Strona główna Polityka Poznaliśmy nazwiska przewodniczącego i zastępcy RM oraz wiceburmistrza

Poznaliśmy nazwiska przewodniczącego i zastępcy RM oraz wiceburmistrza

12372
221

Dzisiaj (7 maja), zgodnie z harmonogramem, w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej nowej kadencji.

Pierwszym punktem obrad było ślubowanie burmistrza oraz nowych radnych. Przypomnijmy, zostali nimi: Kacper Lipiński (okręg nr 1), Hieronim Stopczyński (2), Bożena Kupczyk (3), Benedykt Nitka (4), Marcin Jakubiak (5), Daniel Bisikiewicz (6), Aleksandra Majchrzak (7), Marzena Brzewińska (8), Agnieszka Bartz (9), Tadeusz Pawlak (10), Andrzej Lisiecki (11), Maciej Dalewski (12), Dominik Woźniak (13), Agnieszka Oleksy (14) oraz Radosław Piechowiak (15).

Z uwagi na wybór na burmistrza Trzemeszna, swój mandat złożył K. Lipiński. W jego okręgu odbędą się wybory uzupełniające, o których pisaliśmy już na łamach portalu |TUTAJ|.

Podczas sesji nowi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze. Następnie, w wyborach tajnych, wyłoniono nową przewodniczącą Rady Miejskiej Trzemeszna. Została nią Agnieszka Bartz, radna z komitetu „Ku Zmianie” (13 głosów „za”, 1 głos nieważny). Chwilę później, na zastępcę przewodniczącego RM wybrano Tadeusza Pawlaka (13 głosów „za” i 1 „przeciw”).

W trakcie obrad głos zabrał Dariusz Jankowski, który odczytał list byłego burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Pogratulował w nim radnym i burmistrzowi, życzył powodzenia w ich dalszej karierze.

Po części oficjalnej głos zabrał burmistrz K. Lipiński. Podziękował wyborcom za oddane głosy, podziękowania skierował też do swojej rodziny i przyjaciół, jak również wszystkich członków „Ku Zmianie”. „Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w najróżniejszy sposób –  rozwieszaniem materiałów wyborczych, udostępnieniem miejsca na banery, trafnymi radami, czy po prostu zwykłym, ludzkim, dobrym słowem” – mówił K. Lipiński.

Nowy burmistrz podziękował swoim kontrkandydatom za „spokojną, bez większych napięć, kampanię wyborczą”. Jak zapewniał, program wyborczy, który prezentował w trakcie kampanii nie pójdzie do kosza, a będzie zawsze leżał na jego biurku.

Na koniec K. Lipiński zdradził, kogo zamierza powołać na swojego zastępcę. Mówił, że chce w ten sposób uciąć różnego rodzaju spekulacje i domysły. Jak powiedział, będzie nim Zygmunt Nowaczyk.

221 KOMENTARZE

  • Oczywiście. Media zrobiły dobrze jednemu z kandydatów. Szkoda ze nie przyjrzano się innym kandydatom jak niektórym bardzo dokładnie. Różne rzeczy się słyszy. Ale cicho.

  • „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” , „Obejmując urząd burmistrza gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy .” Gratulując burmistrzowi i radnym mam nadzieję że zarówno burmistrz jak i radni wezmą sobie te słowa do serca . Zostaliście wybrani przez ludzi do pracy dla ludzi i i mam nadzieję że w taki sposób potraktujecie swoją misję traktując swoich wyborców nie jako petentów tylko jako pracodawców…
   Byłem dziś na sesji , najbardziej spodobał mi się odczytany przez byłego wiceburmistrza Dariusza Jankowskiego fragment listu Krzysztofa Derezińskiego : ” nie wiem kto zostanie przewodniczącym rady miasta , ale gratuluję przewodniczącej … „

   • Człowieku tak nie możesz przeżyć ze nie wygrał twój kandydat? Daj Burmistrzowi czas. Patrz na rece ale nie wrzucaj regułek gotowych bo czym sie chwalisz? Że umiesz kopiuj/wklej? Swojemu kandydatowi tez byś to wklejał?

   • Miało być mądrze a wyszło jak zwykle? Z porazka ciężko się pogodzić co?
    Klasa, intelekt nie istnieją.

   • No nie znowu ty…… coś przeboleć nie możesz. Może załóż peruke i jedz gdzie walczyć o coś najlepiej o prawa mrówek.

 1. Wyrażę pewne obawy moje i znajomych, mamy nadzieję, że program wyborczy będzie realizowany, a nie tylko leżał na biurku burmistrza.

  • Odpowiedź znamy ale nie wypada mowic głośno bo tak wybrała większość mieszkańców. Niechaj im się dobrze żyje. Swoją drogą mam cenna wskazówkę dla Pana JJ. Gdyby pewne osoby publicznie nie wstawiały się za Panem w tak prostacki sposób to myślę że by Pan wygrał. Jednak sporo mieszkańców nie cierpi tych osób.

 2. Oczywiście gratuluję nowowybranemu i wierzę w szczerość jego intencji. Jednak po sposobie w jaki się wypowiada uważam, iż stanowisko przerasta jego możliwości. Czyżby efekt Dunninga-Krugera???

  • Siedział na krześle też jakoś nie tak 🤣🤣🤣
   Kampania dawno się skończyła, a niektórzy „sztabowcy” nadal się nie pochodzili z decyzją większości. Zaznaczę, że Burmistrz rządzi dopiero 3 godziny 🤦🤦

   • 3 godziny ale już od niego oczekują rezultatów. Jeszcze doba nie minęła a już mu przypomina się co ślubował. Ciemność…….

  • Gdzieś czytałam, że z tym efektem D-K to lipa i inne badania go obaliły/ Z następującego powodu: każdy o niezaburzonej konstrukcji psychicznej chce się czuć i czuje się lepszy od innych, niezależnie od poziomu swojej inteligencji, /wykształcenia i doświadczenia/

   😄😁🤪

 3. Jak to było? Trzeba zakończyć epokę Gotowały i Derezińskiego?
  Widać, że chłopiec już na starcie zaliczył falstart…

  • Fajna ta przeszłość, bo będzie można przynajmniej urzednika zastać przy biurku, a nie w piekarni czy odzieżowym.

   • Kogo? Może kogoś nowego? Może dać szansę komuś nowemu z kompetencjami? Jak tak dalej pójdzie to gówno a nie zmiana czegokolwiek będzie. Poczekajcie wyborcy na jaja z remondisem.

     • Jakby szło szło dostać to uwierz mi że nie jeden by próbował. To samo z posadkami. Oferowanie pracy bo ciocia poszla na emeryturkę, albo dzwonienie do domu czy chcesz super robotę za dobrą kasę. Ogłoszeń nie widać a jak się pytasz bo u nas to z polecenia. Ludzie bez znajomości układów w tej gminie pracują gdzie się dostaną mając nierzadko lepsze wykształcenie niż ludzie zatrudnieni po znajomościach. Taka gmina. Widząc to kto widzi realne szanse że wydrukuje cv i pójdzie do urzędu pójdzie do paroca starać się o pracę? Nikt kto twardo stąpa. Te same gęby od lat. Zmiana miał być. Nie musi być mlody ale nowy. Piechowiak ile zrobił? Jednak artykuł nieprzypadkowy o kradzieży się pojawił. Jakby ta kradzież była czymś gorszym niż ten nepotyzm wszedobylski

 4. Ktokolwiek by nie został, byłoby źle dla conajmniej 35% mieszkańców miasta. Nowy burmistrz objął urząd parę godzin temu. Warto poczekać jeszcze trochę.

  Póki co powodzenia dla Pani i Panów!!!

 5. Kacper czy Ty żeś się oszalał ? W życiu byś nie wygrał wyborów dokonując takich chorych wyborów.

 6. A ta pani z podatków już się podlizuje jak zawsze do zwolnienia nie przyjemna chciała by być najważniejsza przyjrzeć się tej pani dokladnie

 7. A miało być KU ZMIANIE A wracają stare ryby A tyłu głosowało na Pana Lipińskiego miało być po nowemu A tu masz to będzie pierwsza i ostatnia kadencja pana poszedł pań po bandzie oszukał Pan pańskich wyborców to już 100% na zastępcę była by pani Bartz ku..brak słów oj to będzie ciekawa kadencja facet 62 lata na odpoczynek powtórka z rozrywki i Trzemeszno dalej w tyle pozdrawiam wszystkich wyborców głosujących na nowego Burmistrza

  • Karierę zaczynal jako policjant … Po drodze były różne różności między innymi właśnie urząd a skończył jako hodowca/handlarz choinek 😆 syn prowadzi Trzemeszno24.info
   Skąd jesteś że nie znasz zygusia?

  • Jest to Człowiek, który pełnił to stanowisko u P., który był chory. Jednak Go nieoszukiwał. Panu Jankowskiemu jednak się to zdarzało wykorzystywać słabość burmistrza. Jest mi przyjemnie widzieć panów wzajemnie wspierających siebie. Konsultujcie się z mieszkańcami proszę Panowie, a szczęśliwsze życie dotyczyć będzie wszystkich mieszkańców gminy.

 8. Dlaczego nie wybrano kogos nowego? Miał być zmiana
  Nie da się zmieniać niczego bez konkretnych zmian. Na razie – i to duży.

 9. Co ja tam się znam ale coś mi się wydaje, że demokracja nie zawsze jest dobra (ale ponoć lepszej konstrukcji społeczeństwa nie wymyślono) – dowód: W obozie pana Jatczaka były osoby, które startowały np. do rady powiatu jawnie pod barwami KO. To ugrupowanie tak bardzo broniło demokracji. Demokracja lokalna wybrała K.L. na burmistrza i grupa popierająca J.J. jest strasznie rozżalona tu w komentarzach.

  To, że większość coś twierdzi nie znaczy, że to jest prawdziwe czy dobre. Czasami pojawia się taki Kopernik mówi coś wbrew wszystkim, a potem okazuje się, że miał racje.
  Mój głos poszedł akurat do K.L. ze względu na wypowiedź w debacie o Remondisie w sprawie zlewni ścieków. Pan Jatczak chciał się poddać bez walki. Pozycja do negocjacji – żadna. I tak samo bywa na szczeblu krajowym..eh
  🤪🤣🤭

  • Z niecierpliwością czekam na obiecane zmiany w kwestii Remondisu. Ale w tle jest obawą, że zaraz przeczytam, że nie da się nic innego zrobić. Zobaczymy.

   • W kwestiach remondisu można wiele krzyczeć i zmian oczekiwali mieszkańcy. Pan JJ nie obiecywał gruszek na wierzbie bo jest człowiekiem najwidoczniej świadomym. Pan Lipiński miał do powiedzenia znacznie więcej. Zobaczymy co się okaże. 🙂
    Moim zdaniem ? Zmian nie będzie, bo się nie da nic zmienić.
    Pierwsze decyzję Pana burmistrza FATALNE. Moim zdaniem.

   • Remondisowi podarowaliśmy 300 tysięcy na zlewnię – to był prezent. Jeśli dała to prawa ręka – niech zapomni o fakcie ręka lewa. Para miesięcy to dla nas miesiące dwa a dla pana Jankowskiego to miesięcy dziewięć. Minęło miesięcy 24 – w między czasie P.Jankowski dokonał „odkrycia podczas odbycia pokrycia”. W popielewie to było na działce 82.3?

 10. Gratulacje dla nowowybranych, burmistrza, radnych oraz wiceburmistrza. Życzę Wam Państwo owocnej pracy z korzyścią dla naszej gminy i nie ma to znaczenia czy na kogoś głosowałem czy też nie. Liczę, że będziemy się rozwijać. P.S. Mam nadzieję, iż mimo natłoku zajęć Pan Zygmunt, nie zapomni o czytelnikach i od czasu do czasu „wrzuci perełkę” historyczną na portal:) Powodzenia.

 11. Zastępca człowiek który jest u mnie skreślony… Będą pytania dlaczego? A no dlatego, że jak był zastępcą trochę lat temu i w rozmowie z moją mamą która starała się o mieszkanie opowiadała o mojej chorobie padły z jego ust słowa „chorobę może sobie każdy wynyślić”… Na propozycje mamy że odda mu moja chorobę i kasę która dostawała kazał opuścić urząd…
  Zastępca dla mnie człowiek na NIE…

  • Jeżeli faktycznie taka sytuacja miała miejsce podczas sprawowania funkcji to taka osoba w życiu nie powinn wrócić do niej.

  • Sensowne posunięcie Kacpra w sprawie wice – nie wział żółtodzioba i łatwiej będzie mu unikać błędów poprzednika. Najlepsze rozwiązania wywodzą się z nieszablonowych połączeń – więc życzę powodzenia w nadchodzących miesiącach.

   Gorzej niż za D. już nie będzie.

  • Bo wielkim problemem nie do pokonania jest to, że krzywda jednego człowieka nie znajduje żadnego zrozumienia u wielkich mas a nawet jest dla nich okazją do szyderstwa z pokrzywdzonych. Gdyby teraz jakimś cudem nowemu vice przypomniała się ta sytuacja i gorąco panią przepraszam to nierch mu pani powie gdzie może sobie wsadzić swoje przeprosiny!

  • DO P- człowieku, wszędzie wypisujesz „ku zmianie”. Ile komentarzy można produkować? Ochłoń, wkurzenie że to nie Twój faworyt nie pomaga. Wiem

   • Przecież ku zmianie to hasło Pana Lipińskiego. Cytuję je, bo przyświecało całej kampanii wyborczej. Czyżby się już zmieniło czy zaczęło być niewygodne w kontekście nowej / starej wizji prowadzenia gminy?
    Nie jestem wkurzony po wyborach. Szczerze, nie liczyłem na zmiany. Komentować jednak każdy może- kulturalnie, bez obrażania. I myślę, że komentujących, średnio zadowolonych mieszkańców będzie przybywać – wprost proporcjonalnie do podejmowanych decyzji. Chyba, że będą nader trafne i korzystne, wtedy będą tylko pochwały i oklaski.

   • Do Pomarańczowy_rower. Ten komentarz jest trzeci. Nie wypisuje wszędzie „ku zmianie”. Widać hasło utkwiło nie tylko mi w pamięci. Nie mierz wszystkich swoją miarą- jeśli piszesz komentarze pod różnymi nickami, ja trzymam się jednego. Pozdrawiam i zazdroszczę wiary w lepsze jutro. Ja swoją zawsze opieram na konkretach. A ich nieustannie u nas brakuje.

  • Też miałam kontakt z tym panem jako pracownik (teraz już nie jestem na szczęście pracownikiem gminy ani żadnej podległej instytucji) i jakoś nie wierzę w to że coś się zmieni na lepsze w naszej gminie.

 12. Hahaha. To ta zmiana i postawinie na młodych. Wiadomo juz kto będzie rządził burmistrzem. Choć to było do przewidzenia od początku. Weliminowali kandydata podstępem żeby wejść do 2 tury. Taki uczciwy pan pismak

   • Proponuję używać bardziej wyszukanego słownictwa. Po każdym artykułem dotyczącym nowej władzy pojawia się to mało błyskotliwe sformułowanie, znak rozpoznawczy zagorzałego wyborcy. Można użyć czegoś bardziej kulturalnego, bo zdrobnienie tego dalej źle wygląda.

    • Wrażliwy Witku nie bój się słowa dupa. Każdy ja ma. Ty też. I nią sramy. Czy to grzeczne? Nie jesteś w konsulacie żeby zachowywał etykietę totalnie wybujałą. Wiec ja ze zdrowym niewybujalym ego mowie wprost. Dupa to dupa. Każdy ją ma i jej używa. Nie bój się!

     • Jestem kulturalny, nie wrażliwy. Dyskusja w przestrzeni publicznej to nie konwersacja rodem spod budki z piwem. Ale rozumiem, że nie potrafisz lub nie chcesz inaczej. Zapewniam jednak, że warto. Może właśnie czas ku zmienie? Przynajmniej w zakresie słownictwa, bo na nic innego nie liczę.

     • Witek to zwykle forum pod portalem trzemeszno 24. Ja jestem wrażliwy ale na krzywkę ludzi, kłamstwa, cierpienie, natomiast fakt taki że dupę ma każdy i nią sra nie są dla mnie w wieku 45 lat nowością. Dojrzałem do tego żeby nie bac się tego słowa jeśli jest adekwatnie użyte. Dojrzałość to nie wiem to pewna ilość przeczytanych książek, doświadczenia, świadomości. Pozdrawiam ciepło z dupeczka

     • Anonimie, nie ilość przeczytanych książek czy skończonych fakultetów świadczy o człowieku. O tym świadczy kultura osobista i o tym cały czas piszę. Nie używam potocznego żargonu w publicznej przestrzeni. I nie dlatego, że się wywyższam, bo też jestem z blokowiska. Mnie uczono, że w każdym miejscu używa się stosownego słownictwa. Uczyli mnie tego rodzice i nauczyciele naszej SP 2 i LO.

     • Witek wez sobie jakiś stopera czy coś i idz na spacer. Wybujałe ego nikogo nie obchodzi. Kto ciebie uczył itp.skoro boisz się zwykłego słowa dupa

   • Nie tyle zal ściska d ile zal że kolejne lata zostaną zmarnowane. A można było wybrać osobę kompetentną i nie mówię że zrobiłby z gminy nagle drugie Witkowo. Ale w pewnych kwestiach i latach coś zdziałałby na plus.

 13. Panie Lipiński stracił pan mój głos! Miała być zmiana a jest konserwacja tego co było jako deser powrót tego co było w ocenie naszego środowiska złe! Niestety to co Pan mówił okazało frazesem. Zmiany przez unikanie gruntownych zmian to równia pochyła, która nie wróży niczego konstruktywnego. Cóż szkoda bo Trzemeszno traci kolejną szansę na bardziej pozytywną przyszłość! Niestety!

  • Niestety. Żałuję oddanego głosu na Lipińskiego. Jatczak wydawał mi się po prostu bucem. I stwierdziłem że może niech wejdzie ktoś nowy kto chce zmian. Bujda która kupiłem zapewniła zwycięstwo. Kolejny raz się już nie nabierzemy.

 14. Śmieszy mnie jak ludzie po pół dnia urzędowania burmistrza przekreślają jego zaczynającą 5-letnią pracę 🤣

 15. Ludzie, śmieszni jesteście
  Jeszcze nie zaczęli pracować, a już piszecie głupoty.
  Do pracy panowie i panie
  Ocenimy za kilka lat

 16. Jestem z tej części społeczneństwa która uważa, że pierwsze decyzje i wybory są trafne. Dużo osób zarzucało Kacprowi że jest za młody. To teraz ma u boku starszego 🙂

 17. No zobaczymy czy się w gminie etaty zmniejsza tak pan Lipiński walczył zobaczymy co teraz zrobi a może zwiekszy

 18. Zycze P,BURMISTRZOWI JEGO ZASTEPCY aby wykazali sie sluzba i uczciwa praca w gminie, aby szanowali wszystkich mieszkancow. Aby dobrze czyniac .pokonali te zlosliwosci te opinie nic nie znaczace ,bardzo ulotne a jakze ZALOSNE. SERDECZNOSCI DLA WSZYSTKICH MIESZKANCOW TRZEMESZNA.

 19. Dajmy szansę nowej ekipie.Do tej pory, wszelkie imprezy…do kościoła na cmentarz, przemówienie ,żarcie …koniec. Zaraz Dzień Dziecka. Może będzie fajnie? Trzymam kciuki!

  • Tak fajnie jak na mojowych? Biegi? Medale? Może jakieś wątpliwości cukrowe za krocie, warkoczyki od burkającej damy czy malowanie twarzy?

 20. Czytam tez Manna którego rozumiem. I czytam tez trzemeszno24 mtorw ma poziom gimby. To czyni mnie kim? Nie mam wybujałego ego, że słucham samej dobrej muzy, czytam same na poziomie artykuły. Dyskutuje tez z Tobą, mimo że nie jesteś błyskiem intelektu…….

 21. Nie ważne z kim będzie rządzil, liczą się efekty. Najważniejsze to oczyścić urząd ze zbędnych, nieefektywnych etatów, zlikwidować prywatny folwark w Osirze i pobudzić Gminę do życia

 22. No i znowu będziemy wyjątkowi na skalę min. wojewodztwa bo powiedzenie „Ogon merda psem” nabiera nowego wymiaru i znaczenia 😂

 23. Za 20mln długu, to nowy Pan burmistrz Dubaju nam tu nie zrobi. Powoli, dajcie się chociaż rozeznać w obowiązkach i prawach, a nie oczekujcie w pierwszy dzień kadencji decyzji o zmianach personalnych

  • Problem w tym, że już pierwszego dnia pokazał „zmiany”? personalne, serio nie dostrzegasz?
   To zasiadanie w radzie nie dało możliwości rozeznania w obowiązkach i prawach?

  • Skoro merda to znaczy, że w różnych kierunkach, lewo i prawo (przynajmniej mój pies tak ma) 😂.
   Pytanie kto w tym tandemie będzie ogonem, a kto psem? (nomen omen)
   Ludzie, luzujcie majty, przecież demokracja wygrała 😁 i trzeba żyć dalej.

 24. Kompetencje Pana KL już wkrótce ujrzą światło dzienne. Krzyczeć każdy może, jeden lepiej drugi trochę gorzej.
  Zobaczymy jakie zdolności ma Pan KL w negocjacjach. Oby nie został zjedzony przez innych.

  • To nie sztuka było zadawać poprzedniemu burmistrzowi pytania,na tle prawie niektórych radnych niemych to mógł błysnąć,być burmistrzem to inny kaliber wiedzy i umiejętności nie zaś populizmu,wszystko zaczyna się odsłaniać

   • Winna edukacja. A raczej jej jakość. Mądry wyborca to wiedział i wie. Niestety wynik głosowania mowi wszystko. Cierpieć będą ci którzy widzieli realne możliwości na zmiany, a nie żyli pięknymi frazesami i nadzieją. Pozdrawiam

    • Za poprzedniego burmistrza – żyłem nadzieją tak jak Kasia. Dziś już wiem, że kleszcze zostaną oddalone od głów ludzi, którzy niechcą być głusi. Panowie zadbajcie oto proszę. Matki z dziećmi idą wąskimi chodnikami a kleszcze tylko czekają na Ich czupryny by się w nich zagłębnić. Małoąślepyuych w naszym mieście – ale głuchych będzie coraz więcej.

 25. Właśnie zmian personalnych oczekujemy skoro mamy tyle mln długu. Inne gminy sie rozwijają nasza nie. Wiec wszystkie osoby które były dotychczas powinny zostać zastąpione. A nie będą siedzieć przez następne lata. Rzucą ochłapy ludziom typu dzien dziecka i biegi haha albo zabawę w parku gdzie frytki po 25 złotych można skosztowac. Nie bedzie żadnych zmian jeśli nie nastąpią zmiany personalne. Do tego przypomnę że to jedna z najgorzej zarządzana gmina. Przypomnę że stanowisk mamy tyle że to absurd jakiś. A gmina to jedna wielka ruina. Od szambiarek po betonowanie wszystkiego. Dziurawe chodniki, drogi. Bez zmian personalnych nie zmieni się nic.

 26. Teraz czekamy na negocjacje z Remondis i porządki na stołkach.
  Ciekawe co to za zmiany będą. Póki co rozczarowuje Pan ale poczekajmy.

 27. Panie Burmistrzu dokąd my zmierzamy komuna wraca czy co brak słów a miało świecić słońce a nadchodzą czarne chmury oj nie będzie dobrze albo ktoś czeka za umorzeniem podatków znowu nie tak sobie wyobrażaliśmy stan rzeczy

 28. Burmistrzu piecświeże ryby my starych nie lubimy i co mamy mieć powtórkę z rozrywki nie po to braliśmy licznie udzial w wyborze pana mieliśmy nadzieję że będzie KU ZMIANIE a tu ZONG cofa pań do przeszłości wyszła pomyłka przy urnach nie tak miała przebiegać praca w naszym Urzędzie

 29. Taaa młody energiczny i g…. doświadczenia. Co Wy macie z tą młodością! Co tego że energiczny …brawoo.

  • Kupił głosy wyborców hasłem ku zmianie
   Ludzie wierzyli ze jak przyjdzie mlody nie bojacy sie odezwać to powieje nowością zmianami na plus
   Tymczasem wziął kogoś że starej ekipy
   Juz lepiej zaproponowałby stanowisko JJ przynajmniej on by rządził a doradca dobrze mu radził i jakoś by to na plus mogło wyjść dla gminy

    • Dokladnie tak. Gdyby zamilczeli to myślę że Pan J bez problemu sam by się obronił. A ich usilne działania niestety ale dają skutek odwrotny. Niech wyją, widzimy i wyciągamy wnioski. Szkoda tylko Pana J.

  • Gdy powstał komitet wyborczy „Ponad Podziałami” to Lipiński był jeszcze młodszy i miał jeszcze mniej doświadczenia, a jednak Jatczak go promował jako kandydata na radnego i ten do rady wszedł.Cóż to się stało w ciągu 5 lat, że teraz Lipiński nie nadaje się prawie do niczego 🤔🤔🤔.

  • Niszczona ? a chcialbys zeby szpiedzy Rosyjscy nadal siedzieli na stołkach ? tak ? tego chcesz dla Polski ? spytaj czemu uciekaja jak szczury i co maja na sumieniu ? i czemu na Białoruś i do Rosji ? a nie na zachód ? aaaa bo ekstradycje mamy tam podpisaną na zachodzieeeee
   Trolu ruski juz nie pisz wiecej ludzie nie sa tacy głupi widac bylo po wyborach stali po 5-6 h w kolejkach

   • Widocznie nie tak pięknie w Polsce jak się Tonie wydaje. Nagle mamy praworządności, rolników nie słychać, strajków nie widać nie słychać. Skończyły się. Zwolnienia w firmach. Cisza. Piekny uśmiechnięty kraj z którego na Białorusi szuka schronienia. W głowie się nie mieści.

 30. „…….Będzie to także miejsce, gdzie będziemy pokazywać i komentować działania, które miały być naznaczone przede wszystkim świeżością, młodością oraz zmianami. Niech takie będą, choć na pewno przydałoby się w nich także trochę wiedzy i doświadczenia, że o zwyczajnej mądrości nie wspomnę.”

  Czy można przekonać do siebie ludzi obrażając ich i ich wybory? Druga tura pokazała, że nie, ale na naukę nigdy nie jest za późno.

  • Zdecydowanie nie. Ale dzięki temu Kacper zdobył tyle głosów ile zdobył:) nie ma tego złego co by ma dobre nie wyszło. Na przyznam szczerze że czytając takie rzeczy o kontrkandydacie czuję zmiesmaczenie. Tak samo uparte komentarze o zdjecie Kacpra na profilu od jednej osoby.
   Powiem tak, wygrał lepszy. Pogódźcie sie z tym.

   • Wygrał ten, którego wybrali mieszkańcy. Czy lepszy – kwestia dyskusyjna. Wg mnie nie, ale można mieć inne zdanie.

    • Wiesz, Lepper jak zaczynał to był facet w gumowcach, ale szczery i inteligentny. Walił wprost. Od gumowcow stał się facetem w garniaku. Przeszedł taka metamorfozę że ciężko nie przyznać mu inteligencji. Może nie miał wykształcenia jak Pan jatczak, ale za to cały czas się uczył. Kacper również glupi nie jest. Wykształcenia wiadomo nie ma jak jatczak ale ma coś czego on nie ma. I dlatego wygrał.

 31. Wszystko ładnie pięknie .. mamy nowego burmistrza ale na zastępcę mamy powtórkę o ile się nie mylę.. panie drogi.. gdyby Pan od początku ujawnił kogo zatrudni to myślę że takiej liczby głosów bynie otrzymał.. Szkoda ze miała być zmiana a będą odgrzewane kotlety.. ciekawi mnie bardzo co zrobicie w kwestii remondisu .. coś mam przeczucie ze możemy żałować ze nie wybraliśmy pana JJ kiedy mieliśmy taka możliwość

  • W debacie było pytanie i o zastępcę, i o zatrudnienie p. Derezinskiego. Odpowiedź na drugą część pytania padła a na pierwszą nie. Chyba już wiadomo, dlaczego.

 32. Ku zmianie …… i p. Nowaczyk buhahaha cyrk tylko szkoda ze prawdziwi cyrkowcy mniej będą zarabiac o tych teraz.
  Ciekawe jak nowy młodość/starość ////burmistrz i v-ce ogarną temat pozyskiwania pieniędzy z nowego ładu dla gminy bo możliwości są i to ogromne a czasu mało by nie było , że …..system padł lub poprzednik to i tamto …
  Ciekawe jak młodość poradzi sobie z przeglądem etatów w gminie
  Ciekawe jak sobie młodość poradzi z ochroną środowiska w gminie
  Ciekawe co młodość zrobi z p Jankowskim
  ehhhh ta młodość ma dużo do zrealizowania młodość nagadała to teraz czas sprawdzania

  PS Dla tych co głosowali na młodość… czujecie się oszukani … dotarło do Was czy ….

  • Środowiska? To my mamy ochronę środowiska w gminie? Za coś tam karę Remondis dostal nie będę pisał za co to ta ekologia to przecież taka wszechobecna… co z dotacjami? Co z programami? Drogami? Jakieś zielone strefy? Nieeee przepraszam my mamy betonoze sprxedaz działek nad popielewskim jezioro dla wybranych tu magnolia tam działeczki o jakim srodowisku mowa.. nie wiem

 33. Odgrzewany stary kotlet juz poznalismy jak rzadzil z Derezinskim i sie nie sprawdzil to dlaczego nowy burmistrz chce zatrudnic taka osobe

 34. Ludzie myślicie że Nowy Burmistrz w jeden dzień wszystko naprawi oczekujecie nie wiadomo czego.A prawda jest taka że budżet na ten rok już zaklepany i nic nie da się zrobić,na wszystko musimy poczekać nic odrazu nie ma ludzie ogarnięcie sie!!!!!!Panie Kacprze trzymam kciuki

 35. Przegrani…. przestańcie już pisać, po co tu wylewać swoje żale. Można spokojnie osobiście porozmawiać. Czas zaakceptować po pierwsze wybor pana Lipińskiego a po drugie jego decyzje. Dokonacie oceny przy urnach za kilka lat…

  • Dokladnie tak. Ewidentnie nie potrafią się co niektórzy pogodzić z przegraną. Wygrał lepszy. Wybrali go wyborcy, mamy demokrację. Wygrał wielką przewagą. Jakie decyzję by nie podjął to nikt nie chce i nie pozwoli sobie na obrażanie. Mnie też niemiło jest czytać wywody co niektórych osób. Trudno. Zaciskam zęby i idę dalej. Wygrani tak już mają że będą atakowani za wszystko. Kacper jesteśmy z Tobą

   • To ,że wygrał nie oznacza, że jest/będzie lepszy.
    Oznacza to tylko, że taka była woła większości wyborców. Spora część dała się nabrać na hasło ku zmianie i teraz otwarcie o tym mówią,że żałują.
    I fakt w debacie KL nie odpowiedział na pytanie o to kto będzie zastępcą .Sprytne zagranie.

 36. A może czas pogodzić się z tym, że działania władzy zawsze są komentowane przez mieszkańców. Ludzie oceniają, komentują i czasami chwałą a czasami ganią. Nie inaczej będzie teraz.

  • Mają do tego prawo. Po 8 latach pisu przyszło po raz kolejny peo. Czyli nic dobrego dla Polski. Do tego miasto nasze nie rozwija pewnych sfer od lat, jak i kwestii. Mamy prawo być niezadowoleni bo charujemy coraz ciężej a ciągle podwyżki, podwyżki. Ja pracuje na 3 zmiany swiatek piątek święta. Nie man wolnych miesięcy żeby sobie odsapnac tylko 2 tygodnie i to zwykle wtedy kiedy innym nie pasuje. W tym czasie zwykle remontuje. Chuj juz mnie jasny trafia jak widzę ten wszedobylski syf misia trzemesznie. Mlodziez która jest przeganiana a to spod 24 h a to targowisko przeszkadza. Komu to przeszkadza ? Niech sobie tam siedzą, piją nawet. Młodzi są przecież z rodzicami nie będą pic po kloszem. Nic dla młodzieży tu nie ma
   Dzieciaki mają jeszcze te place. Dziury, chodniki wąskie, PKP to X czasu remontują i wyremontować nie mogą. PKS to jakaś wiata. Kurwa mac wezcie się za te dziurę. A i jeszcze z rana to jakieś nieporozumienie mamuśki jak się wezmą za otworzenie bombelkow no co to za moda

   • nic dobrego dla Polski ?

    a ja mysle ze przynajmniej nie kłamią jak Twoi 'ulubiency’ – podobno sa dowody ze Bielan klamal zobacz film na Youtube pt: „Jak Bielan kłamał przed komisją – mówi Robert Anacki, były wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina.”

    MoraDziecki Cie okłamał ze tworzy wiekszosciowy rząd i zobacz za 2 tyg pracy pobrali po 60 tysia i po co ?

    a pan jestes Ruskim Trolem – kto okłamuje swój naród jest nie powiem kim – uwierzyłeś w propagande i zamydlili ci oczy, jesli skazańcy prawomocnie przez sąd i osoby przeciw ktorym tocza sie postepowania kandyduja do Parlamentu Europejskiego to mowiac ze na nich glosujesz wystawiasz sobie swiadectwo Prawdziwego Polaka w Ruskich Omucach ! Rownie dobrze mozesz napisac na forum ze Dagmara Kaźmierska i Pana Masa z Pruszkowa sa czysci jak łza i to Twoi ulubiency gratulacje a jak podoba Ci sie Bialorus jak Sędziom Ziobry to przynajmniej nie kaz nam mieszkac pod bialoruskim czy ruskim butem Wolimy byc w Europie mimo ze ma swoje wady ale jednak swobód więcej. Ignorant jestes nie znasz historii Polski i nie interesujesz się nią co więcej wniosków nie wyciągasz z historii albo wschód albo zachód Polska nigdy nie bedzie samodzielna leżac geopolitycznie tak jak lezy. 9 czerwca wybierzemy

 37. Nie jestem z przegranych . Głosowałem na Kacpra i uważam, że wszelkiej maści funkcjonariusze systemu komunistycznego typu ( ZOMO , Milicja , WSW czy LWP) nie powinni zajmować żadnych stanowisk. Służyli systemowi zbrodniczemu , który został narzucony przez Sowietów. Dlatego czuję się oszukany przez Kacpra jak i wielu naszych kumpli. Posłuchajcie co mówią młodzi na ulicy. Dla mnie jesteś skończony i nie chodzi tu o żadne głosy. Ciesz się władzą. Spójrz na Mogilno. Za chwilę będziesz marionetką.

  • Młodzi to akurat zdania poprawnie zlepić niewielu potrafi, do tego k ch ja pier itp. Wiedza na poziomie antyszczepionkowca, głównie z internetu. Młodzi to bez starych zginą.

  • A o którym roczniku naturalnym mówisz? Bo ja matura 77 i z młodych nie mogę zrozumieć. Tyle kurw w jednej wypowiedzi to nawet Mickiwiczek nie dorówna.

   • Ale potrafią przykręcić śrubkę, obsłużą tez tik toka bo to żadna filozofia. Z młodszymi rocznikami to już kaplica. Specjaliści tacy że w pracy nic nie potrafią gdyby nie specjaliści z dawnych lat to byście zginęli. Nic tylko ubrac się za pieniążki mamusi wziąć iphona za pieniążki mamusi kupić energetyka i kwiecistą mogą co drugie k opowiadać jak to wczoraj napierdalalem na konsoli. Tak w skrócie. BTW matura 2024 musiała być tak prosta specjalnie dla roczników że to poziom 6 klasy szkoły podstawowej w moich latach. Zadania rozwiązałem w 9 minut. Bez przygotowania. Nie maja z matematyka do czynienia od lat! Nie pozdrawiam

  • Ktos zapytal o zyciorys zastepcy Burmistrza i tu po czesci mozemy go przeczytac w paru slowach Kiedys kolega

  • A dla mnie nie ma to znaczenia. Liczy się człowiek, a nie system, w ktorym przyszlo mu akurat zyc! A Ty człowieku skorzystaj z porad specjalistów i lecz swoje frustrację. Specjaliści czynią cuda. Polecam!

   • Specjaliści z którego rocznika maturalnego? Bo mam w pracy i gdyby nie stary inżynier to nie wiem jakie cuda by zdziałali…….

 38. Wychodzi na to ,że były pan Burmistrz wiedział wcześniej kto zostanie przewodniczącą rady a i Pan Lipiński powinien wcześniej przedstawić wiceburmistrza.

 39. Naród wybral lepszego. Uszanujcie tom wykształcenie nie zawsze idzie w parze z kulturą i inteligencja. Powinniśmy juz to wiedzieć……. że to maszynka to zarabiania pieniędzy, ale nie wyznacznik dobrego czlowieka

 40. Przegrani do roboty a wygracie następne wybory tylko nie wystawienie takich kandydatów jak w tej kadencji bo znowu dostanie kopa w D.Co do wygranych to dokonujecie obrazy w sposób anonimowy jeżeli jesteś taki gieroj to przyjdź na komisję sesję i to powiedz jesteś mierny jak ta władza która ciągle była nie obecna .dentysta .jak impreza to była obecna .Wystarczy do gminy aby udostępnić ile dni był w pracy w kadencji to zobaczymy jak pracował czym jeździł i gdzie jeździł
  I co załatwiał bo mamy ostatnie miejsce w kraju w pozyskiwaniu funduszy europejskich wstydu nie macie gemby na klucz i milczeć

  • Masz rację wyborcy poprzedniej władzy ,chodząc po ul trzemeszna . Mogą zobaczyć efekt pracy Derezinskiego Jankowskego a kandydat ..ci JK.. Pp dali .chwała Bogu. Poznać co planują przed wyborami i co jeszcze macie do powiedzenia milczeć bo jestescie podli .młody koleś. To prawda nie każdy stary koń ciągnął lepiej od młodego. Zobaczcie będzie super wice pomoże na początku bo coś potrafi wyleciał za powiedzenie prawdy Zygmunt aleluja i do roboty powiedział prob. Michalski.

 41. Najlepiej pisać komentarze anonimowe. To do Ciebie ” kiedys kolega” : Napisz na fejsie swoją opinię, wylej żale . Ale to wtedy my Ciebie ocenimy i Twoj życiorys również. Oj myślę, że było by co poddawać analizie….

 42. Możesz napisać jeszcze raz?ciężko zrozumieć wypowiedź, która jest napisana chaotycznie, bez znaków interpunkcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj