Strona główna Na sygnale Policjanci dzieciom o bezpieczeństwie

Policjanci dzieciom o bezpieczeństwie

1865
14

W ramach wakacyjnego cyklu spotkań z dziećmi, policjanci z trzemeszeńskiego komisariatu i gnieźnieńskiej komendy odwiedzili najmłodszych, którzy spędzają swój wolny czas w ramach akcji „Wakacje w mieście”. Rozmawiali z nimi o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

W środę odbyło się spotkanie z policjantami dzieci i rodziców w ramach akcji „Wakacje w mieście”, zorganizowanych przez Dom Kultury w Trzemesznie. Prowadzone przez policjantów spotkania na terenie powiatu gnieźnieńskiego mają za zadanie przypominać najmłodszym o podstawowych zasadach spędzania wolnego czasu. Często bowiem dzieci na wakacjach korzystają z beztroski kosztem własnego bezpieczeństwa. Policjanci starają się w przystępny sposób edukować poprzez zabawę, by dzieci nie zapomniały o rozwadze i ostrożności w czasie wakacji.

W czasie spotkania funkcjonariusze zaprezentowali radiowóz policyjny oraz uczyli zasad bezpieczeństwa w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu czy na letnich wyjazdach. Przypominali o ostrożności wobec obcych oraz rozważnym korzystaniu z kąpieli w morzu czy jeziorze. Szczególne miejsce podczas tego dnia zajął pokaz umiejętności korzystania z roweru. Dzieci mogły skorzystać z jednośladu edukacyjnego przywiezionego przez policjantów z Gniezna.

Następnie najmłodsi korzystając z kredy rysowały znaki na płytkach chodnikowych i w ten sposób uczyły się ich przestrzegania. Trzemeszeńskie dzieci wykazały się znajomością znaków zakazu i ostrzegawczych. Policjanci poruszyli także bezpieczeństwo podczas obecnie trwających żniw. Uczestnicy otrzymali ulotki i opaski odblaskowe.

(fot. Z.N. , tekst KPP Gniezno)

14 KOMENTARZE

  1. ” w przystępny sposób „to za mało powiedziane. Pan Policjant prowadził zabawę niczym dowcipny i pogodny aktor, niezwykle zdolny animator ,który tak istotne treści przekazał w niesłychanie atrakcyjny sposób. Przedziwne i zaskakujące nieraz dziecięce pytania,m traktował niezwykle poważnie i po mistrzowsku cierpliwie na nie odpowiadał.
    To była piękna lekcja pokazowa na temat bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach.
    Brawo Dom Kultury za ciekawe pomysły i konkretną robotę.

  2. Od jakiegoś czasu,obserwujemy dobrą robotę policjantów,na ul Kopernika.Patrole nareszcie widać,co natychmiast przekłada się na spokój i porządek.Mandaty,za picie alkoholu na siłowni pod chmurką,sypia się aż miło:)Brawo,brawo… Jeszcze tylko nocne patrole mogłyby być częstsze.Dziękujemy policji,dziękujemy p.Peno.

  3. Kiedy pójdziemy do pana policjanta?, pyta mnie moje dziecko . Na rowerek upomina się o kask na głowę, bo pan tak kazał. Wcześniej siłą mu nie można było włożyć !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj