Strona główna Kultura Powiatowe eliminacje turnieju strażackiego

Powiatowe eliminacje turnieju strażackiego

840
5

W ubiegłą sobotę, w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” Anno Domini 2016.

W konkursie w trzech grupach wiekowych (szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) wystartowało prawie 40 dziewcząt i chłopców z terenu Witkowa, Niechanowa, Trzemeszna, Czerniejewa, Mieleszyna oraz Gniezna, wyłonionych ze 139 uczestników eliminacji gminnych.

Uczestnicy w pierwszej części rozwiązywali test, a następnie najlepsze piątki rywalizowały w finale ustnym, gdzie odpowiadali na wylosowane pytania oraz opisywali sprzęt i urządzenia pożarnicze. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:

 1. Jakub Durlak
 2. Dominik Łukowski
 3. Szymon Chmiel

Gimnazja:

 1. Zofia Koteras
 2. Mateusz Krause
 3. Janusz Koteras

Szkoły Ponadgimnazjalne:

 1. Weronika Leśna
 2. Dawid Chlebowski
 3. Aleksander Nijak

Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, upominki i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz materiały promocyjne Gminy Trzemeszno.

Organizatorami i współorganizatorami eliminacji były: Komenda Powiatowa PSP w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gnieźnie, Urząd Miejski Trzemeszna, Restauracja „Czeremcha” w Trzemesznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie oraz Oddział Miejsko- Gminny Związku OSP RP w Trzemesznie. Jury eliminacji stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych grupach będą reprezentować powiat gnieźnieński podczas eliminacji wojewódzkich we Wronkach, 16 kwietnia.

(P. Dzięcielak)

5 KOMENTARZE

 1. Niech żyje szkoła nr 1 i Jakub Durlak!
  Konkurs i proszę kto wygrywa z podstawówek? Nie kto inny, tylko szkoła nr 1. Gratulacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj