Strona główna Na sygnale Potrącenie pieszej na DK15

Potrącenie pieszej na DK15

9398
24

Dzisiaj, około godziny 14, na przejściu dla pieszych na DK nr 15 (przy fotoradarze) doszło do wypadku.

Młody mężczyzna kierujący samochodem osobowy marki audi potrącił kobietę, przechodzącą przez jezdnię od strony alei Szymańskiego.

Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili świadkowie zdarzenia, w tym strażak Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie. Zadaszyli miejsce wypadku tzw. „folią życia”, jak również zaopatrzyli krwawiące rany.

Po kilku minutach dojechali trzemeszeńscy ratownicy medyczni oraz policjanci.

Ranna, starsza kobieta, trafiła do szpitala w Gnieźnie. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnią teraz funkcjonariusze policji.

24 KOMENTARZE

  • Nie można mierzyć wszystkich jedną miarą bo nie znamy dokładnie przyczyn tego wypadku. Weź czasami przejdź się pieszo to zobaczysz jakich mamy kierowców idealnych.

  • swieta krowa to ty jestes w aucie pasy to rzecz swieta w kodeksie masz napisane zwolnic przed pasami i zachowac szczegolna ostroznosc jak nie umiesz jezdzic to korzystaj z PKP i tyle

   • Ja mówię tylko o niektórych co widzą że jedzie samochód to wchodzą w ostatnim momencie na pasy albo bez patrzenia się czy jedzie coś.
    Albo ta młodzież i trochę starsi gdzie przechodzą z telefonem w rękach.
    Najlepsze osoby to te które stoją przed pasami i plotkują o sąsiadce. Zatrzymujesz się a oni nie przechodzą,startujesz i zachciało im się przejść.
    Od świateł do fotoradaru jest ograniczenie 60km/h więc te wszystkie komentarze że jeżdżą tam szybko to bzdura bo kto by płacił mandaty.

  • Nie potrafisz jeździć bezpiecznie, to siedź na dupie przed telewizorem. Chamstwo na drogach jest coraz bardziej widoczne. Niestety debili ponad prawem jest coraz więcej.

  • Starsze osoby mają pierwszeństwo? Rozumiem ale jak takie dziadki stoją przed pasami i sobie rozmawiają i nie wiesz czy przechodzą czy nie a ty specjalnie staniesz przed pasami.

  • Pieszy mylisz się. nie masz prawa wchodzić bezpośrednio pod samochód. Prawo nakazuje kierowcy zwolnić, zachować szczególna ostrożność i umożliwić przejście pieszemu ale pieszy też ma swoje obowiązki:
   „§ Pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.” Widzisz, pierwszeństwo masz na przejściu ale wtargnąć nadal Ci nie wolno.

 1. moim zdaniem każdy powinien uważać i kierowcy i piesi każdy ma swoje prawa, do ktorych się stosuje ,a do których nie.

 2. A na ul. kosciuszki co sie dzieje wieczorami, na 40 jadą nawet 100 a policja ma to gdzieś, kolegom nie będą wlepiać mandatów, lepiej sie schować gdzieś i służbę przespać, a w dzień zamiast dbać o bezpieczenstwo w mieście, wlepiają mandaty babciom chodzącym po scieżce rowerowej, albo inne absurdalne.

 3. Starsza Pani wie, że ma pierwszeństwo więc śmiało wchodzi na pasy – a skutki tego wejścia opisane w arytkule powyżej.

 4. Policja przyjechała po kilku minutach? Śmiech na sali Policji to nie było tam po kilkunastu minutach. Starsza poszkodowana Pani powiedziała gdzie mieszka więc wsiadłem w auto i pojechałem powiadomić rodzinę. Jak wróciliśmy ratownicy umieścili poszkodowaną w karetce a Policji nadal nie było za nim odjechałem też minęło kilka minut i nadal Policji nie było.

  • Możesz zgłosić to do Komendy Wojewódzkiej ze skargą na działania lokalnej policji w gminie i powiecie. Po takiej akcji, uwierz, spadną na nich z Poznania jak jastrząb na ofiarę. Tylko musi być ktoś z jajami, kto po pierwsze był świadkiem, najlepiej jak on zgłaszał i poda się z imienia i nazwiska przy składaniu skargi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj