Strona główna Sport i rekreacja Prawdziwie letni bieg

Prawdziwie letni bieg

6379
10

W ponad 30-stopniowym upale przyszło zmagać się dziś biegaczom IV Letniego Biegu Trzech Jezior. Do wyboru były trzy dystanse – 5,10,15 km. Wszystkie miały metę w ośrodku Magnolia w Bystrzycy.

Start najdłuższego znajdował się w Kamieńcu, 10 km w Ostrowitem, a 5 km w Zieleniu. Najdłuższy bieg wraz z Zimowym Biegiem Trzech Jezior i Półmaratonem Jana Kilińskiego, wchodził w skład Grand Prix Biegów OSiR. Ukończyło go 226 zawodników (10 km – 54, 5 km – 102).

Trzeba podkreślić, że organizatorzy przygotowali się do panujących warunków atmosferycznych. Zbawiennymi dla biegaczy okazały się kurtyny wodne, które rozstawili na trasie strażacy. Specjalne zraszacze znalazły się też za metą. W tak trudnych warunkach doszło do jednego – na szczęście niegroźnego – zasłabnięcia. Pomocy udzielili strażacy i ratownicy medyczni.

W kategorii mieszkańców gminy Trzemeszno najszybszym zawodnikiem na dystansie 15 km okazał się Michał Szukalski przed Pawłem Świątkowskim i Dawidem Bąkiem. Najszybsze kobiety to Żaneta Wiśniewska (1), Maria Piechnik (2) i Marzena Brzewińska (3).

5 kilometrów wśród zawodników naszej gminy najszybciej pobiegł Hubert Kisiel przed Jakubem Sochą i Krystianem Słowikiem. Najszybsze panie z gminy Trzemeszno to Kamila Kolberg (1), Małgorzata Szczudlik (2) i Magdalena Sosnowska (3). Na dystansie 10 km nasza gmina była reprezentowana tylko przez trzy osoby (Piotr Maciejewski, Magdalena Rosińska, Jagoda Woźniak).

Dzisiejszy bieg był ostatnim z cyklu Grand Prix OSiR. Każdy kto ukończył wszystkie trzy biegi otrzymał medal, który połączony z pozostałymi dwoma tworzy kształt naszej gminy.

Grand Prix wygrał Rafał Czarnojańczyk z Ostrowa Wielkopolskiego. Z naszych zawodników najlepiej w Grand Prix wypadł M. Szukalski, a wśród kobiet Ż. Wiśniewska.

Szczegółowe wyniki można znaleźć |TUTAJ|.

10 KOMENTARZE

  1. Strażacy również powinni otrzymać pamiątkowe medale w nagrodę za obsługę kurtyn wodnych, pomoc medyczną niesioną zawodnikom i zabezpieczenie trasy. Jesteście niezastąpieni w każdej sytuacji.

  2. Biegaczowi który zasłabł pomogło w kolejności dwóch kolegów, strażak, ratownik medyczny na motocyklu, policjant na motocyklu ,strażacy z samochodu ,drugi policjant na motorze , karetka z biegu i kolejny ratownik medyczny na motorze dzięki wszystkim za pomoc.

  3. Widziałam dziś fajny materiał z biegu na fb. Mała uwaga do pani, która skupiła się na ilości uczestników. W dobie mody na bieganie w naszym kraju naprawdę nie chodzi o bicie rekordów frekwencji! Nie ma to znaczenia! Bieg ma być dobrze zorganizowany,żeby przetrwał na rynku biegowym. Tyle i aż tyle. Zadowolony zawodnik wyda opinię i zachęci innych do udziału w kolejnej edycji, jeśli w ty czasie nie skorzysta z oferty innego miasta. Co tydzień tego masa w całej Polsce.
    Wszystkim gratuluję ukończenia biegu a organizatorom życzę wytrwałości i energii do działania! Pozdrawiam.
    p.s. sprawdziłam listę, dwieście parę osób w biegu głównym ?!…po co to naginanie rzeczywistości i jakieś ustanawianie „rekordów”…???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj