Strona główna Różne Protest rolników również w gminie Trzemeszno

Protest rolników również w gminie Trzemeszno

8571
112

Już w najbliższy piątek (9 lutego) odbędzie się na ulicach całego kraju Ogólnopolski Protest Rolników. Nie inaczej będzie w gminie Trzemeszno.

Tego dnia, ciągniki rolnicze będzie można spotkać na drodze krajowej nr 15, na odcinku od Kwieciszewa do Trzemeszna. Protestujący rozpoczną akcję o godzinie 9:00 (przy „Chacie Wiejskiej” w Kwieciszewie) i zakończą o 13:00.

Kierujący powinni spodziewać się dużych utrudnień na drogach.

Podobna akcja, od godziny 10 do 14, zaplanowana jest na odcinku z Gniezna do Wrześni (również DK nr 15). Jak możemy przeczytać w serwisie Gniezno24.com, „zbiórka ma nastąpić około 9:30 w rejonie Szczytnik Czerniejewskich, a organizatorzy przewidują udział kilkudziesięciu pojazdów rolniczych, które będą jeździć DK15 z małą prędkością. Protesty mają więc mieć podobny charakter do tych, które miały miejsce w 2020 roku, choć inne są jego powody”.

112 KOMENTARZE

 1. A co jest powodem protestu? Dofinansowania dla rolników są? Na sprzęty? Jakimi ciągnikami panowie jeżdżą? Susza deszcze dofinansowania są. A w sklepach importowane tańsze niż nasze polskie. Czego sie domagają? Bo chyba nie chodzi o kasę? Każdy tylko podwyżki podwyżki
  Co ma powiedzieć ktoś kto nie ma znajomości i musi pracować jak mu Janusz biznesu zarządzi? Nie podoba się na Twoje miejsce mam …….. standard

  • Żyjemy w wolnym kraju, gdzie każdy może protestować. No chyba, że nie żyjemy w wolnym kraju. To jak to jest?

   • Tak to jest ze jak u prywaciarza pójdziesz protestować to 'dziękuję, do widzenia’ i szukaj nowej pracy. Kto może protestować ten może. Wiadomo jakie sektory
    Reszta pysk zamknięty

  • To kup kawałek ziemi i też bierz dopłaty,wam nie wytykamy wypasionych samochodów kupujecie pokazać jeden przed drugim .

  • To zmień pracę i idź do budżetówki, albo innej temu podobnej, albo sam otwórz jakiś biznes i to Ty będziesz Panem, albo kup ziemię I zostań rolnikiem wtedy to już w ogóle będziesz bogacz. Tylko marudzić potraficie że rolnicy drogimi ciągnikami jeżdżą itp itd. Ja bym mógł jeździć nadal starymi ursusami ale np kierowcy niech jeżdżą starymi jelczami, przedstawiciele handlowi niech jeżdżą polonezami, inni zamiast nowoczesnych koparek niech używają łopaty.

    • Bardzo chętnie. W jakiej branży pracujesz? Chętnie zrobią Tobie konkurencję. Zadowolony? Czy za chwilę będziesz na nich narzekać, że robią Tobie konkurencję?

     • Spoko potrzebujemy człowieka na magazyn do wysyłek – pensja 3221 zł na rękę. Koszty dojazdu po Twojej stronie. Zapraszam

     • I jak myślisz? Jak będzie więcej chętnych do pracy w obecnym Twoim miejscu pracy to pracodawca będzie mieć motywację aby dać Tobie podwyżkę abyś u niego pozostał w pracy? Jesteś nadal taki chętny do zapraszania? Potrafisz racjonalnie myśleć? Pytam, gdyż ta postawa nie ma nic wspólnego z racjonalnością. Nie pamiętasz czasów, gdy pracodawcy mówili: „Jak nie pasuje wynagrodzenie to za drzwiami czeka kolejka chętnych!”?

     • Mój pracodawca odwiedzających go w poszukiwaniu pracy ma wielu tylko chętnych do pracy nikogo😉😉Ja jak i jeszcze kilka milionów Polaków pracujemy za najniższą krajową to obawiać się nie mam czego😉😉 Świetnie pamiętam tamte czasy bo mam już blisko 60 lat i wiesz co Tobie jeszcze napiszę NIGDY NIE BYŁEM BEZROBOTNY. To racjonalnie Tobie jeszcze raz odpowiem, że nie boję się rolników szukających pracy.

     • Dochodzimy do wspólnych wniosków. Jeśli rolnicy będą zajmować się rolnictwem a Ty pozostaniesz na swoim stanowisku to może w końcu dostaniesz coś więcej aniżeli najniższą krajową. Życzę Tobie tej podwyżki z całego serca, gdyż każdy, kto pracuje zasługuje na godne wynagrodzenie.

     • Wiesz swoich samochodów też nie produkujemy i piechotą nie chodzę i mogę jeszcze tak wymieniać i wymieniać i wymieniać😉😉

  • Super niech dają bogatym a ci co żyją z małych rętek po wypadku niech głodują nigdy nie będzie sprawiedliwości są ludzie co na rękę odbierajà po 10000 zł mąż z i żona np i jeszcze dostają 800 plus a inni naprawdę głodują wstydźcie się ci co ciągle niedosyt mają bo źli ludzie co ciągłej mało bo rząd jak jednemu da to drugiemu musi zabrać

 2. Zamknąć przejścia graniczne z ukraina, skończyć juz importowanie ich produktów kosztem polskiego rolnika i obywatela. Obywatele powinni juz wrócić do siebie podziękować za gościnę i wracać budować swój kraj, gospodarkę, zadbać tam o wyż demograficzny. Brawo rolnicy. Na rynku pracy jest tragedia tez.

 3. Brawo panowie. Dla europejskich rolników same wytyczne, ograniczenia, dla ukrainskiego gówna sprowadzanego same drzwi otwarte. Dość żywności z ukrainy. Nie kupowałem, nie kupuje i nigdy nie kupię. Wspieram was i mam nadzieję że poznacie tych w Brukseli razem z tą żywnością. 🤮

  • Ja mam nadzieję że będzie to protest taki jak w Francji Wystarczy popatrzeć na YouTube co robią rolnicy z jajami Gnojowicę wywalają na sieć marketów Cora , Leclerc Na innym filmie McDonald jest oblewany gnojówką i jeszcze do środka wrzucili im jakiś bliżej nieokreślony syf Może dzięki takim protestom tak zwani mądrale w Brukseli się opanują z tą tak zwaną ekologią Wciskają nam kit że przykładowo odkurzacz który ma silnik o dużej mocy jest zły Kiedyś wystarczyło raz przejechać się po dywanie i mało tego że był czysty i oczywiście kurz zniknął to przy okazji tenże odkurzacz wyciągał gwoździe z boazerii A dzisiaj ? Tragedia Kilka razy przejdziesz tym gównianym odkurzaczem z pseudo ekologicznym silnikiem i co ? Powierzchownie jest niby czysto Ale tak naprawdę syf pomiędzy włosiem zostaje Albo zielony ład czyli ta pseudo ekologia – samochody elektryczne do produkcji których trzeba było totalnie zniszczyć środowisko żeby potem je niby chronić A utylizacja tego dziadostwa Porozmawiajcie sobie z kimś kto się tym zajmuje oczywiście w cztery oczy Powie wam to co mi Mówiąc krótko – po pierwsze jest to nieopłacalne a po drugie znowu trzeba zniszczyć środowisko żeby można wcześniej było je niby chronić A tak na marginesie Czy TV-PO czy TVN pokazuje co się dzieje na świecie ? Oczywiście że nie Bo donaldinio nie pozwolił Mamy według niego gówno wiedzieć Siedzieć w domu i myśleć że jest git Brawo rolnicy Jak będę musiał stać i czekać przez to że blokujecie drogi to jeszcze Wam kawę przyniosę

 4. Oto 7 głównych postulatów ogólnopolskiego protestu rolników:
  * Natychmiastowe odstąpienie od wszystkich założeń Europejskiego Zielonego Ładu i stworzenia nowej WPR na zasadach rolników.
  * Ustalenie zakazu wprowadzania na rynek Polski i Unii Europejskiej produktów wytwarzanych w sposób inny niż zalecany w dyrektywach unijnych oraz przywrócenie ceł na produkty rolno-spożywcze z Ukrainy.
  * Natychmiastowa rozbudowa infrastruktury portowej i magistrali kolejowej w celu poprawy logistyki związanej z eksportem płodów rolnych z Polski.
  * Ograniczenie biurokracji w rolnictwie.
  * Ułatwienie prowadzenia inwestycji na terenach wiejskich.
  * Zwiększenie limitu pomocy de minimis z 25 do 50 tys. euro.
  * Odstąpienie od zakazu stosowania nawozów azotowych od listopada do końca lutego.

  • Panie Organizatorze a gdzie byliście jak rządził PiS? Nic Wam nie przeszkadzało? Jak protestowaliście? Do wszystkiego chcecie kasę a my pracujący skąd mamy brać na Wasze drogie produkty? Niech Pan nie pisze o pośrednikach bo tę bajkę już znamy. Jak próbuję coś kupić u producenta to jest tak samo drogo jak w sklepie. Komu utrudniacie życie władzy czy współobywatelom? Zobaczymy jak dostaniecie powołanie do wojska bo wojna tuż tuż i trzeba będzie bronić Ojczyzny

   • 👏👏👏👏 w punkt! Zwykły obywatel płaci ceny z kosmosu za produkty nasze. Wole kupic pęk bananów z importu. Zdrowsze to i tańsze. Wystarczy pojechać zobaczyć jak wygląda Polska wies. Nie utrudniajcie życia zwykłym obywatelom, jeździe sobie wypasionymi ciągnikami, kombajnami do Brukseli i Warszawy. Zwykły obywatel dość płaci za wasza drożyznę, jeszcze utrudniać macie funkcjonowanie? Za dobrze macie!

    • Pszenica kosztuje tyle co 20 lat temu. Proszę zapytać w sklepie dlaczego bułka nie kosztuje tak jak dwie dekady do tyłu. Koszty np. paliwa, nawozów 200-300 procent wyższe.Polityka UE np. muszę ugorować 4% gruntów itp. Obrazowo ktoś ma mieszkanie 50m przychodzi urzędnik wydziela 2 metry kwadratowe mieszkania i prosi o ich nieużywanie. W kwestii wypasionych traktorów jest to narzędzie pracy. Jakoś nie widać jelczy i starów z tabliczką TIR. Proszę do wypowiedzi dołączyć Swoje zdjęcie „zwykłego obywatela” w syrence lub trabancie. Pozdrawiam

   • Gdyby tylko za nasze wyprodukowane produkty płacili tak jak trzeba np. za zboże, bydło, trzodę, nie trzeba by było dopłat z UE, starczyłoby w zupełności z własnych pieniędzy kupić nawóz, paliwo, a to po ile wszystko jest w sklepach to już nie wina rolnika tylko pośredników i tego po ile sklep to sprzeda, proszę chwilkę popracować na gospodarce to zobaczy anonim jaka to lekka praca

    • Mieszkam na wsi to wiem jaka to praca. Myślisz, że tylko rolnicy ciężko pracują? Już widzę te ceny bez dopłat- tylko bogatych byłoby stać na zakup Waszych produktów.

   • Rolnicy będą bronić zawsze ,a co do wojska to jak służba była obowiązkowa to ze wsi byli wszyscy tylko z miast bronili się jak mogli tacy to jesteście .

 5. Unia dany środek ochrony roślin uważa za szkodliwy, na ukrainie jest stosowany i takie produkty juz nie są szkodliwe ? Powodzenia panowie! Dzis jesteśmy z wami! Walczycie z cyrkami unijnymi i parszywy żywnością

 6. Solidarni z rolnikami! Szkodliwe i głupie działania brukselskich biurokratów dążą do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego Europy i mówiąc kolokwialnie zaorania unijnego rolnictwa na rzecz krajów Ameryki Południowej i Ukrainy. Powodzenia dla rolników w ich walce, która jest zarazem naszą sprawą – zwykłych Europejczyków.

 7. Jak słyszę te eko określenia typu zielony ład itp.to robi mi się niedobrze. Importują na rynek żywność z ukrainy a względem reszty unijnych krajów mają wymogi? Pies was jebał!

 8. Za PiSu również strajkowalismy między innymi przeciw piątce Kaczyńskiego, gadanie że u producenta jest drożej niż w sklepie też bujdy, a co do wojny i bronienia ojczyzny to jestem pewien że rolnicy wspólnie bronili by naszego kraju do ostatniej kropli krwi

  • Bujdy to Ty piszesz. Chciałem kupić jesienią ziemniaki od sąsiada to cena dla mnie „po sąsiedzku”była taka jak w sklepie tylko że jeszcze musiały być moje worki i sam musiałem je sobie przygotować. Mnie i innych nie stać na jeżdżenie samochodem i wypalanie paliwa bez celu. Dlatego, że Ukraińcy bronią swojego kraju to ani Ty ani nikt inny na razie nie musi przelewać jednej kropli krwi tylko im trzeba trochę pomóc i niestety takie materialne koszty ponieść.

   • Tylko że te ukraińskie zboże np. nie należy do Ukrainy tylko do międzynarodowych holdingów. Ale prawda jest taka że rolnicy mają dopłaty np do paliwa, odszkodowania jak jest susza itp itd a jakie dopłaty ma np muraż, hydraulik czy inny drobny przedsiębiorca? Żadne.

 9. 23 latek wjechał w 3 osobowa rodzinę która szla prawidłowo. Dlaczego bezmózgowi daje się prawko? Możesz iść prawidłowo i wjedzie w ciebie debil. Dlaczego policja nie wyłapuje osób które notorycznie pędzą po naszej gminie jadą beż zmniejszania prędkości jakby to była autostrada? Chodniki wąskie, słupy ze wózkiem nie idzie przejechać. Zawsze to powtarzałem że u nas za dużo osób ma prawko i nie myśli za kółkiem. Rolnicy przestancie stwarzać problemy. Ciągle wam malo

 10. policja powinna z czujnikiem emisji spalin sie zjawic i dawac mandaty za zadymienie przestrzeni drogowej co naraza kierowcow i pieszych na utrate zycia lub zdrowia codziennie dawac mandaciki a ci niech sobie jezdza

  • Spalinowki lubisz wdychać a nie komina gorsze? Codziennie spalinowe auta nas trują po 3 stare na rodzinę i tu cisza. Nikt nie buczy. Jeżdżę firmowym elektrykiem lub hulajką.

 11. ale gdzie jest prezydent ? w Afryce ?

  znacie jakiegos wcześniejszego prezydenta, ktory pisal na necie z osobami: „Seba sra do chleba, ruch..ło leśne itd. ” ?

  albo kiedy za granicami PL jbyła/ jest wojna to ktorys z prezydentow wypowiadal wojne rządowi ?
  – Tak sie dzis zastanawialem gdzie ja zyje …

  film na Youtube pt: ” Michał Kamiński LIVE! Duda grozi wojną rządowi RP | Misiek wieczorową porą, 5.02.2024″

  strajki jak najbardziej jesli sluszna sprawa ok ale co wam da wieksze ceny jak co chwile F-16 sa podrywane bo granica jest naruszana , co mi po zmianie roboty jak za chwile moze byc cos gorszego ?

 12. Piekarz też wytwarza żywność i mając takie same obroty i dochody ile piekarz musi zapłacić ZUS- a ile tonik KRUS-u? Rolnik ma dopłaty do paliwa tzn do ropy a czy ten piekarz ma takie dopłaty? Rolnik mówi że gdyby nie wieś to miasto by padło i że wieś utrzymuje miasto. Tylko że te miasto to największy odbiorca od rolnika i gdyby miasto przestało brać produkty od rolnika to wieś by padła. Rolnicy i tak mają za dobrze.

  • Proste proszę wziąć kredyt, nabyć gospodarstwo i mieć dobrze. Jeżeli chodzi o paliwo to 95% jest wypalone na polu i w ilościach ogromnych dla zwykłego posiadacza samochodu np. w żniwa traktor plus kombajn 400-500 litrów na dzień (dobry diesel przejedzie na tym 10000 km)

   • Mam pytanie z czego rolnicy dokładają do tego interesu? Zawsze możesz sprzedać gospodarstwo i pójść do innej pracy- wtedy zobaczysz inne uroki życia.

   • A czy przedmówca napisał ze jemu w pracy tak źle? Skądże z tymi głupimi argumentami na poziomie idioty. Mamy prawo zwracać uwagę na Wasze dopłaty, na Wasze wieczne niezadowolenie. Wystarczy przejechać się i zobaczyć na własne oczy jakie sprzęty, jakie chaty powstają z tych biednych pensji i dodatków rolnika. Myśli ze wy tylko ciężko pracujecie? Inni też. I nie narzekają
    A my wiecznie musimy płacić więcej, ci strajkują tamci strajkują. Strajkowali nauczyciele dostali podeyzke jak to się niby przekłada na dziecko? Znikną korepetycje? Wy dostaniecie co chcecie kto za to zapłaci? Znowu my. W postaci droższej żywności. Która jest coraz gorszą

  • Dla przypomnienia,tona pszenicy Ok 700-800zł,bochenek chleba Ok. 5,5 ,ile chleba można upiec z tony mąki? I czyj zysk? Rolnika czy piekarza?

 13. Popieram protest!Tylko dlaczego mam nie dojechać, żeby załatwić swoje sprawy?Nie popieram sprowadzania żywności i zboża z zagranicy ale to ja mam ponosić odpowiedzialność?! Co innego oblewanie gnojowicą urzędy odpowiedzialne za zapaść rolnictwa.

 14. Możesz napisać ile i jakiego rodzaju dotacji dostajesz? Z jakich programów pomocowych korzystałeś po wejściu Polski do UE.

 15. Każdy może strajkować o co chce ale nie koniecznie dostac to co chce . Ale też można zmienić pracę skoro nie opłaca się rola to do zwykłej a jak ktoś mówi że opłaca to miec rolę

 16. Rolasy byznesmeny tanimi ciagnikami ursus wyjada pewnie
  ojjj czekam az jarek wroci do wladzy to pojdziecie po rozum do glowy – twarda reka trzeba

 17. Decydując się kilka lat temu na pieniądze z uni trzeba było liczyć z tym że będą wprowadzać swoje zasady . Odajcie im pieniadze co dostaliście z inflacja i po swojemu nikt też nikomu nie każe gdzieś pracować skoro się nie opłaca isc do innej pracy tak jak robią zwykli obywatele weźmie zapewne ktoś wasza ziemię i stwierdzi że opłaca

 18. Proponuję jechać do Janusza Wojciechowskiego, komisarza do spraw rolnictwa, który pierdzi w stołek za tysiące euro i polskich rolników ma w dudzie.

  • Dokładnie i tam się zablokujcie! (najlepiej, aż do wykopków)
   Co wam zrobili normalni i uczciwie pracujący obywatele? Ludzie jadący do pracy? Do lekarza? Do żłobka, szkoły i przedszkola?? Trochę wyobraźni! Takimi jesteście bohaterami to jedźcie do Brukseli protestować!!

   • Rolnicy z Polski nie muszą jechać do do Brukseli, gdyż wszystkie kraje są objęte rolniczymi protestami w tym tym Belgia. TVN i TVN bis (TVP) nie pokazują tego więc o tym znaczącą część społeczeństwa po prostu nie wie. Zmieńcie kanał. Poszukajcie w internecie informacji z innych źródeł a dowiecie się, że ta chora polityka fanatyków religii klimatyzmu wyprowadziła rolników na ulice nie tylko w Polsce ale w całej Europie. Wyprowadzi za chwilę wszystkich kierowców jak zakażą korzystania z pojazdów zasilanych silnikami spalinowymi. Będą kolejne grupy, które się obudzą. Nadejdzie to bardzo szybko.

 19. jedno podstawoe pytanie do Rolnikow mam

  – czemu nam robicie pod górke rodzicom z dziecmi , emerytom i blokujecie nasze drogi ????

  – – Czy nie mozecie pojechac i dookoła sejmu zrobic blokade ? ja rozumiem ze PiS interesy i wały na was robił uwaga opozycja i tez niezalezni analitycy im mowilli ze tak moze byc ale ktos sie obłowic chcial i dlaczego nam blokujecie drogi – ja w takim razie bojkotuje lokalny rynek ziemniakow, kapusty , burakow (a mam wtyczki w Krochmalni ) mamy sobie lokalnie robic pod gorke to ok nie widzęproblemu przez internet mi mleko kurier wozi taniej niz w marketach to i warzywa bede zamawial kurierem – Bawcie sie sami a skonczy to sie jak zawsze skorzysta ktos trzeci i zrobi interes zycia

 20. a co wy bidni rolnicy na to ?? film na Youtube pt: „MAGNAT Z PiS – BRUDZIŃSKI I TREFNE FAKTURY Z PIZZERII❗”

  wy sie tu bijecie o jakies 100 tysia czy ile tam a barony miliony robili i co ? idzcie moze do nich zeby sie podzielili z wami

 21. Kiedy pójdziesz jutro po pieczywo zastanów się czy chciałbyś dożyć czasów, w których produkty wykorzystane do jego stworzenia pochodzą z niewiadomego pochodzenia. Zastanów się czy chciałbyś dożyć czasów, w której my Polacy nie mamy swojej, wyprodukowanej na naszej, polskiej ziemi żywności. Warto pomyśleć trochę dalej aniżeli tu i teraz.

  • kiedy chodziles odstani rok rzadow po pieczywo skad miales wiedziec ze zborze techniczne ktos taka nazwe wymyslil zeby kupic zborze splesniale, zarobaczone aby wprowadzic to na rynek ? bo i po co kupowali ? zeby wysypac z tego sobie droge pod domem ? ostatni rok za rzadow pis jak chodzilem po pieczywo to sie zstanawialem czy jem robaki czy nie a utajenie ktore firmy to skupily przekonalo mnie ze to kupili SWOI wiec nie gadaj glupot ze teraz nagle bede sie zastanawial powiem wam lepiej rolasy maja na swoich polach przestrzenie gla siebie i na sprzedaz dla siebie maja bez opryskow a reszte leja – skad wiem ? bo mam w rodzinie rolasa i skoncz juz tu mamic tych ludzi na forum opowiadasz podniosłe bajki, brakuje jeszcze slow ze dla Polski, Dla Kosciola bom ja wierzący, wplec jeszcze slowa w swoja bajke Naród i Niepodleglosc i mozesz kandydowac do pis !

   • I tu wychodzi Twoja prawdziwa natura malutkiego , zawistnego człowieka. PiS nie jest lepsze od tejże obecnej ekipy. Swój jad nienawiści możesz sobie dalej wylewać hejterze. Tylko, żeby te szambo nie zalało Trzemeszna jak ostatnio.

 22. Lewactwo chce przestawić rolników na hodowle świerszczy, a argument jest taki, że taka hodowla jest tańsza i maszyn nie potrzeba. Będziecie jeść robale i syntetyczne mięso. Strajk powinien wyglądać tak jak we Francji czy w Niemczech, tylko u nas by zaraz zaczęli strzelać tak jak do górników za zarządów platfusuf. Do czego się jeszcze ta władza posunie,gdzie obietnice, paliwo po 5 zeta i długo by jeszcze wymieniać i co się musi stać żeby yebac pisy oprzytomniały.

