Strona główna Artykuł partnera Planszówki – sprawdzony sposób na zabicie nudy w trybie offline

Planszówki – sprawdzony sposób na zabicie nudy w trybie offline

447
0

Gry planszowe są formą spędzania wolnego czasu znaną ludzkości już od czasów starożytnych. Nie uległy zapomnieniu pomimo pojawienia się zaawansowanych technologicznie gadżetów elektronicznych tj. komputery czy konsole. Współcześnie stanowią ważną część rynku zabawek. Co chwile są wdrażane w życie nowatorskie rozwiązania mające na celu poprawę ich wyglądu czy mechaniki, dlatego zyskują one rzesze nowych wielbicieli.

Podstawową zaletą planszówek jest fakt, że można w nie grać nie tylko w domowym zaciszu, ale i na wycieczkach, biwakach czy rodzinnych wypadach, nawet gdy ma się do dyspozycji małą przestrzeń i ograniczony dostęp do prądu oraz internetu.

Popularne kategorie gier planszowych

Istnieje kilka rodzajów planszówek różniących się między sobą przeznaczeniem. Wśród nich wyróżniamy m.in.:

  • Gry dla dzieci – ich zasady są łatwe do opanowania nawet dla kilkulatków, lecz dorośli też mogą się z nimi świetnie bawić. Służą idei nauki przez zabawę.
  • Gry imprezowe – gwarantują wspaniałą rozrywkę w gronie przyjaciół. Zwykle charakteryzują się szybkimi rozgrywkami oraz nieskomplikowanymi regułami. Do tej kategorii należą np. gry zręcznościowe, drużynowe, narracyjne oraz te dla dorosłych.
  • Gry familijne – mają sprawiać przyjemność wszystkim członkom rodziny, niezależnie od wieku. Są skonstruowane w taki sposób, że początkujący adepci szybko załapią zasady, a zaawansowani gracze nie będą się przy nich nudzić.
  • Gry strategiczne – wymagają logicznego myślenia i jak wskazuje nazwa, wymyślenia strategii, która przebije plany naszych przeciwników. Dzielą się głównie na gry wojenne i ekonomiczne, ale ta grupa jest naprawdę obszerna i zróżnicowana. Przenoszą nas do kopalni, na pola bitew czy obce planety.

Nie można tutaj nie wspomnieć o grach przygodowych, które zmuszają użytkowników do wcielania się w różne role i wypełnianie niebezpiecznych misji.

Jaką grę wybrać?

Planując zakup gry planszowej, powinieneś wcześniej zastanowić się, jaka forma rozrywki najbardziej cię usatysfakcjonuje. Niezależnie od tego czy chciałbyś poczuć się jak prawdziwy odkrywca, który odbywa niebezpieczne podróżne przez morza i oceany, a może planujesz zaszczepić w swoich pociechach zapał do matematyki lub przyrody, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego, gdyż rynek planszówek oferuje ogrom ciekawych propozycji z różnych kategorii tematycznych. 

Pamiętaj, że z reguły gry planszowe najtaniej kupisz w sklepach internetowych. Można w nich znaleźć zarówno wzbudzające ciekawość nowości, jak i klasyczne tytuły w atrakcyjnych cenach.

artykuł partnera