Strona główna Kultura Procesja Bożego Ciała w Trzemesznie

Procesja Bożego Ciała w Trzemesznie [WIDEO]

3766
3
Reklama

Dziś wierni świętują Boże Ciało – jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego. Po uroczystej mszy świętej, odprawionej o godz. 10:00, uczestnicy wyruszyli w procesji eucharystycznej ulicami miasta.

Tradycyjny przemarsz prowadził z placu Kosmowskiego do placu Kilińskiego, skąd wierni powrócili do świątyni. Na trasie przygotowano cztery ołtarze: przy Urzędzie Miejskim przy ul. 1 Maja, w pobliżu apteki na placu Kilińskiego, przy restauracji Czeremcha oraz na placu przed kościołem. Przy każdym z nich odczytano fragment Ewangelii.

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo z tegorocznych obchodów |TUTAJ|. Subskrybujcie nasz kanał, aby być na bieżąco.

Mini-galeria zdjęć poniżej:

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. cudowna procesja , dzialanie laski Bozej,weselmy sie radujmy sie zachecajmy wszystkich ,zeby calym Modlmy sie jeden za drugiego nieustannie.sercem trwali przy Panu.Aby wielka,liczba ludzi przylaczyla sie do Pana Boga wszechmogacego .My adorujac Jezusa w procesji,dajemy swiadecto wiary,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ (komentarze nie związane z tematem, naruszające dobra osobiste osób lub prywatnych firm, jak również stanowiące SPAM nie będą akceptowane)

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj