Strona główna Na sygnale Pożar mieszkania w Lubiniu

Pożar mieszkania w Lubiniu

1191
24

Dzisiaj około godziny 12:45 z nieustalonych dotąd przyczyn doszło do pożaru mieszkania w jednym z bloków w Lubiniu. Częściowemu spaleniu uległy drzwi i podłoga, natomiast całe mieszkanie oraz klatka schodowa zostały okopcone. Pożar został opanowany przez domowników.

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z OSP w Trzemesznie oraz JRG w Gnieźnie, którzy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm lokatorom poszkodowanym w wyniku pożaru. Mężczyzna doznał poparzeń, u kobiety podejrzewano zatrucie. Obie osoby trafiły do szpitala.

Mieszkanie nie nadaje się w tej chwili do użytku. W tej trudnej sytuacji z pomocą pospieszyły władze samorządowe. Obecny na miejscu zastępca burmistrza Dariusz Jankowski zadeklarował pomoc gminy w remoncie mieszkania. Jak powiedział, pogorzelcom zostanie przyznany lokal zastępczy w budynku socjalnym w Jastrzębowie.

24 KOMENTARZE

  • miniu nie znasz podstawowych zasad bezpieczenstwa
   lepiej dmuchac na zimne
   zadysponowac drabine a nie pózniej miec pretensje ze nie podesłali drabiny
   w koncu było zagrożone ludzkie zycie
   a moze dla ciebie nie ma ono znaczenia

  • miniu g… widziałeś i g… wiesz jakie są procedury dyspozytora podczas zgłoszenia o pożarze mieszkania, domu itp.
   Następnym razem proszę nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia.

  • Drabina nie musi jeździć tylko do wieżowca. W takim niskim bloku też może mieć zastosowanie. Przypuśmy że trafi się przypadek pożaru mieszkania na parterze, ogromne zadymienie dostaje się do mieszkań na piętrze wyżej, a w tych mieszkaniach powyżej jest osoba o ograniczonej zdolności poruszania się (powiedzmy że na wózku inwalidzkim którą trzeba ewakuować. Jak ją bezpieczenie z tamtąd ewakuujesz po zwykłej drabinie?

 1. Chyba dyspozytor w zgłoszeniu dostał info że pali się na parterze. To co tu dmuchać na zimne ? Drabina z marketu by wystarczyła.

  • Jak zadzwonisz na 112 to zgloszenia nie odbiera dyspozytor, tylko operator numeru alarmowego z Poznania, który nie ma pojęcia gdzie miejscowość z której dzwonisz się znajduje bo obsługuje on całe województwo. Operator odbierze zgłoszenie i wysyła „ubogą” wiadomość tekstową do dyspozytora.
   Jak zadzwonisz na 998 to wtedy odbierze telefon najbliższy dyspozytor straży pożarnej.

 2. I znowu dla niektórych wszystko idzie jak spłatka,pracą się nieschambić i mieszkanie mieć wyremontowane a ty pracujesz i jak się udasz po pomoc to cię z kwitkiem odstawią gdzie jest tu sprawiedliwość

  • Pierw to radzę udać się do szkoły, gdy ją pańska osoba skończy, proponuję spalić sobie mieszkanie i może owa osoba dostanie pomoc w postaci remontu. Jakim to trzeba być głupim i zawistnym człowiekiem, żeby tak pisać. BA! Tak myśleć! Nie pozdrawiam

 3. A widziałeś jak do kolizji zadysponowane były 4 wozy bojowe albo wielka strażakówa prowadzi kolumnę samochodów weselnych,bo strażak się żenił,a pużniej że budżet za mały.

 4. Stała się tragedia dla jednej z rodzin naszej gminy. Zamiast współczuć tym ludziom, oczywiście jak zwykle trzemesznianie z 24info krytykują drabinę i to, że władze chcą takim ludziom pomóc. Na jakikolwiek artykuł się nie wejdzie wszędzie tylko ktytyka, zazdrość, podejrzenia. Aż się tego nie chce czytać. Weźcie wy się ludzie czymś zajmijcie bo w tej gminie nie jest aż tak tragicznie. Idźcie pobiegać na pizze albo na spacer. Zróbcie cokolwiek ze swoim życiem bo serio musi być nudne.

 5. Baran to ty jesteś w tak małym bloczku i w dodatku betonowym ogień się nie rozprzestrzeni,inaczej w starych kamienicach gdzie są podłogi i bele drewniane tam ogień idzie w oczach.

 6. Tak się zastanawiam czy to forum dla dzieci które kłócą się o zabawkę .Na drugi raz napiszcie FORUM DLA DZIECI którzy nic nie rozumieją 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj