Strona główna Różne Poczekalnia czy noclegownia?

Poczekalnia czy noclegownia?

7524
64

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka sygnałów na temat problemów korzystania z poczekalni na przystanku PKS w Trzemesznie. Jak nam przekazano, przebywają tam często – również w nocy – osoby w stanie nietrzeźwym.

W pomieszczeniu panuje bród i nieprzyjemne zapachy. Z uwagi na porę roku i coraz niższe temperatury, staje się to coraz większym problemem dla podróżnych.

Tydzień temu sprawdziliśmy, jak to wygląda w rzeczywistości. Jak widać na załączonym zdjęciu – wykonanym krótko po północy – w poczekalni spało dwóch mężczyzn.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Urzędu Miejskiego. Jak nas poinformował wiceburmistrz Dariusz Jankowski, do tej pory tego typu sygnały nie docierały do urzędu. Problem jest jednak znany władzom samorządowym. Dotyczy on głównie jednego z bezdomnych, często będącego pod wpływem alkoholu.

Ośrodek Pomocy Społecznej wielokrotnie podejmował działania w jego sprawie. Kilkakrotnie kierowany do różnych ośrodków dla bezdomnych opuszczał je na własne życzenie, nie kontynuował też terapii odwykowej.

Poczekalnia jest zamykana na noc, jednak jak informuje osoba za to odpowiedzialna, osoby tam przebywające często nie chcą dobrowolnie opuścić pomieszczenia. Niejednokrotnie musiała interweniować policja.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, rozważona zostanie możliwość skorzystania z usług firmy ochroniarskiej, jak to miało miejsce w przeszłości – informuje wiceburmistrz.

64 KOMENTARZE

 1. Bezdomność ? Nygustwo i nic więcej. Piwko przy ławce, New balance na nogach. Do roboty się nie chce iść bo po co ? Zero zmartwień. Szkodniki

 2. Do roboty niech się wezmą. Dwie zdrowe rączki do pracy są tylko trzeba by alkohol odstawić. No ale po co jak w cieplej poczekalni się wyśpi a jedzenie wyzebrze 🙂

  • Przeczytaj najpierw co wyżej napisano. Był kierowany do różnych ośrodków ale je opuszczał na własne życzenie. Jak myślisz, kto za te ośrodki płacił? Jeśli jednak nadal nie rozumiesz, weź ich sobie do domu. Koniec kropka.

   • Widocznie ośrodek pomocy społecznej nie działa. Wiec po co funkcjonuje? Ile osób tam pracuje? Ten człowiek jest chory. Alkoholizm to choroba. Wystarczy powiedzieć wysłaliśmy go dwa trzech razy wypisał się my jesteśmy czyści raczki umywamy. Braw chcecie? Macie jakaś misje? Czy pierdzenje w stołki?

    • Jeśli nie jest ubezwłasnowolniony to nic nie zrobisz. Nie znasz się,ale musisz krytykować. Można nawet wysłać pismo do prokuratury,ale i ono niewiele pomoże. Prawo w tym przypadku jest,delikatnie mówiąc,niedoskonałe. A skoro w ops się nic nie robi,to złóż tam papiery i też będziesz nic nie robił,mądralo od 7 boleści.

     • Niestety brak osób które będą za wszelka cenę próbować pomoc takim osobom. Zasłaniając się prawem, przepisami. Wystarczy być ludzkim i rozumiem swoją prace a nie zasłaniać się przepisami prawem. Jestem taki wspaniały urzędnik zrobiłem wszystko z poziomu biurka ale skończyły mi się możliwości i prawo mnie dalej ogranicza. Jestem ideałem chyba mi się premia należy oh. Wrażliwość społeczna. To jest coś czego wam mopsy brakuje

     • Przede wszystkim zrozumiem ze to osoby z choroba alkoholowa. Doinformować się w końcu zawód gen tego wymaga? Wiedzy? A tutaj wychodzi na to ze tej wiedzy brak. Alkoholika nazywa się zwykłym obibusem olewającym pomoc mopsu. Takie kompetencje widzimy ……

    • Alkoholizm, jak każde uzależnienie, jest chorobą. Bardzo trudno wyleczalną niestety. Zwłaszcza, gdy ktoś zostaje zupełnie, czy niemal zupełnie sam. Jak świat światem zawsze istniały i będą istnieć istoty słabsze, nie potrafiące same radzić sobie ze sobą. Zwłaszcza dziś, w świecie wywierający coraz większą presję na nas wszystkich. I albo jesteśmy (cywilizowanym) społeczeństwem, gdzie organizujemy się tak, by wzajemnie sobie pomagać, albo jedynie zbiorem egoistycznych monad skupionych jedynie na własnej korzyści i wygodzie. Jest oczywistym, że pogrążony w alkoholizmie człowiek może wciąż upadać w nałóg, ale to nie jest argument przeciw temu, by wciąż nie podejmować prób pomocy. Inną sprawą jest, że jesteśmy tak bogaci dziś, że stać nas na zorganizowanie noclegowni, w której ci strasznie biedni ludzie będą mogli w godnych i wygodnych warunkach umyć się, wyprać ubrania, wyspać i najeść. I od tego są właśnie urzędnicy, radni, ale i odpowiednie instytucje, by rozwiązywać społeczne problemy. Dlatego macie mandat, diety i pensje. Gdzie są księża, to też ważne pytanie w tej sprawie. Niech zaś ci, którzy widzą w bezdomnych utrapionych jedynie „obiboków w new balance’ach”, zastanowią się, czy chcieliby znaleźć się w takiej sytuacji?

     • Takie twoje pierdolamento,znam osobę która 20 lat piła i bez jakiegokolwiek leczenia nie pije ja też paliłem nałogowo papierosy i z dnia na dzień postanowiłem nie palić i jak się chce to można dużo zmienić w swoim życiu to żadna choroba piją z nudów bo nie mają co robić i się śmieją z tych co pracują,jeden nawet mi powiedział ,że będziemy płakać ą będziemy płacić Panu Stasiowi i tak było nie zarobił na emeryturę ale dostawał socjajne na życie taka to sprawiedłiwość.A jeszcze gorsze jak ojciec nic dziecku nie da bo wszystko przechla a na starość wnosi sprawę o alimenty od swojego dziecka, to akurat widzałem w różnych programach telewizyjnych.

     • W samo sedno.Alkoholizm to ,choroba i straszny nałóg, z którego nie łatwo wyjść,i nie wielu zapewnie z tego wychodzi, bez pomocy ! Znałam osobiście dwóch z nałogiem,i już ich nie ma.Można powiedzieć że oni już przegrali życie,więc po co kopać chorego,bo przecież nikt by nie chciał być na ich miejscu.

 3. caly obraz gminy Czemeszno w jednym zdaniu:

  „Jak nas poinformował wiceburmistrz Dariusz Jankowski, do tej pory tego typu sygnały nie docierały do urzędu”

  no ten pan nawet nie wiedzial ze na polu gminnym za Swietym ktos uprawia kukurydze to tym bardziej skad mial wiedziec co w poczekalni jak on sam dojezdza audi A3 czy q3 jednym z nowszych modeli a nie PKSem.

  Ogolnie Panie Dariuszu zapytam a co pan wie ??
  ale skoro ludziom to pasuje to co sie dziwic rownie dobrze na vice moglibyscie wziac pana z poczekalni

  • Ten Pan jest dobry ,dużo mówić,słowo wstępne doznaje dużego namaszczenia,decyzji za to w sprawach gospodarczych to już nie.Pan jako wiceburmistrz ,żądał Pan i domagał się od remondisu szczegółowych analiz finansowych co do kosztów odbioru i transportu odpadów,hamował Pan burmistrza w rozrastającym nepotyżmie,zobaczmy tyle lat i ślizganie się,żadnej męskiej odwagi w sprawach strategicznych dla gminy.Czy nie był też Pan członkiem tego słynnego zespołu negocjacyjnego odnośnie przejęcia komunalki przez remondis.Co tam Pan zaprezentował ?

   • A co ma piernik do wiatraka,a warszawiak to z innej gliny czy co,a pół Trzemeszna z kąd pochodzi z kągresówki zwac przyciągnął.

    • gosc sie podpisal ze warszawiak a ten juz zazdrosci np moj dziadek pochodzi z Trzemeszna ojciec rodzil sie juz w Poznaniu ja rowniez to kim ja jestem ? Puknij sie wleb J pewnie glosowales na pis i teraz inflacja cie zjada i za litr paliwa 6 zl przezyc nie mozesz to wyjedz tez to bedzie cie stac

     • Rozsądek nie jest Ci znany? Co ma PiS do wiatraka inflacji? Włącz może inne niż polskie tv i rozejrzyj się po świecie, jak inflacja hula. Niestety pandemia załamała światowe łańcuchy dostaw w wielu branżach, a na to oczywiście nakłada się spryt różnych cwaniaków węszących szanse i tak się nakręca niebezpiecznie, globalnie.

     • kilka lat temu paliwo było droższe niż jest dzisiaj.to ty puknij się dwa razy,albo nie bo tobie już nic nie pomoże.

 4. Szkoda takich ludzi mają czasem choroby psychiczne i nie dają sobie rady lepiej ludziom dać 500 plus co na papierosy wydają niż pomagać wyjść z bezdomności a nigdy nie wiecie co was czeka w życiu np ktoś sie dostał po znajomości do pracy na dobre stanowisko i teraz świeci przykładem zarabia 10000 zł bierze 500 plus bo to socjal ale tak naprawde nie potrzebuje soscjal to socjal ale to jest legalne złodziejstwo.

  • Lepiej dzieciom dac 500plus niz Tuskowi iRostkowskiemu bo stale w dupie mieli malo pinidzy nima i nie bydzie kto to mowil i sie znalazly nie musimy czekac na dary od Niemca A ty Romku jak nie masz 500plus to sie postaraj i bedziesz mial nie bedziesz zazdroscil

 5. Oni nie chcą pomocy.
  Sam się litowałem, kupowałem jedzenie jak leżał, to sprawdzałem czy żyje. Dzwoniłem po karetkę. Nawet małe prace dałem, żeby zarobił pieniądza i jak się kończyło ?
  Zawsze kasa poszło w alko..
  To nie są ludzie ułomni, sami tak wybieraj, bo pomoc mieli nie tylko ode mnie, ale wiele osób próbowało pomóc a on/oni nie chcą, takie życie im pasuje.

  Teraz przechodzę i mnie już nie rusza ich proszenie o jedzenie.

  Mając tyle szans pomocy i nawet rozmawiając z nim po wyjściu z placówek, gdy był trzeźwy kilka tygodni pytając się jakie ma plany, to odpowiedz była zawsze ta sama …

 6. Temat na czasie. Jeszcze kilka dni temu zastanawiałam się gdzie mogę napisać o problemie poczekalni PKS w Trzemesznie. Mój syn dojeżdża do Gniezna do szkoły, codziennie czeka na autobus ponad godzinę … Dotychczas czekał na zewnątrz budynku, jednak w okresie zimowym nie wyobrażam sobie by dalej mógł tak robić. Budynek poczekalni PKS powinien być częściej dezynfekowany, sprzątany, powinny zaglądać do niego odpowiednie służby.

  • Biedny. Jak ma się człowiek bezdomny z choroba alkoholowa do twojego biednego syna który musi tylko i aż czekać chwile na chłodzie 🙂 może mu jakieś barchany kup i uszatkę matuniu 🙂 wychowasz na mężczyznę ……

   • Pełno idiotyzmu w komentarzach ale Ty obywatelu, przebiłeś głupotą wszystkich. Fakt, niech dziecko godzinę cierpi bo smierdziel i nierób ze swojej winy nie ma gdzie spać!!! Weź go do siebie pod dach a ludzie niech nie czekają na zimnym bo tam śmierdzi od menela!

   • Ale czeka na zimnie żeby nierobom nie przeszkadzać bo jak się obudzi to będzie zły i będzie bluzgał dzieciaków i dorosłych też i proszę nie pisać że to choroba bo tak się przyjęło.

 7. do Anonim. Masz 100 procentową rację. Ale mało kto zna ich od tak zwanej ” podszewki”. Dlatego też większość komentarzy piszą osoby które nie nie mają na ten temat żadnego pojęcia.

 8. Ostatnio z córką musiałam czekać na dworze bo tam smród to widocznie ten pan może wszystko .Panie burmistrzu proszę coś z tym zrobić

 9. Przeciez ci ludzie nikomu krzywdy nie robia co wy chcecie znieczulica ludzie zima idzie nie lato kazdy bladzi tylko nie kazdy moze sie podniesc a nie glupie komentarze co jeden to matrzejszy mowia wyp…. zamknac i co jeszcze tylko sie za tych glupkow pomodlic ochrone do czego beda przy drzwiach warowac czy co czy jak wezcie sie za wazniejsze sprawy a jest ich wiele

 10. Sama z dzieckiem nie raz stałam na deszczu czy mrozie bo nie szło wejść na poczekalnię ale jestem tego zdania że to są ludzie uzależnieni a to jest choroba i potrzebna im jest pomoc by wiedzieli ze nie są sami. Taka nasza rzeczywistośc😔😔😔😔

 11. Szwaby jeszcze od gminy Trzemeszno nie wykupili przystanku PKS? Ziemię i wodociągi wraz z kanalizacją już mają. Przy takim podejściu władz gminy tylko czekać jak sprzedają szwabom PKS.
  Szwab zrobi porządek z tymi koczującymi. Polacy nie potrafili zarządzać ziemią, wiodociągami i kanalizacją więc uznali, że szwab będzie lepszym zarządcą. Jesteście zadowoleni wszyscy, którzy cieszą się kiedy szwaby panoszą się po trzemeszeńskiej ziemi, która to pamięta jak Polacy ginęli z rąk szwabskich morderców wojennych? Macie za grosz honoru? O poczuciu patriotyzmu nie będę wspominać, bo zapewne nie wiecie czym jest patriotyzm. „Wyksztaceni” przez komuchów nauczyciele nie wpoili wam poczucia polskości? No tak. Pedagogika wstydu to podstawa. Wasz idol Trzaskowski zobaczy ilu patriotów żyje w Polsce. 11 listopada to Święto Niepodległości Polski, która odrodziła się po 123 latach niewoli pod zaborami szwaba, ruska i austriaka. Czas odwiedzić stolicę. Może jakiś spacer.

 12. Alkoholizm jako choroba psychiczna powinien się kończyć osadzeniem w zakładzie zamkniętym świadczącym terapię z obowiązkiem pracy na własne utrzymanie. Nie pracujesz-opuszczasz i dziękuję czapka, radź sobie sam.

 13. Pomagałam nie jeden raz, nie wyganiałam z klatki schodowej, żeby nie spali na dworze i co dostałam w podziękowaniu… Nasrane na wycieraczce sąsiadki. Wtedy dobroć się skończyła. Nie mam serca do alkoholików, sami sobie taką drogę wybrali. Nie rusza mnie to wgl jak mnie błaga o 2 złote. Mogę iść i kupić bulke, ale żadnych pieniędzy. Ciężko muszę na ten pieniążek pracować.

 14. Zawsze znajda się przeciwnicy i ci którzy maja więcej zrozumienia, empatii, wiedzy którzy chętnie pomogą takiemu człowiekowi. Ci którzy tak chętnie by się ich pozbyli niemal na pewno są tego pozbawieni. Różne rzeczy się czyta na przykład ze nasral na wycieraczkę sąsiadki. Nasral. Nasral bo nie przestrzega już zasad. Nasral bo jest chory. Nasral bo jest nieszczęśliwy. Nasral bo jedyna ulgę w cierpieniu daje mu denaturat który tak chętnie wypominacie. Nasral bo jak czytam gdzies wyzej ile można zgłaszać takiego człowieka nawet prokurator nie pomoże. Nasral bo ludziom brakuje chęci by go uratować i pomagać do końca jego żywotu. Alkoholizm to choroba z której rzadko się wychodzi. Również odczuwam odruch wymiotny gdy czuje ich zapach korzystając z przystanku PKS. Również nie podoba mi się ze ciagle chodzą pijani śmierdzący. Ale mamy od tego odpowiednie urzędy. Zatrudniani są w nich ludzie zapewne z jakimiś predyspozycjami a nie z łapanki. To do nich należy odpowiedzialność za tych ludzi. Najprościej jest wyrzucić ich pozbyć się wstawić ochronę. Człowiek upadł

  • dobrze napisane. zapomnieli od czego sa w tych urzędach.wyborcy robią was w ciula non stop farsa za farsa a wy i tak ich wybierzecie.

  • Raczej przez OPS zatrudniani są nacioty i pocioty. Niezainteresowani tematem,do którego zostali zatrudnieni. Sam pan burmistrz dał dyrektorom i kierownikom wolną rękę w temacie. Wypada się cieszyć, że pan wc burmistrz tojtoja postawił coby potrzeb fizjologicznych niezałatwiać na własną rękę.

 15. W naszej lokalnej społeczności, tak jak w całym kraju jest to normalne.Piją ViP-y, księża,politycy, celebryci…piją też zwykli ludzie.Tylko ci pierwsi mogą wszystko bo ich stać a ci drudzy lądują nisko…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj