Strona główna Sport i rekreacja Pracowite dwa lata „Złotego Lina”

Pracowite dwa lata „Złotego Lina”

1323
11

Niedawno w siedzibie stowarzyszenia „Światowid” rozstrzygnięto konkurs w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Na 10 dofinansowanych projektów jeden pochodził z naszej gminy. Złożyło go stowarzyszenie „Złoty Lin”, które uzyskało dofinansowanie w kwocie 5323 zł.

Otrzymaną pomoc zarząd stowarzyszenia zamierza przeznaczyć na zakup grilla, 5 koszy, kosy spalinowej do trawy, palisady, motopompy oraz drukarki. Pomimo krótkiego okresu działalności „Złoty Lin” może poszczycić się niemałymi osiągnięciami.

Stowarzyszenie powstało w lutym 2016 roku i liczy obecnie 45 członków. Od momentu powstania intensywnie pracuje na rzecz lokalnej społeczności. Zorganizowało już ponad 20 różnych zawodów wędkarskich, w tym charytatywne.

Pozyskało w użyczenie od gminy działkę nad jeziorem Malicz, gdzie wykonano zabiegi pielęgnacyjne oraz zamontowano stoły, ławy, kosze na śmieci, a także budki lęgowe dla ptaków. We współpracy z gminą zmodernizowano drogę dojazdową do jeziora.

Wspólnie z dziećmi z przedszkola nr 1 im. Chatka Puchatka i ich rodzicami przeprowadzono akcję sadzenia drzew. W ubiegłym roku „Złoty Lin” otrzymał tytuł „Mecenasa Przyrody” od kapituły XVII Edycji Powiatowego Konkursu EKOLIDERA. Był to pierwszy przypadek nadania tego wyróżnienia stowarzyszeniu.

Zarząd „Złotego Lina” tworzą Andrzej Lisiecki – prezes, Krzysztof Słowik – wiceprezes, Rafał Pawlaczyk – skarbnik, Maciej Krenc – sekretarz i Rafał Bociek – członek zarządu.

(fot. Złoty Lin)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

11 KOMENTARZE

  1. Kogo widzimy na zdjęciu- oczywiście któż inny jak nie Pan Peno,zobaczcie wszędzie jest,jaki zrobił się aktywny ostatnio i pewnie już znów obiecuje jak będzie burmistrzem to będzie super,wszystkim składa obietnice jaki mamy w końcu budżet? z gumy ? kredyty spłacane zaciąganiem kolejnych obligacji itd,to jest polityka i gospodarka w obecnej kadencji.Oby nie skończyło się zarządzaniem finansami przez izbę obrachunkową, która ostrzega, bo to będzie wtedy katastrofa.Niektórzy radni za wszelką cenę dopinają swojego,chodniczki ,placyki ,za kredyty bankowe.

  2. Byłam w dwóch sprawach prostych i oczywistych. I zostało załatwione od ręki. Aż tak ci Peno przeszkadza to miej odwagę powiedzieć mu to w oczy „bohaterze „

    • Proszę podać od myslnikow co ten pan zrobił dla społeczeństwa poza w mojej ocenie biciem piany i robieniem wszędzie zdjęć tabletem? Z pewnością zostaną te pytania zadane publicznie niebawem ale skoro tak bronimy tutaj naszego asa przestworzy może choć w kilku zdaniach zostanie objawione to czego my mali ślepcy nie widzimy?!

  3. Jak w prostyvh i oczywistych to oczywiste że się załatwia od ręki. Gorzej z tymi trudnymi zwykle bywa. To taka ogólna uwaga o sprawach.

  4. Panowie wędkarze mam pytanie dlaczego nie podajmięcie sprawy spuszczania ścieków do jeziora przywozanych z Gniezna niechanowa witkowa zdjęcia ładne ten pan w ciemnych okularach co kuca pozwala na ta dewastacje jezora

    • A gdzie niby one są spuszczane do jeziora? Przyjmowane są w oczyszczalni, gdzie częściowo zapewne są oczyszczane.

  5. Dobrze że ktoś się zajął tym Jeziorem Malicz bo dżungla tam zrobiła się okropna. Gdzie te czasy kiedy był pomost, plaża, pełno stanowisk wędkarskich po jednej i drugiej stronie i fajne ryby można było złowić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj