Strona główna Kultura Projekt Ne.Mo czyli spotkanie w Kunszentmiklós

Projekt Ne.Mo czyli spotkanie w Kunszentmiklós

3789
0

W dniach od 5 do 8 lipca w węgierskim miasteczku Kunszentmiklós odbyło się kolejne spotkanie delegacji z miast partnerskich, które uczestniczą w projekcie Ne.Mo. Uczestnikami byli przedstawiciele miast z Bułgarii, Chorwacji, Łotwy, Malty, Polski, Rumunii, Włoch i Węgier. Trzemeszeńska delegacja była najliczniejszą, bowiem w wyjeździe prócz przedstawicieli samorządu i urzędu uczestniczyła młodzież z chóru Kantata z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie wraz z opiekunami.

Jak zwykle wyjazd w ramach programu Europa dla obywateli był szansą do poznania kultury zagranicznych partnerów. Trzemeszeńska delegacja w drodze do Kunszentmiklós zwiedziła Budapeszt.  Natomiast przyjęcie w miasteczku było bardzo miłe i serdeczne, a Węgrzy często podkreślali tradycyjną przyjaźń polsko-węgierską. W sobotni wieczór dla węgierskiej publiczności z koncertem wystąpiła Kantata nagrodzona gromkimi brawami.

Pobyt w Kuszentmikós był okazją do zacieśnienia bliższych kontaktów ze stroną węgierską. Węgierscy uczniowie są zainteresowani przyjazdem do Trzemeszna, co być może nastąpi w przyszłym roku szkolnym.

Koncert Kantaty Koncert Kantaty 2 Przeciąganie liny Wspólne zdjęcie delegacji w ratuszu Wraz ze średniowiecznymi wojami Warsztaty prowadzone przez przedstawiciela firmy Pentacolor W Budapeszcie Pokaz tańców węgierskich Pod pomnikiem Anonima w Budapeszcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj