Strona główna Różne Pomogą seniorom

Pomogą seniorom

1224
4

Do Rady Miejskiej wpłynął projekt uchwały zmieniający dotychczasowe zasady przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze. Są one przyznawane osobom, które nie mają opieki, a potrzebują jej z powodu choroby, wieku czy niepełnosprawności.

Zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami, usługi te są odpłatne. Zwolnione z opłat są tylko osoby posiadające bardzo niskie dochody. W proponowanej uchwale zapisano, że wszystkie osoby powyżej 85. roku życia będą mogły korzystać z usług opiekuńczych nieodpłatnie, jeśli takiej opieki wymagają.

Jak wyliczyła Lucyna Buzała – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej – gmina poniesie z tego tytułu ok. 13 – 14 tys. zł rocznie.

Uchwała będzie poddana pod głosowanie na jutrzejszej sesji RM. Sądząc jednak po jednogłośnym poparciu projektu przez radnych na obradach komisji, wszystko wskazuje na to, że zostanie przyjęta.

4 KOMENTARZE

  1. 13-14 tys rocznie, czyli lekko ponad tysiąc miesięcznie? Czyżby jeden opiekun na umowę zlecenie dla wszystkich seniorów, i 800 zł do ręki po potrąceniu wszystkich składek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj