Strona główna Sport i rekreacja Pobiegli trasą „Kilińskiego”

Pobiegli trasą „Kilińskiego”

8251
25

Dziś Święto Narodowe Trzeciego Maja. Po raz pierwszy od 29 lat nie odbył się tradycyjny Bieg im. Jana Kilińskiego.

Znalazła się jednak grupa biegaczy, którzy nie mogli pogodzić się z tym faktem. Postanowili przebiec cały, 21 kilometrowy dystans w ramach wspólnego treningu. Nie zapomniano też o patronie biegu Janie Kilińskim. Jak co roku złożono wiązankę kwiatów pod jego pomnikiem.

Dziś nie było rywalizacji, był za to wspólnie i aktywnie spędzony czas. Biegaczom towarzyszyła grupa rowerzystów. Na starcie pojawili się zawodnicy trzemeszeńskich drużyn – BOLT i FAT oraz reprezentanci klubu Mogilno Team. W Trzemesznie dołączyło do nich dwoje zawodników Kijkowego Trzemeszna, którzy również – chociaż inną trasą – postanowili uczcić Święto Konstytucji przebiegając dystans półmaratonu.

Tempo biegu było dostosowane do możliwości wszystkich zawodników. Na stadionie w Trzemesznie biegacze pojawili się po około 2 godzinach od startu. Uczestnicy treningu żałowali tylko, że nie mogli wystartować w prawdziwym biegu. Panująca dziś pogoda sprzyjała zrobieniu bardzo dobrych wyników. Taka aura nie zdarza się zbyt często. Trzeciomajowy półmaraton znany jest biegaczom raczej z trudnych warunków – wiatru, upału, a nierzadko deszczu.

25 KOMENTARZE

 1. Ja rozumiem,że biegać od 20 kwietnia już rekreacyjnie można,ale gdzie zasady bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek??!

  • Co, żal d… ściska? No widzisz, gdy ty jedna ręka przełączas kanały w TV, a drugą trzymasz piwo to jakieś warioty lecą z Mogilna do Trzemeszna. Jak widać każdy ma inne pojęcie rozsądku.

   • Maryla zadała zdroworozsądkowe pytanie, Ty zaś zaprezentowałeś typowo prymitywny hejt polaczka-cwaniaczka.

    • Dzieki „A toPolska właśnie”
     Tak się zastanawiałam, ile będzie hejtu do mojego komnentarza a ile rozsądnych wpisów…
     Napiszę tylko jedno nie polemizując kto ma większą rację 🙂
     Wśród moich znajomych nikt w tej chwili nie ma ospy,aids ani eboli ALE TO NIE ZNACZY ŻE TYCH CHORÓB NIE MA !
     Bieganie -super sprawa.Podziwiam biegaczy, ale to nie czas na bieganie grupą i pozowanie do zdjęć.Zachęcam raczej do indywidualnych treningów.

 2. Bardzo fajna Inicjatywa… A ci którzy zbędnie komentują niech patrzą na swoje zachowanie, to są na pewno Ci którym najwięcej przeszkadza noszenie masek i rękawiczek i nigdy nie zrobiliby nic za darmo, dla siebie, dla innych… Ale swoje 3 grosze muszą wtrącić… Co za naród…

  • Touche! A ty pomyłeś już gary po niedzielnym rosole, czy nadal nie masz się czym pochwalić? Możesz sobie, zawistny człowieczku, przybić piątkę z tymi, co oblewają auto farbą pielęgniarce z oddziału zakaźnego.

 3. Brawo dla biegaczy. Nie wszyscy daja radę przebiec 5 km, a 21 to juz naprawde nie są żarty. Fajnie, że sa tez negatywne komentarze. To obrazuje stan umysłu ludzi, którzy najdalej pobiegli do sklepiku po piwo bo za 5 minut miał byc zamkniety.

 4. Quzwa co za hejt. Biegać można zachowali odstęp. Jeśli ktoś nie wie niech się nie wypowiada. A wirusa to na zakupach załapiesz a nie biegając. W sklepach kolejki do kas i nikt nie zwraca uwagi czy zachoruje czy nie. Ciekawe jak wy uczciliscie konstytucję. Wywiesliscie flagę?. A to nie było żeby zaistnieć tylko żeby podtrzymać tradycje.

  • Dziś hejtują biegaczy ,a jutro sami pobiegną na orlik lub do galerii …ciekawe czy zachowają odstęp. Bardzo dobrze że są osoby które podtrzmują tradycje .

   • Mało tego. Ci którzy tak się gorszą biegaczami pewnie przez cały świąteczny weekend grillowali, imprezowali, stukali sie kielonkami ze szwagrami. sasiadami, kumplami. No ale tak, alkohol zabija wirusa, więc mogli.

 5. Brawa dla wszytkich Wielki szacunek a półmaraton z Mogilna do Trzemeszno to każdy może przebiec Ale jak tu ruszyć te grube dupy 😂Pozdrawiam wszystkich co hejtuja tych pozytywnie nakręconych ludzi A wirusa to wy macie od urodzenia 😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here