  • teeen znowu o jedzeniu robakow — widac ze sie naogladal TVP 8 lat
   to ja ci powiem ze pis tą narracje wymyslil jak Trzaskowski kandydowal zeby zniechęcic ludzi do glosowania malo tego mowili ze Zydom odda kamienice itd a ludzie w strachu glosowali na Anżeja i teraz zastanow sie kto ci dal zborze tak zwane techniczne zaplesniale i zarobaczone ? i kto to zborze kupil skoro pis nie chcial podac firm ?
   i kto w koncu dostal na stole robaki ???

   i teraz uwaga dla pana Solidarni z Rolnikami jego Swiat sie zalamie bo dowie sie ze go pis oszukiwal uwaga uwaga poniżej cytuję

   „Tusk i Trzaskowski chcą nam zakazać jedzenia schabowych i salcesonu oraz nakazać jedzenie robaków. Tak przez ostatnie dni wypowiadali się członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Teraz okazuje się, że rząd sam dołożył 6,5 miliona złotych do badań nad jadalnymi owadami. A konkretnie spółka podlegająca ministrowi z Bielska-Białej.”

   i cooo ? zatkało kakao ???? 8 lat cie chlopie oglupiali a ty niesiesz tę glupote z wiatrem dalej !
   Dojna ojczyzne Raczył Dac im Pan dzieki takim ludziom jak ty

   Ciebie to trzeba traktowac jak Swiadka Jehowy ! jak mi ktos zaczyna gadac co slyszal przez 8 lat w TVP to mowie S…

 23. Wniosek jest jeden. Tak, jak potrzebujemy być niezależni energetycznie, militarnie potrzebujemy jako naród być niezależni (zabezpieczeni) pod względem żywnościowym. Polscy rolnicy są naszym bezpieczeństwem. Można to kwestionować. Tylko kto to kwestionuje? Z pewnością nie ktoś, kto wykazuje się odrobiną zdrowego rozsądku.

 24. A miało być bez nienawiści. Hejtu na religię zacznijcie myśleć o czlowieku, a nie z pryzmat w co wierzy to prywatna sprawa każdego. Popatrz się na sąsiada, osobę przechodząca obok ciebie nie oceniaj po wyglądzie. Szanuj każdego człowieka, zobaczysz że lepiej ci będzie się żyło, nie zaśmiecaj swojego umysłu bzdurami, msciwoscia, zazdrością. Zacznijcie myśleć pozytywnie o naszej ojczyznie obojętnie kto rządzi. W jedności Narodowej jesteśmy silniejsi, razem możemy więcej. Dbajmy o naszą ojczyznę o naszą wolność w każdym znaczeniu. Nasi dziadkowie walczyli o Polskę zapłacili wysoką cenę uszanujmy to pielegnujmy ich pamięć i to co nam po zostawili w spadku.

  • Spokojnie. Za kilka dni dowiesz się, że takie są … obietnice Tuska albo Kosiniaka-Kamysza albo Hołowni albo Czarzastego. Musisz znów im uwierzyć a dostaniesz podwyżkę*.

   * nie wiadomo kiedy, ale kiedyś podwyżkę dostaniesz, tak jak podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

   • koalicja rzadzi 55 dni i smiac mi sie chce jak ci co nie potrafia oderwac sie od milionowego koryta rozliczaja juz Koalicje – pis burdel prawny po sobie zostawil – np. Prokuratorzy maja w garazach co udowodniono pelny garaz papierow niewygodnych dla pis, trybunal tez jakos nikogo nie sciga pod siebie porobili roboty jest wiele a te jelopy juz rozliczac zaczeli KO 8 lat cicho siedzieli a teraz przez 55 dni szumią – NIE PO TO POLACY stali w 5h i 10 h kolejkach do lokali wyborczych zeby cos zmienic baa nawet wlasciciele pizzeri pizze darmo do kolejek dostarczali aby pomoc jak myslisz w ktorej grupie piszacy za pis jest ? w tej co to MoRadziecki ciebie oklamal ze stworzy rzad wiekszosciowy i za 2 tyg pracy po 60 tys odprawy eby sie nachapac ??? idz pisac do Płaszczaka wiadomosci a nie tu

    • O proszę. Zwyczaje z warszawki przenosisz na grunt trzemeszeński? Nie zamkniesz ludziom ust. Bądź tego pewny. Nie w Trzemesznie.

  • Tam gdzieś wyżej Paweł pisze, że płaci za pracę w magazynie 3221 zł na rękę. Narzekasz na zarobki w urzędzie? Paweł chętnie poda wszystkim zainteresowanym rolnikom i urzędnikom szukającym pracy dane kontaktowe, gdzie składać podania.

   • Nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem bo chyba tutaj to „rolnicy ” narzekają na swoje zarobki a nie urzędnicy, którzy od stycznia mniej niż 3221 zł nie zarabiają. Widzisz mimo braku pracownika jakoś mój pracodawca nie daje wyższej pensji tylko zawsze minimum☹️☹️Dla tego nie boję się tej „wielkiej konkurencji”, o której piszesz wyżej😉😉. Miłego dnia

    • Zanim zaczniesz kogoś deprecjonować sugerując brak umiejętności czytania ze zrozumieniem zapoznaj się z wpisem Anonima z dnia 7 lutego z godziny 12:09 bo to na jego wpis była moja wypowiedź. Wtedy zrozumiesz, że łatwo jest kogoś obrzucić błotem trudniej przyznać się do błędu.

  • Nauczyciele nic jeszcze nie dostali bo Prezydent nie podpisał ustawy okołobudżetowej i dopiero od kwietnia dostaną i budżetówka też

 25. Rolnicy mogą uczyc sie od Macierewicza ! z pięści zdzielił w dziub Kamińskiego !

  film na Youtube pt: „Kaczyński poległ podczas szturmu na Sejm RP! Kamiński ofiarą Macierewicza.”

  zeby na tych drogach nie doszlo tylko do rękoczynu bo pisowcy z pięści sami juz siebie okładają !!

  co to sie porobiło nie dosyc ze Kaminski twierdzi ze był sponiewierany w więzieniu to jeszcze na wolnosci z pięści od Macierewicza ehhh cale zycie pod górke ale elektoratowi beda mowic ze to opozycja a tamci polecą w obronie

 26. Ryżemu to gra. Tu zamieszanie z Wąsikiem i Kamińskim. Tu zamieszanie z odrabianiem albo raczej nie odrabianiem zadań domowych a to pigułka dzień po. Kiedy uwaga opinii publicznej odwrócona jakże ważkimi tematami można wałki robić. Mam nadzieję, że rolnicze protesty doprowadzą do przebudzenia się społeczeństwa. Ile można żyć igrzyskami pod jakże inteligenckim hasłem ***** ***? Mi się to dawno znudziło. Oczekuję na realizację obietnic. Miesiąc miodowy dawno minął.

  • powiem ci lepiej kaczor jak mowia jego znajomi za małego podjudzał kolegów ze ten powiedzial na ciebie to i tamto a tamtym mowil ze ten na ciebie to – kiedy tamci i ten pogdali ze soba dowiedzieli sie ze kaczor ich przeciw sobie nastawil i dostawałwpier…l

   To samo robi w polityce zamiast sie szarpać jak dziś ze strażą marszałkowska usedliby za solem i ponegocjowali ale widac elektoratowi sie podoba ze 50km od granicy momby spadaja , takiety a pis sie uzera zamiast cos zrobic pozytecznego

   przypomina to dzialanie pisu stary dowcip wpada chlop na skraj wsi i pyta czy niemcy we wsi a ci mowia gdzie tam 20 lat temu sie wojna skonczyla a chlop na to „a ja te pociagi wysadzam i wysadzam”

   – moze powiedzcie kaczorowi i moraDzieckiemu ze juz przegrali wybory i nie stwozyli rządu tak jak swoich wyborcow perfidnie klamali ze stworza i sa dogadani – ile jeszcze klamstw ten elektorat zniesie ? mnie raz w sklepie oszukali to juz tam nie ide a ci twardo za kaczorem hehe

   • Jestem trzeźwy i nie głosuję na kogoś, kto już pokazał jak potrafi realizować obietnice wyborcze. Wybory były, ludzie wybrali więc czas teraz na realizację obietnic przez tych, którzy wygrali. Ty nie czekasz na realizację obietnic?

    • Moje już realizują i ci co na nich głosowali są zadowoleni. A Ty no cóż musisz poczekać jak wygrają ci na których Ty głosujesz.

  • szkoda ze 8 lat gebe miales zamknieta jak brali sądy dla siebie i prokuratorure – prokurator mial garaz pelen akt zatrzymanych zeby nie wychodzily na jaw szwindle poczytaj sobie

  • Wojciechowski zmienil juz gadke odkad zostal komisarzem – unia mu kupe kasy leje na konto to swiatopodglad sie tez zmienil juz mu wszystko pasuje

 27. ale czy normalni i uczciwie pracujący obywatele blokują wam wjazd lub wyjazd na pola? Komu wy, „rolnicy” utrudniacie życie? Poziom pazerności totalnie was odmóżdżył!?

  • Wyczuwam nutę zazdrości w powyższym wpisie. Pytanie moje brzmi następująco. Czego zazdrościsz rolnikom? Potrafisz wymienić?

 28. Zapewniam Ciebie, że moje wynagrodzenie nie ma nic wspólnego z tym czy rolnicy będą rolnikami czy nie. Niech tylko nie utrudniają życia innym obywatelom a będzie dobrze. Dzięki za życzenia😉😉Nie wiem ile masz lat ale pamiętaj, że nie tylko kasa się liczy. Pozdrawiam😉😉

 29. Wszyscy tylko chcą podwyżki, więcej, dodatki. Nauczyciele podwyżki, rolnicy dodatki. Korepetycje w końcu znikną? Dzieci w szkole będą czuć się bezpiecznie? Ile przypadków gnębienia jest? Skończy się przymykanie oka?

 30. To o co walczą rolnicy, nie tylko dla siebie, to bezpieczeństwo żywnościowe dla naszego narodu. Każdy, kto pluje, lży, wyzywa na rolników niech przypomni sobie jak wyglądały półki sklepowe, kiedy został ogłoszony covid albo jak wyglądały ceny po wybuchu wojny na Ukrainie. Jeśli chcecie, aby takie sytuacje powtarzały się częściej to plujcje sobie dalej. Rolnicy sobie poradzą. Przeżyją. Coś tam sobie zbiorą z pola, coś wyhodują. Oni sobie poradzą. W przeciwieństwie do mas ludzi, którzy w bloku mogą sobie wyhodować co najwyżej grzyba na ścianie lub rzeżuchę.

 31. uwaga wyjaśnia major wywiadu na Youtube
  film pt: „Dlaczego Macierewicz dał w gębę Kamińskiemu? O sytuacji w PiS z majorem wywiadu”

 32. Ciemnogród . Znowu wnerwicie tych co jadą do , albo z pracy . Reszta ma was gdzieś i nic się nie zmieni .Gniezno nie jest strtegiczeym miastem jak Warszawa , ale jeden dzban powie strajk inny podłapie , a normalny człowiek musi znosić ten cysk .

 33. Co my wam zrobilismy? dzieci jadace do szkoly? Ludzie jadący do lekarza? Karetki? Autobusy? Kurierzy? Hurtownicy? Piekarze?… Zastanowcie sie zanim pójdziecie do urn wyborczych, zmiencie myslenie, a nie utrudniajcie ludziom dojazd !!! Musimy dojechac do pracy, zarabiać, aby mieć pieniądze na wasze produkty okraszone chemia. W tej unii tylko doplaty wam pasuja. Protestujcie przed hurtowniami, bazarami i sejmem. Tytaj nic nie zdzialacie. Oburzacie i denerwujecie ludzi, mieszkających obok was. To przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego.

 34. Mario droga. Przeszkadza Tobie, że polscy rolnicy stosują środki ochrony roślin (potocznie zwane przez Ciebie chemią) a nie przeszkadza Tobie fakt, że kupujesz chleb z mąki z pszenicy ukraińskiej, która jest chroniona substancjami chemicznymi, które w Polsce są już dawno wycofane z obrotu (w Polsce są niedostępne, w przeciwieństwie do Ukrainy)? Naprawdę nie dostrzegasz dla nas konsumentów zagrożenia w tej polityce otwartych granic od wschodu?

  • jemu nie przeszkadza chlec ze splesnialej mąki i z robalami zwany potocznie „technciznym” na potrzeby zarobienia milinów ale on glosowal na pis wiec jemu to odpowiada bardziej go gryzą rolnicy bo zazdrosci.
   Uwaga wiewiórki donoszą ze na jesien pis zmienia nazwe zlecono juz rembranding loga i nazwy ! czyli wymysli sie jakies ładne patriotyczne slowa i oglupienie ludzie poleca

   • Napisz to w sposób czytelny, tak aby każdy zrozumiał sens Twojej wypowiedzi. Skup się może na problemie, który jest tu poruszony a nie piszesz o rzeczach, które w żaden sposób nie wpłyną na rozwiązanie problemu bezpieczeństwa żywnościowego.

  • A wiesz, że za tym protestem stoi niejaki pan Telus😉😉 Nic nie zrobił dla rolników jak miał władzę a teraz robi się dobrym wujkiem.

 35. Naprawdę uważasz, że polscy rolnicy nie stosują chemii zakazanej na zachodzie ?? Zachodnie zboże nie jest w stanie nawet splesniec tak jest napakowane chemia. Mieszkam na wsi, sam doswiadczam tego, że rolnicy, psikaja w południe, kiedy pszczoły pracują, przy wietrze, który roznosi chemię nam na działki… w nosie maja ekologie i nasze zdrowie. Nasza chenia jest lepsza niż ukraińska. Typowe dla Polaka.Protestujcie tam, gdzie trzeba. Nie tu .

 36. Dużo oskarżeń a mało konkretów. Od kiedy Ukraina jest na Zachodzie? Na jakie działki jest roznoszona rzekoma chemia? W jakiej miejscowości ma miejsce ten rzekomy proceder? Skąd wiesz co było stosowane? Zgłosiłeś ten proceder do służb, aby to wyjaśniły i ukarały w przypadku potwierdzenia stawianych przez Ciebie publicznie zarzutów o łamanie prawa?

 37. Czytam w necie ” w tym tygodniu Kołodziejczak ujawni firmy kupujace zborze z Ukrainy za 51 zl tona ”
  Dlaczego rzad pis nie chcial aby to ujawnic ? jako konsument chcialbym to wiedziec by takich firm nie wspierać, dlaczego rolnicy popierali w 67% w Polsce taka partie ?
  Sami sobie ważyli piwa i nie moga wypic ? – powinniscie strajkowac wlasnie pod tymi firmami co to kupowaly i blokowac skutecznie im dostawy a wy zwyklym ludziom robicie na zlosc – typowy rolnik pisiory go nabraly w wyborach bo rolnika najlatwiej zmanipulowac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj