Strona główna Sport i rekreacja Pomogliśmy!

Pomogliśmy!

1533
5

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja charytatywna ”Marsz po zdrowie”, zorganizowana przez Gimnazjum w Trzemesznie i Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ”Słoneczko”. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Mariusza Twarużka.

Na apel organizatorów odpowiedziało ponad 100 osób. W parku Baba zjawili się dorośli, młodzież i najmłodsi. Zebranych przywitał i podziękował za udział dyrektor Gimnazjum Sławomir Kupś. Obecny był także burmistrz Krzysztof Dereziński.

Żona ”Sernika” – Agnieszka Twarużek – podziękowała w imieniu swojego męża, który przebywa obecnie na kolejnym turnusie rehabilitacyjnym. Jak stwierdziła, rehabilitacja jest bardzo kosztowna, dlatego liczy się każda złotówka.

Następnie uczestnicy akcji wyruszyli na ponad 5 kilometrową trasę. Sposób jej przebycia był dowolny. Jedni jechali rowerami, inni maszerowali z kijkami, biegli, albo po prostu spacerowali. Nie było rywalizacji – ważny był udział i czas spędzony w miłym towarzystwie. Przy okazji można było spalić trochę weekendowych kalorii. Zebrano 2400 złotych.

Wszyscy, którzy ukończyli marsz wzięli udział w losowaniu drobnych upominków. Na zakończenie głos zabrał ksiądz Radosław Tuszyński. Zauważył, że dzisiejsza akcja odniosła podwójny sukces. ”Zebrane pieniądze z pewnością przydadzą się na dalsze zabiegi, a tak liczny udział w akcji będzie z pewnością wielką motywacją dla Mariusza do dalszych wysiłków w niełatwej rehabilitacji’’ – mówił.

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w akcji, a chciałyby wesprzeć rehabilitację M. Twarużka podajemy nr konta:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “SŁONECZKO” Stawnica 33A 77-400 Złotów.

Konto bankowe: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 KRS 0000186434

Koniecznie z dopiskiem 142/T Mariusz Twarużek.

5 KOMENTARZE

  1. Zgadzam sie z księdzem Radkiem ale dodam jeszcze, że takie akcje bardzo integrują mieszkańców. Można porozmawiać z osobami, z którymi na co dzień mijamy się na ulicy bez słowa. To tez wielka wartość.

  2. Trzemesznianie spisali si na medal . To naprawdę buduje . Cieszy mnie udział Pani radnej . Jestem dobrej myśli , że na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta Pani radna wraz z Panem przewodniczącym zwrócą się do radnych o przekazanie diet na ten szlachetny cel . Myślę , że dobrze byłoby aby ksiądz Radosław Tuszyński oprócz dobrego słowa wystąpił do Caritas Gniezno o kolejne dofinansowanie rehabilitacji Mariusza .
    Bóg zapłać dla ludzi dobrej woli i wielkiego serca .

    • Poproś tez PWD oni maja na wydanie 230 tys 😉 i nie zapomnij tez o sobie – oddac cała swoją wypłatę a pozniej wymagaj od innych. Ave. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj