Strona główna Różne Powiatowy zjazd OSP odbył się w Trzemesznie

Powiatowy zjazd OSP odbył się w Trzemesznie

3642
15

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu gnieźnieńskiego obradowali wczoraj w Trzemesznie. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbył się V Jubileuszowy Zjazd Powiatowy OSP RP w Gnieźnie.

Przed rozpoczęciem obrad druhny i druhowie spotkali się w bazylice, gdzie po modlitwie w intencji strażaków mieli okazję zwiedzić kościół.

W trakcie zjazdu wybrano nowe władze. Prezesem Oddziału Powiatowego ZOSP wybrano ponownie Jacka Kowalskiego. Do władz powiatowych weszli także przedstawiciele naszej gminy. Marek Gotowała został wiceprezesem, a Piotr Dzięcielak sekretarzem. Do komisji rewizyjnej wszedł m.in. Tomasz Schillak.

Zjazd był też okazją do wręczenia odznak i wyróżnień. Odznaką Honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” odznaczono Ochotniczą Straż Pożarną w Trzemesznie oraz indywidualnie Marka Gotowałę i Piotra Dzięcielaka. Medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego otrzymała jednostka OSP z Ławek, a indywidualnie Jan Krajewski (Trzemżal), Jan Karpiński (Gołąbki), Jan Walkowiak (Kruchowo) i Tomasz Schillak (Trzemeszno).

Specjalne podziękowania trafiły do trzemeszeńskiej jednostki jako tej, która w 2021 roku podjęła największą liczbę interwencji, a Monika Schillak odebrała wyróżnienie za udział w największej liczbie wyjazdów w ub. roku wśród strażaków z całego powiatu gnieźnieńskiego.

Obradom towarzyszyła prezentacja sprzętu strażackiego, a także wystawa fotograficzna poświęcona historii trzemeszeńskiej jednostki przygotowana przez strażaka Rafała Nawrockiego.

15 KOMENTARZE

  1. pamietam jak n atej wlasnie sali kupe lat temu pewien WFista w dresie Puma rzekł do mnie jak rzucilem materacem „a ojcem tez tak rzucasz?” i wowczas nauczylem sie szanowac materace szkolne.

  2. Oj patrząc na salę naszej kochanej szkoły przypominaja mi się lata 80 , ile to wyciskał z nas potu na siatkówce pan Paweł Planeta. Bardzo pozdrawiam wszystkich z tamtych roczników.

  3. To teraz mam odpowiedż dlaczego do byle stłuczki jedzie kilka zastępów straży a no żeby mieć najwięcej wyjazdów i odznaczenie.ALE TO CHORE JEST WSZYSTKO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj