Strona główna Kultura Premiera filmu o Jerzym Waldorffie

Premiera filmu o Jerzym Waldorffie

2968
23

Już w najbliższy piątek (1 grudnia) w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie im. Jana Kilińskiego odbędzie się premiera filmu pt. „Fidrek, poetycka opowieść o Jerzym Waldorffie”.

Na wydarzenie zaprasza dyrekcja szkoły oraz twórcy filmu, w którym wystąpili nauczyciele oraz uczniowie trzemeszeńskich szkół, jak również zaprzyjaźnieni muzycy.

Początek o godzinie 17:30. Wstęp wolny.

23 KOMENTARZE

   • Raptem kilkakrotnie częściej uciekał się do wymijającej odpowiedzi .Zwykł mawiać urodziłem się między Toruniem a Poznaniem .Opieram się na wywiadach których udzielał .W kśiążce wygląda to tak jakby chciał zatrzeć to co mówił przez wiele lat i to jest bezsprzeczne

    • No i pojawił się kolejny znawca biografii Waldorffa. Tak na marginesie… Waldorff urodził się w Warszawie. Szukałem pomiędzy Toruniem a Poznaniem, ale nie znalazłem.

     • I właśnie przez to wzięło się że rodził się w Warszawie.A ja wiem na 100%że rodził się w Rękawczynie rozmawiałem swego czasu z osobami starszymi od J.Waldorf któży żyli w Rękawczynie,Słowikowie Kamieńcu

     • Jerzy Waldorff urodził się w 1910, w Warszawie. Do Rękawczyna przybył wraz z rodziną na początku lat 20-stych, kiedy to ojciec kupił posiadłość. Dodam tylko ojciec Waldorffa był specjalistą od kolejnictwa i nadzorował wtedy budowę linii Strzałkowo – Kutno.

  • Anonimie, przeczytaj chociaż jedna książkę Waldorffa i wtedy się wypowiadaj. Zapewniam Cię, że wielokrotnie wspominał Trzemeszno. Ale pewnie jedyne co czytasz to program TV i ulotki wrzucane ci do skrzynki pocztowej.

  • Bardzo często wspominał swoje korzenie – Rękawczynek, Trzemżal, Trzemeszno – liceum. Bzdury piszesz kolego. Nigdy się nie wstydził miejsc z których pochodził

 1. Burmistrz na dzisiejszej sesji gadał takie farmazony, że głowa mała. Chłopie sprawdź (jeśli wiesz gdzie) ile faktycznie było przetargów a dopiero później zabieraj głos. Nie wiem gdzie widziałeś, że powiat ogłosił „6 czy 7 nieudanych przetargów na sprzedaż Domu Dziecka”. Siedzi obok Ciebie wieczny wice guru od nieruchomości i nie potrafi Tobie powiedzieć jak to wygląda? Obaj nadajecie się do wymiany. Sam zarzekałeś się, że już kandydować nie będziesz. Wszyscy myślący wiedzą, że to zwykły blef i próba wywołania strachu niczym w Korei przed odejściem dyktatora. Owszem grupa która płakałaby rzewnie niczym bobry po Twojej porażce jest szeroka ale ludzi, którzy mają dość takiego „rządzenia” jest wiele.

  • no moi nie porobili dlugo PKB z 3 % do ponad 6% matematyki nie oszukasz mnie gadanie z pieknymi frazesami nie interesuje tez moge ci opowiadac przed kamera ze Polka dla mnie najwazniejsza a lupic polske ile sie da –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj