruchomione do końca października.

17 KOMENTARZE

 1. Osobiście zaprojektowałbym dojście od strony Rudek . Byłoby bardziej politycznie . Jestem ciekawy czy modernizacji poddany zostanie pero pierwszy dostosowując jego do potrzeb osób niepełnosprawnych .
  Może źle interpretuje w/w informację ale wydaje się mnie , że ktoś tu mocno zadbał o bezpieczeństwo i naszą kondycję fizyczną .
  Jeżeli remont ma polegać na przemieszczeniu peronów bez obniżenia torowisk bądź podwyższenia peronów , to życzę dalszych udanych projektów i pomysłów .

 2. Pracownicy wykazują się wysokim poziomem kultury, pozwolę sobie zacytować powtarzane przez nich słowa: ,,Je*ło to je*ło na ch*j drążyć temat”. Ahhh jak miło siedzi się w oczekiwaniu na pociąg.

 3. JA do pociągu nie mogę wleźć. Kiedyś konduktor mnie wciągał. Tam jest za wysoko do zadarcia nogi na stopień pociągu. A zejście to sztuka cyrkowa.

 4. Z teksu odczytałem, że przejście będzie z jednego na drugi. Jedno ale będzie. Dodatkowo Będzie wejście od strony Niewolna, to jaki problem?

 5. Jeżeli przejście nie będzie pod lub nadziemne to: 1 – spadnie poziom bezpieczeństwa podróźnych, gdyż będzie trzeba wejść na peron na długo zanim przyjedzie pociąg – odpada wsiadanie „na ostatnią chwilę”. 2 – jeżeli zimą padnie nagłośnienie i pociąg do Poznania wjedzie niezapowiedziany to wtedy nie wsiądziemy 😀 😀
  Poza tym cieszę się, że trwa remont i będzie ładnie… powinno… 😉

  • Przejścia są robione tak że znajdują się przed miejscem zatrzymania pociągu, czyli pewno będzie trzeba lecieć gdzieś w kierunku nastawni żeby przejść na drugą stronę.

 6. A może w związku z tym ktoś pomyśli nad przyzwoitą poczekalnią i toaletą???
  Bo jeżdżąc i czekając codziennie, szczególnie jesienią, zimą nie ma żadnej opcji. Kożuch i pampers w torebce…
  Szkoda, że O tym nikt nie myśli 🙁

 7. Ludzie ale wy w głowach krzywo macie !!!Te wasze wszystkie komentarze o kant D…y !!! Trzemeszno , niby ładne miasto ale wszystkim tu źle. W tyłkach wam się przewraca, macie co macie i szanujcie to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj