Strona główna Na sygnale Potrącenie pieszego na DK nr 15

Potrącenie pieszego na DK nr 15

7733
19

Dzisiaj, po godzinie 17, na drodze krajowej nr 15 (na wysokości Bystrzycy) doszło do potrącenia starszego mężczyzny, idącego wzdłuż jezdni.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych, policjantów oraz strażaków z OSP w Trzemesznie. Przytomny poszkodowany z poważnym urazem ciała został przetransportowany do szpitala.

Na tę chwilę nie są znane okoliczności i przyczyny zdarzenia. W czasie działań służb ruch odbywał się wahadłowo.

Aktualizacja 2.12. Jak poinformował nas Krzysztof Socha z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, poszkodowany to 72-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego. Mężczyzna szedł lewą stroną drogi krajowej nr 15 w kierunku Mogilna, został potrącony przez 56-letniego mieszkańca Gniezna.

19 KOMENTARZE

  • Brak chodnika, a do tego ktoś wydał pozwolenie żeby w tamtym rejonie co? Wybudować betoniarnie. Masa ciężki aut. Brak chodnika. Jeżdżą szybko. Dlaczego nie dbacie o bezpieczeństwo ludzi w tamtym regionie? Bo nie mieszka żaden urzędnik? Ani jego rodzina? Tam też mieszkają ludzie, tez maja dzieci co chodzą do szkoły. Tez płacimy podatki. Nie wspomnę o tym jak „bezpiecznie” idzie się na Bystrzycę bez chodnika rano i gdy się ściemnia. Ja mogę uważać ale kierowca auta zawsze się spieszy gdzieś. Durnych nie brakuje.

   • Ty co piszesz że wiedzeliscie co bieReCie to terA macie Naprawdę ciężko jest znaleźć bardziej idiotyczne sformułowanie od tego Bardzo często zdarza się że po czasie – szydło wychodzi z worka Podam ci przykład Bierze sobie człowiek drugą osobę na resztę życia pod swój dach biorąc ślub i co ? Okazuje się że ta osoba do tej pory pełna ciepła o nieskazitelnie miłej osobowości po czasie jest złem wcielonym Albo szef firmy w której pracujesz Podczas wstępnej rozmowy i na początku twojej pracy w tejże firmy wydaje ci się że lepiej trafić już nie mogłeś Luz , wypłata na czas i oczywiście musisz bagażnik mieć pusty w swojej osobówce – tyle jest tej wypłaty że nie masz jej już gdzie układać Po jakimś czasie okazuje się że takiego chamskiego gnoja jeszcze nigdy nie spotkałeś Wiesz ilu ludzi w więzieniu siedzi za takie bestialstwa o których gdzieś tam słyszałeś ? A przecież mieszkałeś obok tego człowieka przez tyle lat i złego słowa byś o nim nie powiedział Taki człowiek uczynny , pomocny, pomagał staruszkom przechodzić po pasach na drugą stronę ulicy I co ? Można się pomylić ? Łapiesz temat ? Kumasz bazę ? Wybieramy w tym przypadku burmistrza bo podczas wyborów jest mówiąc kolokwialnie cool A że po czasie okazuje się że jednak to nie jest to co powinno być No cóż Życie jest jakie jest Nigdy nie było i nie będzie różowe Tylko w bajkach wszystko jest takie fajne i , ładne i składne Pamiętaj – życie to nie bajka Jak to mówią optymiści – jutro będzie lepiej

    • panie ale tak samo glupoty TVP opowiada a pan nie reagujesz taki z pana cwaniak ? to napisz na nowogrodzka ze sie nei zgadzasz z klamstwami tu potrafisz na zwyklych ludzi pisac ? a prezesowi nie wygarniesz ? mój eksperyment sie udal jak widac propaganda w TVP ci nei przeszkadza a na forum juz tak ! obłudniku jeden

 1. Idącego wzdłuż jezdni. A jak miał iść jak nie ma chodnika ? Proponuję aby burmistrz i radni przeszli się pieszo do Zielenia. Mało bezpieczna sprawa.

 2. kiedyś było bardziej niebezpiecznie ale za to ludzie bardziej myśleli a teraz wszystko zmechanizowane i ludzie bez wyobraźni i zdrowego rozsądku a np pewien pan z Trzemeszna jest niewidomy i jakos ktoś go nie potrącił czyli niewidomi bardziej mają wyostrzoną wyobraźnie i słuch a człowiek za kółkiem gaz do dechy a piescy jak szalony przebiega przez ulice jak szalony człowiek by musiał mieć rejestrator jazdy żeby ludzie zobaczyli jacy bezmyślni są

   • Dziękuję kolego Marku i Anonimie. Pamiętam, że Piotr to w kilku komentarzach prosił p.burmistrza by na przejściu przez piętnastkę wzdłuż al.Szymańskiego położyć kostkę z bąblami. Próbowałem z zamkniętymi oczami podejść do słupa, na którym znajduje się przycisk do załączenia świateł na skrzyżowaniu piętnastki z al.Niepodległości – nijak się nieda. Niewygodny – do zajechania. Pan szedł prawidłowo – lewą stroną jezdni.

 3. To już brakuje słów, ile lat jest pilna zgłaszana konieczność wybudowania chodnika lub ścieżki pieszo rowerowej przynajmniej na odcinku od skrzyżowania do Bystrzycy do Cytrynowa i dalej do Lubinia. Burmistrz i jego zastepca nie dostrzegają takiej potrzeby i co konkretnego czynią aby to zrealizować ? oczywiscie jest to droga krajowa, jeżeli odpowiednio nie depczą ścieżek w dyrekcji dróg krajowych ,czy ministerstwie aby to zrealizować to np. jak budujemy chodniki wspólnie z powiatem na ich drogach to nie podjąć tutaj tez wspólnej inwestycji,prawo na pewno na takie rozwiązanie problemu pozwala, tak wyglądają pilne zadania w naszej gminie!!!!! , na tym odcinku gdzie zdarzył się ten wypadek znajdowanie się pieszego to potencjalna śmierć, co więc powinno być najważniejsze, zamiast wydawać setki tysięcy złotych np. za koncepcje zagospodarowania budynku po zawodówce raz to na dom kultury , później na urząd . to kto odpowiada za taki sposób wydawania pieniędzy podatników zamiast przeznaczyć na tak ważne zadanie,z pewnością starczyło by aby tego typu środki były np. jako udział gminy to dyrekcja dróg mogłaby podjać się wykonania chociaż chodnika do Cytrynowa, czy nie tak powinien działać burmistrz i rada miejska.

  • a co oznacza ze we krwi ? wiesz ze takie publiczne opinie sa ścigane z urzędu ? mowa nienawisci pamietaj ze mamy mniejszosc Niemiecka w PL

 4. Szkoda, że tak „wnikliwe” komentarze są po krótkiej notatce bez dokładnego zbadania i wyjaśnienia zdarzenia co było przyczyną tego. Przez kilka lat chodziłem poboczem tej drogi i gdy nadjeżdżał samochód schodziłem bardzo mocno na pobocze a już o zmierzchu to dopiero trzeba uważać. Chodnik na pewno jest potrzebny ale gdy go nie ma to trzeba super uważać.

 5. co się tyczy pieszych, czy oni dbają o swoje bezpieczeństwo i zakładają kamizelki ostrzegawczo- odblaskowe poza terenem zabudowanym ? człowiek ubrany w taką kamizelkę będzie lepiej widoczny w dzień i w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj