Strona główna Różne Prezes „Fortuny” na sesji RM

Prezes „Fortuny” na sesji RM

4200
26

W obradach ostatniej sesji Rady Miejskiej uczestniczył prezes „Browaru Fortuna” Krzysztof Panek. Do Trzemeszna przyjechał na zaproszenie władz samorządowych, które chciały usłyszeć o powodach rezygnacji z planów odbudowy browaru i lodowni oraz o dalszych planach co do tych obiektów.

Jak niejednokrotnie pisaliśmy, w planach „Fortuny” był generalny remont oraz uruchomienie produkcji lokalnego piwa, opartej na starych recepturach. Przypomnijmy, że władze spółki już wcześniej informowały o tej decyzji burmistrza. Prezes powtórzył, iż na rezygnację z inwestycji wpływ miała głównie pandemia.

Przez obowiązujące zaostrzenia nie działała gastronomia, z którą branża browarnicza jest ściśle powiązana. Opóźnienia w realizacji spowodowały utratę przez firmę przyznanej wcześniej dotacji unijnej w wysokości 3,3 miliona złotych. Drugim z powodów były rosnące lawinowo ceny materiałów i robót budowlanych.

O tych decyzjach poinformowany został Wojewódzki Konserwator Zabytków. Prezes zapewnił, że obiekty są w należyty sposób zabezpieczone oraz na bieżąco monitorowane. Spółka będzie dbała o nie tak długo, jak będą stanowiły jej własność. Niedługo oba obiekty zostaną wystawione na sprzedaż.

26 KOMENTARZE

 1. Budynki zostały sprzedane za śmieszna kwotę, ponieważ miały być stworzone nowe miejsca pracy itp.. Czy teraz gmina nie będzie stratna jeśli Fortuna sprzeda je za dużo wyższa sumę?

 2. Kto, kiedy, na co przyznał dotację 3,3 mln zł? Dotacja pochodziła ze środków publicznych czy ze środków prywatnych? Może jakiś celebryta typu Wojewódzki, który podobno z Palikotem mają zamiar zainwestować w Niechanowie.

   • Czy z mojego wpisu wynika, że ktoś inny miałby dostać dotację, o której mowa w tekście artykułu? Jeśli już tak potrafisz czytać ze zrozumieniem to podaj, z czego wynika Twój wpis, w którym podejmujesz się recenzji moich zapytań?

  • Czy to nie ściema,nie slyszalem aby jakikolwiek instytucja dofinansowująca środki unijne cofnęła dotację z powodu pandemii,przecież ustawy odnośnie covidu umożliwiły przedłużenie terminów realizacyjne,to ßmieszna argumentacja ali i to wladze nasze łyknęły jak wystąpienie starosty i jego zastępcy.Przyczyna ta właściwa jest pewnie inna?

 3. Pandemia ?
  A co to Pandemia ?
  Wakacje Pandemi nie było, a teraz nagle jest ?
  To się nazywa inwestycja nic z tym nie zrobią zabiorą pieniądze z Uni a to będzie tam tak stało. Brawo !

 4. Trzemeszeńscy Radni, szczególnie mieszkający blisko browaru swoją butnością i tępotą zagrzebali możność rozwoju tego miejsca. Teren mógł się rozwinąć , przynieść korzyści finansowe, poprostu okolica wypięknieć. To dzięki naszym antyrozwojowym radnym znowu nastanie stagnacja, stworzyli miejsce dla menelów. To jest najgorsza rada podejmująca decyzję pod publiczkę, tylko żeby być ponownie wybranym, a że gmina na tym traci nie liczy się. Czasami należy podjąć mało popularne decyzje, które później 100 krotnie zaprocentują. Uważam za wielką porażkę obecnej rady zmarmowanie możności ożywienia browaru. Dziwię się prezesowi, że daje się przesłuchać jak małe dziecko, a może w tym tkwi problem , ma dosyć wywodów naszych mędrców.

 5. hahhahahaah a urzad juz drzewa wycinal zeby droga do browaru byla buuhahahah ale sie dali porobic jak maly Jaś w szkole no zreszta nasz najwazniejszy człek w miescie to przeca Historyk „óczony”

 6. Byłoby śmiesznie, gdyby nieruchomości te kupiła jakaś niemiecka spółka albo jakiś słup, który później przekształci się w spółkę w której właścicielem jest jakiś Niemiec. Teraz decyzja należy do prywatnego właściciela. Może zrobić wszystko, nie pytajac się o nic mędrców z gminy. Ciekawe miesiące przed nami.

  • Największy problem, a niestety najbardziej prawdopodobny bedzie wtedy, jak nikt tego nie kupi. Ten budynek to kompletna ruina. Najprościej byłoby go zburzyć a na tym miejscu postawić coś nowego, ale na to nie pozwoli konserwator zabytków. Od dawna wiadomo, że budowa od podstaw jest tańsza niż remont takich budynków. A gdy ma sie jeszcze nad sobą konserwatora to schody są jeszcze większe. Z drugiej strony, nikt nie zmusi własciciela żeby to remontował. Ma tylko zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a to jak widać Fortuna zrobła. To sie po prostu za chwilę zawali i taki będzie finał. Piszę oczywiście o budynku browaru bo lodownia wygląda mimo wszytko lepiej, ale nie wiem jak jest w środku.

   • Ty wierzysz, że Fortuna remontowałaby? Zakładam, że przedsiebiorca kierujący się wynikiem ekonomicznym a nie politycznym planowal prace polegające na praktycznym pobudowaniu od nowa tego budynku z zachowaniem historycznego stylu . Jeśli zatem myślales, że ktoś będzie to remontował to chyba się trochę rozczarowany czujesz. Ktoś się znajdzie. Prywatnego biznesu nie ograniczają żadne przepisy więc może sprzedać komu chce. Nowy przyjdzie zburzy i wybuduje sobie rezydencję tylko dla siebie. Snobów z kasą nie brakuje. Snobów zza Odry już w ogóle nie brakuje.

 7. Czy Burmistrz Trzemeszna był wczoraj na uroczystym otwarciu odnowionego Magazynu Zbożowego w Mogilnie? Może zobaczył taką zaje… ą tablicę informacyjną, na której napisane jest skąd jego kumpel po fachu zdobył środki na zrealizowanie miejsca kultury z prawdziwego zdarzenia. Burmistrz Mogilna ma:
  – odrestaurowany Urząd Miejski;
  – nową przestronna bibliotekę miejską
  – nowy Magazyn Zbożowy – miejsce dla ludzi kultury
  A co ma Burmistrz Trzemeszna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj